NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

NISEI

O grze:
Spadkobierca - Android: Netrunner, tworzony przez społeczność która nie pogodziła się z porzuceniem rozwoju linii wydawniczej przez FFG.

Liczba graczy: 2
Autorzy: June Valencia Cuervo, Max Chippington Derrick, McGregor Crowley, Gregory Tongue, Jade Wesley, Zoe Cohen, społeczność NISEI.
Instrukcja: Instrukcja do Androida od Galakty (PDF, PL), FAQ od Galakty (PDF, PL) Learn to Play od NISEI (Web, ENG)
Ciekawe linki:
- BGG: BGG dla postawki, BBG dodatków
- Recenzje: "Prawie recenzja" od SU&SD (Youtube, ENG)
- Implementacja przeglądarkowa (gra z botem): https://chiriboga.sifnt.net.au/
- Zbiórki: Fulgrim 2022 (Zapisy zamknięte)

Gdzie można pograć?
- W internecie: https://www.jinteki.net/
- Katowice => viewtopic.php?f=4&t=75897
- Łódź => https://www.facebook.com/groups/1457785138035502
- Zielona Góra => https://facebook.com/groups/Netrunner.Lubuskie/
Ostatnio zmieniony 05 lip 2022, 10:25 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 6 razy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Mr_Fisq »

Gdyby ktoś chciał zapoznać się bliżej z grą to ciekawym rozwiązaniem wydaje się implementacja przeglądarkowa System Gateway:
https://chiriboga.sifnt.net.au/

Źródło: Reddit
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Torquemada666
Posty: 770
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 247 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Może warto jeszcze dodać linki do spotkań organizowanych w ramach grania w NISEI/Netrunnera. Przyda się szczególnie dla nowych chcących nauczyć się grać. Trochę chyba takich osób będzie po realizacji zamówienia NISEIPL. Są już wątki dla Katowic i Warszawy.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: staniach21 »

Gra genialna :D. Jestem dość nowy w tym hobby, głównie ciężkie euro, a to moja pierwsza pojedynkowa gra karciana (mam też zerowe doświadczenie w różnych LCG'ach pokroju Arkahm/MC), gdzie gry takie jak Unmatched/Hero Realms są dla mnie nudne i nijakie to ten system to złoto.

Polecam każdemu niezdecydowanemu. Codziennie na jinteki zagram 1-2 partię w systemie startup (ten, który drukuje nam Fulgrim) trochę mnie boli to spolszczenie kart, ale jak kiedyś będzie okazja to chętnie wymienię na angielską kopie. Pliki do druku są darmowe na stronie NISEI, wszystko możecie wydrukować na własną rękę.

Obawiam się gry fizycznej, bo gra ma trochę rozbudowany system "okna" kiedy możemy zareagować na zagrania przeciwnika i przeglądarka pilnuje tego za mnie, a ciężko stwierdzić jak to będzie wyglądało w grze fizycznej. Natomiast jest bardzo proste wprowadzenie do systemu, gdzie nie ma zbyt skomplikowanych kart "Gateway Bundle" i już tam jest mnóstwo zabawy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Mr_Fisq »

Jak będę miał chwilę poszukać, albo ktoś mi podeśle na PW to dorzucę do pierwszego posta.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Android: Netrunner to moja ulubiona karcianka. Kibicuję mocno projektowi NISEI i liczę na jakąś wspieraczkę w przyszłości, co by móc wszystko sprawnie zgarnąć.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 59
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Też mnie bardzo cieszy, że gra wraca do życia, po końcu Netrunnera z FFG nie grałem w ogóle przez trzy lata, ale zdecydowałem się zainwestować w System Gateway i bakcyl zdecydowanie wrócił, robią bardzo dobrą robotę. Wspieraczki jako-takiej chyba nie będzie, ale zamówienia zbiorowe na wydruk z MPC czy MBPrintu są akurat dosyć regularnie, nawet przy mniejszych drukowanych ilościach wszystko co wyszło z NISEI z MBprintu kosztowało raptem 320-370zł, więc tragedii nie ma.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 59
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

No i po pierwszym turnieju w zmartwychwstałego Netrunnera w Katowicach 😉 Frekwencja dwucyfrowa, więc bardzo dobra jak na #deadgame, do tego proporcja 50/50 nowych i powracających graczy. Poniżej parę fotek z wydarzenia - według mnie potwierdza się, z całym szacunkiem do Jinteki.net, że w Netka najlepiej gra się face to face 😉
Gratulacje dla Olka za zdobycie pierwszego miejsca i przy okazji maty dla najlepszego debiutanta, i podziękowania dla lokalu Stary Świat za gościnę.

