Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Cięciwy w tej skali wyglądają dziwnie, chyba że ktoś naprawdę ma dobry pomysł na to jak to zrobić. Te które najczęściej widywałem wyglądały jak grubawe linki i bardziej psuły niż poprawiały wygląd figurki.

A może też po prostu po ćwierć wieku z figurkowym hobby przywykłem do tego że łuki nie mają widocznych cięciw i tak ma być, o ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Kurzynsky
Posty: 139
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 27 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Wcześniej były ghule i plugastwa (abomination) z Wratch of The Lich king.. teraz przyszła pora na bohaterów.. na pierwszy ogień poszedł Thrall..
Będę wdzięczny za sugestie i opinie..

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Mi się bardzo podoba.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Curiosity »

Bardzo małe podstawki. Takie były oryginalnie? Ma się wrażenie, że te biedne thralle z trudnością na nich balansują...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kurzynsky
Posty: 139
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 27 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Curiosity pisze: 07 cze 2022, 12:28 Bardzo małe podstawki. Takie były oryginalnie? Ma się wrażenie, że te biedne thralle z trudnością na nich balansują...
tak;) takie były w oryginale.. ale stoi stabilnie - dobrze wyważona figurka ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: RUNner »

Obrazek
Muszę przyznać, że dawno się tak nie namachałem. Całość wykonana głównie Speedpaintami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

Blood Rage Klan Barana.
Kolejny klan ukończony. Coraz szybciej idzie mi malowanie, ale niestety nie mam tyle wolnego czasu żeby usiąść i pomalować to za jednym podejściem.

Obrazek
więcej zdjęć tutaj
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

RUNner pisze: 12 cze 2022, 12:11 Muszę przyznać, że dawno się tak nie namachałem. Całość wykonana głównie Speedpaintami.
Jak farbka do złota?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: RUNner »

Bazowo:
https://scale75.com/en/metal-n-alchemy- ... -gold.html
Rozjaśniałem czymś od Vallejo, ale nie pamiętam teraz nazwy. Po prostu może być cokolwiek o jaśniejszym złotym odcieniu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 326
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 200 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Popełniłem ostatnio Amerykanów z Bolt Action Island Assault (wojna na pacyfiku).
Cały czas mam bardzo dobre zdanie o ich figurkach.
Pora na japończyków.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 633 times
Been thanked: 544 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Zbliża się urlop, zatem na szybko pomalowałem Brzdęka Legacy który planujemy ze sobą zabrać.

Obrazek

Obrazek
Spoiler:
PEST
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:51
Has thanked: 24 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: PEST »

Oczy.
U postaci na skrzynce i u smoka fajnie wyszły.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

BasiekD pisze: 25 cze 2022, 20:45 Popełniłem ostatnio Amerykanów z Bolt Action Island Assault (wojna na pacyfiku).
Cały czas mam bardzo dobre zdanie o ich figurkach.
Pora na japończyków.
Czy ja dobrze kojarzę że Bolt Action ma wychodzić w polsce? Pytanie czy po polsku?
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 326
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 200 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Bollo w Polsce Bolt Action wyszło, bez problemu wszystko kupisz. Czy wyjdzie po Polsku? Pewnie nie. Zasady są jednak proste, na stronie warlorda jest podsumowanie zasad po Polsku (http://www.warlordgames.com/downloads/p ... Polish.pdf). W każdym sklepie/klubie ktoś wytłumaczy zasady.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

BasiekD pisze: 27 cze 2022, 14:59 Bollo w Polsce Bolt Action wyszło, bez problemu wszystko kupisz. Czy wyjdzie po Polsku? Pewnie nie. Zasady są jednak proste, na stronie warlorda jest podsumowanie zasad po Polsku (http://www.warlordgames.com/downloads/p ... Polish.pdf). W każdym sklepie/klubie ktoś wytłumaczy zasady.
Ojojoj...podstawka ok 350pln a dodatki od 100+....za drogo jak dla mnie. Już nie patrze nie wciągam się ...zgiń myślo przepadnij :mrgreen:
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 326
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 200 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Niestety, ale prawda jest taka, że każda gra figurkowa bitewna kosztuje. Przy czym Bolt Action cenowo nie wychodzi najgorzej.
Ale zestaw startowy to jedno, akcesoria modelarskie (nożyczki, kleje, akcserowia do podstawek) kosztują swoje. Jakiś teren gotowy (drogo) lub własnej roboty (od bardzo tanio, do również drogo) i się zbiera. Ale to nie temat na dyskusję o kosztach i systemach bitewnych. Możemy o tym pogadać gdzie indziej.

