Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 285 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

EDIT) Udało się doszukać odpowiedzi na pytania

1) "The ignore Darkness effect on the Torch is mandatory and when you “ignore” something in this game, you pretend it doesn’t exist at all. Meaning Shadow Sight will not trigger if you are under the effects of the Torch."

2) "If I have multiple copies of Ready Defense prepared then I do add multiple Successes (resolving each ability once). "

3) Tu akurat nie znalazłem, ale zakładam, że mamy dowolność

4) "I did get an answer to this question directly from one of the game designers way back when where they said that the intent was for objectives that refer to "all heroes" refers to "all heroes who are still in the game." They always want it to be possible to pull off a last turn victory after a failed Last Stand."


Pojawiły się kolejne wątpliwości, głównie dotyczące ciemności, karty na zdjęciu.
Spoiler:
1) Jak zachowują się karty typu "zaakceptuj ciemność" lub "głębokie cienie" gdy pochodnia nakazuje nam ignorować ciemność? Czy na potrzeby karty "zaakceptuj ciemność" nigdy nie znajdziemy się w ciemności tak długo, jak mamy ze sobą pochodnie? Czy gdy posiadając pochodnię dobierzemy kartę "głębokie cienie" nie dobieramy dodatkowej karty strachu?

2) W fazie ciemności dotychczas zawsze dobiera się do dwóch kart strachu. Czy posiadając przygotowane dwie karty "podnieść gardę" nigdy nie otrzymamy w ramach ciemności kart?

3) Ruch wroga, gdy nie ma żadnego bohatera w zasięgu. Powiedzmy, że do najbliższego bohatera wiodą 3 różne ścieżki o równej długości, krótszej znaleźć się nie da. Możemy sobie wybrać dowolną z nich, czy jednak powinniśmy wybrać taką najmniej dla nas korzystną, czy jak?

4) Żeton oddziaływania w jednym ze scenariuszy mówi "żeby móc go rozpatrzeć, wszyscy gracze muszą znajdować się na tym obszarze". Był to ostateczny cel rozgrywki. Co jeśli któryś z graczy zginął w tej turze, a wszyscy pozostali są na polu z żetonem? Mimo tego nie można go ruszyć?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Wiem że to pytanie było już zadane ale proszę niech mi ktoś wskaże gdzie dokładnie w instrukcji jest podane to :
Jak mam 3 sukcesy to mogę wybrać dwie opcje z mojej karty broni np 1 sukces - 2 obrażenia
2 sukcesy to 5 obrażeń. Wychodzi na to że mając 3 sukcesy to mogę zadać 7 pk obrażeń. Patrzę na instrukcje dobre 30miniut i nic takiego nie widzę. Ktoś pomoże? :)
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kretilla »

Gargi pisze: 03 lip 2022, 15:50 Wiem że to pytanie było już zadane ale proszę niech mi ktoś wskaże gdzie dokładnie w instrukcji jest podane to :
Jak mam 3 sukcesy to mogę wybrać dwie opcje z mojej karty broni np 1 sukces - 2 obrażenia
2 sukcesy to 5 obrażeń. Wychodzi na to że mając 3 sukcesy to mogę zadać 7 pk obrażeń. Patrzę na instrukcje dobre 30miniut i nic takiego nie widzę. Ktoś pomoże? :)
Instrukcja, str. 11
"...wykonuje test tego atrybutu. Następnie wydaje uzyskane sukcesy (), aby rozpatrzyć 1 lub więcej zdolności tego przedmiotu. Każda zdolność dokładnie określa, ile sukcesów należy wydać, aby ją rozpatrzyć. Każdą zdolność przedmiotu można rozpatrzyć tylko raz na atak."
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Dziękuję! Jestem po pierwszym scenariuszu ale zacznę sobie jeszcze raz bo parę rzeczy by się u mnie zmieniło :)
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Legolas ma umiejętność z karty bohatera, że może się wymykac bez prowokacji gdy tylko wyda jeden żeton natchnienia. Mam tą umiejętność traktować jako dodatkowy, darmowy ruch czy to już jest czynność jedna z dwóch która można zrobić w jednej turze?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Jacek_PL »

