Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: VivoBrezo »

Nilis pisze: 05 maja 2022, 18:28
Hardkor pisze: 05 maja 2022, 14:19
Bigspender pisze: 05 maja 2022, 13:26 Rebel zapowiedział dziś polską edycję, która swoją premierę będzie miała w III kwartale tego roku: https://bit.ly/3LMCcLD
Ciekawie jak cenowo wyjdzie, czy cenowo warto było wspierać, bo przy GW już nie było tak super ceny gry jak kiedyś.
Co to jest GW?
Podejrzewam, że Great Wall
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Hardkor pisze: 05 maja 2022, 17:20
brazylianwisnia pisze: 05 maja 2022, 17:07 Bankowo bedzie dużo drożej. Nawet po cenie z normalnego Nemesis byłoby to 750-800zl. Jednak może być nawet więcej przez rosnące koszta. Do tego nie wiem czy będzie wszystko w sklepie. Łącznie z pakietami kompatybilnosci z podstawką.
Wszystko będzie, bo nie było KSE.
To nie znaczy że coś będzie się opłacało sprzedawać. Nie wiem jaki jest plan na dodatkowe decki dla postaci i obcych z oryginału. Czy będą w podstawce Lockdown? Jesli nie będzie aby nie nabijać ceny to nie wiem czy taki produkt będa chcieli drukować. To jest tak jak ze space cats. To że nie są KSE nie znaczy że retail łyknie. Nawet nie pamiętam czy Terrein pack był w retailu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: aspo »

Takie pytanie: czy kupowanie Aftermath ma sens do Lockdown?
Nie znalazłem nigdzie informacji (pewnie źle szukałem), czy Aftermath będzie grywalne tak, jak było w pierwszym Nemesis (epilog gry), czy też przydatne z tego będą tylko postacie jako zamiennik startowych (przynajmniej te, do których dołożono nowe karty).
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

aspo pisze: 10 maja 2022, 10:44 Takie pytanie: czy kupowanie Aftermath ma sens do Lockdown?
Nie znalazłem nigdzie informacji (pewnie źle szukałem), czy Aftermath będzie grywalne tak, jak było w pierwszym Nemesis (epilog gry), czy też przydatne z tego będą tylko postacie jako zamiennik startowych (przynajmniej te, do których dołożono nowe karty).
Tylko postacie. Oczywiście możesz sobie na home rulach tryb misji badawczej zaimplementować do lockdown, ale jak to się będzie grało to nie wiadomo.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ppeter
Posty: 532
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 59 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: ppeter »

Na Steam została zapowiedziana elektroniczna wersja Nemesis Lockdown.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

ppeter pisze: 19 maja 2022, 00:17 Na Steam została zapowiedziana elektroniczna wersja Nemesis Lockdown.
Obejrzałem co prawda tylko trailera i powiem wam że jestem w szoku. Gra wygląda bardzo dobrze (może ciut za ciemno jak w Doom-ie) i przypominają mi się czasy Gorky17 czy Incubation (nad którym pracuję tak apropo jako gra planszowa). Ciekaw jestem ceny i fajnie jakby dla osób które wsparły analogowego LD była jakaś spora promka. Może bym się skusił, chociaż mój wewnętrzny duch i tak mi podpowiada "Karol przecież ty już nie grasz w cyfrówki...nie łudź się że w to zagrasz"
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Dhel »

Mnie właśnie też cyfrówka nie grzeje, jak już jakąś włączę to zaraz wyłączam i wyciągam planszówkę jak jest jeszcze czas.

