Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Atk pisze: 01 lip 2022, 22:31
KajmanxD pisze: 01 lip 2022, 15:12 A czy przy tej kampanii jak to Czacha Games wspominał to ogarnięcie koszyk kupowania ? :D Jeśli to jeszcze nie ta chwila to spoko, ale z pewnością nie jednej osobie by to zmniejszyło stresu przy oddzielnym kupowaniu każdego produktu jak to było przy The Breach i wcześniejszych kampaniach :D
Tzn, że jak chce kupić 4 gry, bo mnie ekipą poprosiła, to będę musiał robić 4x przelew?
nie
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Jdn »

Polecam sprawdzić bo ja na początku dodałem do koszyka za dużo, a można dodać ile chcesz sztuk czego chcesz.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: czeczot »

Będziecie wydawać Euthia po zmienię wydawcy, czy odpuściliście temat?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Emil_1 »

To świetne pytanie:) i mój wsparciowy pewniak :D
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Kwestor »

Czacha Games pisze: 01 lip 2022, 13:52 na doszukujących się spisku nic nie poradzimy... kończąc ten temat - na Granatowej są opisywane albo pierwsze subiektywne wrażenia, albo recenzja w ośmiu punktach, też jak każda recenzja subiektywna, choć z uzasadnieniem... Nie uważam, że powinniśmy przestać recenzować gry czy Czachy Games czy innego wydawcy. Tym bardziej, że nie jesteśmy sami w Granatowej :)
A "pani Granatowa" ma swój rozum i nikt nikogo nie knebluje...

i nie wracajmy do tego tematu :)
/kuba/
Ja jeszcze tylko dodam, że mam nadzieję, że wszystkie wpisy/filmy Granatowej na temat gier wydawanych przez jej rodzinę będą jasno oznaczone jako konflikt interesów.

Bo ten odnośnie KK na FB jest bardzo niejasno, jak ktoś nie wie, kim jest Kuba i jaki jest jego stosunek do piszącej post, to nie zrozumie o co chodzi:
Granatowa na FB pisze: Jako, że Kuba jest zaangażowany w proces wydawniczy w Czacha Games, do tekstu nie miał dostępu 🤪 i musiał to przeżyć 🤨
Jeżeli uważacie, że nikomu to nie przeszkadza, to nie stanie się Wam krzywda jak napiszecie wprost na początku tekstu kto jest kim i dla kogo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

@Kwestor serio, każdy kto ich sledzi wie, że są małżeństwem
Zaznaczone jest wyraźnie ze jedna z osób zaangażowane w Granatowa uczestniczy w procesie wydawniczym, rozpisywać drzewka relacji nie trzeba
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: mirukan »

japanczyk słusznie prawi .
Kwestor pisze: 09 lip 2022, 11:18 kim jest Kuba i jaki jest jego stosunek do piszącej post,
Tym bardziej że stosunki to racze prywatna sprawa :wink:
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Kwestor »

japanczyk pisze: 09 lip 2022, 12:15 @Kwestor serio, każdy kto ich sledzi wie, że są małżeństwem
Zaznaczone jest wyraźnie ze jedna z osób zaangażowane w Granatowa uczestniczy w procesie wydawniczym, rozpisywać drzewka relacji nie trzeba
Tak, ale nie każdy, kto czyta wpis, śledzi stronę. Czasami przychodzą nowi ludzie. Czasami szukasz czegoś po słowach kluczowych i wyskakuje Ci recenzja. To nie jest zamknięta grupa tylko dla fanów, to jest otwarty fanpage z recenzjami gier.

Ja osobiście jako konsument chciałbym wiedzieć, czy recenzent ma konflikt interesów z recenzowanym produktem zanim zacznę czytać recenzję, bo wtedy zazwyczaj nie czytam jej wcale, w szczególności na portalach, o których mało wiem.

Formułka typu "Ten wpis jest na temat gry wydawanej przez firmę mojego męża, ale nie miał on wpływu na jego treść." na początku wpisu nikogo nie zaboli. A jak zaboli, bo zasięgi spadną bo ludzie nie będą chcieli czytać, to tym bardziej uważam, że takowy wpis powinien się pojawiać.

