Portal Games - plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: karmazynowy »

Yooreck pisze: 28 lip 2022, 19:42 Czy są może już plany druku kolejnych dodatków do Roota?
Było mówione, że do Roota będzie wszystko. Obstawiam, że na PortalConie ogłoszą w styczniu.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

karmazynowy pisze: 28 lip 2022, 21:18
Yooreck pisze: 28 lip 2022, 19:42 Czy są może już plany druku kolejnych dodatków do Roota?
Było mówione, że do Roota będzie wszystko. Obstawiam, że na PortalConie ogłoszą w styczniu.
Ostatnio Grzesiek opowiadał o tym na Planszówkachtv, oni są chętni wydać, ciężki jest kontakt z wydawcą.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Filip z Lublina »

To jest nieco inaczej. Kontakt z wydawcą jest bardzo dobry, ale mu się nie śpieszy z lokalizacjami.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Filip z Lublina pisze: 29 lip 2022, 01:01 To jest nieco inaczej. Kontakt z wydawcą jest bardzo dobry, ale mu się nie śpieszy z lokalizacjami.
https://youtu.be/mXi6U0mHlj0 16:50
Grzesiek porównał kontakt z Leder Games do "orki na ugorze" i "walki o swoje" :wink:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11039
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

eveni pisze: 29 lip 2022, 07:47 https://youtu.be/mXi6U0mHlj0 16:50
Grzesiek porównał kontakt z Leder Games do "orki na ugorze" i "walki o swoje" :wink:
Jedno nie wyklucza drugiego :D
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: winster »

Są jakieś informacje na temat dodruku dodatków do Marvel United?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Portal Games »

Przypominamy, że w piątek o 14 ogłaszamy sierpniowe przedsprzedaże. Tak tylko informujemy, żeby potem nie było, że ktoś przegapił :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Portal Games pisze: 09 sie 2022, 16:31 Przypominamy, że w piątek o 14 ogłaszamy sierpniowe przedsprzedaże. Tak tylko informujemy, żeby potem nie było, że ktoś przegapił :)
Może mały przeciek :wink: np. ile tytułów ogłosicie?
Awatar użytkownika
myciu
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2011, 20:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: myciu »

A może ogłosicie dodruk Wiecznej Wojny?:)
Pretty please...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11039
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

eveni pisze: 09 sie 2022, 16:37
Portal Games pisze: 09 sie 2022, 16:31 Przypominamy, że w piątek o 14 ogłaszamy sierpniowe przedsprzedaże. Tak tylko informujemy, żeby potem nie było, że ktoś przegapił :)
Może mały przeciek :wink: np. ile tytułów ogłosicie?
3 pudełka pokazali
Awatar użytkownika
Cylon-Toster
Posty: 19
Rejestracja: 02 wrz 2020, 19:43
Has thanked: 14 times
Been thanked: 52 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Cylon-Toster »

eveni pisze: 29 lip 2022, 07:47
Filip z Lublina pisze: 29 lip 2022, 01:01 To jest nieco inaczej. Kontakt z wydawcą jest bardzo dobry, ale mu się nie śpieszy z lokalizacjami.
https://youtu.be/mXi6U0mHlj0 16:50
Grzesiek porównał kontakt z Leder Games do "orki na ugorze" i "walki o swoje" :wink:
W takim razie powinni się świetnie dogadać :lol:
"automatyczne centrowanie tostów, funkcja anulowania, podgrzewanie, regulacja wysokości rusztu"
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Dla tych którzy jak ja czekają na Suburbię - gra już do nas płynie.

Źródło: FB Planszowych Newsów

Obstawiam, że przedsprzedaż ruszy w piątek. Ciekawe jakie dodatki będą do zgarnięcia w sklepie Portalu.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Można już zobaczyć co wchodzi w skład Dzikiego Samogonu:
https://www.youtube.com/watch?v=U7I7JMZI6ZE
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 860 times
Been thanked: 204 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: JollyRoger90 »

Czy promki, o których była mowa w Planszówkach TV będą też dostępne w Spodku w Katowicach we Wrześniu?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: ave.crux »

JollyRoger90 pisze: 12 sie 2022, 15:21 Czy promki, o których była mowa w Planszówkach TV będą też dostępne w Spodku w Katowicach we Wrześniu?
To jest loteria.
Portal o promkach do boru powiedział mi:
-W czasie 1wszej przedsprzedaży: Promki są tylko dla uczestników Portalcon
-W czasie drugiej przedsprzedaży: Nie wiemy czy promki będzie można kupić osobno
-W czasie pyrkonu: Promki będzie można kupić po dodruku
-Na streamie planszówki TV: Jak kupisz coś za 150+ dostaniesz promkę za 0,01.

