Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karawanken »

Ankh i Fort

Jak się sprzedało parę gier to powinno się kupić nowe. A że akurat byliśmy z żoną na mieście świętować jej urodziny :D to można było odwiedzić sklep z grami
rogal
Posty: 248
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

BOLLO pisze: 29 lip 2022, 09:21
rogal pisze: 28 lip 2022, 13:29 figurki do anachrony - a bo była jakas promka a zaraz mogą zniknąć z rynku

piszesz o tych?
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... =planszove
tak ale duużo taniej :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5242
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

karawanken pisze: 29 lip 2022, 10:26 Ankh i Fort

Jak się sprzedało parę gier to powinno się kupić nowe. A że akurat byliśmy z żoną na mieście świętować jej urodziny :D to można było odwiedzić sklep z grami
U mnie żona jest przeszczęśliwa że ma takiego *fajnego męża.
-Gwiazdka...planszówka jakaś rodzinna
-Urodziny ...planszówka skrojona pod żone
-Dzień kobiet ...planszówka ładna, damska
-Imienieny...planszówka abstrakt
-Rocznica ślubu ...plnaszówka działająca na 2 osoby
-Brak okazji...planszówka z wyprzedaży
itd...

*obiecałem poprawę i w tym roku żonie nie kupiłem i nie kupię żadnej planszówki bo nie docenia poświęcenia :mrgreen:
alex_dp88
Posty: 87
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: alex_dp88 »

W lipcu trafiły do mnie 3 gry:

Osadnicy: Królestwa Północy - oryginalnych Osadników lubiłem, ale zabiły go dodatki. Ciekaw jestem odświeżonej formuły.

Kroniki Zbrodni: 1400 - oryginalne Kroniki Zbrodni ograłem, i było OK. Klimat średniowieczny zdecydowanie bardziej do mnie przemawia.

Great Western Trail: Druga Edycja - mam pierwszą edycję z dodatkiem, ale perspektywa nowych dodatków i kolejnych map przekonała mnie do zakupu.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Chudej »

Food Chain Magnate - bo czas najwyższy, a i promocja była lepsza niż cena używek.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

alex_dp88 pisze: 30 lip 2022, 08:13 Great Western Trail: Druga Edycja - mam pierwszą edycję z dodatkiem, ale perspektywa nowych dodatków i kolejnych map przekonała mnie do zakupu.
A mają wyjść jakieś nowe dodatki? Bo te dwie nowe części to chyba samodzielne gry.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1002
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 747 times
Been thanked: 229 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beskid »

eveni pisze: 30 lip 2022, 10:15 A mają wyjść jakieś nowe dodatki? Bo te dwie nowe części to chyba samodzielne gry.
Nowa wersja GWT zawiera kilka usprawnień i autome opartą na fanowskiej oraz część starego dodatku. Zapowiedziana jest nowa Kolej na Północ, która ma wnieść trochę świeżej zawartości np. nowe krowy.
Tutaj od 1:09 przesłuchaj, jest też o Argentynie
https://youtu.be/UGaMP57Ngl0
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Euthia All In :cry:
Dałem się ponieść. Zawsze chciałem taką grę. Oczywiście to że nie mam z kim grać nie ma najmniejszego znaczenia :P.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1355
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 160 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Zet »

Fruczak Gołąbek pisze: 06 sie 2022, 17:55 Euthia All In :cry:
Dałem się ponieść. Zawsze chciałem taką grę. Oczywiście to że nie mam z kim grać nie ma najmniejszego znaczenia :P.
:evil: Zazdro.
Mój KS to ostatnio jedynie biedne The Artemis Project z dodatkiem :wink:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Fruczak Gołąbek pisze: 06 sie 2022, 17:55 Euthia All In :cry:
Dałem się ponieść. Zawsze chciałem taką grę. Oczywiście to że nie mam z kim grać nie ma najmniejszego znaczenia :P.
A to dobra gra jest żeby tak zaszaleć? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

U mnie 4AD nie tylko odsunął wszystkie inne gry, ale też spowodował poszukiwanie "podobnych" gier w szczególności mały format - duża gra i wciągająca i tak w drodze są już:

Dungeoneer - allin - klasyka
Deck Box Dungeons
Tiny Epic Dungeons, rozważam też Defenders 2ed
Cages of Fear - to właściwie paragrafówka niż gra planszowa, za to klimat Dark Souls, że aż miło!
Marching Order - darkest dungeon? Mechanika Bullshitów mnie zachęciła;)

Na celowniku:
Escape from Dark Castle (KUPIĘ od ręki!)

