Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

olsszak pisze: 11 sie 2022, 18:57
krecilapka pisze: 11 sie 2022, 18:01
olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
100? Nie no coś Ty, przecież opłat za Cło, Vat + przesyłkę będzie dużo więcej niż stówka. Póki co Poots zapowiedział, że wartość wpisywana będzie taka jak w dniu sprzedaży. Pewnie będzie to ok. 450 $, przy tym już się nie da wymigać z cła, VAT-u. I to akurat wszyscy zapłacą równo, niezależnie od tego czy kupowali po 100$ czy 350$. O to też się ludzie burzą ;).
Nie gadaj ! To muszę to zbadać, bo to wyjdzie jakaś zrąbana i niepotrzebna kwota, kiedy można spłacić mniejsza. Masz gdzieś jakiś link do bgg lub redita? Bo chyba to przegapiłem :(
No wybacz nie dam Ci linka. Jak sięgam pamięcią to raczej nie był ich discord, tylko zwyczajnie napisał to w komentarzu na kickstarterze. Pamiętam, że to się zaczęło od bulwersu, że kiedyś ludzie nie mieli opłat bo Poots miał magazyn w UK i było super, a teraz muszą ponosić te koszty. To było po brexicie.
To wtedy on wskazał punkt w regulaminie kicstartera, że wszystkie opłaty wynikające z przesyłki, ceł i opłat krajowych ponosi kupujący, i każdy kto robił wsparcie się na to zgodził, bo to wynika wprost z regulaminu. No i też tłumaczył, że cena musi być wpisana dla faktycznej wartości, ponieważ inaczej byłoby to oszustwo, przesyłki ulegają zniszczeniu / zagubieniu przez pocztę i pokrywa to faktyczne koszty straty. Pamiętam to tylko jak się ludzie zagotowali wtedy w tym wątku, bo cła Vaty są naliczane od zadeklarowanej kwoty a nie faktycznie tego co się zapłaciło.
Wiem bo mi się w głowie uruchomił kalkulator i zacząłem się cieszyć, że moje zaufanie skończyło się na Gamblerze i Campaign of Death. I jak mi zaczęło wychodzić, że mogę zapłacić ponad 1000 pln za przesyłkę, to zacząłem trzymać kciuki za ewentualne opóźnienie ;). Bo koniec końców dziwnie łatwo ułagodził wszystkich stwierdzeniem, że będzie pracował nad tym by uruchomić jakiś magazyn w obrębie EU. Ale prawdę mówiąc mi to zabrzmiało jak standardowy kicior jakie wżenia przy każdej okazji. No a, że jest mistrzem w sprzedawaniu nadziei to można mieć nadzieję ;). Niby wystrugał jakiś HUB sprzedażowy w Holandii, ale poza radosnym objawieniem nic z tego nie wyniknęło. Może za przesyłkę faktycznie to zmniejszy koszty, ale na cło i Vat to nie ma już żadnego wpływu.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

No to ja dla balansu krótko moją historię: woziłem się rok z decyzją, zanim zdecydowałem się na KDM. W kwietniu 2021 była przedsprzedaż na core 1.6 ze zniżką - za 350$ + 20$ przesyłka. Do tego miał dojść VAT i cło. I co się stało? Ano dostałem przesyłkę na początku stycznia 2022 pod drzwi, bez żadnych dopłat. Teraz sobie spokojnie drukuję karty do spolszczenia, mam też magnesy neodymowe i będę robił ocalałych z wymiennym orężem a następnie malował. No i faktycznie. Nabrał mnie też drań jeden. Szykowałem się na dopłatę, a kasa została w kieszeni i musiałem kupić kolejną planszówkę ;)

