Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1150
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 419 times
Been thanked: 261 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: mmag »

Mrok? Powaga? Spójność klimatyczna? Mam wrażenie, że próbujecie przypisywać grze cechy, do których posiadania nigdy ona nie pretendowała - Zombicide to popkulturowa bonanza, w której Winston Churchill staje uzbrojony w karabin maszynowy naprzeciwko zmutowanego Danny'ego Trejo, walcząc ramię w ramię z gwiazdami wrestlingu i hollywoodu, wspierany przy tym przez Wojownicze Żółwie Ninja i Johna Wicka... Ba! Już wkrótce świat Zombicide ma nawiedzić sam Batman...
Spoiler:
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

mmag pisze: 09 paź 2021, 18:04 Mrok? Powaga? Spójność klimatyczna? Mam wrażenie, że próbujecie przypisywać grze cechy, do których posiadania nigdy ona nie pretendowała - Zombicide to popkulturowa bonanza, w której Winston Churchill staje uzbrojony w karabin maszynowy naprzeciwko zmutowanego Danny'ego Trejo, walcząc ramię w ramię z gwiazdami wrestlingu i hollywoodu, wspierany przez Wojownicze Żółwie Ninja i Johna Wicka... Ba! Już wkrótce świat Zombicide ma nawiedzić sam Batman...
I dlatego nawet nie myślę o wyżej wymienionych rozszerzeniach. Przypomnę też, że przy mroku użyłem cudzysłów.
Kupując wszystko, a jest tego multum, łatwo zabić zarówno klimat gry, jak i jej grywalność. Wolę ze swoim pakietem Zombicide 2ed. nie odchodzić za bardzo od okolic Walking Dead czy World War Z, zwłaszcza, jeżeli miałby to być krok w stronę Pogromców Duchów i Żółwi Ninja.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Ja bym tego nie nazwał przypisywaniem. Jak chcę grę o zombi to chcę grę o zombi a nie naparzać piankowego marynarza, walczyć żółwiem ninja czy uciekać przed klaunem z "To". C'mon może sobie mieszać co chce i wydawać co chce z popkultury. Ja tego nie kupuję. Berserkerów, toxiców czy psy mogę jeszcze wprowadzać bo mi to jakoś całościowo pasuje. Reszta nie, więc odpuszczam z tego typu dodatkami. Ta gra jest na tyle elastyczna, że pozwala robić sobie taki zestaw, jaki kto chce. I w sumie dobrze. Jak ktoś chce grać orkami z GH w 2 Ed niech gra. Ważne, żeby był sam zadowolony.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: miszcz »

Rozegrałem wszystkie oficjalne kampanie z 1ed zgodnie z zasadami drugiej. Nie było problemu. Zmiany na kaflach planszy można bardzo łatwo wprowadzić i zastosować, porównując stare kafle z nowymi. Główne to, że prawie zawsze na każdym kaflu jest skrzynia z podrasowaną bronią i od 1 do 3 stref mroku. Zmiany naniosłem na mapę przy opisie misji. Skrzynię oznaczyłem rysunkiem skrzyni a strefę mroku rewersem karty namnażania. W 1ed przygotowanie gry polegało na układaniu elementów planszy z mapą w ręku. Działa to nadal tylko dochodzą dwa nowe elementy. Bo tam gdzie ma być strefa mroku na podczas przygotowania gry kładłem kartę namnażania. Dodatkowe zmiany to usunięcie jednej strefy namnażania. W 1ed było ich więcej. Oraz drzwi. W drugiej edycji jest za dużo drzwi do pomieszczeń, więc zostawiłem tak jak jest w opisie misji.
Kampania Boomtown - to klasyczne scenariusze, wszystkie działają bez problemu. Switch City - tutaj musiałem usunąć więcej stref namnażania, bo już w 1ed była ostra jazda, a 2ed właściwie nie dało się grać. Three Little Wishes - także klasyka tylko trzeba mieć kafle z innych sezonów. Gaming Night - 5 części polecam rozegrać jako normalne kampanie, bez nocnego trybu gry. Także trzeba mieć kafle z innych sezonów, ale bez problemu można grać na nich w 2ed.
Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić ja to działa (misje przetłumaczone na Polski), zapraszam na priv, podzielę się pdf z misjami.
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Nie mogę nic znaleźć, ogłosili coś na portal con?
Czy będą jakieś nowe dodatki i kiedy?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11022
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Nic nienoglosili, ale Ignacy powiedzial ze beda Zombicide dalej wydawać
Washington ZC i Urban Legends sa nastepne w kolejce
Poczekalbym na przedsprzedaż lutego
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: lukkk »