W środę na gamecrafter zaczyna sie Crowd Sale i biorę Iron Helm, Gate (ale to jest super!) i Rogue Dungeon.
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

Zerywia — bo jeszcze w tego typu grę nie grałem. Wygląda świetnie, byłem ciekaw czy mechanicznie też ma szansę się spodobać (bo o ile wygląd i tematyka czasem są w stanie przekonać mnie do zakupu, to jednak podczas gry zupełnie nie zwracam uwagi na otoczkę).
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Na głód karcianek, którego już tylko Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game nie wystarcza wszedłem w finansowe bagno zwane:
The Lord of the Rings: The Card Game – Revised Core Set (plus dwa małe dodatki, które były jeszcze dostępne, insert od Folded Space i mata z mapą Śródziemia + tuba (to się akurat przyda do RPG-a) - zacząłem, a już jestem zrujnowany ;) )

na KS:
Wsparłem Halls of Hegra - gra solo z tematem wojennym, ale według twórcy bliżej jej: Robinson Crusoe, This war of mine and Dead of winter - nie mam żadnej gry tego typu, więc może będzie ciekawie. Cena jak na KS-y też nie jest zniechęcająca.
khuba
Posty: 986
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: khuba »

Dość sporo ostatnio(podsumowanie z ostatnich kilku miesięcy)
- Pętla (sporo dobrego słyszałem, mam akurat grupę do takich co-opów)
- Res Arcana (o dziwo nie grałem w nic tego autora, dobre oceny+ dobra cena)
- Food Chain Magnate (nikt ze znajomych nie miał, a jestem ciekawy tytułu)
- On Mars (na liście zakupowej od lat, stwierdziłem że nie ma co czekać)
- Kanban EV (j.w.)
- Lord of The Rings LCG - na bieżąco co wychodzi w ramach rewizji

Wspieraczki:
- Bloodstones (przetestowałem na TTS + będę miał z kim grać = wsparcie. Bezpośrednio)
- Company of Heroes (będzie to prezent dla brata. Zamówienie grupowe na forum)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: emka »

Puerto Rico 2 ed. - Brak informacji o kontynuowaniu druku tego tytułu a mam sentyment do tej świetnej gry. Dawno temu sprzedałam 1 edycję, wypartą przez rozgrywki online, ale kupiłam po raz kolejny, w odświeżonej szacie graficznej, która pasuje mi bardziej niż najnowsza, 3 edycja.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Jakiś czas temu kupiłem jeszcze w starej cenie Dungeon Degenerates. Ostatnio udało mi się upolować duży dodatek, bo gra weszła bardzo i chcę wszystko. Udało się kupić w rozsądnej cenie książeczki opisujące świat i z wypiekami na twarzy czekałem aż nowe dodatki pojawią się w klepach (przegapiłem KS). Niestety małe dodatki na które czekałem się nie pojawiły, więc zamówiłem na stronie wydawcy z USA.
Natomiast nowe ceny dodatków z bohaterami dały mi do myślenia. Jeden kosztuje tyle ile zapłaciłem za podstawkę, a dostajemy „tylko” 8 postaci i trochę kart do nich. Za oba wychodzi już spora sumka...

...więc zamiast tego kupiłem SpaceCorp: 2025-2300AD, bo od dawna była na mojej wishliście, a akurat była dostępna od ręki w sklepie.
Dazir pisze: 07 sie 2022, 06:38 W środę na gamecrafter zaczyna sie Crowd Sale i biorę Iron Helm, Gate (ale to jest super!) i Rogue Dungeon.
Na ostatnim Crowd Sale kupiłem cały komplet Iron Hełm. Świetna gra, kupa grania przede mną.
Rouge Dungeon mam na wishliście i miałem nadzieję, że też jest Crowd Sale, ale widzę, tylko Gate.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

Jiloo pisze: 07 sie 2022, 18:14 W środę na gamecrafter zaczyna sie Crowd Sale i biorę Iron Helm, Gate (ale to jest super!) i Rogue Dungeon.
Na ostatnim Crowd Sale kupiłem cały komplet Iron Hełm. Świetna gra, kupa grania przede mną.
Rouge Dungeon mam na wishliście i miałem nadzieję, że też jest Crowd Sale, ale widzę, tylko Gate.
A właśnie ja przegapiłem kompletnie Iron Helm cholera jasna, teraz czeka mnie zakup po normalnej cenie. Doradź co wziąć!:) Allin czy jednak rozbić na mniejszy zakup?
Rogue Dungeon idzie na 100%, to samo gate z dodatkiem gates.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Spoiler:
Sprawdź Fort Gier - widziałem u nich dodatki do Dungeon Degenerates (możliwe, że przedpremierowo jeszcze)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Jiloo pisze: 07 sie 2022, 18:14 ...Natomiast nowe ceny dodatków z bohaterami dały mi do myślenia. Jeden kosztuje tyle ile zapłaciłem za podstawkę, a dostajemy „tylko” 8 postaci i trochę kart do nich. Za oba wychodzi już spora sumka......
Najtaniej są na terenie EU w Alphaspel.se. Faktycznie drogo wychodzą... ja po prostu zamknąłem oczy i kupiłem. Niemniej trzeba przyznać, że nieźle pokręceni są tam Degeneraci z dodatków i ciekawie, oraz klimatycznie się nimi grało :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fruczak Gołąbek »

