Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Łowcy A. D. 2114 - bo powoli nadciąga kampania wersji osadzonej w średniowieczu i chcę sprawdzić, czy warto się w nią pakować.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10994
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3366 times
Been thanked: 3250 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

Derwisz-14 pisze: 25 lip 2022, 12:47 Bór z dodruku, żeby się przekonać dlaczego taki hajp był przy okazji premiery.
Bo to bardzo fajna, prosta w zasadach gra z duza dozą negatywnej interakcji :)

Ja kupiłem rone rzeczy, ale jedna rzecz się wybija spośród nich:
Kingdom Death Monster - złamałem się głównie przez Ardela i jego opisy - mechanicznie niby nie ma szału, no ale moze sie przekonam, a jesli nie to bede miał +1 do zaliconych gier i własna opinie ;-)
Derwisz-14
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2022, 01:12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Derwisz-14 »

BOLLO pisze: 25 lip 2022, 13:19
Derwisz-14 pisze: 25 lip 2022, 12:47
Bór z dodruku, żeby się przekonać dlaczego taki hajp był przy okazji premiery.
Witam na forum i cieszę się że twoje pierwsze kroki zawitały właśnie do tego wątku.
Witam :D
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Probe9 »

japanczyk pisze: 25 lip 2022, 13:38 Kingdom Death Monster - złamałem się głównie przez Ardela i jego opisy - mechanicznie niby nie ma szału, no ale moze sie przekonam, a jesli nie to bede miał +1 do zaliconych gier i własna opinie ;-)
Walki w tej grze to dla mnie jest mechaniczny majstersztyk :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
kolosm
Posty: 311
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 472 times
Been thanked: 53 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kolosm »

BattleCON - bo zagrałem przez TTS kilka partyjek i mnie wciągnęła absolutnie. Ilość fighterów w tej bijatyce i związanych z nimi mnogość kombosów rozwala bank!
Praktycznie bez losowości, same mięcho. Kapitalny system łączenia kart ataków bazowych z umiejętnościami konkretnych postaci. Wszystko zapakowane w oddzielne boostery, dość szybki setup.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2563 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Uzależnienie trwa nadal, pomimo solidnej terapii... :lol:

W lipcu nie obyło się więc bez zakupów i kolekcję zasiliło kilka pozycji, z których w sumie tylko jednej nie planowałem. Więc od niej zaczniemy:

Whale Riders The Card Game - Bo... Usłyszałem o tej gierce u chłopaków z Gradania. W ogóle bym to pominął, nawet bym się nie zainteresował, ale niestety chłopaki tak zachwalali (wszyscy wystawili jedyneczkę), że dopadło mnie FOMO i musiałem upolować swój egzemplarz. Damn you, Windziarz! :twisted: :lol: W każdym razie potwierdzam - rewelacyjny filerek. Razem z tłumaczeniem da się rozegrać partyjkę w 10 minut, bez tłumaczenia około 7, więc to chyba najszybszy i najkrótszy filer świata!

Seasons + wszystkie dodatki - Bo... Od momentu kiedy zagrałem, nie mogłem przestać myśleć o tej grze. Wrzuciłem ją na wishlistę i tak sobie czekała przez półtora roku, aż wreszcie nie wytrzymałem i kupiłem wszystko, co zostało wydane po polsku. Nie mogę się doczekać partyjki, chociaż obawiam się, że będę miał spore trudności ze znalezieniem współgraczy, bo do tej gry trzeba siadać w ogranym składzie.

Kakao Diamenty - Bo... W zeszłym miesiącu Kakao wróciło na stół po długiej nieobecności i ponownie było hitem. Czekolada okazała się świetnym dodatkiem, wszystkie moduły były na plus, więc postanowiłem, że jednak chce mieć do tej gry wszystko. Ot, cała historia.

Crusaders: Thy Will be Done Divine Influence - Bo... Kocham Crusaders i czekałem długo na ten dodatek. W pewnym momencie straciłem już wszelką nadzieję, że to zostanie wydane (polecam zapoznać się z całą historią, bo jest niesamowita), ale jednak się udało. Trochę szkoda, że dodatek nie wyszedł w wersji Deluxe i kartonowe budyneczki będą się na planszy gryzły i sporo różniły od plastikowych figurek, no ale trudno... Ważne, że Divine Influence w ogóle się ukazało i ważne, że udało się kupić, bo podobno nakładzik jest niewielki. :(

Wniosek na przyszłość - nie słuchać tak często chłopaków z Gradania, bo ani portfel, ani półki nie są z gumy. :lol: No i grać częściej w stare gry z nowymi dodatkami.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

Masa dodatkow do four against darkness - świetna gra to jest:).