Gargi pisze: 04 lip 2022, 10:44 Legolas ma umiejętność z karty bohatera, że może się wymykac bez prowokacji gdy tylko wyda jeden żeton natchnienia. Mam tą umiejętność traktować jako dodatkowy, darmowy ruch czy to już jest czynność jedna z dwóch która można zrobić w jednej turze?
Jeśli przy takiej zdolności nie ma znaczka że to jest akcja (a w tym przypadku nie ma) to nie jest to jedna z dwóch przysługujących akcji, czyli jest to taka extra akcja.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Nie wiem czemu nie połączyłem posta z tamtym ale mam jeszcze jedno pytanie
Bohater zdał test ostatniej szansy ale w jego profilu pojawiła się czaszka z cyferka 2. Co to jest?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 285 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Gargi pisze: 04 lip 2022, 11:08 Nie wiem czemu nie połączyłem posta z tamtym ale mam jeszcze jedno pytanie
Bohater zdał test ostatniej szansy ale w jego profilu pojawiła się czaszka z cyferka 2. Co to jest?
Chyba nie jest to nigdzie w instrukcji opisane. Wydaje mi się, że jest to wskaźnik, jakiej wartości będzie następny test ostatniej szansy (czy tam może jakiej wartości był ten poprzedni). Każdy kolejny test ostatniej szansy wymaga chyba jeden więcej sukcesów i jest na losowy atrybut?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Obrazek


Ta karta pozwala mi dobrać po jednym żetonie natchnienia za każdą kartę w mojej strefie gry.

W 83 punkcie moja strefa gry oznacza kartę bohatera, wyposażone przedmioty oraz talia umiejętności. I właśnie chodzi mi o tą talię. Mam rozumiec że są też to karty które mam w talii ale jeszcze ich nie dobrałem czy tylko widoczne? Moja strefa gry to również karty odrzucone w tej turze?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 285 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Gargi pisze: 08 lip 2022, 12:19
Spoiler:

Ta karta pozwala mi dobrać po jednym żetonie natchnienia za każdą kartę w mojej strefie gry.

W 83 punkcie moja strefa gry oznacza kartę bohatera, wyposażone przedmioty oraz talia umiejętności. I właśnie chodzi mi o tą talię. Mam rozumiec że są też to karty które mam w talii ale jeszcze ich nie dobrałem czy tylko widoczne? Moja strefa gry to również karty odrzucone w tej turze?
imo chodzi o widoczne karty w strefie gracza, więc karty w talii nie mają znaczenia. Tych słów kluczowych szukałbym tylko na karcie postaci (rasa czasami na znaczenie), ekwipunku, przygotowanych kartach umiejętnośc i może ewentualnie odsłoniętych kart ran i strachu (chociaż nie wiem, czy którakolwiek ma słowa kluczowe). Raczej nie należy uwzględniać kart odrzuconych
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Moje trzecie podejście do gry i znów się odbiłem. W tej grze nie można wiele rzeczy eksplorować tylko trzeba lecieć na łeb i szyję do głównego zadania by zakończyć misję powodzeniem. Ten system który zwiększa poziom zagrożenia nieodkrytych kafelków jest tragiczny.. Jedna postać leci by eksplorować na siłę jakiś obszar, by w fazie cienia mieć mniejszy poziom zagrożenia a tu co?? Odkrywam jeszcze więcej ciemnych obszarów. Dzisiaj daje grze ostatnia szanse bo wprowadzili tryb przygody(nigdy w taki nie grałem w żadnej grze) ale tylko on znosi ten system zwiększonego poziomu zagrożenia obszarów które nie odkryłem. Ten tryb co turę pozwala też wziąć każdemu bohaterowi jeden pkt natchnienia ale z tego zrezygnuje.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 285 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Gargi pisze: 13 lip 2022, 10:03 Moje trzecie podejście do gry i znów się odbiłem. W tej grze nie można wiele rzeczy eksplorować tylko trzeba lecieć na łeb i szyję do głównego zadania by zakończyć misję powodzeniem. Ten system który zwiększa poziom zagrożenia nieodkrytych kafelków jest tragiczny.. Jedna postać leci by eksplorować na siłę jakiś obszar, by w fazie cienia mieć mniejszy poziom zagrożenia a tu co?? Odkrywam jeszcze więcej ciemnych obszarów. Dzisiaj daje grze ostatnia szanse bo wprowadzili tryb przygody(nigdy w taki nie grałem w żadnej grze) ale tylko on znosi ten system zwiększonego poziomu zagrożenia obszarów które nie odkryłem. Ten tryb co turę pozwala też wziąć każdemu bohaterowi jeden pkt natchnienia ale z tego zrezygnuje.
No tak, raczej należałoby kombinować tak, że jeden gracz w danej kolejce odkrywa nowe obszary a pozostali gracze ściągają jak najwięcej żetonów eksploracji. Warto też zwrócić uwagę na mgłę wkoło planszy - z grubsza podopowiada ona, gdzie będą odkrywane nowe obszary. No ale też taka prawda, że ta gra to w 99% zarządzanie czasem - innej trudności tu raczej nie doświadczysz.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Zmieniłem poziom na przygodę i już jest całkiem inaczej. Również trzeba się spieszyć, przeciwnicy są tacy sami. Dosłownie gra się max 2 rundy dłużej i już odczucia są pozytywne. Na początku tury nie dodaje sobie żetonu natchnienia tak jak aplikacja pisze. Jak ktoś miał niechęć jak ja to polecam ten poziom i wcale nie jest to samograj
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Jakie są Wasze najlepsze kombinacje postaci i ich rolę? Polecacie coś?
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: SwistakCZC »

