NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Toluvel »

Raczej normalnie swiss, ilość rund uzależniona od liczby graczy zwykle 3-5 rund. Z tego co wiem tutaj grasz z przeciwnikiem i runnerem i korpo i potem zapisujesz oba wyniki jako oddzielne mecze. W wypadku większych turniejów pewnie potem jakieś top4 czy top8. Ale tak to pewnie 3-5 rund i do domu, przy takich samych wynikach pewnie są jakies tier-breakery typu kto pierwszy przegrał albo kto wygrał z kim. Standard taki karciankowy :)
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: profes79 »

orzelczyreszka pisze: 02 sie 2022, 16:24 NISEI ogłosiło wczoraj dość ciekawą zmianę, która na Netrunnerowym Reddicie wywołała niemałą dyskusję: https://nisei.net/blog/a-change/

Szybki tldr: porzucają nazwę Nisei, ponieważ w języku japońskim to słowo używane jest do określania imigrantów z mieszaną narodowością. Na ten moment nowa nazwa projektu jest jeszcze nieznana, a od Midnight Sun na rewersie kart nie będzie słowa nisei. Co myślicie o tej zmianie?

Swoją drogą, kroi się może po zamówieniu u Fulgrima jakaś ekipka z Wro do grania? :D
Przyznam, że tak mi się kojarzyło - natomiast nie oznacza to imigrantów z mieszaną narodowością, a stosowane jest wobec Japończyków urodzonych na emigracji w drugim pokoleniu (tj. rodzice wyemigrowali z Japonii a dziecko urodziło się już na obczyźnie), ewentualnie wobec osób których jedno z rodziców jest Japończykiem. Inna rzecz, że słowo w języku japońskim jest nacechowane pewnym ciężarem i to niekoniecznie pozytywnym. Najbardziej chyba znani są Nisei amerykańscy - walczący w okresie II wojny we Włoszech (nie wysyłano ich na Pacyfik z dwóch powodów - po pierwsze obawy przed zdradą; po drugie - obawy że na widok skośnookiego w amerykańskim mundurze typowy GI najpierw będzie strzelał a potem zadawał pytania). To trochę jak określenie Gaijin, które jest równie znane nawet osobom nie znającym japońskiego a które także jest nacechowane negatywnym znaczeniem (co nie przeszkodziło jednemu z większych producentów gier komputerowych przyjąć tą nazwę :P )
Torquemada666
Posty: 778
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 249 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

_leigam_ pisze: 05 sie 2022, 23:16 Jestem ciekaw jak wyglądają turnieje w tą grę. Robi się jakieś top5 w trybie pucharowym? gra się za każdym razem innym deckiem? Raz korpo raz runnerem naprzemiennie?
Jak organizujecie spotkanie, to każdy przynosi swój jeden deck korpo i jeden runnera i gracie każdy z każdym?
My graliśmy ostatnio w Katowicach 1:05h runda (to chyba standard) w tym czasie grasz z przeciwnikiem oboma deckami (runner i corpo), stałe decki na cały turniej.

Obrazek
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: _leigam_ »

Czyli tak, pierwsza runde rozstawia sie losowo zawodnikow, za wygranie kazda strona dostaje sie punkt. W drugiej rundzie laczy sie zawodnikow ktorzy posiadaja podobna liczbe punktow i tak do wamaganej liczby rund?

Jeszcze mnie interesuje na potrzeby grania domowego. Jaka licza rund jest sensowna miedzy dwoma zawodnikami zeby minimalizować losowosc.
Czy ktoras ze stron korpo/runner wygrywa cześciej?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: donmakaron »

Zależy od dostępnej puli kart, ale za czasów FFG różnice były rzędu jedna strona wygrywa 55% gier, druga 45% gier. W bardziej rozchwianych momentach mety pewnie 40-60. Czyli nadal w miarę po równo.

To jednak statystyki ogólne. Patrząc na konkretne matchupy wychodzi już nieco inaczej. Przy graniu nieprzygotowanym runnerem na korporacyjny killdeck raczej będziesz wszystko przegrywał. Jak korpem zamierzasz wytrace'ować sobie zwycięstwo, a runner wystawia pięć linka, to pojadłeś szydłem miodu. Po prostu będą takie matchupy, którym wyjdzie 20-80 a i 10-90.