Natomiast mogli by przyśpieszyć wydanie apki pod grę solo z motywem zdrajcy, jestem ciekawy czy to się uda i dobrze się będzie tak grało.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Majzownik »

BOLLO pisze: 19 maja 2022, 09:58 Ciekaw jestem ceny i fajnie jakby dla osób które wsparły analogowego LD była jakaś spora promka. Może bym się skusił, chociaż mój wewnętrzny duch i tak mi podpowiada "Karol przecież ty już nie grasz w cyfrówki...nie łudź się że w to zagrasz"
Awaken Realms pisze:In the end, we have decided that we will make 25% discount on first week of Early Access (EA normally will cost 19.99 USD and full release will cost 24.99 USD) so that all the backers will be able to grab the game at discounted price!
Człowiek od pisania update'ow to orłem z matematyki nie jest...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Majzownik pisze: 19 maja 2022, 12:51
Awaken Realms pisze:In the end, we have decided that we will make 25% discount on first week of Early Access (EA normally will cost 19.99 USD and full release will cost 24.99 USD) so that all the backers will be able to grab the game at discounted price!
Człowiek od pisania update'ow to orłem z matematyki nie jest...
Chyba ktoś inny nie jest orłem z angielskiego ;-)
Early Access będzie kosztował 20$, Pełna wersja 25$, a jeśli zrobią discount w pierwszym tygodniu to znaczy ze pewnie będzie gra kosztowała 15$ przez Week1
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 876
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 302 times
Been thanked: 295 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Awersy kart akcji zrypany odcień mają i obsuwa o miesiąc pozostałych wersji językowych. Ehh... :roll: Lepiej jednak, że się obcięli wcześniej niż później. Już kafelki pomieszczeń były niezłym shitem. Klątwa złego druku wisi nad Nemesis. :lol:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Przypominam, że jest osobny temat na pytania związane z kampanią gry.
viewtopic.php?f=57&t=66269

Wszelki offtop w temacie z grą będzie usuwany.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Jest SCD Polskiej wersji i przedsprzedaż : 700 zł podstawka, 420 SG.

Ceny w sklepach : 600 zł podstawka (sg chwilowo brak ceny, nie wrzucili karty produktu) na aleplanszowki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: eveni »

Czy ktoś już pograł i chciałby podzielić się wrażeniami? :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

eveni pisze: 21 lip 2022, 21:35 Czy ktoś już pograł i chciałby podzielić się wrażeniami? :D
Grałem, no inne niż podstawka. Fajne, rasa obcych bardzo podobna do intruzów, rasa z SG (rosliny) ma fajna mechanike, ale tragiczne wykonanie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Majzownik »

Hardkor pisze: 21 lip 2022, 22:06
eveni pisze: 21 lip 2022, 21:35 Czy ktoś już pograł i chciałby podzielić się wrażeniami? :D
Grałem, no inne niż podstawka. Fajne, rasa obcych bardzo podobna do intruzów, rasa z SG (rosliny) ma fajna mechanike, ale tragiczne wykonanie.
Co konkretnie masz na myśli pisząc o "tragicznym wykonaniu"?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Majzownik pisze: 22 lip 2022, 08:55
Hardkor pisze: 21 lip 2022, 22:06
eveni pisze: 21 lip 2022, 21:35 Czy ktoś już pograł i chciałby podzielić się wrażeniami? :D
Grałem, no inne niż podstawka. Fajne, rasa obcych bardzo podobna do intruzów, rasa z SG (rosliny) ma fajna mechanike, ale tragiczne wykonanie.
Co konkretnie masz na myśli pisząc o "tragicznym wykonaniu"?
Już nie pamiętam konkretnych poziomów tych jednostek, ale chyba larwy i królowa miały swoją fajną figurkę (+te boxy), a 2 lub 3 poziomy to były płaskie kawałki plastiku jak z jakiegoś taniego bazaru.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Hardkor pisze: 22 lip 2022, 09:26
Majzownik pisze: 22 lip 2022, 08:55
Hardkor pisze: 21 lip 2022, 22:06