Moim zdaniem przydałby się osobny wątek o grze i osobny do narzekania. Jak się chce znaleźć coś interesującego o grze, jakieś wrażenia z rozgrywki, to można zapomnieć, bo Panowie się przekomarzają...
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Cła żadnego nie było i nie będzie bo na planszówki wynosi okrągłe 0%, więc nie wiem skąd te pomysły. Co do VATu za podstawki to w grudniu napisał , że jako prezent na święta bierze vat na siebie. Więc kto czeka na GC, niech ma nadzieje, że dostawa będzie na grudzień przypadać to i może teraz się uda ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MgK1989 »

qreqorek pisze: 11 sie 2022, 21:00 No to ja dla balansu krótko moją historię: woziłem się rok z decyzją, zanim zdecydowałem się na KDM. W kwietniu 2021 była przedsprzedaż na core 1.6 ze zniżką - za 350$ + 20$ przesyłka. Do tego miał dojść VAT i cło. I co się stało? Ano dostałem przesyłkę na początku stycznia 2022 pod drzwi, bez żadnych dopłat. Teraz sobie spokojnie drukuję karty do spolszczenia, mam też magnesy neodymowe i będę robił ocalałych z wymiennym orężem a następnie malował. No i faktycznie. Nabrał mnie też drań jeden. Szykowałem się na dopłatę, a kasa została w kieszeni i musiałem kupić kolejną planszówkę ;)

Moim zdaniem przydałby się osobny wątek o grze i osobny do narzekania. Jak się chce znaleźć coś interesującego o grze, jakieś wrażenia z rozgrywki, to można zapomnieć, bo Panowie się przekomarzają...
To bardzo dobra myśl. A tak na marginesie co polecacie jako pierwsze dodatki po podstawce? Wiem, że to gdzieś było w wątku ale kopaniem troszkę się zejdzie:p
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

MgK1989 pisze: 11 sie 2022, 21:22 A tak na marginesie co polecacie jako pierwsze dodatki po podstawce? Wiem, że to gdzieś było w wątku ale kopaniem troszkę się zejdzie:p
Najpierw należy sobie zadać pytanie: chcesz kolejny raz zagrać kampanię z podstawki czy inną z dodatku. To zdeterminuje Twój wybór :).
Po podstawce najprościej zagrać kolejny raz w podstawkę, tylko no z tym bonusem na początku i silniejszym lwem jak zaleca podstawka. Przy czym wybrać może odwrotne zasady społeczne w osadzie niż przy pierwszej rozgrywce.

Na początek polecałbym dodatek Slenderman / Smukłak (z wersji PL). Podmienia Kingsmana (Wysłannika) na Slendermana (Smukłaka). Zmienia on irytująco zabójczego potwora, na niezwykle klimatyczną postać, wprowadzającą nowy ekwipunek, innowacje, sztuki walki, zaburzenia, możliwości budowania ciekawego ekwipunku. Nie wywraca to rozgrywki, jedyną dodatkową komplikacją jest kolejna opcja z produkcją ekwipunku.

Jako drugi wybór polecałbym dodatki które dodają kolejne, specjalne starcie. Czyli potwory przychodzące do osady. Są takie dwa: Manhunter (Łowca) oraz Lion Knight (Lwi rycerz). Ten pierwszy wydaje mi się ciekawszy. Ma ekwipunek i wydarzenia fabularne które mają znaczący wpływ na rozgrywkę. Mocno "taka se" innowacja opowieści, nagle zyskuje na znaczeniu. Z kolei Lwi Rycerz mnie kupił atmosferą, fabułą postaci i mocno zakręconym starciem. Rozczarowały mnie za to nagrody które były dla mnie kompletnie nieprzydatne.
Trzeba mieć na względzie, że te dodatki wydłużają rozgrywkę, bo dochodzą kolejne starcia z nimi, późniejsze rozkminy. Starcia to nie jest bułka z masłem, Ocalali naprawdę mogą w nich zejść. Jeśli przetrwają to wiadomo - jest progres w postaci doświadczenia, umiejętności w posługiwaniu się bronią. Ale zdecydowanie doradzałbym by używać tylko jednego z nich w pojedynczej kampanii.