Do grania casualowego raczej postawiłbym na 2-3 talie dla każdej strony i mieszał. Jak chcecie mieć bardzo sprawiedliwe testy, to rozegrajcie pełen mecz (ja korpem ty runnerem, potem ja runnerem ty korpem), a po nim jeszcze jeden, wymieniając się taliami.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 59
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Tak jak mówi Donmakaron, proporcje wygranych zazwyczaj są zbliżone, 40-60 bywało w czasach jeszcze sprzed banlisty na przykład, potem kolejne przegięte rzeczy były po prostu usuwane z gry i wszystko wracało do normy. Najciekawsze jest, że nie ma tutaj sideboardu jako takiego jak np. w MtG, więc jeżeli chcesz być przygotowany na jakiś konkretny matchup (zabijający, spamowy, mulligujący) to kontry czy zabezpieczenia przed tym musisz mieć po prostu w swoim decku. Takie 'silver bullet' na konkretną okazję najczęściej wsadza się w ilości 1x i potem liczy że będzie w otwierającej ręce albo ma się sposób na tego wyszukiwanie w miarę potrzeby, bo tutoring kart (zwłaszcza programów) jest dość mocny, zwłaszcza w przypadku runnera.

Korp jest bardziej nastawiony na swoją konkretną strategię na zwycięstwo, a jeżeli napotka kontrującego to runnera to zawsze pozostaje element blefowania na dalszym etapie gry żeby jednak wygrać 'klasycznie'.

Swoją drogą - po wyjściu Midnight Sun teraz spodziewamy się napływu nowych graczy tak w ogóle, w Europie zamówienia dla pojedynczego kupującego najlepiej robić z UK na netrunnercards.co.uk, ale jeśli ktoś by chciał robić zamówienie bardziej grupowe to dysponuję plikami do druku w MBPrint użyczonymi prze życzliwą duszę z ostatniej zbiórki na faceboooku - mogę je przekazać dalej, przy czym nie ma w plikach Midnight Sun, to by trzeba dokupić z UK.
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: kpr »

więc project nisei dostarczył samych nowych kart?

w system gateway i update2021 są same nowe karty czy przedruki/modyfikacje kart z oryginalnego netrunnera od ffg?
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Toluvel »

Są przedruki
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: kpr »

dzięki za szybką odpowiedź. same przedruki? nowe karty zaczynają się od ashes?
Torquemada666
Posty: 778
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 249 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Ankieta dotyczącą Mistrzostw Polski i całego weekendu, nie zmuszam, ale event w Startupie, jak już będą karty od Fulgrima to byłaby fajna sprawa. Jest pytanie o to :)

https://forms.gle/U4QqjvLZ37m93KK49
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Toluvel »

Cześć, ruszyłem z łódzką grupą gry Android: Netrunner, może w przyszłości uda się zorganizować jakieś rozgrywki w naszym regionie. Zapraszam https://www.facebook.com/groups/1457785138035502
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Mr_Fisq »

Toluvel pisze: 16 wrz 2022, 10:42 Cześć, ruszyłem z łódzką grupą gry Android: Netrunner, może w przyszłości uda się zorganizować jakieś rozgrywki w naszym regionie. Zapraszam https://www.facebook.com/groups/1457785138035502
Wrzuciłem informację do pierwszego posta, ruch w temacie pewnie się zrobi jak Fulgrim zacznie paczki z grą rozsyłać :)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: orzeh »

Hej
Nie wiem czy mogę tu zadać czy w zasadach jak nie to proszę usunąć/przenieść ;)
Mam paczkę z wydaje mi się 4 dodatkami, wg https://netrunnerdb.com/ utworzyłem podstawowe talie Korpo i Runnera, siadło super, chciałbym jakoś urozmaicić te podstawowe talie, nie wiem jak na wcześniej wspomnianej stronie przygotować dodatkowe talie z pomocą np. podstawowego setu plus ew sys upgrade (czy wogóle się da mieć kilka talii, tak żeby wyjąć i zagrać a nie składać).
Niestety póki co nie rozumiem składania a widzę że w zasobach jest mnóstwo kombinacji talii.
z góry dzięki :)
piwko
Posty: 362
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 67 times
Been thanked: 101 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: piwko »

orzeh pisze: 17 gru 2022, 23:48 Hej
Nie wiem czy mogę tu zadać czy w zasadach jak nie to proszę usunąć/przenieść ;)
Mam paczkę z wydaje mi się 4 dodatkami, wg https://netrunnerdb.com/ utworzyłem podstawowe talie Korpo i Runnera, siadło super, chciałbym jakoś urozmaicić te podstawowe talie, nie wiem jak na wcześniej wspomnianej stronie przygotować dodatkowe talie z pomocą np. podstawowego setu plus ew sys upgrade (czy wogóle się da mieć kilka talii, tak żeby wyjąć i zagrać a nie składać).
Niestety póki co nie rozumiem składania a widzę że w zasobach jest mnóstwo kombinacji talii.
z góry dzięki :)
Nie jestem pewien czy o to Ci chodzi, ale: jak zaczniesz tworzyć deck to musisz kliknąć „collection” i tam zaznaczyć sety, z których chcesz korzystać.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: orzeh »

