Keyforge - pakiety startowe

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Witam. Czy jest sens kupowania kilku różnych wersji zestawów startowych keyforge? Nie znam tego systemu, pamiętam jedynie, że w poprzedniej firmie chłopaki jarali się kupowaniem kart. Kolega mawia, że za darmo to uczciwa cena. 10% ceny też jest ok.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Fidel-F2 »

Nie
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: birdm »

Ja nie kupiłem ani jednego zestawu startowego. Żetony/tokeny można zrobić z czegokolwiek - ja używam mepelków z innych gier. Wejdź na wątek o KF i tam poczytaj co i jak. Moim zdaniem nie warto, kup talie.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 834
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 193 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Seraphic_Seal »

birdm pisze: 21 lip 2022, 12:22 Ja nie kupiłem ani jednego zestawu startowego. Żetony/tokeny można zrobić z czegokolwiek - ja używam mepelków z innych gier. Wejdź na wątek o KF i tam poczytaj co i jak. Moim zdaniem nie warto, kup talie.
Obecnie zestawy startowe (2-5, 1 wyprzedany) są na rebelu za 22 zł. Imo całkiem warto zapłacić te 11-12 zł za komplet żetonów i dwie maty do gry. Ewentualnie można chyba zamiast tego kupić dwie talie deluxe po 11 zł. Cenowo wyjdzie to samo, nie dostaniesz chyba tylko mat do gry, ale za to będzie chyba znacznie mniejsze opakowanie.

A po co w ogóle chciałbyś kupować kilka zestawów startowych? Kilka zestawów startowych raczej sensu brać nie ma - chyba, że chcesz samemu zapewnić elementy potrzebne do gry dla więcej niż jednej pary graczy.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: birdm »

Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2022, 12:45 Obecnie zestawy startowe (2-5, 1 wyprzedany) są na rebelu za 22 zł. Imo całkiem warto zapłacić te 11-12 zł za komplet żetonów i dwie maty do gry. Ewentualnie można chyba zamiast tego kupić dwie talie deluxe po 11 zł. Cenowo wyjdzie to samo, nie dostaniesz chyba tylko mat do gry, ale za to będzie chyba znacznie mniejsze opakowanie.
Przy takich cenach to faktycznie trochę żetonów i 2 talie to wcale niezła okazja. Ceny tak spadły, że sam muszę przemyśleć zakupy:) Choć 2 dychy to nie ma co "myśleć". Inna kwestia, że te oryginalne żetony wcale nie są ładne.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: dareiosh »

Jakby ktoś chciałby być na bieżąco, to od którego startera zacząć? I czy kupować z każdego pakietu talię czy trzymać się tej najnowszej?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: szczudel »

Opłaca się wziąć jeden bo fajnie mieć licencjonowane żetony. Mówię to jako osoba, która grała zlepkiem żetonów z Gry o Tron, SW: Przeznaczenie itp.

Najlepiej wziąc najtańszy albo najnowszy :)
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: dareiosh »

Czy może poczekać do premiery nowego dodatku(wrzesień?)na gamefound ? Jak to wyglądało cenowo z poprzednimi przed kickstarter/gamefound
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: szczudel »

Nie wiem jakie masz oczekiwania. JA chcę grać z synem w domu, więc zależy mi na tym, aby mieć każdą frakcję. Dlatego kupowałem tak aby mieć też te co zostały wycofane. JEśli chodzi o granie turniejowe to FFG sprzedało Keyforge'a więc pewnie następny dodatek będzie czymś innym (w granicach rozsądku).
Ale się nie oszukuj, następny pakiet startowy będzie w pełnej cenie. Więc lepiej kupić jakiś teraz na promocji z żetonami, a potem tylko talie kupować.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: tomwro »

