Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Smerf Maruda »

Zamawiał ktoś coś z tej strony:

http://www.lorenz-spiele.de/

?

Ciekawym, czy przyjmują zamówienia detaliczne (już wysłałem do nich mejla).

Czy ktoś byłby zainteresowany realizacją wspólnego zamówienia?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

tego sklepu nie znałem. Ja zamawiałem raz z spielematerial.de - realizują zlecenia detaliczne.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: farmer »

Chciałbym wrócić do tematu klocków, o jakiej była tu mowa w maju.
Czy ktoś z Was wymyślił jakiś sprytny sposób na ich zrobienie?
Osobiście od dawna planuję dorobić sobie trochę klocków do C&C: Ancients.
Jedyny pomysł, jaki uznałem wart uwagi to praca na.... listewce.
Bloczki, jakie potrzebuję, mają wymiar 1,5 x 1,5 cm i ok 0,6 cm grubości. Znalazłem listewkę o dokładnie takiej grubości, szerokości 4 cm, długości metra.
Wczoraj, a nie było to łatwe, przeciąłem ją wzdłuż (nawet równo) na szerokość 1,5 cm. No, szczerze mówiąc, szerokość wyszła w granicach 1,4 - 1,6... Niestety trudno mi było o większą dokładność, aczkolwiek na tą chwilę efekt jest i tak lepszy, niż się spodziewałem :).
Drobnym papierem ściernym oszlifowałem na gładko.
Mam więc teraz gładką listwę o wymiarze mniej więcej 1,5 x 0,6 x 100 cm.
Dziś mam zamiar - i tego się boję najbardziej - pociąć tą długą, wąską, delikatną listwę, na równe kwadraciki.
Potem znowu oszlifować zadziory papierem.
Maźnąć farbą modelarską (od zwykłych modeli plastikowych) - już używałem i wiem, że się trzyma :).
Naklejki mam już podrukowane na papierze samoprzylepnym.

Ech, ale ciągle martwię się o to cięcie klocków - że wyjdzie nierówno i niejednakowo... Stąd, gdyby ktoś znalazł prostszy i/lub lepszy sposób na bloczki... proszę o chwalenie się :).

Jeśli efekt moich starań będzie w miarę zadowalający (czyt: będzie się czym chwalić), załączę jakąś fotkę czy dwie...

pozdrawiam,
farmer
Ostatnio zmieniony 19 cze 2009, 09:13 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Inna propozycja na małe sześciany:
- poszukać guzików i nietypowych kształtach
- http://www.swiatkoralikow.pl lub http://www.swiatkoralikow2.pl i inne strony do robienia bizuterii
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: farmer »

Szczerze mówiąc, myślałem już o guzikach - jako znacznikach punktów do tej samej gry (czarne bloczki do oznaczania punktów wykorzystałem do dorobienia Armii Sparty).
Niestety cena 50 gr - 1,50 zł za guzik jest ceną zaporową - 50 guzików, tych większych, "kwadratowszych" to koszt 50 - 75 zł... Dla całej gry, 300 bloczków, 300 zł...
Dużo taniej kupić nową grę :D.

No chyba, że ktoś ma dostęp do tańszych akcesoriów...

pozdrawiam,
farmer
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: assurbanipal »

A może by tak zrobić formę z silikonu i odlać bloczki z żywicy poliuretanowej :?: Przy większej ilości bloczków koszty na pewno nie będą obłędne (np. żywica Topcast 750g na allegro kosztuje nieco powyżej 40 złotych, a silikony można dostać już od 30 złotych).
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Wehr »

Sargonidzki królu Asyrii, jak by wyglądał taki proces uzyskiwania elementów? Znaczy, jak to zrobić? Bo sam jestem zainteresowany dosyć poważnie zrobieniem tego typu elementów.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: zara2stra »

Coś dla majsterkowiczów, szczególnie tych którzy przygotowują własne projekty graficzne. Columbia Games urządziła konkurs na redesign mapy do Hammer of the Scots który zostanie wykorzystany w nowym dodruku gry. Nagrodą dla zwycięzcy będzie 10 dowolnych gier ze stajni CG.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: assurbanipal »