piwko pisze: 18 gru 2022, 00:01
orzeh pisze: 17 gru 2022, 23:48 Hej
Nie wiem czy mogę tu zadać czy w zasadach jak nie to proszę usunąć/przenieść ;)
Mam paczkę z wydaje mi się 4 dodatkami, wg https://netrunnerdb.com/ utworzyłem podstawowe talie Korpo i Runnera, siadło super, chciałbym jakoś urozmaicić te podstawowe talie, nie wiem jak na wcześniej wspomnianej stronie przygotować dodatkowe talie z pomocą np. podstawowego setu plus ew sys upgrade (czy wogóle się da mieć kilka talii, tak żeby wyjąć i zagrać a nie składać).
Niestety póki co nie rozumiem składania a widzę że w zasobach jest mnóstwo kombinacji talii.
z góry dzięki :)
Nie jestem pewien czy o to Ci chodzi, ale: jak zaczniesz tworzyć deck to musisz kliknąć „collection” i tam zaznaczyć sety, z których chcesz korzystać.
dzięki, mi bardziej chodzi jak znaleźć tam takie już utworzone przez spopłeczność decki zaznaczając co już mam
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1724 times
Been thanked: 538 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: pwoloszun »

orzeh pisze: 18 gru 2022, 00:09
piwko pisze: 18 gru 2022, 00:01
orzeh pisze: 17 gru 2022, 23:48 Hej
Nie wiem czy mogę tu zadać czy w zasadach jak nie to proszę usunąć/przenieść ;)
Mam paczkę z wydaje mi się 4 dodatkami, wg https://netrunnerdb.com/ utworzyłem podstawowe talie Korpo i Runnera, siadło super, chciałbym jakoś urozmaicić te podstawowe talie, nie wiem jak na wcześniej wspomnianej stronie przygotować dodatkowe talie z pomocą np. podstawowego setu plus ew sys upgrade (czy wogóle się da mieć kilka talii, tak żeby wyjąć i zagrać a nie składać).
Niestety póki co nie rozumiem składania a widzę że w zasobach jest mnóstwo kombinacji talii.
z góry dzięki :)
Nie jestem pewien czy o to Ci chodzi, ale: jak zaczniesz tworzyć deck to musisz kliknąć „collection” i tam zaznaczyć sety, z których chcesz korzystać.
dzięki, mi bardziej chodzi jak znaleźć tam takie już utworzone przez spopłeczność decki zaznaczając co już mam
Decklists > search > select allowed packs (na dole)

https://netrunnerdb.com/en/decklists/search
Podcast dżentelmeni przy stole:
Torquemada666
Posty: 778
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 249 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Taka zacna inicjatywa discorodowego https://discord.gg/w2ZFsTv74T użytkownika Saja:

https://m.facebook.com/groups/netrunner ... 562225459/

Proszę napiszcie mi na priv miejsce gdzie jest co najmniej jedna osoba z kartami będę uzupełniał na bieżąco. fajnie jakby jakiś kontakt do siebie zostawiła (dicord/fb) telefon niemile widziany.

Jest już sporo osób i miejsc gdzie gramy 😁

https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: japanczyk »

BTW proponuje zeby ludzie np. z Warszawy czy Krakowa wpisywali dzielnice gdzie graja, bo zagrani np. na Wawrze, albo na Kabatach to dla mnie godzina drogi na spotkanie :P

A spotkania w Warszawie mozna umawiac tutaj:
viewtopic.php?f=4&t=77934
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 33
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: claymore77 »

Witam, czy jest możliwość zakupu zestawu Nisei drukowanego zbiorczo przez MB Print? O zapisach dowiedziałem się po fakcie i nie mam konta na fejsie, a chętnie "odkurzyłbym" znajomość z tym tytułem - lata temu grałem w Netrunnera. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: raj »

To nie MB, tylko Fulgrim.
Pisz do niego pw.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Torquemada666
Posty: 778
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 249 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

japanczyk pisze: 03 sty 2023, 08:38
BTW proponuje zeby ludzie np. z Warszawy czy Krakowa wpisywali dzielnice gdzie graja, bo zagrani np. na Wawrze, albo na Kabatach to dla mnie godzina drogi na spotkanie :P

A spotkania w Warszawie mozna umawiac tutaj:
viewtopic.php?f=4&t=77934
Przekazane pomysłodawcy :)
Torquemada666
Posty: 778
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 249 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Parhelion po polsku już dostępny 😊

https://nullsignal.games/pl/produkty/parhelion/
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 662
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Tyrek »

raj pisze: 03 sty 2023, 19:08 To nie MB, tylko Fulgrim.
Pisz do niego pw.
MB Print robił również zbiorowy druk tylko chyba wersji angielskiej. Zbiórka była organizowana chyba na FB (a może tez tutaj na forum).

Różnica poza językiem taka, że z MB wyszedł już nawet najnowszy dodatek (chyba jakoś w listopadzie rozsyłali).
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2311
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 562 times
Been thanked: 894 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Jakby był gdzieś organizowany druk angielskiej wersji, to proszę zamieścić tu info :)
ODPOWIEDZ