Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Oni pisali, że powinno im się udać wypchnąć statki z końcem roku nawet, czerwiec wskazali już z buforem bezpieczeństwa pamiętając przygody z pierwszej kampanii.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 177 times
Been thanked: 53 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Siersciu »

Probe9 pisze: 12 lip 2022, 10:46 pamiętając przygody z pierwszej kampanii.
Oby pociąg nie jechał przez Mongolię 😂
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Pierwszy Elite SG mnie nie powalił na kolana, choć właściwie chyba nie ma co liczyć na fajerwerki? Miałem kupić All-in, ale przy takim kursie dolara, niepewności odnośnie Vatu, prawdopodobnie jednak skończy się to nieco rozsądniejszym zamówieniem. Jednak jest jeszcze sporo czasu żeby nasza waluta się jednak wzmocniła, więc trzeba czekać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Jinx1337 »

All-In na KS wyliczone na 614 USd
Tothemoon
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2020, 22:06

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tothemoon »

+ VAT + wysyłka + polska wersja i będzie z 700$ xd
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Wreszcie pojawiła się oferta dla mnie, czyli Veteran Essentials Bundle. Do tego będę mógł dorzucić cokolwiek w razie czego, a chciałbym poprawione mapy, dodatkowe tacki i Mini Pack Bundle. Za całość wyjdzie 1181zł. Wcześniej celowałem w Veteran Backers: New Products Bundle, ale wtedy musiałbym dać 1300zł. Różnice robi tutaj wariant solo, którego nie chcę, więc mała cebula za 120zł jest chyba godna rozważenia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Seykan »

Tothemoon pisze: 13 lip 2022, 11:47 + VAT + wysyłka + polska wersja i będzie z 700$ xd
Jakby VAT faktycznie doszedł to bardziej 750$ - 770$ ;)
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 13 lip 2022, 12:07 Wreszcie pojawiła się oferta dla mnie, czyli Veteran Essentials Bundle. Do tego będę mógł dorzucić cokolwiek w razie czego, a chciałbym poprawione mapy, dodatkowe tacki i Mini Pack Bundle. Za całość wyjdzie 1181zł. Wcześniej celowałem w Veteran Backers: New Products Bundle, ale wtedy musiałbym dać 1300zł. Różnice robi tutaj wariant solo, którego nie chcę, więc mała cebula za 120zł jest chyba godna rozważenia.
Ten bundle to chyba tylko po to żeby wszystko było 1 klikiem bo cena ta sama ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Zgadza się, ale gdybyś brał osobno to byś nie dostał Elite SG ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 13 lip 2022, 13:55 Zgadza się, ale gdybyś brał osobno to byś nie dostał Elite SG ;)
Racja :) Inna sprawa, że jak ktoś nie weźmie poziomu kwalifikującego do Elite SG to znowu jest w plecy względem nowych wspierających, tym razem przy OKW.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

RUNner pisze: 13 lip 2022, 12:07 Wreszcie pojawiła się oferta dla mnie, czyli Veteran Essentials Bundle. Do tego będę mógł dorzucić cokolwiek w razie czego, a chciałbym poprawione mapy, dodatkowe tacki i Mini Pack Bundle. Za całość wyjdzie 1181zł. Wcześniej celowałem w Veteran Backers: New Products Bundle, ale wtedy musiałbym dać 1300zł. Różnice robi tutaj wariant solo, którego nie chcę, więc mała cebula za 120zł jest chyba godna rozważenia.
Dokładnie. Najlepsza opcja "startowa" dla weteranów no i mamy Elite SG przy tym poziomie. Ja Legacy Maps olewam - mam te stare, a nie gram na większych niż 2 panele mapach, więc przeżyje. Tacki mnie kuszą, ale z drugiej strony po czasie i tak gram bez nich. Jeszcze zobacze, czy ich nie dorzucę.