2 lub 3 paczki bohaterów do PACG - bo muszę mieć je wszystkie :)

Nie gra, ale ważne elementy: genestealers + broodlord = pozwala odpalić infestation within w Blackstone fortress. Jeszcze nie zaliczyłem podstawki a już dopalam dodatki:)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Food Chain Magnate - bo jestem głupi i nie potrafię się kontrolować ...no i o prowadzeniu foodchaina nie mam gry ;)
kulka
Posty: 155
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kulka »

Puerto Rico - bo klasyk, w którego nie grałem, a wydanie Lacerty znika z półek.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tekknoboy »

Gizmoo pisze: 26 lip 2022, 11:42
Seasons + wszystkie dodatki - Bo... Od momentu kiedy zagrałem, nie mogłem przestać myśleć o tej grze. Wrzuciłem ją na wishlistę i tak sobie czekała przez półtora roku, aż wreszcie nie wytrzymałem i kupiłem wszystko, co zostało wydane po polsku. Nie mogę się doczekać partyjki, chociaż obawiam się, że będę miał spore trudności ze znalezieniem współgraczy, bo do tej gry trzeba siadać w ogranym składzie.
Seasons.
Jakie to jest dobre.
U mnie wylądowała w szafce i czekam aż mlody podrośnie do śmiałego grania :)
Jak mawia zielony klasyk: "no to se jeszcze poczeka"
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Toluvel »

Keyforge - dużo decków, bo była promocja na Rebelu i mieli zestawy deluxe z których chciałem pudełka. I nie żałuję, fajna gierka, bardzo niski próg wejścia i fun :)
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jasiek66 »

Ankh-Bogowie Egiptu bo podobno dobrze chodzi na 2 osoby zobaczymy..
Star Wars-Zewnętrzne rubieże- chodziła za mną ta gra, trzeba sprawdzić.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

U mnie również wpadły Zewnętrzne rubieże, a zaraz za nimi dodatek. Gra chodziła za mną od dawna, zdecydowałam się po bardzo pozytywnej opinii mat_eyo w Ćwierć tony planszówek.

Mam już Ark nova z przedsprzedaży Portal-u (tylko jeszcze nie udało mi się zagrać pełnej rozgrywki). Tutaj hype był tak duży, że kupiłam kilkanaście minut po odpaleniu przez wydawnictwo preorderu.

Do kolekcji dołączyły jeszcze 4 pudełka Dice throne (pierwsze wrażenia bardzo pozytywne). Tutaj sprawcami są Planszowe Newsy i ich live z LDG, na którym gra była bardzo chwalona (również przez czat) i info od Michał Hermana że cena wzrośnie przy dodruku.

Największe pozytywne zakupowe zaskoczenie to Ekosystem. Kupiona trochę w ciemno, po wielu wielu pozytywnych opiniach w internecie. Gra idealna, jak mamy możliwość to gramy rano do kawy, tylko dodajemy drugiego bota, żeby więcej kart było w grze (gramy na 2 graczy).
ZeroCool
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2016, 16:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZeroCool »

Czerwiec, lipiec miesiącem białych kruków :D

Zakazane gwiazdy PL - bo to Warhammer
Chaos w starym świecie - bo to Warhammer
Relic - bo to Warhammer, a dodatkowo nie grałem nigdy w Talizmana
Relic - Komnaty Terry - bo jak mam już podstawkę i był dodatek w dobrej cenie to wziąłem (poluję teraz na Nemesis'a)

Descen - wędrówki w mroku - bo jest "hype" i byłem ciekaw czy taka dobra
Descent - 6 x poplecznicy - bo tylko te dodatki są jeszcze dostępne w sklepach w normalnych cenach

Posiadłość Szaleństwa: Przerażające Podróże
Posiadłość Szaleństwa: Ulice Arkham
Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża
Bo są w końcu dostępne... w normalnych cenach :wink:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3361
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

U mnie lipiec na bogato. Kontynuuję mantrę, że jak coś mnie interesuje to kupuje i co najwyżej sprzedam bez bólu i tak:

- Tzolkin + dodatki(duży i małe) - zagrałem z 7 lat temu i gra ciągle za mną chodziła, potem zagrałem pół roku temu i się w końcu złamałem przy dobrej cenie zestawu, który ktoś sprzedawał. Zagrałem raz na swoim egzemplarzu z żoną i też się przekonała, więc będzie grane. Sama podstawka miodna, a dodatek z tego co naczytałem się tylko to podbija.

