Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: shaggy92 »

Hej,

Czy ktoś może zamawiał coś z geekmarket z poza UE?
Mam na oku grę z Wielkiej Brytanii i zastanawia mnie kwestia vatu i cła - na co się przygotować, o co pytać sprzedającego?

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: Curiosity »

Cło na planszówki = 0%.
Dojdzie VAT i w takim razie albo sprzedawca wyśle Ci grę w cenie netto (najlepiej), albo zapłacisz całość i jak Cię policzą w Polsce drugi raz, to będziesz się dogadywał ze sprzedawca o zwrot.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: morthi »

Dodatkowo może zostać naliczona opłata za odprawę celną bez względu na wartość przesyłki i naliczenie cła w wysokości od 11 zł do nawet 20 zł - płatne gotówką na poczcie (jeśli paczka/list został przyjęty przez Pocztę Polską).
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: psia.kostka »

Jesli geekmarket to ten bazarek na BGG z ofertami prywatnych uzytkownikow, to raczej tam ceny netto nie wynegocjujesz (bo jak?).

Pytanie czy gra jest nowa, czy uzywana. Moze nalezaloby pojsc w strone, ze to "prezent" nie na handel (jesli nowa), lub zadeklarowac nieznaczna wartosc, jesli uzywana. Ale nie mam z tym doswiadczenia.

Standardowo (dotyczy zakupu z UK) byloby to troche papierologii przy odbiorze, vat 23% od ceny i przysylki, oplata manipulacyjna 8.50pln dla poczty, clo 0.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: Probe9 »

Ale przy zakupach od osób prywatnych jednak jest większa szansa na ominięcie tych nieprzyjemności :) Ja kupowałem grę za 70 funtów i mnie nie zgarneli. Przy zakupach w sklepach jak dotąd na 5-6 zakupów w UK, za każdym razem płaciłem vat.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: rastula »

Probe9 pisze: 02 sie 2022, 21:31 Ale przy zakupach od osób prywatnych jednak jest większa szansa na ominięcie tych nieprzyjemności :) Ja kupowałem grę za 70 funtów i mnie nie zgarneli. Przy zakupach w sklepach jak dotąd na 5-6 zakupów w UK, za każdym razem płaciłem vat.
za stroną poczty polskiej
Przesyłka okazjonalna wyłączona z nowych regulacji

Warto podkreślić, że przesyłki wysyłane przez osobę fizyczną do osoby fizycznej nie są obciążone należnościami, jeżeli mają charakter okazjonalny oraz zawierają towary stanowiące prezent, pod warunkiem, że wartość towarów nie przekracza kwoty 45 euro, a przesyłka nie zawiera towarów akcyzowych, np. alkoholu, perfum, wyrobów tytoniowych w ilościach przekraczających dozwolone przepisami.
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: Probe9 »

Ale to chyba jednak nie dotyczy mojego przypadku bo 70 funtów to więcej niż 45 euro :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zakupy na geekmarket (cło, vat)

Post autor: rastula »

Probe9 pisze: 02 sie 2022, 22:02 Ale to chyba jednak nie dotyczy mojego przypadku bo 70 funtów to więcej niż 45 euro :)
tylko kontynuuję kwestie "prywatnej paczki" - wydaje mi się, że paczka z grą powinna przejść jako prywatna i tyle...

indywidulany nadawca ( nie sklep/firma) napis GIFT i tyle...
ODPOWIEDZ