szczudel pisze: 10 sie 2022, 08:49 Nie wiem jakie masz oczekiwania. JA chcę grać z synem w domu, więc zależy mi na tym, aby mieć każdą frakcję. Dlatego kupowałem tak aby mieć też te co zostały wycofane. JEśli chodzi o granie turniejowe to FFG sprzedało Keyforge'a więc pewnie następny dodatek będzie czymś innym (w granicach rozsądku).
Ale się nie oszukuj, następny pakiet startowy będzie w pełnej cenie. Więc lepiej kupić jakiś teraz na promocji z żetonami, a potem tylko talie kupować.
Co to znaczy każda frakcje? W każdej talli masz randomowom talie. To że kupisz talie np Mrocznego Przyplywu, nie gwarantuje, że w środku będzie talia z frakcją, która akurat tam się pojawia.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: szczudel »

tomwro pisze: 10 sie 2022, 09:51
szczudel pisze: 10 sie 2022, 08:49 Nie wiem jakie masz oczekiwania. JA chcę grać z synem w domu, więc zależy mi na tym, aby mieć każdą frakcję. Dlatego kupowałem tak aby mieć też te co zostały wycofane. JEśli chodzi o granie turniejowe to FFG sprzedało Keyforge'a więc pewnie następny dodatek będzie czymś innym (w granicach rozsądku).
Ale się nie oszukuj, następny pakiet startowy będzie w pełnej cenie. Więc lepiej kupić jakiś teraz na promocji z żetonami, a potem tylko talie kupować.
Co to znaczy każda frakcje? W każdej talli masz randomowom talie. To że kupisz talie np Mrocznego Przyplywu, nie gwarantuje, że w środku będzie talia z frakcją, która akurat tam się pojawia.
To oznacza, że kupiłem, szczególnie teraz na promocji, dość talii aby mi się każda trafiła. Zapolowałbym jeszcze na kilka talli Mrocznego Przypływu bo mam tylko jedną talię z Cthulhu i Novą (nie wiem jak się nazywają :) )
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: rastula »

nic nie rozumiem...ale kupiłem taki starter i box 12 talii...kierowalem się...kolorem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Beskid »

rastula pisze: 10 sie 2022, 12:24 nic nie rozumiem...ale kupiłem taki starter i box 12 talii...kierowalem się...kolorem :mrgreen:
Jak już dodasz decki do swojego konta https://www.keyforgegame.com/
Napisz proszę jak rozkłada się SAS w przekroju tych 14 talii https://decksofkeyforge.com/decks/
Jestem ciekaw :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Mr_Fisq »

Jest tak tanio, że może nawet ja się skuszę :mrgreen:

Polecacie bardziej pojedynczą podstawkę, czy dwa deluxy?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Beskid »

Weź dwa deluxy bo dzięki temu zgarniesz dwie talie Mroczny Przypływ :idea:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Mr_Fisq »

Beskid pisze: 11 sie 2022, 17:39 Jak już dodasz decki do swojego konta https://www.keyforgegame.com/
Napisz proszę jak rozkłada się SAS w przekroju tych 14 talii https://decksofkeyforge.com/decks/
Jestem ciekaw :)
Ja mogę wrzucić z ośmiu delux dark tide (PL) - SAS:
75, 75, 66, 62, 61, 61, 59, 59
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Beskid »

Fajna równa paczka jeśli przyjąć, że SAS jest cokolwiek miarodajny. A jaki masz najwyższy base aerc? z ciekawości :wink:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Mr_Fisq »

Spoiler:
62 w jednej z tych dwóch 75, druga ma 61.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Beskid »

u mnie podobnie, 75 ma 62 i 74 odpowiednio 60
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Mr_Fisq »

Box WC wypada dużo gorzej:
67,67,65,62,62,57,56,56,55,55,54,52

Sprawę nieco ociepla:
Kornel, Jasnowidz Ukrainy...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Keyforge - pakiety startowe

Post autor: Beskid »

Mr_Fisq pisze: 16 sie 2022, 21:36Sprawę nieco ociepla:
Kornel, Jasnowidz Ukrainy...
Jackowski lubi to :!:
ODPOWIEDZ