- Unsettled Gameplay All in - zbiórka na forum z genialną ceną mnie przekonała. W domu coopy królują, więc nie mogłem odpuścić kolejnego tak zachwalanego. Wybitnie podoba mi się różnorodność planet i tym samy rozgrywki. Oby gra nie była schematyczna między planetami a będzie grania na wiele miesięcy.

- burncycle z oboma dodatkami + wsparcie nowej kampanii - trafiłem na okazję na OLX to się długo nie zastanawiałem. Już dwie partie za mną i jest dobrze. Po TMB i Cloudspire staję się powoli fanatykiem CTG...jeszcze brakuje mi załapania się na Stratega tylko :D A Burn kupiłem dopiero teraz, gdyż materiały w trakcie kampanii były średnie i nie czułem co chcą przekazać. Dopiero po wydaniu i kolejnych recenzjach udało mi się załapać i gra mnie mocno zaciekawiła i kupiła. Pierwsza gra heist/stealth w kolekcji. Biorę wszystko jak leci z gameplayu.

- Cloudspire - ulepszone chipsy życia - bo wkurzają mnie zwykłe plastikowe jak już zażyłem dobrobytu z ulepszonych w TMB.

- The Loop - wszyscy polecają wszędzie. Zero złych recenzji. W końcu coop do rozegrania i schowania po partii. Bez kampanii i wymysłów. Takiej nowinki mi brakowało.

W sumie myślałem, że wyjdzie więcej tych tytułów xD więc nie jest jeszcze ze mną tak źle. W planach na sierpień na razie pustki na liście zakupowej. Czekam na start kolejnych kampanii jak Oathsworn, gdzie pewnie właduję się w All-in i wydam resztki pieniędzy z tego co zostanie w sezonie zimowym wydane na gaz :p
japanczyk pisze: 25 lip 2022, 13:38 Kingdom Death Monster - złamałem się głównie przez Ardela i jego opisy - mechanicznie niby nie ma szału, no ale moze sie przekonam, a jesli nie to bede miał +1 do zaliconych gier i własna opinie ;-)
Szału może i nie ma na początku naszej podróży, jak w sumie co wyrzucimy to mamy, ale potem drzewko możliwości rośnie i walki z festiwalu losowości przechodzą w prawdziwie taktyczne walki. Doceniam, że na bazie moich opisów skusiłeś się na ten tytuł. Obyś się nie zawiódł :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 855 times
Been thanked: 204 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

ZeroCool pisze: 27 lip 2022, 08:32 Czerwiec, lipiec miesiącem białych kruków :D

Zakazane gwiazdy PL - bo to Warhammer
Chaos w starym świecie - bo to Warhammer
Relic - bo to Warhammer, a dodatkowo nie grałem nigdy w Talizmana
Relic - Komnaty Terry - bo jak mam już podstawkę i był dodatek w dobrej cenie to wziąłem (poluję teraz na Nemesis'a)

Descen - wędrówki w mroku - bo jest "hype" i byłem ciekaw czy taka dobra
Descent - 6 x poplecznicy - bo tylko te dodatki są jeszcze dostępne w sklepach w normalnych cenach

Posiadłość Szaleństwa: Przerażające Podróże
Posiadłość Szaleństwa: Ulice Arkham
Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża
Bo są w końcu dostępne... w normalnych cenach :wink:
o żesz! o.O
Ile mniej więcej za ten cały zestaw dałeś? Pewnie miliony monet plus VAT ;p
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Obstawiałbym okolice 2500zl z ten zestaw. Z tendencja zwyżkowa :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1602 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Gizmoo pisze: 26 lip 2022, 11:42 Kakao Diamenty - Bo... W zeszłym miesiącu Kakao wróciło na stół po długiej nieobecności i ponownie było hitem. Czekolada okazała się świetnym dodatkiem, wszystkie moduły były na plus, więc postanowiłem, że jednak chce mieć do tej gry wszystko. Ot, cała historia.
Wszystko powiadasz? To nie wchodź na BGG Store i nie szukaj promek, bo będziesz miał remisję :D

A tak na serio - uważam, że promki do Kakao wszystkie są (niestety dla kieszeni) bardzo dobre. Największy ból z dodatkami jest taki, że trzeba wybrać jakiś podzbiór kafelków i zamienić np. świątynie na kopalnie diamentów. My taki zestaw mamy i chociaż gra nie wchodzi już tak często na stół, to mam do niej bardzo duży sentyment.
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Hrosskar »

feniks_ciapek pisze: 27 lip 2022, 21:51
Gizmoo pisze: 26 lip 2022, 11:42 Kakao Diamenty - Bo... W zeszłym miesiącu Kakao wróciło na stół po długiej nieobecności i ponownie było hitem. Czekolada okazała się świetnym dodatkiem, wszystkie moduły były na plus, więc postanowiłem, że jednak chce mieć do tej gry wszystko. Ot, cała historia.
Wszystko powiadasz? To nie wchodź na BGG Store i nie szukaj promek, bo będziesz miał remisję :D