Także wybierz sobie co chcesz z maszyny losującej, a może się spełni.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Irr3versible »

Ja zadałem to samo pytanie o Bór, mówiąc że zwykle promki pojawiały się w poźniejszym terminie do zakupu solo na ich stronie (a przy dodruku nadal trzymali wyłączność do zamówienia gry w sklepie portalu). Dostałem odpowiedź 6/07:
Zawsze powtarzaliśmy, że karty Chowańców dostępne będą TYLKO w zestawie z grą podstawową. Nie ma innej możliwości, by je zakupić
Jestem lekko rozczarowany zaistniałą sytuacją. Szczególnie, że gra wyszła jako niespodzianka i zniknęła bardzo szybko. Kupiłem w stacjonarnym sklepie, liczyłem że będę mógł kiedyś zakupić osobno bo taka praktyka była częsta przy ich grach.
Ta promocja gdzie dodatkowo podkreślają (tworząc fomo), że będą pilnować byś zakupił jednak za 150 PLN produkty, których nie potrzebujesz jest po prostu słaba.
PS. Miesiąc temu zamawiałem dla znajomego zestaw dodatków do zombiecide... Jak na złość wysłali kilka dni przed ogłoszeniem promocji, ech.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11039
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Nie no to jest porażka na całej linii
Zarówno ja, jak i przynajmniej 2 znajome osoby kupiły drugi raz gre specjalnie po to żeby dostać karty i ja sprzedać

Niby prokonsumencki ruch z ich strony, ale za przeproszeniem (ciach - Fisq) wykorzystuje te osoby które wcześniej kupiły drugi raz gre zeby tylko dorwac promke, bo przecież nie można było ich udostępnić id razu
Wisimito
Posty: 54
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:07
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Wisimito »

Ktoś coś słyszał o dodruku Inis?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

Wisimito pisze: 13 sie 2022, 10:44 Ktoś coś słyszał o dodruku Inis?
Ostatnio, że nie planują.
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: pcyzm »

ave.crux pisze: 12 sie 2022, 15:28
JollyRoger90 pisze: 12 sie 2022, 15:21 Czy promki, o których była mowa w Planszówkach TV będą też dostępne w Spodku w Katowicach we Wrześniu?
To jest loteria.
Portal o promkach do boru powiedział mi:
-W czasie 1wszej przedsprzedaży: Promki są tylko dla uczestników Portalcon
-W czasie drugiej przedsprzedaży: Nie wiemy czy promki będzie można kupić osobno
-W czasie pyrkonu: Promki będzie można kupić po dodruku
-Na streamie planszówki TV: Jak kupisz coś za 150+ dostaniesz promkę za 0,01.
BEZEDURA, loteria to by była wtedy jakby w tym samym czasie padała jedna z tych odpowiedzi, a tu widać, że sami po prostu do końca nie wiedzieli jak to będzie. Na moje plus, że wynegocjowali w końcu te dodatkowe promki, jedyne czego zabrakło to proaktywnego wyjścia do tych Klientów, którzy kupili przedpremierowo i nie dostali wówczas promek. No, ale nie nazywajmy proszę tego loterią...
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, 17:53 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Szkoda, że Wydawnictwo nie dało dwóch opcji do zakupu:
1. za 1 grosz przy zakupach za min. 150 zł,
2. za kilka-kilkanaście złotych jak nie chcesz nic innego kupić (lub na mniejszą kwotę niż 150 zł).
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: karp »

eveni pisze: 15 sie 2022, 17:50 Szkoda, że Wydawnictwo nie dało dwóch opcji do zakupu:
1. za 1 grosz przy zakupach za min. 150 zł,
2. za kilka-kilkanaście złotych jak nie chcesz nic innego kupić (lub na mniejszą kwotę niż 150 zł).
No, szkoda. Ale co z tego? ;) Naprawde chciałbym kiedyś zobaczyć takie dyskusje o coca-coli. "Szkoda ze szklanki dają tylko w macu a nie w subway chlip chlip." Naprawdę? Chcesz promkę to coś kup, nie chcesz to nie kupuj.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: ave.crux »