Zdjęcia w spojlerze:
Spoiler:
A jak tam reszta Polski, coś się rozkręca?
Ostatnio zmieniony 04 lip 2022, 12:47 przez zombiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Wosho »

A gdzie Selverin? Matuszczak? inermis? i inni smutno jakos..
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 59
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Obstawiam, że w Warszawie :D
Turniej był bardziej 'o pietruszkę' żeby nasi nowi gracze się rozkręcili, mam nadzieję że Circuit Openery przyciągną bardziej międzymiastowo. I hej, Odol był! :D
orzelczyreszka
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2022, 23:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: orzelczyreszka »

Mr_Fisq -- wspomniana na początku wątku implementacja jest tylko do grania z botem, może też warto zalinkować jinteki.net, które jest przeglądarkową implementacją, gdzie możesz grać z innymi graczami :D
Torquemada666
Posty: 770
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 247 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

orzelczyreszka pisze: 05 lip 2022, 09:59 Mr_Fisq -- wspomniana na początku wątku implementacja jest tylko do grania z botem, może też warto zalinkować jinteki.net, które jest przeglądarkową implementacją, gdzie możesz grać z innymi graczami :D
Dokładnie. Rewelacyjna możliwość zagrania zdalnie z innymi graczami.

https://www.jinteki.net/play
orzelczyreszka
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2022, 23:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: orzelczyreszka »

Dzisiaj wyszedł nowy dodatek stworzony przez NISEI: Midnight Sun, a razem z nim rotacja kart w trybie Standard.

https://nisei.net/blog/midnight-sun-is-out-now/
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Błysk »

Pytanko dla otrzaskanych: ile core setów/ sztuk dodatków trzeba mieć, żeby móc tworzyć decki competetive? Po 3 sztuki wszystkiego jak zazwyczaj w LCG?
piwko
Posty: 362
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 67 times
Been thanked: 101 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: piwko »

Błysk pisze: 28 lip 2022, 16:21 Pytanko dla otrzaskanych: ile core setów/ sztuk dodatków trzeba mieć, żeby móc tworzyć decki competetive? Po 3 sztuki wszystkiego jak zazwyczaj w LCG?
Jeden. Wszystkie karty są w trzech egzemplarzach.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: donmakaron »

Trzy sztuki każdej karty. Myślę, że obowiązuje to u Nisei tak jak obowiązywało za czasów FFG.
Wszystkie druki Nisei jakie widziałem zawierały z założenia 3 kopie każdej karty (może poza ID). W przypadku dodatków od FFG zdaje się tylko core set nie miał wszystkiego w 3 kopiach.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 59
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

W decku maksymalnie po 3x każdej karty, za wyjątkiem tych, które mają jakieś swoje limity (jest parę takich max 1 per deck, za czasów FFG były też takie max 6 per deck ale wtedy było całe sześć sztuk w dodatku, w NISEI takich nie ma). Ostatecznie w zależności od decku masz i tak karty 1x (najczęściej icebreakery i kontry na najpopularniejsze rzeczy), 2x (żeby doszły w większości gier) i 3x (żeby doszły w otwierającej ręce).

Z FFG dwie-trzy kopie core, małe dodatki i deluxy w jednej sztuce bo tam już jest wszystko 3x. Z NISEI po prostu jedna sztuka, bo tak jak Donmakaron pisze - wszystko jest w takiej liczbie w jakiej powinno być.
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Toluvel »

Hejka, w oczekiwaniu na zamówione karty zastanawiałem się jak wzbudzić większe zainteresowanie tą zmartwychwstałą karcianką na polskiej scenie. U mnie (Łódź) jest tylko M:tG, Pokemon i Flesh and Blood i ciężko (zwłaszcza przy takiej dostępości jaka jest Netka) o graczy. Każdy już okopany w swoim obozie :? Może moglibyśmy jakąś ligę online dla PL zrobić sobie żeby rozkręcać scenę naszą? Czy to na kamerkach czy jinteki. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 59
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Na discordzie Netrunner Polska jest organizowana liga online na jinteki.net, i ograniczeń skąd kto gdzie nie ma :) Polecam grupę na facebooku Netrunner Polska, tam powinny być linki do discorda.
Inna sprawa, że taka liga właśnie trochę mniej promuje, a bardziej korzystają z niej już grające, okrzepłe osoby; zwiększania zainteresowania wg mnie najlepiej po prostu przez regularne granie, najlepiej w miejscach gdzie jest ekspozycja na innych graczy (kluby planszówkowe itd.), ewentualnie organizowanie demo-gier w konkretnym miejscu, też na grupach planszówkowych.

