Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Umocnienia będą po prostu dodane do frakcji Brytyjczyków, więc jeśli weźmiesz core 2 + 2 i wybierzesz tę frakcję, to dostaniesz wraz z umocnieniami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2471
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Tothemoon pisze: 07 lip 2022, 13:17 Ja zastanawiam się czy brać SOLO czy coś innego... Np T2 lub LB... Ciężki wybór...
To dość proste pytanie akurat :) Jeżeli zamierzasz grać solo to jednak bez tego dodatku będzie ciężko :p Natomiast jeżeli masz możliwość gry w CoH w 2 osoby, to w ogóle bym się nad solo nie pochylał bo to gra rywalizacyjna. Do gry solo jest na rynku masa lepszych gier.
Tothemoon pisze: 07 lip 2022, 13:17 hmm i umocnienia do UK będą tylko jak zakupisz oddzielenie UK czy w core 2 lub 4 przy ich wyborze też będą?
W Uprgade Kit to póki co ich nie ma niestety. Jedynie są dorzucone do brytyjskiej frakcji, więc będziesz je miał jeżeli dokupisz brytyjczyków oddzielnie lub jeżeli w tym zestawie dla 4 graczy wybierzesz ich jako jedną z tych dwóch dodatkowych frakcji.

Mieli się zastanowić jak to ugryźć aby powracający backerzy nie byli poszkodowani (znowu), więc może będzie SG, po odblokowaniu którego wrzucą to do UK (chociaż z ich dotychczasowych wypowiedzi wynika, że bardziej prawdopodobny jest dodatkowo płatny add-on).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Cały czas jestem mocno ciekaw pierwszego Elite Stretch Gola. Kampania niespecjalnie postępuje jeśli chodzi o zebraną w tej chwili kwotę, ale może mam mylne wrażenie bo ostatnią wspieraczkę, którą śledziłem z zainteresowaniem był Wiedźmin. Ok, nie ma sensu porównywać obu projektów, ale liczyłem na większą dynamikę. Może jakiś porządny SG by dodał mocy? W tej chwili, dla mnie, osiągnięte SG jakieś wybitnie super nie są. Wieżyczki czołgów na tak, karty dowódców trochę meh.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2471
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 07 lip 2022, 13:55 Cały czas jestem mocno ciekaw pierwszego Elite Stretch Gola. Kampania niespecjalnie postępuje jeśli chodzi o zebraną w tej chwili kwotę, ale może mam mylne wrażenie bo ostatnią wspieraczkę, którą śledziłem z zainteresowaniem był Wiedźmin. Ok, nie ma sensu porównywać obu projektów, ale liczyłem na większą dynamikę. Może jakiś porządny SG by dodał mocy? W tej chwili, dla mnie, osiągnięte SG jakieś wybitnie super nie są. Wieżyczki czołgów na tak, karty dowódców trochę meh.
To raczej norma na CF, że na pewnym etapie następuje stagnacja, potem jeszcze ruszy na ostatnie 24h. Co do tego co w SG to trudno oczekiwać fajerwerków, zważywszy na to, że mamy do czynienia w sumie z grą już kompletną gdzie SG przecież były przy pierwszym KS a to jakby nie patrzeć jest głównie reprint.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Usul »

A ja czekam i jestem bardzo ciekaw tej obiecanej opcji all-in, jaką cenę zaproponują itp.. Czekam na nią, póki co wsparłem za dolca :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Błysk »

Podejrzewam też, że duża część osób zainteresowanych ma 1 druk, więc ciężko żeby kupowali całość drugiego. Kolejna część zainteresowanych pamięta pierwszą edycję, której nie wsparła, ale pamięta ceny i nie jest gotowa płacić takich pieniędzy za drugą edycję (ja ;D). No i sytuacja ekonomiczna na świecie generalnie jest mniej sprzyjająca niż choćby 2 lata temu tak w Europie jak i w USA.

Natomiast na ostatnie 24h pewnie ruszy ruszy znowu, bo tak działa kicstarter.
Tothemoon
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2020, 22:06

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tothemoon »

Jakbym nie brał SOLO, a mam dodany zestaw core 4 + sovietów + T1. To co można jeszcze dodać? Czy w sumie zestaw jest ok i nie opłaca się brać, więcej...

Jak w SG odblokuje się bonus np w LB to ten bonus dostajemy kiedy ten zestaw kupimy? Xd w sumie logiczne, ale trochę słabe, że odblokowują się rzeczy których hmm nie będę brał np xd
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Tothemoon pisze: 07 lip 2022, 18:59 Jakbym nie brał SOLO, a mam dodany zestaw core 4 + sovietów + T1. To co można jeszcze dodać? Czy w sumie zestaw jest ok i nie opłaca się brać, więcej...