karp pisze: 16 sie 2022, 10:37 No, szkoda. Ale co z tego? ;) Naprawde chciałbym kiedyś zobaczyć takie dyskusje o coca-coli. "Szkoda ze szklanki dają tylko w macu a nie w subway chlip chlip." Naprawdę? Chcesz promkę to coś kup, nie chcesz to nie kupuj.
To z tego, że portal zapewniał, że promki będą tylko dla uczestników portalconu. Dzięki tej informacji stwierdziłem "Ok, nie było mnie na portalconie, rozumiem, zamawiam w PRZEDSPRZEDAŻY grę bór dla reszty śmiertelników". Następnie po kilku miesiącach okazuje się, że za to, że wsparłem i zaufałem wydawcy wcześniej niż inni jestem stratny, bo UWAGA. W drugiej przedsprzedaży nagle promki są dla każdego, który dokona przedsprzedaży.

Dlatego teraz TO z TEGO, że podejście do klienta jest dnem. W jaki sposób przez takie zagrywki klient ma kolejny raz zaufać wydawcy, kupić po SCD?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11039
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

karp pisze: 16 sie 2022, 10:37
eveni pisze: 15 sie 2022, 17:50 Szkoda, że Wydawnictwo nie dało dwóch opcji do zakupu:
1. za 1 grosz przy zakupach za min. 150 zł,
2. za kilka-kilkanaście złotych jak nie chcesz nic innego kupić (lub na mniejszą kwotę niż 150 zł).
No, szkoda. Ale co z tego? ;) Naprawde chciałbym kiedyś zobaczyć takie dyskusje o coca-coli. "Szkoda ze szklanki dają tylko w macu a nie w subway chlip chlip." Naprawdę? Chcesz promkę to coś kup, nie chcesz to nie kupuj.
Chyba kpisz
Kupiłem gre na PortalConie za 130 zł (moglem w sklepie z rabatem 15%, ale znikneła momentalnie), zeby miec promki
Gre zgubiłem w drodze powrotnej z konwentu, ale ze była fajna - trudno, kupilem drugi raz bez promek, bo dodruk miał byc, ale niewiadomo kiedy - moja strata
Co sie okazuje przy dodruku? Hej można dostac gre i to z promkami ponownie, zaledwie 5 miesiecy poźniej
Dobra, odżałuje - kupuje, obdarowałem siostre egzemplarzem bez promek
Mija kolejny miesiac i w ogole mozna dostac promki za 1 grosz do zamówienia (a zamawiacm z potralu co miesiac w przedsprzedazach, bo hej - wydaja gry, które mi sie podobaja)

No szlag człowieka trafia z taka polityka...
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: karp »

ave.crux pisze: 16 sie 2022, 11:08
karp pisze: 16 sie 2022, 10:37 No, szkoda. Ale co z tego? ;) Naprawde chciałbym kiedyś zobaczyć takie dyskusje o coca-coli. "Szkoda ze szklanki dają tylko w macu a nie w subway chlip chlip." Naprawdę? Chcesz promkę to coś kup, nie chcesz to nie kupuj.
To z tego, że portal zapewniał, że promki będą tylko dla uczestników portalconu. Dzięki tej informacji stwierdziłem "Ok, nie było mnie na portalconie, rozumiem, zamawiam w PRZEDSPRZEDAŻY grę bór dla reszty śmiertelników". Następnie po kilku miesiącach okazuje się, że za to, że wsparłem i zaufałem wydawcy wcześniej niż inni jestem stratny, bo UWAGA. W drugiej przedsprzedaży nagle promki są dla każdego, który dokona przedsprzedaży.

Dlatego teraz TO z TEGO, że podejście do klienta jest dnem. W jaki sposób przez takie zagrywki klient ma kolejny raz zaufać wydawcy, kupić po SCD?
No właśnie. Nie kupuj i tyle. Po co się irytować o kartą promo. No ludzie... Da się bez niej grac, zareczam.
Zablokowany