A tak na serio - uważam, że promki do Kakao wszystkie są (niestety dla kieszeni) bardzo dobre. Największy ból z dodatkami jest taki, że trzeba wybrać jakiś podzbiór kafelków i zamienić np. świątynie na kopalnie diamentów. My taki zestaw mamy i chociaż gra nie wchodzi już tak często na stół, to mam do niej bardzo duży sentyment.
A skąd kupowałeś promki? Po Twoim poście kupiłem na Allegro wulkany i szałasy na Allegro, bo tylko te były dostępne, ale widzę, że promek jest dużo więcej.
W BGG store jest dostępna jeszcze Golden Temple i Big Market, ale całość wychodzi z wysyłką i cłem ponad 100 zł za 2 kafelki :?
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1602 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Hrosskar pisze: 28 lip 2022, 08:27 A skąd kupowałeś promki? Po Twoim poście kupiłem na Allegro wulkany i szałasy na Allegro, bo tylko te były dostępne, ale widzę, że promek jest dużo więcej.
W BGG store jest dostępna jeszcze Golden Temple i Big Market, ale całość wychodzi z wysyłką i cłem ponad 100 zł za 2 kafelki :?
Mówiłem, że będzie remisja :D

Teraz już nie do końca pamiętam. Większość kupowałem wtedy, gdy były dostępne u nas, chyba głównie w Planszostrefie, albo przy okazji robienia jakiegoś większego zamówienia w BGG Store, więc te koszty ($5 za promkę) jakoś się rozkładały. Dolar był tańszy i celnicy poniżej $100 USD przepuszczali przesyłki bez cła i VATu. Stare dobre czasy.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2563 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

feniks_ciapek pisze: 27 lip 2022, 21:51 promki do Kakao wszystkie są (niestety dla kieszeni) bardzo dobre.
Moim zdaniem wulkany są takie sobie i choć mam, to rzadko z nimi gram, a w dodatkach są po prostu lepsze alternatywy. A Big Market jest OP, co już wielokrotnie było opisywane na BGG. Jedynie chatki bym dokupił może, chociaż uważam, że zawartości przy dwóch dodatkach jest aż nadto. ;)
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fafer3000 »

To tak:

Bitoku, bo dostałem premię w pracy :p
Gra ładna i z niesamowitymi mechanikami. Czekam żeby pograć przy własnej polskiej wersji.

Crescent Moon i Iki, bo sprzedałem fajny zestaw RPGów

Na IKI namówił kolega (moja żona już dizękuje za namowę), a Crescent Moon, bo kocham Roota

Ark Nova, bo cena polskiej wersji mnie przekonała (360 bym się wachał, ale za 200 to żal nie brać xD)
Poza tym... kto by nie chciał prowadzić zoo?!?!
rogal
Posty: 248
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

ostatni kwartał zakupyowy:
transcontinental - przyszedł z ks, zanim przyszedł to mój hype na tą gre minął
Ark nova - czekam az do mnie przyjdzie 18.07
Szczęki lwa 3 print - razem z ark nova w paczce
Godfather imperium corleone - ekipa chciała jakiegoś area control nietrudnego
mikromakro cz2 - 1 się podobała a koleżanki chciały by więcej więc im kupiłem - niech się pochylają nad drugą cześcią :D
figurki do anachrony - a bo była jakas promka a zaraz mogą zniknąć z rynku

Z niecierpliwością wyczekuję końcówki roku no i wizyty w essen
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wakabayashi »

Kupuję gry głównie po to żeby nimi rotować i mieć czym zachęcić moich domowników do grania ze mną.
I tak oto, zakupiłem:

Pola Arle, bo po zagraniu kilku partii w Le Havre stwierdziłem, że muszę sprawdzić inne gry Rosenberga. Po pierwszej rozgrywce jest dobrze. Szczególnie dobra informacja, że siadło żonie 😄

Azul letni pawilon, bo mój 7 letni syn zrobił topke swoich gier i na 1 miejscu wskazał Azula pierwszego

Sobek na 2 graczy, jak wyżej, bo syn lubi w abstrakty
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5255
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

rogal pisze: 28 lip 2022, 13:29 figurki do anachrony - a bo była jakas promka a zaraz mogą zniknąć z rynku

piszesz o tych?
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... =planszove
ODPOWIEDZ