Zestaw który mam jak również zestaw brytyjskich spadochroniarzy, kupiony tak sobie, żeby zobaczyć co to (fotki pomalowanych kilkanaście postów temu), dały mi tyle radości, kombinowania, twórczej pracy, że dla mnie było warto. A jestem dopiero w połowie, bo jeszcze japończycy i dwa pojazdy.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 28 cze 2022, 15:30
Ojojoj...podstawka ok 350pln a dodatki od 100+....za drogo jak dla mnie. Już nie patrze nie wciągam się ...zgiń myślo przepadnij :mrgreen:
Nie grałem w Bolt Action, ale z doświadczenia w innych systemach podejrzewam, że jak wejdziesz na jakieś fora czy grupy FB poświęcone grze, to znajdziesz tam sprzedawane używane figurki (i całe armie) za 50-70 % ceny sklepowej nówek.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

BOLLO pisze: 28 cze 2022, 15:30
BasiekD pisze: 27 cze 2022, 14:59 Bollo w Polsce Bolt Action wyszło, bez problemu wszystko kupisz. Czy wyjdzie po Polsku? Pewnie nie. Zasady są jednak proste, na stronie warlorda jest podsumowanie zasad po Polsku (http://www.warlordgames.com/downloads/p ... Polish.pdf). W każdym sklepie/klubie ktoś wytłumaczy zasady.
Ojojoj...podstawka ok 350pln a dodatki od 100+....za drogo jak dla mnie. Już nie patrze nie wciągam się ...zgiń myślo przepadnij :mrgreen:
Kolega grał kiedyś w Warhammera 40k? xD Gdzie same podręczniki to inwestycja jakichś 200-300 PLN na start xD o figurkach nie wspominam, gdzie za jednego typa do swojej armii mogę zapłacić 125 PLN xD Jezu po co ja to sobie robię... xD
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rastula »

nie wspominając o gablocie (z dorabianymi półkami) żeby to eksponować i kartonach z piankami, żeby wozić...;).


Obrazek

Ja doprowadziłem do stanu używalności (prace w 80%) napoleońską brygadę "czerwonych kurtek".

teraz na tapecie ca. 100 francuskich minisów ;)...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 cze 2022, 10:31 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 326
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 200 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

#Kamradziej: No weź, do grobu przecież nie weźmiesz.

#Rastula: skąd gablotka? Szukam czegoś dla siebie. Skończy się pewnie na BILLY ale rozważam wszystkie pojemne opcje :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rastula »

BasiekD pisze: 29 cze 2022, 10:27 #Kamradziej: No weź, do grobu przecież nie weźmiesz.

#Rastula: skąd gablotka? Szukam czegoś dla siebie. Skończy się pewnie na BILLY ale rozważam wszystkie pojemne opcje :D
kultowy Detolf z ikea z dorobionymi 4 dodatkowymi półkami .
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 326
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 200 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Piękna armia swoją drogą. Strzelcy Sharpe'a po prawej?
Na mojej liście życzeń jest zestaw do Black Powder Liberty or Death - Amerykańska walka o niepodległość. Może w przyszłym roku zrobię sobie taki wakacyjny projekt i pomaluję dwie takie armie. Choć staram się ograniczyć teraz kupowanie na zapas, bo półka wstydu spuchła. Wziąłem się mocno za kończenie projektów. Bo w końcu stare indiańskie przysłowie mówi, że trzeba więcej malować, mniej kupować, żeby być szczęśliwym.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rastula »

BasiekD pisze: 29 cze 2022, 10:42 Piękna armia swoją drogą. Strzelcy Sharpe'a po prawej?
95th Rifles oczywiście :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

Taaaa pudło też swoje kosztowało ;)

Gablotka jest w planie. Nie wiem czy Detolf akurat bo to się koszmarnie kurzy poza tym średnio mi się podoba z wyglądu a jak nie stoi na środku pokoju albo przy oknie sklepu to plecki przezroczyste nie są konieczne.

Myślałem żeby swoje pacynki wciupać do Billego z Ikea takiego z przeszklonym frontem :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Ja od jakichś paru miesięcy nic nie wrzucałem, ale to nie znaczy, że nie malowałem. Tyle, że to była raczej masówka contrastami, żeby się nadawało szybko do grania. Np armia Cygnaru, którą kupiłem używane za ułamek sklepowej ceny, żeby oddawać do dyspozycji gościom, którzy chcą spróbować najlepszej gry na świecie - Warmachine - ale nie są (jeszcze!) na tyle zajarani by od razu samemu kupować i malować. Do tego oddzialik do Asoiaf, choć nie miałem okazji grać w tę grę ostatnio :(

Obrazek
Obrazek

Bardziej tradycyjnie pomalowałem parę modeli Trollbloods, ale też bez szaleństw. Kusi mnie by dla urozmaicenia teraz spróbować coś pomalować bardziej elegancko i z większą uwagą. Kolejny model na liście to Bog Trog Trawler, fajny i szczegółowy, nada się :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