No i ciągle kusi mnie ten dodatkowy Wehrmacht... i przerobić samemu na Afrika Korps. Szkoda, mieli okazję pokazać Afrika Korps po tym jak Relic u siebie pokazał, ale niby im nie pozwolono. Gracze PC najpierw muszą ograć... nie ważne, że KS zostałby dostarczony dopiero w przyszłym roku. Cóż, stracona okazja, żeby pchnąć moc w KSa, bo na razie to tak idzie niemrawo.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Bardok pisze: 13 lip 2022, 14:29
No i ciągle kusi mnie ten dodatkowy Wehrmacht... i przerobić samemu na Afrika Korps. Szkoda, mieli okazję pokazać Afrika Korps po tym jak Relic u siebie pokazał, ale niby im nie pozwolono. Gracze PC najpierw muszą ograć... nie ważne, że KS zostałby dostarczony dopiero w przyszłym roku. Cóż, stracona okazja, żeby pchnąć moc w KSa, bo na razie to tak idzie niemrawo.
Będzie kontent na następny KS :) Co do tego, że idzie niemrawo to jest to normalne, więc nie ma co się przejmować. Jeszcze przyśpieszy na ostatnie 24h i tyle. Myślę, że do miliona dojdą, więc przebiją 1szego KS`a. Więc generalnie sukces.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Seykan pisze: 13 lip 2022, 12:10
Tothemoon pisze: 13 lip 2022, 11:47 + VAT + wysyłka + polska wersja i będzie z 700$ xd
Jakby VAT faktycznie doszedł to bardziej 750$ - 770$ ;)
Pisali w którymś miejscu, że jak dojdzie VAT, to cena wzrośnie o 7-8 procent, więc raczej bliżej 700zł. Co oczywiście nadal jest dość dużą kwotą.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 13 lip 2022, 14:39 Pisali w którymś miejscu, że jak dojdzie VAT, to cena wzrośnie o 7-8 procent, więc raczej bliżej 700zł. Co oczywiście nadal jest dość dużą kwotą.
Obstawiam, że jednak nie wzrośnie skoro VAT przy imporcie opłacą. Jak jednak będą chcieli dopłat to wiadomo, że przycwaniaczyli i postanowili się vatem na spółkę podzielić ze wspierającymi :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Probe9 pisze: 13 lip 2022, 14:32
Bardok pisze: 13 lip 2022, 14:29
No i ciągle kusi mnie ten dodatkowy Wehrmacht... i przerobić samemu na Afrika Korps. Szkoda, mieli okazję pokazać Afrika Korps po tym jak Relic u siebie pokazał, ale niby im nie pozwolono. Gracze PC najpierw muszą ograć... nie ważne, że KS zostałby dostarczony dopiero w przyszłym roku. Cóż, stracona okazja, żeby pchnąć moc w KSa, bo na razie to tak idzie niemrawo.
Będzie kontent na następny KS :) Co do tego, że idzie niemrawo to jest to normalne, więc nie ma co się przejmować. Jeszcze przyśpieszy na ostatnie 24h i tyle. Myślę, że do miliona dojdą, więc przebiją 1szego KS`a. Więc generalnie sukces.
No nie zgodzę się. Nie chodzi mi o wynik finalny, który patrząc jak dobra to gra i na jakim IP bazuje powinien być mimo wszystko lepszy. Oceniam kampanię jako kampanię - brak update'tów regularnych, brak niespodzianek, które napędziłyby dorzucanie kasy. Głosowanie na Early Birda idzie jak krew z nosa. Głosowania na mega budynek do TP3 nawet nie ma. Przy KSie potrzeba nakręcać akcje, a oni tylko reagują powolnie na to co się dzieje. SG bez szału i w sumie nie wiem czy może ze 2-3 rzeczy mi się realnie przydadzą. Brakuje ikry w kampanii niestety, a jakby ja odpowiednio napędzić to i wynik powinien być dużo lepszy.

