gry na min 3 osoby na wyjazd (walizkopozytywne)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

gry na min 3 osoby na wyjazd (walizkopozytywne)

Post autor: jajakobyly »

Cześć
Jako że sezon urlopowy, to wybieram się na wyjazd w składzie 2+2 (juniory 11 i 12 lat) i chciałbym zabrać ze sobą kilka małych gier (mowa o wielkości fizycznej), które uprzyjemnią czas. Jeden z juniorów jest fanem planszówek, a drugi raczej nie i zależy mi na tym żeby gry dawały rade od 3 graczy i jednocześnie miały spory przekrój poziomów "gejmingowości" tak żeby ten czwarty też mógł dołączać do mniej wymagających tytułów ale żeby też były tytuły dla "junior hardcore" jeśli we 3 będziemy chcieli czegoś bardziej wymagającego.

Na chwile obecną planuje wziąć:
Załogę
Fantastyczne światy
Deep see adventure
O mój zboże

z przejrzanych podobnych tematów jako potencjalne tytuły widzę:
Fasolki
Cytadela/Spiskowcy
Sabotażysta/Amazonki

Czy jest coś co jeszcze byście polecili, nie musi być niezależne językowo, myślę zwłaszcza o tytułach małych pudełkowo ale dużych jeśli idzie o treść?
grzesss
Posty: 47
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:50
Lokalizacja: Leżajsk
Been thanked: 8 times

Re: gry na min 3 osoby na wyjazd (walizkopozytywne)

Post autor: grzesss »

U mnie od kilku wyjazdów sprawdzają się Fasolki i Kartografowie, i to standard-oczywiście zawsze wkładam jeszcze większe pudło.
Sabotażyści na 3 osoby słabo chodzą, Załoga tylko w 4 osoby, bo niektóre misje dla 3 ciężkie do przejścia.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 717 times

Re: gry na min 3 osoby na wyjazd (walizkopozytywne)

Post autor: arturmarek »

Podbijam Fasolki, jeszcze prostsze jest Na sprzedaż. Poza tym polecam wykreślanki, szczególnie Kartografów i Welcome to...

Możesz jeszcze rozważyć wzięcie gier nie w pudełku. Ja tak np. swego czasu jeździłem z Carcassone- wystarczy wziąć kafelki i meeple (punkty można liczyć na kartce). Jak pomyślisz, to bardzo dużo gier można tak wziąć. Można kupić pudełka na karty i praktycznie każda karcianka zmieści się w "kieszeni".
Ostatnio zmieniony 02 sie 2022, 09:03 przez arturmarek, łącznie zmieniany 1 raz.
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

Re: gry na min 3 osoby na wyjazd (walizkopozytywne)

Post autor: jajakobyly »

Wykreślankom "mówimy kategoryczne nie" :lol:

Z poważniejszych tytułów "wagi piórkowej" przyciągnął mój wzrok Munchkin i O mój zboże, czy jeśli junior dał rade z MTG i Summoner Wars to ogarnie te dwa tytuły?

Czy ktoś kto grał w:
Cytadela/Spiskowcy
Sabotażysta/Amazonki
może ocenić na ile różne są to pozycje i czy jest sens brać oba czy jednak są na tyle podobne że lepiej wybrać po prostu jedną?
ODPOWIEDZ