Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: Rahu »

Hej,
Istnieja jakieś gry podobne mechanicznie do tych wymienionych w temacie? Moglibyście polecić coś ciekawego? Celem jest gra w 3-4 osoby (jak we dwie dałoby radę to super).

Godfather niestety zbyt drogi dla mnie. LoW wydaje się fajne ale obawiam się schematyczności, a z dodatkiem też jest to większy wydatek. Diuna: Imperium wydaje się być interesujaca, ale niestety szukam gier niezależnych językowo lub takich w których ilość tekstu nie jest zbyt duża.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: Moonz »

Zaginiona Wyspa Arnak jest często porównywana do Diuny, karty mają troche tekstu wiec pewnie się nie przyda, sama gra bardzo przyjemna, a z dodatkiem który nie jest zbyt drogi zyskuje bardzo dużo.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: Rahu »

Moonz pisze: 14 lip 2022, 20:11 Zaginiona Wyspa Arnak jest często porównywana do Diuny, karty mają troche tekstu wiec pewnie się nie przyda, sama gra bardzo przyjemna, a z dodatkiem który nie jest zbyt drogi zyskuje bardzo dużo.
Kurczę, serio? Wydawało mnie się, że to totalnie inne gry. Byłbyś w stanie powiedzieć jakie sa ich cechy wspólne? W Arnaka grałem na BGA ale nie podszedł zupełnie.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: Moonz »

Deckbuilding, worker placement. Jak się przyjrzeć to wychodzą podobieństwa. Są oczywiście różnice. Moim zdaniem obie są super z jednym punktem wiecej dla Diuny za konfilkty.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: mementomoris »

Rahu pisze: 14 lip 2022, 20:25
Moonz pisze: 14 lip 2022, 20:11 Zaginiona Wyspa Arnak jest często porównywana do Diuny, karty mają troche tekstu wiec pewnie się nie przyda, sama gra bardzo przyjemna, a z dodatkiem który nie jest zbyt drogi zyskuje bardzo dużo.
Kurczę, serio? Wydawało mnie się, że to totalnie inne gry. Byłbyś w stanie powiedzieć jakie sa ich cechy wspólne? W Arnaka grałem na BGA ale nie podszedł zupełnie.
To są kompletnie inne gry. Jedyny powód porównań to to, że obie łączą mechanikę budowania talii i worker placement. No i wyszły w podobnym czasie. Cały flow gry jest inny i każda z nich kładzie nacisk na co innego. To tak jakby porównywać tenisa i piłkę nożną, bo w obydwie łączą bieganie i używanie piłki. ;)
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: Moonz »

mementomoris pisze: 14 lip 2022, 20:31 To są kompletnie inne gry. Jedyny powód porównań to to, że obie łączą mechanikę budowania talii i worker placement. No i wyszły w podobnym czasie. Cały flow gry jest inny i każda z nich kładzie nacisk na co innego. To tak jakby porównywać tenisa i piłkę nożną, bo w obydwie łączą bieganie i używanie piłki. ;)
No skoro dwie podstawowe mechaniki gry są te same, to dlaczego są tak różne? Wydaje mi sie, że czas premiery nie wpłynął na zastosowanie tych mechanik w grze.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Alternatywy dla LoW, Godfather, Diuna: Imperium.

Post autor: Rahu »

Rozumiem w takim razie, że główne mechaniki sa te same. Moim zdaniem chyba trochę się za bardzo różnia w innych aspektach.

Żeby nie było niejasności, wyjaśniam że gry podane w temacie nie maja ze soba nic wspólnego. Po prostu kupiłbym je gdyby nie były za drogie lub było niezależne językowo. Dlatego poszukuję alternatyw :)
ODPOWIEDZ