Jako trzeci wybór doradzałbym dodatek wprowadzający do osady budynek dający produkcję. Takimi są: Spidicules (Pajęczydło) lub Dung Beetle Knight (Rycerz Żuk). Dołożenie jednego z tych dodatków ukierunkowuje kampanię w inną stronę. Niejako wymuszają one porzucenie polowania na podstawkową Antylopę. Pajęczydło wręcz zasadami podmienia Antylopę, a Żuk wymusi odpuszczenie sobie Antylopy lub Feniksa, ponieważ nie będzie czasu by polować na wszystko. Dołożenie jednego z tych dodatków daje odczucia grania w mocno zmodyfikowaną podstawkę. Mnie do gustu bardziej przypadło Pajęczydło. Podoba mi się jego tło fabularne, starcie, możliwości jakie dają innowacje, jedwabna chirurgia. Oraz to, że mniej komplikował rozgrywkę.
Żuk za to przez samego autora gry jest oceniany jako potwór o najciekawszym zachowaniu podczas walki. Ale poza walką, mocno rozbudowuje aspekt fazy osady. Ma swój interesujący mechanizm siewów, zbiorów, udoskonalania ekwipunku. To dla jednych będzie zaleta, że dochodzi kolejny element w tej układance nad którym w osadzie można kombinować by wyprodukować fajne rzeczy. Ale dla mnie np. to już bywało trochę za wiele. No ale to kwestia gustu. Tak czy siak z tymi dodatkami jest analogicznie jak tymi drugiego wyboru - jedna kampania, zdecydowanie nie polecam dokładać więcej niż jednego. Z dwoma praktycznie i tak się grać nie da, bo braknie latarnianych lat na ich efektywne wykorzystanie. Jeden z nich i tak stworzy całą kampanię o zupełnie innym odczuciu niż sama podstawka.

Jak ktoś ma za sobą X kampanii i go po prostu nudzi, że zawsze zaczyna się i walczy z lwem na początku, można pomyśleć o dodatku Gorm. Jest to potwór 1 poziomu, więc po prologu można zacząć polować na Gorma. Gorm ściąga na osadę irytujące wydarzenie fabularne. Ale spowalnia rozwój osady na średnim poziomie. Ten potwór jest do ubicia na poziomie 1 oraz 3. Ale poziom drugi to wątpliwa wyprawa. Ocalali mogą zostać trwale okaleczeni, starcia obarczone dużą dozą ryzyka. Ja dąłem sobie z nimi spokój, bo to ruletka była. Ale dodatek na pewno fajny dla graczy mających moooocno ogranego lwa.

Kolejny dodatek to Lonely Tree / Samotne drzewo. Zanim nie wyszła wersja 1.6 to nikt nie wiedział jak w to właściwie grać :P. Ja umiarkowanym entuzjazmem pałam do tego dodatku. Fajne starcie jest, ale jego inicjacja wymaga zabicia Ocalałego. Dochodzi karta terenu ktora może wejść losowo do innych starć, dając spory bonus potworowi na planszy. A jak toto wejdzie podczas walki która będzie kluczowa dla egzystencji osady? Plus taki, że nie trzeba z nim walczyć, bo można olać losowo pojawiającą się na łowach kartę drzewa. I prawdę mówiąc tka mi się właśnie kojarzy drzewo, jako karta na łowach którą w kółko olewałem i z nim nie walczyłem bo mi szkoda było życia Ocalałego. No ale to moje odczucie.

Na niemalże koniec zostawiłem Lion Goda /Lwiego Boga. Ten potwór ma tak przegięte parametry, że można go potraktować jako wyzwanie. To jedyny potwór z od walki z którym salwowałem się ucieczką. A także jedyny który w 2 (sic!) rundy pozabijał mi wszystkich Ocalałych. Jak ma się nadmiarowych Ocalałych i chce się przetestować - czy może tym razem by mi się udało mu coś zrobić? Albo ile rund przetrwają. Bo wszyscy zginą niemalże na pewno, więc zastanów się graczu czy potrzebujesz tego dodatku ;)? Dla mnie jego największy wpływ na rozgrywkę to to, że coś tam trzeba było wtasować do talii sztuk walki i zaburzeń. Poza tym po nic ;).