Jak myślicie, Urban Legends wnoszą na tyle dużo do gry, że warto w nie inwestować?

To są co prawda aż 4 abominacje ( ja osobiście gram na ich nieograniczoną ilość, bo inaczej jest za łatwo ) ale mogą ciut "odstawać klimatycznie" od reszty. Zabójczy klaun czy Obcy mogą niekoniecznie być kojarzone z Zombie-apokalipsą ( chociaż Czupakabra też może wydawać się wyjęta z innej bajki). Aczkolwiek najważniejsze jest to, czy fajnie się przeciwko nim gra ( Czupakabra wydaje mi się, że mocno zyskuje przy mechanice dnia/ nocy). Czy jakiś posiadacz wersji eng już ograł ten dodatek na tyle, by móc polecić / odradzić ?
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Jak dla mnie żadna animacja nie wpływa znacząco na rozgrywkę, i tak za każdym 4azem jej unikasz dopóki nie zdobędziesz broni/lv żeby ją zabić.

Jedyna którą kojarzę to w CP Wolfsburg był wilk który miał 3 ruchu. Wtedy poziom trudności się zwiększał, a tak traktuje to jako zabawki dla oka.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: AndreV »

Czy wiadomo kiedy bedzie dodruk podstawki plus nowe dodatki to 2ed?
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zbaviec »

A po co ci dodruk podstawki. Na allegro wciąż jest dostępna w dobrej cenie. Co do dodatków to Portal niestety trochę przeciąga bo sam już się zastanawiam czy nie kupić dodatków w wersji angielskiej. Niby dodatki mają wyjść w tym roku, ale wciąż cisza.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 58 times
Been thanked: 7 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Sawmody »

Zbaviec pisze: 19 lut 2022, 12:06 A po co ci dodruk podstawki. Na allegro wciąż jest dostępna w dobrej cenie. Co do dodatków to Portal niestety trochę przeciąga bo sam już się zastanawiam czy nie kupić dodatków w wersji angielskiej. Niby dodatki mają wyjść w tym roku, ale wciąż cisza.
https://portalgames.pl/pl/statusy-dodruki/
Zarówno dodruk podstawki jak i dodatki są obecnie w produkcji.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: SwistakCZC »

Washington Z.C. wychodzi, aaa Fort Hendrix wiadomo coś?

W ogóle pytanie do posiadaczy obu dodatków- który lepszy? Jest jakaś rożnica między nimi czy są zbliżone?
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Widzę że Washington z.c ma status w transporcie. Ktoś ma informacje kiedy się to zmieniło? Czy może coś ogłaszali?
ppeter
Posty: 531
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: ppeter »

Pojawił się w sprzedaży Zombicide 2nd Edition: Complete Upgrade Kit, zainteresowani mogą się chyba jeszcze dołączyć do grupówki zamówienia ZATU.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 896
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 277 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Dako »

Na Portalu ruszyła przedsprzedaż: https://sklep.portalgames.pl/zombicide- ... w-dodatkow
W innych sklepach znacznie taniej ale bez "bonusowego" box-a 6 prezydentów.
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Ktoś ma informacje jak działają dodatkowe abominacje? I jak się sprawują dodatkowi prezydenci.
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: smoo »

Niezła ta oferta na Portalu, w porównaniu do ceny sklepowej Prezydenci wychodzą za ~100pln, czyli około 17zł/figurkę. Jak ktoś ma rabaty to jeszcze lepiej pewnie.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