RUNner pisze: 06 sie 2022, 22:34
Fruczak Gołąbek pisze: 06 sie 2022, 17:55 Euthia All In :cry:
Dałem się ponieść. Zawsze chciałem taką grę. Oczywiście to że nie mam z kim grać nie ma najmniejszego znaczenia :P.
A to dobra gra jest żeby tak zaszaleć? ;)
Się okaże. Ale jaka by nie była to pewnie nie jest tyle warta.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Otorek pisze: 07 sie 2022, 21:04 Sprawdź Fort Gier - widziałem u nich dodatki do Dungeon Degenerates (możliwe, że przedpremierowo jeszcze)
Dzięki za cynk. Fort Gier ma te dodatki już od jakiegoś czasu, ale na zamówienie i w zupełnie absurdalnych cenach. Większość rzeczy da się zamówić z UK na Zatu i wyjdzie taniej. Obecnie najtaniej w Polsce kilka dodatków ma planszomania.
Yuri pisze: 07 sie 2022, 22:13
Jiloo pisze: 07 sie 2022, 18:14 ...Natomiast nowe ceny dodatków z bohaterami dały mi do myślenia. Jeden kosztuje tyle ile zapłaciłem za podstawkę, a dostajemy „tylko” 8 postaci i trochę kart do nich. Za oba wychodzi już spora sumka......
Najtaniej są na terenie EU w Alphaspel.se. Faktycznie drogo wychodzą... ja po prostu zamknąłem oczy i kupiłem. Niemniej trzeba przyznać, że nieźle pokręceni są tam Degeneraci z dodatków i ciekawie, oraz klimatycznie się nimi grało :)
Jak ty kupowałeś to pewnie jeszcze były rozsądniejsze ceny. Kiedyś można było je kupić za jakieś 130 zł. Teraz jeden dodatek wychodzi prawie 200 zł, a zapłaciłem 250 za nową podstawkę w sklepie. Na razie odpuściłem, może kiedyś trafię na jakąś promkę ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

hero realms...mam sporo Star Realms po angielsku...ale chciałem pograć z synem na wakacjach a po polsku będzie szybciej..no i jakiś kupon na shopee zaważył...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Jiloo pisze: 08 sie 2022, 00:17 ... Na razie odpuściłem, może kiedyś trafię na jakąś promkę ;)
Będę o Tobie pamiętał i może tym razem uda się zdążyć z promka :)

U mnie zakupowo mocno rutynowo... ot:
- Shadows of Brimstone CHALLENGE Pack #3
- Shadows of Brimstone Swarm Pack #1 Hell Bats
- dwa nowe, karciane suplementy do Shadows of Brimstone

... tak by być na bieżąco :)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2022, 11:18 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Preorder Clash of Cultures. Nie mam żadnej gry cywilizacyjnej, a po obejrzeniu gameplayów przekonałem się, że może być to fajna gra. Do tego edycja monumentalna za niecałe 400zł, więc nic tylko brać ;) Nie bez znaczenia jest dla mnie fakt, że gra podobno całkiem nieźle działa na 2 osoby. Na początek wystarczy, a jak córka nieco podrośnie to wtedy pewnie zagramy na 100%.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
myciu
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2011, 20:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: myciu »

Przypomniałem sobie o planszówkach po kilku latach a ponieważ teraz tym bardziej nie mam z kim grać ostatnie zakupy były robione z myślą o szybkim solo. Więc:

1. Aeon's End - po kilku grach w podstawkę kupiłem wszystkie małe dodatki i czekam na dodruk Wiecznej Wojny i New Age
2. Pod Wrogim Niebem - jeszcze nie odpalona - czeka na miejsce na stole :D
3. MArvel Champions - lubie temat, Horror z Arkham nie chce podejść a tutaj LCG, w którym nie musze kupować wszystkiego.
ODPOWIEDZ