Na sam koniec zostawiłem dodatki które dodają do rozgrywki nowe kampanie. Na potwory z tych dodatków można polować jak na inne Nemezis, no ale ich największą atrakcją są nowe kampanie.
Sunstalker / Światłożerca - w tę grałem i naprawdę fajnie się bawiłem. Miałem mega zaskoczenie, że nie będzie dane korzystać z przyspieszenia jakie daje innowacja wewnętrznej latarni. Bo jej po prostu nie ma. Koniec z bonusowymi atakami. Nie można nosić ciężkiego ekiwpunku - papa pancerzu Białego Lwa. Trzeba szybko zacząć polować na coś innego ;). Klimat jest mocno pojechany, a to że gra trwa 26 lat zamiast 30 jest wg mnie zaletą. Walka z tytułowym Nemezis to wisienka na torcie. Aż żal, że jest jej w tym dodatku tak mało! Obowiązkowy dodatek dla każdego kto już zaliczył podstawkę więcej niż raz!
Drugą duża kampanię wnosi Dragon King / Smoczy Król. W to nie grałem więc się nie wypowiem. Na oko wygląda na coś analogicznego do kampanii Światłożercy. Ale siłą rzeczy ich nie porównam. Podobnie jak nie porównam mini kampanii którą dodaje Flower Knight / Rycerz kwiatów, z tej prostej przyczyny, że w kwiatka też nie grałem :P. Chociaż modyfikacje jakie tworzy ten dodatek na głównej kampanii, tak na moje oko nie wydają się dawać odczucia znacząco inne niż Żuk czy Pajęczydło. Być może dołożyłbym ten dodatek koło tych trzeciego wyboru, ale ponieważ w niego nie grałem no to tylko mogę nim wspomnieć, że coś takiego jest.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Ja ostatnio zakończyłem moje 3 pierwsze kampanie i póki co trzeba odpocząć bo zeszło nam ponad pół roku, jak się robi ciepło to średnio z graniem u mnie. Dwie pierwsze kampanie zakończone na 20 roku w trakcie walki z Watcherem. Ale w ostatniej czuć było tę moc, polot i mieliśmy zbawcę (kampania z doktryną surrival of the fittest to był niezły fart) wiec Watchera w trzech turach rozłożyliśmy i doszliśmy aż do roku 21 he he gdzie dwa rzuty na intimacy z rzędu dały wynik 1+1. W sumie dobrze bo i tak ciągnięcie kampanii z 4 ocalałymi na tym etapie kampanii było skazane na porażkę. Teraz wiedząc co dzieje po pokonaniu Watchera inaczej będę myśleć o kampanii, ale to najpierw trzeba odpocząć przy czymś delikatnym typu SW Rebelia. Do trzeciej kampanii wrzuciłem Slendermana i Pająka. Generalnie pająk fajny tylko najbardziej wkurzająca ta figurka której nie da się używać w sposób klasyczny tak jak innych do walki. Skończyło się tym że po kilku walkach pająka stawialiśmy w rogu a na planszy poruszaliśmy się czymś co miało go zastępować.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

Czy ktoś może grał w wersję 1.5, a potem w wersję 1.6? Chodzi mi o to, czy ktoś miał możliwość poczuć zmiany, tj. przeniesienie 3 rodzajów kart gear z Warsztatu Zbrojmistrza do Ptaszarni, czy od Cyrulika do Kamiennego kręgu? Czy czuć różnicę w grze w związku ze zmianami na kartach, których łącznie jest chyba ze 30 w samej podstawce?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Ja grałem na 1.6 raz, na tyle dawno, że szczegóły mi się zatarły w pamięci, no a na 1.5 to tyle razy razy, że pamiętam lepiej :D.
Zmiana ta nie wnosi wg mnie jakiejś wielkiej rewolucji, ot takie odświeżenie. Najbardziej odczuwalne dla mnie było to, że osłabiona jest antylopa. Pancerz jest słabszy, surowców daje mniej. Do tej pory była ona podstawowym dostarczycielem surowców, teraz to się skończyło :-(. I to była dla mnie najważniejsza zmiana, że gra stała się jeszcze trudniejsza. Za to nowego wymiaru nabrało wydarzenie białej mówczyni, bo do tej pory było bardzo ryzykowne, dając niewiele. Teraz można zyskać potężną broń w pewnych okolicznościach - kultowy nóż mówczyni. Ta broń daje jednocześnie bonus do sztyletów oraz pięści i zębów. To mi się skombiło z jakimiś sztukami walki, i było jedną z nielicznych opcji pozwalających w ogóle zadać obrażenia finałowemu bossowi. Tak poza tym, to kosmetyka, gry to nie rewolucjonizuje.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Na KS ruszyła kampania, w której można sobie zgarnąć insert: https://www.kickstarter.com/projects/cl ... escription