Ale i tak jest super, że dostaniemy tyle dodatkowego contentu do jednej z moich ulubionych gier, więc to nie tak, że narzekam - żal mi po prostu bo mogło być o wiele lepiej. Afrika Korps na pewno podgrzałaby atmosfere :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że to jest reprint. Często w takich przypadkach nie ma niczego nowego - ani dodatkowej zawartości ani SG w trakcie kampanii, tak jak chociażby ostatnio przy Great Wall. Kilka SG jest dorzuconych, a nie mogło ich być za dużo żeby nie było powtórki z poprzedniej kampanii gdzie mocno niedoszacowali. W końcu celem tej kampanii jest głównie to, żeby się odkuli ;) Kwestia braku AK to nie ich wina, taki przykaz z góry poszedł i tyle. Ja mam sporo uwag w kontekście tego jak potraktowali starych backerów, o czym już zresztą pisałem. Ale sama kampania jest poprawna. Gdyby tak wyglądała pierwsza kampania to jasne, że za mało ikry, ale jak na reprint to dla mnie jest ok.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Nie nazwałbym tego reprintem. Raczej poprzednią kampanię nazwałbym pre-printem. Raz, że popłynęli z kasą bo jako nowe wydawnictwo z bagażem złych opinii po Mech Commanderze (opóźnienia, opóźnienia, opóźnienia) musieli popłynąć, ale wyrobić markę i sprawić, że ludzie im zaufają, a dwa, że musieli udowodnić, że sama gra jest dobra. Teraz przyszedł czas na właściwe uderzenie- z fanami gry za sobą, z świetnymi ocenami i recenzjami - teraz był czas żeby przebić sufit. Mnie najbardziej dobija brak updateów regularnych... ech, cisza i kampania idzie sobie sama powoli...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
kamilpol1991
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2016, 11:08
Lokalizacja: Kraków, Jasło
Has thanked: 1 time

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: kamilpol1991 »

A jest gdzieś dokładnie napisane jakie mapy wchodzą w skład zestawu dla 2/4 graczy? Oprócz Moro i Ardeny są jeszcze te z 1 edycji?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

kamilpol1991 pisze: 14 lip 2022, 11:49 A jest gdzieś dokładnie napisane jakie mapy wchodzą w skład zestawu dla 2/4 graczy? Oprócz Moro i Ardeny są jeszcze te z 1 edycji?
Nie, w core masz tylko 2 mapy - ardeny po jednej i moro po drugiej. Jak chcesz dodatkowe 4 mapy (hill 331, cathedral, stalingrad, trois point) musisz dokupić Legacy Pack. Chyba, że bierzesz ten pledge 4 frakcje - tam jest na liście też legacy map pack z tymi mapami.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

4 dni do końca, ale chyba już nic ciekawego się nie odblokuje. Jeden Elite SG w zasięgu, ale wątpię że coś więcej. Być może nie doceniam potęgi "ostatnich 24 godzin" kampanii, ale mam przeczucie, że kto miał kupić to kupił. A jak było poprzednim razem? Ludzie mocno zaatakowali w końcówce?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

RUNner pisze: 15 lip 2022, 10:24 4 dni do końca, ale chyba już nic ciekawego się nie odblokuje. Jeden Elite SG w zasięgu, ale wątpię że coś więcej. Być może nie doceniam potęgi "ostatnich 24 godzin" kampanii, ale mam przeczucie, że kto miał kupić to kupił. A jak było poprzednim razem? Ludzie mocno zaatakowali w końcówce?
Zawsze końcówka to jest mocny atak. Ludzie czekają na to ile odblokuje kampania, albo generalnie na ostatnią chwilę. Tam to się juz klaryfikuje. Aczkolwiek tutaj kampania jest słabo prowadzona, a SG dupy nie urywają, więc ciężko powiedzieć. Powinni bardziej wypromować Early Birda, który stał się teraz "kup cokolwiek w tej kampanii powyżej 1$, a dostaniesz dowódców i dwie pantery dowódcze". Zamiast to mocno promować trzeba się prosić żeby chociaż update dali. No ale oni mają takie podejście, więc nie ma co się dziwić :D Ale dalej obstawiam, że jak jest 900k, to do 1,1-1,2 dobiją w końcówce. No i jeszcze pledge manager - ostatnio jak i teraz sumy tam dodane też coś odblokują.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Błysk »