Grałem wpierw w grze na 2 os - Legolas Kapitan i Beravora Tropiciel
Spoiler:
Później kombinowałem jeszcze z dodatkiem tak - Dis Mąciwoda (mocne) + Balin Podróżnik (średnie, ale miał to być zamiennik mobilności za Beravorę)
Spoiler:
Ostatni duet to: Arwena Podróżnik (rynsztunek laska + miecz) oraz Bilbo z bazową klasą bodajże włamywacz
Spoiler:
Ogólnie, dobrze mieć hittera i drugą postać mobilną albo zapewniającą mobilność. Klasy supportowe, zwłaszcza te działające na bohatera na tym samym kafelku, się nie sprawdzają, bo najlepiej się rozłączać i chodzić osobno (przynajmniej jak graliśmy we 2). Łączyłem te postacie tak by nie powtarzać postaci w żadnej kampanii, pewnie dałoby się mocniejsze duety.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Dziękuję za tak długi post. Dodatków jeszcze nie mam wiec pierwsza para wchodzi w rachubę. Problemem są te nieodkre tereny które nabijają pasek zagrożenia, więc tropicielka dużo by pomogła. A co myślisz by do niej i Legolasa dorzucić Bilbo jako wlawymacz? Legolas hitter, Bilbo przeszukiwacz a tropicielka jako postać która odkrywa szybko mapę. Grałem Gimlim i Aragornem i to są postacie które wymagają by postacie sojusznicze były przy nich (zwiad i obrona).
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: SwistakCZC »

Post długi bo pisałem już kiedyś o tym w wątku o grze i częściowo skopiowałem :D

Jak dla mnie Beravora+Legolas to już tak mocny duet, że cokolwiek by im dorzucić to będzie grało, ale Bilbo jest bardzo ciekawą postacią więc myślę, że będzie git ;)
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Spoiler:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 285 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Gargi pisze: 27 lip 2022, 07:02
Spoiler:
Nie odpowiem, bo chyba sam wybrałem taką samą opcję. Ale:

1) Pomimo ukończenia kampanii dalej powinno dać się w aplikacji załadować zapis z końcówki ostatniej misji
2) Chyba była w aplikacji możliwość powtórzenia danego scenariusza
3) Przeklikanie na sucho misji aż do wyboru z dziedzicem zajmie może 2 minuty
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Przeszedłem podstawkę(niestety 14 misja przegrana) i czas na cieniste ścieżki.