Zastanawiam się nad rozszerzeniem mojej podstawki (2ed.) o berserków i toksycznych (same figurki zombi). Z pobieżnej lektury wcześniejszych postów wnoszę, że to byłby dość cenny nabytek. Mam pytania.
1. Jeżeli dobrze rozumiem... toksyczni chlapią żrącą krwią na swoim polu w chwili śmierci (jak w "Obcym"), a berserkowie ignorują ataki dystansowe?
2. Co z kartami? Trzeba się postarać o upgrade kit? Czy karty są względnie niezależne językowo? Podstawkę mam po polsku, czekam na polski Washigton ZC, klauna z krokodylem odpuściłem. Chciałbym zachować spójność tematyczną i językową zestawu.
3. Czy to dobry zestaw? Wygląda, że tak, ale może lepiej coś wymienić, dobrać, odpuścić?
4. Czy rzeczywiście warto? Figurki berserków i toxiców, do tego upgrade to będzie dla mnie koszt przekraczający cenę podstawki.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 896
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 277 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Dako »

Prus pisze: 08 lip 2022, 11:47 Zastanawiam się nad rozszerzeniem mojej podstawki (2ed.) o berserków i toksycznych (same figurki zombi). Z pobieżnej lektury wcześniejszych postów wnoszę, że to byłby dość cenny nabytek. Mam pytania.
1. Jeżeli dobrze rozumiem... toksyczni chlapią żrącą krwią na swoim polu w chwili śmierci (jak w "Obcym"), a berserkowie ignorują ataki dystansowe?
2. Co z kartami? Trzeba się postarać o upgrade kit? Czy karty są względnie niezależne językowo? Podstawkę mam po polsku, czekam na polski Washigton ZC, klauna z krokodylem odpuściłem. Chciałbym zachować spójność tematyczną i językową zestawu.
3. Czy to dobry zestaw? Wygląda, że tak, ale może lepiej coś wymienić, dobrać, odpuścić?
4. Czy rzeczywiście warto? Figurki berserków i toxiców, do tego upgrade to będzie dla mnie koszt przekraczający cenę podstawki.
Ad 1 Cytując klasyka: "nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem"...
Ad 2 Niektóre zestawy figurek mają swoje karty/upgrade dla 2ed (wszystko oczywiście nie po polsku). Z dodatków w naszym pięknym języku masz tylko to co Portal na może jesieni dowiezie (dodatek Prezydenci jest niezależny językowo i nie wiem czy jest warty tej dodatkowej "stówy" do cen innych sklepów)
Ad 3 Washington ZC w PL imho warto bo mamy kilka nowych postaci oraz kampanię/dodatkowe scenariusze
Ad 4 To zależy jakim jesteś fanem i jak bardzo musisz sobie urozmaicać rozgrywkę ;)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 573
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 210 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

Prus pisze: 08 lip 2022, 11:47 Zastanawiam się nad rozszerzeniem mojej podstawki (2ed.) o berserków i toksycznych (same figurki zombi). Z pobieżnej lektury wcześniejszych postów wnoszę, że to byłby dość cenny nabytek. Mam pytania.
1. Jeżeli dobrze rozumiem... toksyczni chlapią żrącą krwią na swoim polu w chwili śmierci (jak w "Obcym"), a berserkowie ignorują ataki dystansowe?
2. Co z kartami? Trzeba się postarać o upgrade kit? Czy karty są względnie niezależne językowo? Podstawkę mam po polsku, czekam na polski Washigton ZC, klauna z krokodylem odpuściłem. Chciałbym zachować spójność tematyczną i językową zestawu.
3. Czy to dobry zestaw? Wygląda, że tak, ale może lepiej coś wymienić, dobrać, odpuścić?
4. Czy rzeczywiście warto? Figurki berserków i toxiców, do tego upgrade to będzie dla mnie koszt przekraczający cenę podstawki.
1. dokladnie
2. potrzebny upgrade pack, na kartach czasem jest jedno czy dwa slowa tak jak i na tych z podstawki
3. zestaw bardzo dobry, polecam jeszcze psy i kruki dla zwiekszenia wrazen:)
4. nic tak Zombicide nie wzbogaca jak dodatkowe rodzaje zombich, gra staje sie bardziej taktyczna i stanowi wyzwanie (czego o golej podstawce nie mozna niestety powiedziec). Gram wlasnie z barserkami, toxicami, psami, żołnierzami i krukami+zasady dzien i noc (bedziesz mial z dodatku który zamówiłeś) oraz usunąłem prostsza polowe kart z tali namnażania i kazdy scenariusz jest duzo ciekawszy no i trzeba czasem sie nagłówkować żeby wyjść z opresji:)
Co do kosztów to jak bedziesz mial upgrade pack to w zasadzie mozesz uzyc dowolnych figurek jako bereserki, psy itp jako ze te stare zestawy faktycznie sa juz rzadkością i troche kosztuja
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