Wehr pisze:Sargonidzki królu Asyrii, jak by wyglądał taki proces uzyskiwania elementów? Znaczy, jak to zrobić? Bo sam jestem zainteresowany dosyć poważnie zrobieniem tego typu elementów.
Sam co prawda nie mam doświadczenia w odlewaniu, ale zerknij np. tutaj. W internecie (np. fora modelarskie) jest sporo informacji na ten temat.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Perpetka »

Ad koraliki: bo koraliki trzeba kupić w hurcie, nie w detalu. Z tego, co oglądałam, to drewniane kostki Jablonexu są naprawdę zacne, np. takie:
http://allegro.pl/item642430819_koralik ... sztuk.html
(nie mam nic wspólnego z organizatorami aukcji i nie kupowałam jeszcze u nich, nie wiem, czy polecać).
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Wehr »

O, super oferta. I w sumie te dziurki tylko zwiększają wyjątkowość gry. :-P
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: lukaszkuch »

Biorę się właśnie za wykonanie samoróbki Balloon Cupa (WC mnie na pionku nią zaraził) i zastanawiam się nad sposobem wykonania elementów.

Kafelki postaram się zrobić opisanym już wcześniej w tym temacie sposobem tj. tektura + wikol + zdjęcie mat + folia.

Natomiast zastanawiam się jak najlepiej zrobić karty. Na allegro wypatrzyłem już zaokrąglacz do rogów, mam też załatwiony dostęp do drukarki laserowej i teraz pytanie: na czym drukować, czy od razu na brystolu czy papier samoprzylepny naklejany na brystol. Czy wydruki z laserówki trzeba zabezpieczać folią/lakierem/werniksem? Przeglądałem aukcję allegro dot. folii samoprzylepnych i papierów samoprzylepnych i muszę przyznać że jest tego od ogroma. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone marki folii i papieru?

Postanowiłem zmienić trochę tematykę Balloon Cupa i zaprojektować własne kartki i kafelki. Jak mi się uda to się za jakiś czas pochwalę ;)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Furan »

lukaszkuch pisze: Postanowiłem zmienić trochę tematykę Balloon Cupa i zaprojektować własne kartki i kafelki. Jak mi się uda to się za jakiś czas pochwalę ;)
Powrót do starej wersji tematycznej z piniatą?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Perpetka pisze:Ad koraliki: bo koraliki trzeba kupić w hurcie, nie w detalu. Z tego, co oglądałam, to drewniane kostki Jablonexu są naprawdę zacne, np. takie:
http://allegro.pl/item642430819_koralik ... sztuk.html
(nie mam nic wspólnego z organizatorami aukcji i nie kupowałam jeszcze u nich, nie wiem, czy polecać).
Ktos sie pisze na wspolne zamowienie?
Z tego co widzę to mają:
Cena: 4,80 zł za 20 sztuk 14mm
Cena: 3,40 zł za 20 sztuk 10mm
Cena: 3,90 zł za 50 sztuk 8mm
Chyba warto, Jablonex gwarantuje zawsze wysoką jakość, wiem bo żona robiła kiedyś biżuterię i kupowała takie produkty
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

Wykminil ktos moze jakis pomysl na klocki do Hammer of the Scots/Crusader rex?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Mamut
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Mamut »

Wpadł mi do głowy pomysł, żeby klocki do HotS spróbować zrobić z pianki.

Np: http://allegro.pl/item661933678_super_p ... fabet.html. Pociąć to można w miarę prosto, jest szerokie i powinno być stabilne. A i kolory czerwony i niebieski dadzą się znaleźć. We wszystkich hipermarketach, takie zabawki są dostępne po niewygórowanych cenach. Na allegro widziałem tylko pianki z literkami i cyferkami, ale są też dostępne "czyste".
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: lukaszkuch »

Rochwald pisze:
lukaszkuch pisze: Postanowiłem zmienić trochę tematykę Balloon Cupa i zaprojektować własne kartki i kafelki. Jak mi się uda to się za jakiś czas pochwalę ;)
Powrót do starej wersji tematycznej z piniatą?
Nie. Nie. Mam zamiar zrobić wersję kosmiczną z grafikami z Galaxy Truckera. Zamiast kart trofeów będą Karty Łupów. Zamiast wyścigu balonem przez góry i doliny będzie pościg i próba zestrzelenia 4 statków (kafelki z Balloon Cupa). Statki będą składały się z osłony (osłaniającej dół - odpowiednik nizin i z drugiej strony osłaniającej górę - odpowiednik podróży przez góry) i magazynu (z 1-4 miejscami).