Jak w SG odblokuje się bonus np w LB to ten bonus dostajemy kiedy ten zestaw kupimy? Xd w sumie logiczne, ale trochę słabe, że odblokowują się rzeczy których hmm nie będę brał np xd
No mnie najbardziej wkurzają te SG od solo, bo to całkowicie mnie nie interesuje. Szczerze to SG na razie bez szału ;)

Tam w zestawie masz też Legacy Maps? To da największą różnorodność. Elite commanders i Lost Brigades da dodatkowe pojazdy i dowódców. Plus LB daje ciekawe opcje z kafelkami jednostek specjalnych. TP2 też do rozważenia. Zniszczone budynki, katedra czy bunkry są naprawdę fajne na stole.

Ale to co masz gameplayowo wystarczy spokojnie!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Ok, wyjaśnili VAT.
Generalnie wspierający pokryją nie więcej niż 7,8% (czyli tak jak Amerykanie). Na pewno lepiej to niż 23.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2471
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Bardok pisze: 07 lip 2022, 21:03 Ok, wyjaśnili VAT.
Generalnie wspierający pokryją nie więcej niż 7,8% (czyli tak jak Amerykanie). Na pewno lepiej to niż 23.
No ale mi tu wciąż coś nie pasuje. VAT płaci się raz i jest to ten vat importowy, o którym piszą, że go biorą na siebie. Korzystają z usług Logistiko, więc to Polska będzie 1 krajem w EU, do którego trafi towar. Więc to u nas będą opłacać ten VAT. Żadnego dodatkowego VATu nie powinno już być, więc nie do końca wiem, o czym oni piszą z tym drugim VATem... :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Probe9 pisze: 07 lip 2022, 21:35
Bardok pisze: 07 lip 2022, 21:03 Ok, wyjaśnili VAT.
Generalnie wspierający pokryją nie więcej niż 7,8% (czyli tak jak Amerykanie). Na pewno lepiej to niż 23.
No ale mi tu wciąż coś nie pasuje. VAT płaci się raz i jest to ten vat importowy, o którym piszą, że go biorą na siebie. Korzystają z usług Logistiko, więc to Polska będzie 1 krajem w EU, do którego trafi towar. Więc to u nas będą opłacać ten VAT. Żadnego dodatkowego VATu nie powinno już być, więc nie do końca wiem, o czym oni piszą z tym drugim VATem... :)
Nie znam się, nie wnikam. Oni piszą, że ciągle to sprawdzają i JEŻELI się okaże, że będzie dodatkowy VAT to nie zapłacimy więcej niż 7,8%.
Patrząc na inne KSy - CMON też używa EU jako miejsca docelowego i musi płacić VAT dodatkowo. Im się chyba myli VAT który opłacany jest na wjazd do EU z tymi podatkami co płacą w Chinach może? Grunt, że jeżeli wystąpi problem, to tak mocno nie uderzy jak przy CMON.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

Żona pracuje w VATach w Urzędzie Skarbowym i po przeczytaniu maila stwierdziła, że nie wie o co im chodzi. Myślę, że trzeba poczekać na dalsze wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Protoplasm »

Jak zamawiałem z pierwszego kickstartera to też szło przez logistico i nie trzeba było płacić vatu.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Szamano »

Gadałem z kumplem który pracuje w logistiko i jeszcze nie mają nic dogadanie z Bad Crow Games.
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: buhaj »

Logistico.... Jak sobie pomyśle o tym jak mi wysyłali przesyłkę poprzednim razem to mi sie nóż w kieszeni otwiera
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Secvent »

Witam. Czy ta gra będzie dostępna w sprzedaży po zakończeniu kampani? Ogólnie jestem zainteresowany tą pozycją, ale na pełne all-in na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić. Teraz jedynie skuszę się na Core box plus frakcje i Terrain Pack 2, resztę chciałbym dokupić później.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Jeśli masz ograniczony budżet, to proponuję wziąć TP1 zamiast TP2. TP1 zawiera budynki, a TP2 ich ruiny, więc pierwsza opcja chyba będzie sensowniejsza ;)
Ja nie wsparłem pierwszej edycji, ale sporo zawartości nabyłem (za $$$ niestety) ze sklepu BCG, więc teraz pewnie będzie podobnie. Na polskie sklepy bym nie liczył, bo gra jest dość niszowa i dość droga. Być może pojedyncze sztuki jakieś sklepy zamówią, ale to chyba mała szansa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2471
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Secvent pisze: 09 lip 2022, 19:57 Witam. Czy ta gra będzie dostępna w sprzedaży po zakończeniu kampani? Ogólnie jestem zainteresowany tą pozycją, ale na pełne all-in na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić. Teraz jedynie skuszę się na Core box plus frakcje i Terrain Pack 2, resztę chciałbym dokupić później.
Tak jak kolega wyżej napisał - Core 2p + 2 frakcje + TP1 i jesteś w domu. Taki zestaw to już zabawa na kilkadziesiąt godzin, jeżeli gra mega podejdzie to wtedy spokojnie dokupisz resztę. Po 1 KS, wydawca miał zatowarowany magazyn w UK, więc można było stamtąd domawiać rzeczy. Teraz pewnie będzie podobnie. Na polskie sklepy oczywiście raczej nie ma co liczyć.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
bg86
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2020, 10:49
Has thanked: 2 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: bg86 »