Mam pytanie odnośnie umiejętności Gandalfa : jest napisane, gdy odrzucasz kartę z listkiem dostajesz żeton natchnienia i zwiad 1. Odrzucenie umiejętności to np : w fazie przegrupowaniach mam 4 karty i jedna odrzucam by zrobić miejsce dla następnej to już mogę traktować jako użycie tej umiejętności? Drugi przykład : używam jakąś umiejętność z liściem podczas testu i też mam taką kartę traktować jako odrzucona ( wtedy używam umiejętność bohatera) czy jako wykorzystana i wtedy nie mogę użyć umiejętnośći z karty bohatera?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: YoYo »

Gargi pisze: 08 sie 2022, 06:04 Przeszedłem podstawkę(niestety 14 misja przegrana) i czas na cieniste ścieżki.

Mam pytanie odnośnie umiejętności Gandalfa : jest napisane, gdy odrzucasz kartę z listkiem dostajesz żeton natchnienia i zwiad 1. Odrzucenie umiejętności to np : w fazie przegrupowaniach mam 4 karty i jedna odrzucam by zrobić miejsce dla następnej to już mogę traktować jako użycie tej umiejętności? Drugi przykład : używam jakąś umiejętność z liściem podczas testu i też mam taką kartę traktować jako odrzucona ( wtedy używam umiejętność bohatera) czy jako wykorzystana i wtedy nie mogę użyć umiejętnośći z karty bohatera?
Ja też wczoraj skończyłem 1ą kampanię. Przegrana, buuu, chociaż było blisko:
Spoiler:
Jedno złe kliknięcie w appce czego nie dało się cofnąć, ale uznałem, że nie będę oszukiwał ;) i nie wyszło.

Co do pytania, mnie tu już dawno nauczyło, że opisy należy traktować dosłownie, więc tak traktuj. Jeśli zatem masz przygotowaną umiejętność i ją odrzucasz na stos kart to właśnie ta sytuacja (nawet jeśli z niej skorzystałeś właśnie), czyli dotyczy to wszystkich opisów, gdzie odrzucasz kartę z tego stosu nie ważne z jakiego powodu. W przypadku limitu kart, tutaj mamy informację o odrzuceniu (par.72), więc tak. Co do testu to tu też odrzucasz karty, ale nie są to przygotowane umiejętności, więc nie dotyczy (karty brane z zakrytego stosu). Przy zwiadzie kartę odkładasz, nie odrzucasz, więc nie (do tego nie ląduje na stosie odrzuconych, a zakrytych). Ta umiejętność to nie każdą "kartę z listkiem", a "przygotowaną umiejętność ze znakiem przeznaczenia" :) - tak jest napisane, więc dotyczy tylko kart wcześniej przygotowanych i odrzucanych z jakiegoś powodu z "listkiem", więc w limicie 4 (Gandalf może mieć na pewnym etapie nawet do 6) i ew. jak taką podmieniasz.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Obrazek


Mogę wykonać uderzenie z tej karty to oznacza dodatkowy atak mojego kowala gdy sojusznik na moim terenie robi atak?

Wiem że Gimli miał taką umiejętność
Obrazek

Tu widać że jest dodatkowy atak ale w turze Gimliego.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: YoYo »

Wg. mnie po prostu przy tej "Potrójnej kutej stali" przy skorzystaniu z niej masz dodatkowe 2 trafienia extra, ale jednak poza swoim atakiem (czyli inny bohater ma 4 trafienia, odrzucasz tę kartę i razem macie 6, nie rozpatrujesz swojego ataku, bo jest tura innego gracza). Na karcie jest, że możesz skorzystać z niej jeśli inny bohater wykonuje atak (a nie wykonał, więc tak jakby dołączał się do ataku innego bohatera i go wzmacniasz), czyli sugeruje to, są to dwa ciosy extra poza atakiem innego bohatera. Samo Uderzenie 2 oznacza że możesz zawsze wykorzystać ją tylko podczas ataku i odrzucając kartę (co jest normalne przy Uderzenie X) więc jest tu pewnego rodzaju sprzeczność. Ja bym interpretował to jak wyżej (atak innego bohatera plus te 2 poza kolejką + odrzucenie), ale przydałby się oryginalny tekst in English z tej karty, może coś zostało źle przetłumaczone w pierwszej części opisu. Karta Gimliego nic nie mówi o innym bohaterze, tutaj wszystko jest jasne.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Potrójnie kuta stal
Nie widzę sprzeczności. Możesz użyć uderzenia (standardowo dodać trafienia podczas swojego ataku) albo użyć efektu karty (niestandardowo użyć uderzenia podczas ataku innego bohatera i dodać trafienia do jego ataku). Teksty kursywą to tylko przypomnienie ogólnych zasad.