Tani nie jest (zaskoczenie :D ), ale ludzie z 1 kampanii raczej chwalą.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

Probe9 pisze: 22 sie 2022, 13:30 Na KS ruszyła kampania, w której można sobie zgarnąć insert: https://www.kickstarter.com/projects/cl ... escription

Tani nie jest (zaskoczenie :D ), ale ludzie z 1 kampanii raczej chwalą.
Po co tak daleko szukać?

https://www.warbox.pl/pl/searchquery/ki ... rl=kingdom

Mam i sobie chwalę.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

olsszak pisze: 25 sie 2022, 22:18
Po co tak daleko szukać?

https://www.warbox.pl/pl/searchquery/ki ... rl=kingdom

Mam i sobie chwalę.
Grubsza sklejka i inny design. Do tego co może mieć znaczenia dla niektórych, pudełko z wersji 1.0 się domyka z tym organizerem. Z innymi nie (w tym z tym od warboxa). Tak przynajmniej wynika z opisu na stronie kampanii, ale sobie to jeszcze potwierdzę :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Ja mam z FS i styka, może nie ma tacki na kości i wieży, ale tego nie oczekuję po insercie. Wszystko podzielone, łatwo się wyjmuje, dobry design.

Ja z kolei napotkałem takie cudo:
https://www.boardgamehell.com/products/ ... th-monster

Cena mnie przeraziła, bo za połowę ceny brałbym od ręki, ale i wysyłka i VAT są wliczone, więc nie jest aż tak źle :)
Podoba mi się pod względem zapisywania surowców i jako skrót ze stronami co gdzie znajdę w instrukcji. Fajnie pokazuje drzewo możliwości innowacji, mi tego brakuje. Co sądzicie?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 27 sie 2022, 09:42 Ja mam z FS i styka, może nie ma tacki na kości i wieży, ale tego nie oczekuję po insercie. Wszystko podzielone, łatwo się wyjmuje, dobry design.

Ja z kolei napotkałem takie cudo:
https://www.boardgamehell.com/products/ ... th-monster

Cena mnie przeraziła, bo za połowę ceny brałbym od ręki, ale i wysyłka i VAT są wliczone, więc nie jest aż tak źle :)
Podoba mi się pod względem zapisywania surowców i jako skrót ze stronami co gdzie znajdę w instrukcji. Fajnie pokazuje drzewo możliwości innowacji, mi tego brakuje. Co sądzicie?
Ten z FS obecnie nie do dostania obecnie niestety w pl, no i też na te 7 mm się nie domyka przy 1.0 :) Niby nie dużo, ale jakoś mnie to męczy ;p