Celem recenzji jest zachęcenie lub zniechęcenie konsumenta to zakupu, jeżeli recenzent bezpośrednio zarabia na tym, że produkt się sprzedaje lepiej uważam, że jasne oznaczenie tego jest najmniejszym, czego powinniśmy wymagać.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: karp »

Kwestor pisze: 09 lip 2022, 13:39 Celem recenzji jest zachęcenie lub zniechęcenie konsumenta to zakupu, jeżeli recenzent bezpośrednio zarabia na tym, że produkt się sprzedaje lepiej uważam, że jasne oznaczenie tego jest najmniejszym, czego powinniśmy wymagać.
Celem recenzji, z punktu widzenia recenzenta jest wydanie opinii.

https://sjp.pl/recenzja
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Kwestor »

karp pisze: 09 lip 2022, 14:08
Kwestor pisze: 09 lip 2022, 13:39 Celem recenzji jest zachęcenie lub zniechęcenie konsumenta to zakupu, jeżeli recenzent bezpośrednio zarabia na tym, że produkt się sprzedaje lepiej uważam, że jasne oznaczenie tego jest najmniejszym, czego powinniśmy wymagać.
Celem recenzji, z punktu widzenia recenzenta jest wydanie opinii.

https://sjp.pl/recenzja
Tak, a z punktu widzenia konsumenta ta opinia na temat produktu komercyjnego pomaga w podjęciu decyzji o zakupie.

Ja jako konsument uważam, że powinienem zostać poinformowany o konflikcie interesów recenzenta. Granatowa wydaje się ze mną zgadzać, bo jej wpis takową informację zawiera, byłbym tylko wdzięczny, jeśli byłaby ona umieszczona na początku i w nieco jaśniejszy sposób :)

Jeżeli ktoś się chce ze mną spierać, że konsumenci nie powinni być jasno informowani o konfliktach interesów w recenzjach, lub że powinni sami szukać w internecie, czy takie występują, to nie jestem zainteresowany, dziękuję ;)

Jako pozytywny przykład na koniec podam No Pun Included, które na początku recenzji GH:JotL wspominają, że są przyjaciółmi producenta.
kiniol1
Posty: 136
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 230 times
Been thanked: 28 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: kiniol1 »

Kwestor pisze: 09 lip 2022, 11:18
Bo ten odnośnie KK na FB jest bardzo niejasno, jak ktoś nie wie, kim jest Kuba i jaki jest jego stosunek do piszącej post, to nie zrozumie o co chodzi:
Bez przesady jest dostatecznie jasno, żeby zrozumiała to osoba o przeciętnej inteligencji.
Ponadto chodzi tu o kupno gry planszowej a nie przetarg na miliony złotych z budżetu państwa. Aż taka transparentność nie jest potrzebna żebyśmy dochodzili kto z kim, dlaczego i jeszcze sprawdzali pochodzenie przodków 🙂
gogovsky
Posty: 2271
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 473 times
Been thanked: 518 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: gogovsky »

Polecam nie oglądać recenzentów u samemu wybrać :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Mr_Fisq »

kiniol1 pisze: 09 lip 2022, 16:10 Ponadto chodzi tu o kupno gry planszowej a nie przetarg na miliony złotych z budżetu państwa. Aż taka transparentność nie jest potrzebna żebyśmy dochodzili kto z kim, dlaczego i jeszcze sprawdzali pochodzenie przodków 🙂
Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Transparentność - jest konflikt interesów/wydawnictwo podesłało darmowy egzemplarz do recenzji - chcę o tym wiedzieć. Jeśli Tobie ta wiedza nie jest do niczego potrzebna - Twoja sprawa. Ja oczekuję na wstępnie filmiku wprost podanej informacji - Gambit tu zawsze robi robotę, z zagranicznych recenzentów doceniam One Stop Co-op Shop, gdzie na dzień dobry jest informacja, albo o tym że dostał darmowy egzemplarz do recenzji, albo np. że ma powiązania z twórcą gry.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: mirukan »

Ośmielę się zauważyć że raczej zawsze należy mieć ograniczone zaufanie do wszelkich recenzji czy opinii na temat produktów które mają przynosić zysk sprzedającemu :) .Zwłaszcza umieszczanych w necie. Nigdy nie wiemy czy sprzedawca/wydawca/producent nie jest w jakiś sposób powiązany z recenzentem (finansowo ,rodzinnie czy "przyjacielsko" itp.). Nigdy też nie wiemy czy negatywne opinie o produkcie nie są czarnym PR konkurencji bądź osób z nią związanych lub zwyczajnym złośliwym bezinteresownym hejtem mającym dowartościować hejtującego. A opinie nawet najbardziej bezstronnego recenzenta są zawsze mniej lub bardziej subiektywne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

A mnie zastanawia dlaczego ludzie w tych czasach wszystko ceduja na kogos innego.....nawet podjecie decyzji o kupnie gry. Opinie recenzentow moga byc co najwyzej pomocne w podjeciu decyzji. Ale to czy gre warto kupic czy tez nie musi zostac zdecydowane przez nas samych.
Niestety ale cierpimy na skrajne lenistwo i jezeli 2-3 recenzentow powie ze gra X jest slaba to powinnismy miec jedynie czerwona lampke z tylu glowy aby jeszcze dokladniej sie tej grze przyjrzec a nie z automatu ja odrzucic. Nie ma w polsce i na swiecie wyroczni ktora by wiedziala co jest dla NAS dobre a co zle....tak wiec wszystko z przymrozeniem oka.