Niespokojny topór
Również nie ma sprzeczności. Możesz użyć uderzenia (dodać trafienia podczas ataku) albo użyć efektu karty, aby na początku tury wykonać atak bez akcji i dodać do niego trafienia (te trafienia nie mają nic wspólnego z uderzeniem).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 285 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

sirafin pisze: 11 sie 2022, 16:33 Potrójnie kuta stal
Nie widzę sprzeczności. Możesz użyć uderzenia (standardowo dodać trafienia podczas swojego ataku) albo użyć efektu karty (niestandardowo użyć uderzenia podczas ataku innego bohatera i dodać trafienia do jego ataku). Teksty kursywą to tylko przypomnienie ogólnych zasad.
Ja tutaj na pierwszy rzut oka miałbym trochę wątpliwości - czy, skoro nie jest to nasza tura, dodajemy te 2 trafienia do ataku sojusznika, czy jednak samemu wykonujemy słaby atak poza swoją turą (i czy przy wykonaniu tego specjalnego uderzenia można też odrzucić standardowe karty uderzeń). Dodanie osobnego ataku za 2 trafienia wydaje się dość słabe, w wielu przypadkach rozbije się o pancerz. Ale w innej sytuacji pozwoli zaatakować dodatkowego przeciwnika.

Po chwili namysłu można by jednak dojść, że raczej chodzi o dodanie uderzeń do ataku sojusznika. Bo nasza postać wykonuje tylko "uderzenie", które wymaga obecności akcji ataku, a tylko sojusznik obecnie rozpatruje atak.
YoYo pisze: 11 sie 2022, 14:21 (...) Na karcie jest, że możesz skorzystać z niej jeśli inny bohater wykonuje atak (a nie wykonał, więc tak jakby dołączał się do ataku innego bohatera i go wzmacniasz), czyli sugeruje to, są to dwa ciosy extra poza atakiem innego bohatera (...)
"gdy sojusznik wykonuje atak" - atak trwa, tylko jeden atak może być rozstrzygany w danym momencie, więc nasza postać pomaga sojusznikowi. "gdy sojusznik wykonał atak" - on swój atak już skończył, więc my rozpatrujemy osobny atak samemu.

To byłoby dobre podejście, gdyby była to polska gra (a w sumie nawet wiele polskich gier jest pierw tworzone po angielsku, a potem w tłumaczeniu na polski i tak dostajemy nieścisłości). Ewentualnie taka domowa zasada, żeby nie spędzać wieków na szukaniu odpowiedzi w internecie. W języku angielskim opis tej karty brzmi: "You can strike with this skill when another hero in your space attacks.". W tym przydaku "when", według mnie, znaczy akurat "po" a nie "podczas". A to, zamiast wyjaśnić sytuację tylko bardziej ją komplikuje lol
sirafin pisze: 11 sie 2022, 16:33 Niespokojny topór
Również nie ma sprzeczności. Możesz użyć uderzenia (dodać trafienia podczas ataku) albo użyć efektu karty, aby na początku tury wykonać atak bez akcji i dodać do niego trafienia (te trafienia nie mają nic wspólnego z uderzeniem).
Tutaj faktycznie nie ma miejsca na wątpliwości, bo pojawiło się wyrażenie-klucz: "na początku swojej tury". Wtedy faktycznie górna opcja jest wyraźnie lepsza (bo chyba daje dodatkową akcję w turze, chociaż brakuje tego jasno napisanego) ale z ograniczeniem - musi to być pierwsza rzecz, którą wykonasz w swojej turze. Bez tego dopisku "na początku swojej tury" górna część karty byłaby w każdym przypadku lepsza niż dolna.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