No to chyba kupię. Zamiast psów pożyczę wilki z Wulfsburga, a jeśli chodzi o żołnierzy, to poczekam na Fort H.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2022, 13:18 przez Prus, łącznie zmieniany 1 raz.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: MgK1989 »

Prus pisze: 08 lip 2022, 11:47 Zastanawiam się nad rozszerzeniem mojej podstawki (2ed.) o berserków i toksycznych (same figurki zombi). Z pobieżnej lektury wcześniejszych postów wnoszę, że to byłby dość cenny nabytek. Mam pytania.
1. Jeżeli dobrze rozumiem... toksyczni chlapią żrącą krwią na swoim polu w chwili śmierci (jak w "Obcym"), a berserkowie ignorują ataki dystansowe?
2. Co z kartami? Trzeba się postarać o upgrade kit? Czy karty są względnie niezależne językowo? Podstawkę mam po polsku, czekam na polski Washigton ZC, klauna z krokodylem odpuściłem. Chciałbym zachować spójność tematyczną i językową zestawu.
3. Czy to dobry zestaw? Wygląda, że tak, ale może lepiej coś wymienić, dobrać, odpuścić?
4. Czy rzeczywiście warto? Figurki berserków i toxiców, do tego upgrade to będzie dla mnie koszt przekraczający cenę podstawki.
Ja mam 3 zestawy upgrade kitów, które zrobiłem sam drukowane w profesjonalnej drukarni- pokrywa toksyczne, berseki i skinnerów i abominacje. Jedyne czego brakuje to rzeczy z angry neighbours. Jak coś możemy się dogadać.

Co do samej rozgrywki to jest nieporównywalnie z dodatkowymi figurkami. Jedyny problem jaki zauważyłem to brak masek gazowych z 1ed. które pozwalały ignorować obrażenia po wybuchu toxika. Z czasem też je sobie zrobie jak zeskanuje rewersy od kart wyposażenia

Zdjęcie poniżej:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

Zakupiłem.
Dako pisze: ...Z dodatków w naszym pięknym języku masz tylko to co Portal na może jesieni dowiezie (dodatek Prezydenci jest niezależny językowo i nie wiem czy jest warty tej dodatkowej "stówy" do cen innych sklepów)...
CMON na fali popularności serii sprzedaje wszystko, co tylko możliwe. Prezydentów, Winstona C. (którego swoją drogą cenię), chupacabrę czy ghost basters traktuję jako wzorcowy przykład takiego postępowania. Wiem, że są fani gatunku, kolekcjonerzy, ktoś lubi "Pogromców duchów", ale ja odpuszczam. Niech to będzie taki trochę "The Walking Dead" na planszy.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zbaviec »

Dodatek z abominacjami również mi się nie podoba, uważam że tym z podstawki nie dorastają klimatem do pięt. Prezydenci cóż ... też mnie nie porywa. Brak w tym spójności idzie to bardziej w kierunku żartu, a ja wolałbym walking dead.
ODPOWIEDZ