Bardok pisze: 15 lip 2022, 10:58
Zawsze końcówka to jest mocny atak. Ludzie czekają na to ile odblokuje kampania, albo generalnie na ostatnią chwilę. Tam to się juz klaryfikuje. Aczkolwiek tutaj kampania jest słabo prowadzona, a SG dupy nie urywają, więc ciężko powiedzieć. Powinni bardziej wypromować Early Birda, który stał się teraz "kup cokolwiek w tej kampanii powyżej 1$, a dostaniesz dowódców i dwie pantery dowódcze". Zamiast to mocno promować trzeba się prosić żeby chociaż update dali. No ale oni mają takie podejście, więc nie ma co się dziwić :D Ale dalej obstawiam, że jak jest 900k, to do 1,1-1,2 dobiją w końcówce. No i jeszcze pledge manager - ostatnio jak i teraz sumy tam dodane też coś odblokują.
Moim zdaniem generalnie nie było tu aż takiego potencjału. Kto miał kupić, to kupił w pierwszym druku w dużej mierze. Sama wieść, że kampanię robią, "bo muszą się odkuć za pierwszą" też nie pomaga ;)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Błysk pisze: 15 lip 2022, 12:54
Bardok pisze: 15 lip 2022, 10:58
Zawsze końcówka to jest mocny atak. Ludzie czekają na to ile odblokuje kampania, albo generalnie na ostatnią chwilę. Tam to się juz klaryfikuje. Aczkolwiek tutaj kampania jest słabo prowadzona, a SG dupy nie urywają, więc ciężko powiedzieć. Powinni bardziej wypromować Early Birda, który stał się teraz "kup cokolwiek w tej kampanii powyżej 1$, a dostaniesz dowódców i dwie pantery dowódcze". Zamiast to mocno promować trzeba się prosić żeby chociaż update dali. No ale oni mają takie podejście, więc nie ma co się dziwić :D Ale dalej obstawiam, że jak jest 900k, to do 1,1-1,2 dobiją w końcówce. No i jeszcze pledge manager - ostatnio jak i teraz sumy tam dodane też coś odblokują.
Moim zdaniem generalnie nie było tu aż takiego potencjału. Kto miał kupić, to kupił w pierwszym druku w dużej mierze. Sama wieść, że kampanię robią, "bo muszą się odkuć za pierwszą" też nie pomaga ;)
Możesz mieć rację. Nie twierdzę, że to był jakiś ogromny potencjał na poziomie Frosthaven, ale na pewno nie pomagają updatey rzadkie i bardziej obserwowanie kampanii niż aktywne jej wspieranie. Ale nie zgodzę się, że kto miał kupić to kupił, bo pierwsza edycja była trochę jak podchodzenie do jeża - sam znam kilka osób które chciały, ale się bały do końca, że jednak będzie słabo, że firma wyglądała na taką, która się może zawinąć. Nie pomogły opinie o ich pierwszej kampanii i opóźnieniach. Także na pewno po sukcesie pierwszej był tu potencjał na nowe osoby.

I to nie tak, że ja narzekam - uwielbiam grę i uwielbiam podejście wydawnictwa do tego, żeby wydać na najwyższym poziomie - po prostu trochę mi ich żal, że muszą dokładać do interesu mimo wydania tak zaje***ej gry :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Tak całkowicie kampanii nie olali, bo jednak reagują na komentarze i coś tam nowego dochodzi. No i turnieje organizują co raczej nie jest normą przy KSach.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Błysk »

Sam byłem jedną z takich osób, która uznała przy pierwszej kampanii, że gra wygląda średnio, info nie ma wiele, wydawca miał wtopy i nie wziąłem. Natomiast druga mnie nie zachęciła, paradoksalnie dlatego, że pamiętam pierwszą. ;)
ODPOWIEDZ