Grałem, no inne niż podstawka. Fajne, rasa obcych bardzo podobna do intruzów, rasa z SG (rosliny) ma fajna mechanike, ale tragiczne wykonanie.
Co konkretnie masz na myśli pisząc o "tragicznym wykonaniu"?
Już nie pamiętam konkretnych poziomów tych jednostek, ale chyba larwy i królowa miały swoją fajną figurkę (+te boxy), a 2 lub 3 poziomy to były płaskie kawałki plastiku jak z jakiegoś taniego bazaru.
a jak z setupem gry ? bo Nemesis 1 to tak z 20min przygotowywania wszystkiego. Obsługa podczas gry nie męczy, że trzeba coś ciągle szukać, wyciągać, sprawdzać?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 22 lip 2022, 09:28 a jak z setupem gry ? bo Nemesis 1 to tak z 20min przygotowywania wszystkiego. Obsługa podczas gry nie męczy, że trzeba coś ciągle szukać, wyciągać, sprawdzać?
Przeciez mechanicznie to jest ta sama gra
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Majzownik »

Hardkor pisze: 22 lip 2022, 09:26
Majzownik pisze: 22 lip 2022, 08:55
Hardkor pisze: 21 lip 2022, 22:06

Grałem, no inne niż podstawka. Fajne, rasa obcych bardzo podobna do intruzów, rasa z SG (rosliny) ma fajna mechanike, ale tragiczne wykonanie.
Co konkretnie masz na myśli pisząc o "tragicznym wykonaniu"?
Już nie pamiętam konkretnych poziomów tych jednostek, ale chyba larwy i królowa miały swoją fajną figurkę (+te boxy), a 2 lub 3 poziomy to były płaskie kawałki plastiku jak z jakiegoś taniego bazaru.
Jeśli chodzi ci o akrylowe znaczniki zarodników i grzybni, to jestem spokojny, bo to nigdy nie miały być figurki, tylko właśnie żetony.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Majzownik pisze: 22 lip 2022, 12:09
Hardkor pisze: 22 lip 2022, 09:26
Majzownik pisze: 22 lip 2022, 08:55
Co konkretnie masz na myśli pisząc o "tragicznym wykonaniu"?
Już nie pamiętam konkretnych poziomów tych jednostek, ale chyba larwy i królowa miały swoją fajną figurkę (+te boxy), a 2 lub 3 poziomy to były płaskie kawałki plastiku jak z jakiegoś taniego bazaru.
Jeśli chodzi ci o akrylowe znaczniki zarodników i grzybni, to jestem spokojny, bo to nigdy nie miały być figurki, tylko właśnie żetony.
Tak, chodzi o nie. To dalej jako żetony są imo tragiczne. Mi się wydawało, ze to mają być figurki.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Na etsy zaraz zrobia figurki nie bójcie zaby
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć!

Zapraszamy do recenzji Nemesis Lockdown w formie przydługiego podcastu🪐.
Co w środku?
☣️Omówienie klimatu
☣️Jakie zmiany względem pierwowzoru?
☣️Plusy
☣️Minusy
☣️Wersja Steam
☣️I nasza ocena

Do usłyszenia🎧!

https://youtu.be/w4ik46ps1ic
https://open.spotify.com/episode/0DsCDR6E2LREsdQ0f0VTQM
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: shuji »

Hej, może ktoś będzie mi w stanie doradzić - jestem fanem insertów ale z tego co widzę unboxing ten lockdown ma chyba całkiem sensowny insert w cenie. Czy rzeczywiście tak jest ? Pytanie do osób które już mają grę i przetestowali
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 128
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 35 times
Been thanked: 44 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Gun3R »

Odebrałem właśnie swój egzemplarz PL wraz ze stretch goalami i mam pytanie: do czego są kwadratowe znaczniki liczb i liter ze stretch goali? nie ma ich opisanych w instrukcji
tommyray
Posty: 1339
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 568 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: tommyray »

Gun3R pisze: 01 wrz 2022, 18:28 Odebrałem właśnie swój egzemplarz PL wraz ze stretch goalami i mam pytanie: do czego są kwadratowe znaczniki liczb i liter ze stretch goali? nie ma ich opisanych w instrukcji
Jesteś pewien, że Lockdown PL…?
ODPOWIEDZ