Rozum macie wiec uzywajcie. :mrgreen:
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: CrossSleet »

BOLLO pisze: 11 lip 2022, 07:32 A mnie zastanawia dlaczego ludzie w tych czasach wszystko ceduja na kogos innego.....nawet podjecie decyzji o kupnie gry. Opinie recenzentow moga byc co najwyzej pomocne w podjeciu decyzji. Ale to czy gre warto kupic czy tez nie musi zostac zdecydowane przez nas samych.
Niestety ale cierpimy na skrajne lenistwo i jezeli 2-3 recenzentow powie ze gra X jest slaba to powinnismy miec jedynie czerwona lampke z tylu glowy aby jeszcze dokladniej sie tej grze przyjrzec a nie z automatu ja odrzucic. Nie ma w polsce i na swiecie wyroczni ktora by wiedziala co jest dla NAS dobre a co zle....tak wiec wszystko z przymrozeniem oka.

Rozum macie wiec uzywajcie. :mrgreen:
Można też całkowicie z drugiej strony na to spojrzeć- może ludzie szanują swój czas i nie chcą go tracić na przeciętną grę? Bo serio... obejrzeć kilka filmów/recenzji tylko po to, żeby jeszcze "dokładniej" przyjrzeć się grze, potem kupić, przeczytać instrukcję, zagrać i mieć z tego kiepską zabawę. Mnóstwo czasu w błoto. Może fajne dla młodzieży, studentów i bezrobotnych.

Także jak bym powiedział, że ludzie cierpią na skrajne marnowanie swojego czasu. Po to są recenzenci, żebyśmy na podstawie ich recenzji mogli dość szybko podjąć decyzję. Kluczem jest znaleźć recenzenta, któremu ufamy i ma on podobny gust do naszego.

Ja kupuję gry praktycznie w 95% na podstawie tylko i wyłącznie recenzji lub rekomendacji kogoś.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Absolutnie się z Tobą zgadzam ale pamiętaj jednak że żyjemy w "chorym" XXI w gdzie liczy się pieniądz a prawda spotyka się z reguły z krytyką więc...
Po to są recenzenci, żebyśmy na podstawie ich recenzji mogli dość szybko podjąć decyzję. Kluczem jest znaleźć recenzenta, któremu ufamy i ma on podobny gust do naszego.
takiego szukać ze świecą. Niestety ale dobrze wiemy którzy recenzenci się sprzedali i komu dlatego nie warto faktycznie tracić czasu na oglądanie ich polecajek.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: tomp »

Oj BOLLO trochę więcej optymizmu :)
jak odejmiesz prezenterów od puli osób podpisujących swoje produkty jako "recenzja" to zostaje sporo osób.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaufali nam i wsparli podczas przedsprzedaży "Katedrę Koszmarów"

Jej wyniki przeszedł nasze oczekiwania - ponad 1700 osób, które chcą mieć ten tytuł w swojej kolekcji, ponad 1700 osób do których dotrze sztuka Zdzisława Beksińskiego. Dla nas to wielki sukces i wielka radość.
Ale to wszystko nie udałoby się bez Was, pasjonatów, graczy... to Wy obdarzyliście nas zaufaniem, za co bardzo dziękujemy!
I ruszamy do pracy, by dać Wam grę, z której będziecie nie tylko czerpali radość z grania, ale też będziecie dumni posiadając ją w swojej kolekcji...
dzięki!

#CzachaGamesTeam

Obrazek
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: polwac »

Świetny wynik, którego chyba nikt się nie spodziewał. Gratulacje.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

Kurde, szkoda, ze gamefound nie oferuje informacji ile osob wsparło oryginalną kampanię...
1700+ polskich backerów vs 1937 backerów angielskich (tyle mi wychodzi jak dziele sume przez 90 EUR :P)

Mysle, ze B&D ma temat do przemyślenia tutaj...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Gratuluje! To naprawdę sukces taki wynik. Skromnie powiem że może by taki nie był gdyby została ta "Koszmarna Katedra" :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: tomp »

Gratulacje dla Czachy !

PS. Jeśli pomyśleć, że gra wpisuje się w "area majority/area control" to tym bardziej zjawiskowy sukces.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Miszon »

Muszę przyznać, że wynik robi wrażenie, liczyłem na jakoś 1/3 tego wyniku, może 1/2.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 913
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 281 times
Been thanked: 279 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Dako »

Sukces bez dwóch zdań.
Przysłowiowe trzy w jednym:
Polska, Beksiński i umiejętna kampania marketingowa.
Pozostaje pogratulować pomysłu/wydawnictwu/wspierającym.
Co do samej gry sam jestem ciekaw opinii graczy.
ODPOWIEDZ