Wracając do moich pytań to dalej chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zabezpieczaniem wydruków z drukarek laserowych. Ma ktoś jakieś doświadczenia.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: lukaszkuch »

Kilka dni temu odkryłem stronkę ArtsCow.com na której można bardzo tanio zamówić m.in. karty z własnym nadrukiem. Na BGG istnieją nawet geeklisty z przygotowanymi taliami do kilku gier (Arts Cow Card Sets - Direct Links). Standardowo jedna talia kart kosztuje 14,99$ + przesyłka (notabene z Hong Kongu) ale często zdarzają się rabaty - ja skorzystałem z kodu promocyjnego CARDS499, który niestety wygasa już jutro. Dzięki niemu 1 talia kosztuje 4,99$ i nie trzeba płacić za przesyłkę.

Zamówiłem:
- własną wersję Balloon Cupa (zrobioną na szybko w 5 godzin, żeby zdążyć przed wygaśnięciem kodu) - gdyby ktoś chciał zamówić to podaję link do grafik - http://www.artscow.com/ShareAlbum.aspx?Key=wfpfkdci oraz do już gotowej talii: http://www.artscow.com/share/sgmad1qzx1ln

- karty do Battle Line i Lost Cities (http://www.artscow.com/ShareAlbum.aspx?Key=tjkj2ocu) z 1,5 talii kart

- dodatkowe karty do Coloretto - z pozostałej połowy talii

oraz

dodatek fanowski do Pandemic - Threat Level Six - (http://www.boardgamegeek.com/article/3572426#3572426)

Jak tylko dojdą karty to wkleję zdjęcia. Za całość zapłaciłem ok. 64 zł, tj. 19,96$ więc myślę że było warto.
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Piotro »

Zrobiłem kilka bajerów do AoS boardoftheloom.blogspot.com/
Barbados do ściągnięcia na bgg boardgamegeek.com/image/524510
Reszta też, ale to już musicie sobie poszukać w dziale AoS.
Pozdry.
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Marvin »

Może komuś się przyda. Jak panowie z Victory Point Games robia zetoniki do swoich gier: VPG Counters and Markers. Czesc koncowa (wycinanie zetonikow specjalna prasa) jest pewnie poza zasiegiem przecietnego zrób-to-samosia, ale przepis na zetoniki dwustronne nie wyglada groznie.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Tothamon »

Fajna maszynka do cięcia żetonów... można coś takiego gdzies kupić (tą maszynę), czy to "ręczna" robota?
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Liarus »

Mapa na BGG do hammer of scots podzielona na 4 części, jest w formacie A3?? bo druknąłem w A4 i chyba nie za bardzo się zgadza:) Mógłby ktoś spojrzeć?

http://boardgamegeek.com/filepage/41310
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Marvin »

Liarus pisze:Mapa na BGG do hammer of scots podzielona na 4 części, jest w formacie A3?? bo druknąłem w A4 i chyba nie za bardzo się zgadza:) Mógłby ktoś spojrzeć?
Obawiam sie, ze ani A3, ani A4. To jest 11 na 17 cali (279mm × 432mm). Czyli dwie kartki amerykanskiego formatu Letter, czasem nazywa sie to Tabloid. Owszem, jest to zblizone rozmiarem do A3 (297mm × 420mm), ale niestety ma troche inne proporcje.
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Liarus »

Hammer of the Scotts. Zdjęcia komórą więc słabizna ale jakis pogląd dadzą. Pliki do druki z BGG retuszowane trochę w Gimpie. Plansza przycinana Poster Razorem. Z bloczkami jaja były nieboskie^^
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: steady »

Jak zrobiłeś bloczki, z czego?
ODPOWIEDZ