Cześć. Mam pytanie do osób posiadających/grających w 1 ed. bądź mających info co do 2 ed. Mianowice: czy i jak gra działa na 3 graczy, tzn. ma jakiś tryb bądź scenariusze typu 2vs.1 albo każdy na każdego, dwóch graczy kontroluje jedną frakcję? Czy jest to zawsze pojedynek 1vs.1, 2vs.2, itd..? Pytam pod kątem ewentualnego zamówienia, bo zastanawiam się czy brać pod 2 graczy core set + ew. solo, czy pod 3 (bo w takim składzie najczęściej gram) dodatkową frakcję...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Najlepiej by było gdyby jeden gracz kontrolował 2 frakcje i wtedy masz pojedynek 2v2. W takim układzie optymalne armie dodatkowe to Brytyjczycy i OKW.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

bg86 pisze: 10 lip 2022, 12:13 Cześć. Mam pytanie do osób posiadających/grających w 1 ed. bądź mających info co do 2 ed. Mianowice: czy i jak gra działa na 3 graczy, tzn. ma jakiś tryb bądź scenariusze typu 2vs.1 albo każdy na każdego, dwóch graczy kontroluje jedną frakcję? Czy jest to zawsze pojedynek 1vs.1, 2vs.2, itd..? Pytam pod kątem ewentualnego zamówienia, bo zastanawiam się czy brać pod 2 graczy core set + ew. solo, czy pod 3 (bo w takim składzie najczęściej gram) dodatkową frakcję...
Na ich stronie można znaleźć scenariusze, a bardziej układy map pod granie w 3 osoby, gdzie każdy gra przeciwko każdemu, ale najbardziej optymalne jest jednak granie versus. Wiesz jak to będzie - dwóch się rzuci na jednego i problem. Także solo da ci możliwość wystawienia jednemu z graczy partnera AI. Jak nie będzie to częsty układ to polecam kupić solo z pierwszej edycji (pewnie sporo osob będzie chciało sprzedać skoro 2.0 daje nowy ulepszony tryb) bo on ci wystarczy do grania jako partner.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

buhaj pisze: 09 lip 2022, 08:45 Logistico.... Jak sobie pomyśle o tym jak mi wysyłali przesyłkę poprzednim razem to mi sie nóż w kieszeni otwiera
Z trzech paczek, jedna przyjechała totalnie zmasakrowana. Zawartość jakimś cudem ocalała, ale wolałbym nie korzystać z usług tej firmy. Cięższa zawartość na pewno by miała minimum poobijane narożniki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

Są jakieś informacje od kiedy będzie otwarty PM i jak długo?
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 177 times
Been thanked: 53 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Siersciu »

karawanken pisze: 11 lip 2022, 18:21 Są jakieś informacje od kiedy będzie otwarty PM i jak długo?
PM będzie otwarty po około 5 tyg. od zakończenia kampanii. Znając BCG będzie opóźnienie :) jak długo będzie otwarty to zależy już tylko od tego kiedy ruszą z produkcją. Ostatnim razem PM był otwarty bardzo długo, ale SG były też większym wyzwaniem do zrealizowania niż teraz.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Siersciu pisze: 12 lip 2022, 09:10
karawanken pisze: 11 lip 2022, 18:21 Są jakieś informacje od kiedy będzie otwarty PM i jak długo?
PM będzie otwarty po około 5 tyg. od zakończenia kampanii. Znając BCG będzie opóźnienie :) jak długo będzie otwarty to zależy już tylko od tego kiedy ruszą z produkcją. Ostatnim razem PM był otwarty bardzo długo, ale SG były też większym wyzwaniem do zrealizowania niż teraz.
Znając BCG :D Dobre! No ale fakt, opóźnienia będą na bank. Obstawiam, że PM będzie długo otwarty. Licząc, że ruszy we Wrześniu to 2 miesiące przynajmniej obstawiam, że będzie trwał, jak nie do końca roku. Liczę, że skoro maja większość rzeczy gotowe - moldy, wzorniki itp, to produkcja nie będzie miała opóźnień. W samych wywiadach mówią, że ruszy zaraz po końcu kampanii. No i wywalili malowanie i metal, co im zeszłym razem bokiem wyszło...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
ODPOWIEDZ