Na Śląsku temat ostatnio ładnie się rozwija, ale stricte 'nowych' graczy akurat jest mało, bardziej powracający którzy kupują zestawy od Nisei; po realizacji zamówienia od Fulgrima (NISEI po polsku) na pewno będziemy się starali wyłapać te osoby, i właśnie może jakieś demo-gry podczas lokalnych 'grań' planszówkowych, żeby ludzie wiedzieli, że takie coś istnieje i nie ma się źle :)
orzelczyreszka
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2022, 23:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: orzelczyreszka »

NISEI ogłosiło wczoraj dość ciekawą zmianę, która na Netrunnerowym Reddicie wywołała niemałą dyskusję: https://nisei.net/blog/a-change/

Szybki tldr: porzucają nazwę Nisei, ponieważ w języku japońskim to słowo używane jest do określania imigrantów z mieszaną narodowością. Na ten moment nowa nazwa projektu jest jeszcze nieznana, a od Midnight Sun na rewersie kart nie będzie słowa nisei. Co myślicie o tej zmianie?

Swoją drogą, kroi się może po zamówieniu u Fulgrima jakaś ekipka z Wro do grania? :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: donmakaron »

Był mały zryw we Wrocławiu jeszcze za pandemii, ale temat zdechł. Są osoby z kartami, pewnie nawet chęci się znajdą, jakby ktoś coś kręcił.

Jeśli chciałbyś coś kręcić i kogoś szukać, to zapraszam na fb Netrunner Wrocław, posty tam dotrą do starej gwardii, która pewno nisei kupuje, tylko nie gra.

A o zmianie nazwy mam niezbyt pochlebne zdanie. Nie dość, że jako twór fanowski znaczenie słowa niejako pasuje, to jeszcze - choć rozumiem sentyment - uważam, że to zmiana nie tyle niepotrzebna, co wręcz szkodliwa, bo wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Zmiana z brain damage na core damage też jest co najmniej dziwna, ale cóż... taki teraz mają klimat w USA.
Awatar użytkownika
koniu_ko
Posty: 43
Rejestracja: 20 kwie 2021, 19:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: koniu_ko »

Szybkie ogłoszenie, co do spotkań: w Zielonej Górze jest ekipa 4-5 osób, spotykamy się względnie regularnie i zapraszamy serdecznie! Kontakt i szczegóły na grupie na FB:

https://facebook.com/groups/Netrunner.Lubuskie/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Mr_Fisq »

koniu_ko pisze: 03 sie 2022, 15:37 Szybkie ogłoszenie, co do spotkań: w Zielonej Górze jest ekipa 4-5 osób, spotykamy się względnie regularnie i zapraszamy serdecznie! Kontakt i szczegóły na grupie na FB:

https://facebook.com/groups/Netrunner.Lubuskie/
Dodałem informację do pierwszego posta.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
koniu_ko
Posty: 43
Rejestracja: 20 kwie 2021, 19:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: koniu_ko »

A o zmianie nazwy mam niezbyt pochlebne zdanie. Nie dość, że jako twór fanowski znaczenie słowa niejako pasuje, to jeszcze - choć rozumiem sentyment - uważam, że to zmiana nie tyle niepotrzebna, co wręcz szkodliwa, bo wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Zmiana z brain damage na core damage też jest co najmniej dziwna, ale cóż... taki teraz mają klimat w USA.
Ya, te interpretacje, którymi zmiany brain na core oraz Nisei na niewiadomoco są motywowane to bardzo dużo złej woli wymagają. Tzn. aż ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której ktokolwiek by się czuł urażony. Zdecydowanie bardziej niefortunna jest nazwa producenta żarówek Osram, chyba dalej dostępnych w polskich marketach, a nikt powyżej 16 roku życia jakoś nie przykuwa do tego uwagi...
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: _leigam_ »

Jestem ciekaw jak wyglądają turnieje w tą grę. Robi się jakieś top5 w trybie pucharowym? gra się za każdym razem innym deckiem? Raz korpo raz runnerem naprzemiennie?
Jak organizujecie spotkanie, to każdy przynosi swój jeden deck korpo i jeden runnera i gracie każdy z każdym?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