Ta książeczka też mi wczoraj w oko wpadła, ale cena odstraszyła . Mam wrażenie, że ludzie przy takiej grze jak KDM windują ceny na gadżety na maksa bo wychodzą z założenia, że ludzie mający KDM to są ok z wydawaniem chorych pieniędzy na bzdety ;p Tę teorię potwierdza zarówno tamten insert jak i ta książka. A jeszcze niedawno widzałem jakieś tokeny do KDM też w chorej cenie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Probe9 pisze: 27 sie 2022, 10:21 Mam wrażenie, że ludzie przy takiej grze jak KDM windują ceny na gadżety na maksa bo wychodzą z założenia, że ludzie mający KDM to są ok z wydawaniem chorych pieniędzy na bzdety ;p Tę teorię potwierdza zarówno tamten insert jak i ta książka. A jeszcze niedawno widzałem jakieś tokeny do KDM też w chorej cenie :)
Zasadniczo masz całkowitą rację. Z jednym jednak zastrzeżeniem. Gadżety do kdm to bardzo często manufaktura i ilość "wyprodukowanych" sztuk jest zwykle bardzo mała. Przy takich nakładach często nie ma technicznych możliwości, aby mieć jakiś zysk i utrzymać niską cenę. I to nie tyczy się wyłącznie kdm, ale zasadniczo każdego produktu wykonywanego w taki sposób.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Sir_Yaro pisze: 27 sie 2022, 13:10
Zasadniczo masz całkowitą rację. Z jednym jednak zastrzeżeniem. Gadżety do kdm to bardzo często manufaktura i ilość "wyprodukowanych" sztuk jest zwykle bardzo mała. Przy takich nakładach często nie ma technicznych możliwości, aby mieć jakiś zysk i utrzymać niską cenę. I to nie tyczy się wyłącznie kdm, ale zasadniczo każdego produktu wykonywanego w taki sposób.
Wiadomo, że to ma wpływ. Ale jak dla mnie tu jednak w większości przeważa to, kogo mają za target. Ta firma od książki oferuje też arkusze osady. 8 sztuk (zalaminowane kartki papieru;p) za jedyne 20 $ :) 1000% marży to dość sporo ;p

No ale i nad insertem i tą książką się zastanawiałem, wiec chyba wiedzą co robią ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Probe9 pisze: 27 sie 2022, 13:40 No ale i nad insertem i tą książką się zastanawiałem, wiec chyba wiedzą co robią
Insertu żadnego do KDM nie masz? Czy obecny słaby?

No książeczka mnie też kusi, ładna, przydatna i zmniejsza liczbę elementów rozłożonych co dla mnie zawsze jest na plus w KDM, ale potem przeliczam na zł i jak widzę 470zł za książęczkę...no to sorry wolę wrzucić figurki do Burncycla lub Cloudspire :D

Choć przy zakupie 2 oszczędzamy 20$, Probe9 :)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dazir »

Ta książka jest genialna! Wziąłbym:)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 27 sie 2022, 16:14

Insertu żadnego do KDM nie masz? Czy obecny słaby?
Nie mam żadnego, wszystkie, które do tej pory widziałem nie były kompatybilne z pudełkiem 1.0 (tak wiem, 7 mm to niewiele, ale jakoś nie mogę przecwyciężyć swojego wewnętrznego upierdliwca ;p Ale chyba będę musiał bo raczej nikt nie będzie robił teraz insertu do wersji sprzed x lat. Na ten insert patrzyłem i miałem pledge all-in ale odpuszczam bo pokazali dodatkowe elementy i dla mnie słabe, a 700 stów za sam insert nie dam ;p
Ardel12 pisze: 27 sie 2022, 16:14 No książeczka mnie też kusi, ładna, przydatna i zmniejsza liczbę elementów rozłożonych co dla mnie zawsze jest na plus w KDM, ale potem przeliczam na zł i jak widzę 470zł za książęczkę...no to sorry wolę wrzucić figurki do Burncycla lub Cloudspire :D
Ja właśnie u raidena ostatnio te figurki co CS dobrałem, bo taniej nie będzie ;)
Ardel12 pisze: 27 sie 2022, 16:14 Choć przy zakupie 2 oszczędzamy 20$, Probe9 :)
Sprawa do przemyślenia ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Odpalili w końcu preorder na dodatki z 2 fali:
https://kingdom-death-monster-15.backer ... ders#store
Za 800$ macie wszystkie 12 dodatków do tego 23% VAT + 25$ wysyłki doliczają. Cena jest w sumie bardzo dobra i jak ktoś nie ma jeszcze, to lepszej okazji może szybko nie być.

Ja jestem na prawdę pod wrażeniem ceny w bundlu, bo jest jednak 100$ prawie niższa niż MSRP po starej cenie. W nowej MSRP w sumie poszło w górę od 10 do 25$ w zależności od bazowej ceny.

Można jeszcze dorzucić Gagaliona za 75$, ale dla mnie dalej jest to cena zaporowa.

Dziś w nocy pewnie się pojawi nowa aktualizacja, pewnie sukces wystartowania preorderów opóźnił GCE xD

EDIT:
A w sklepie US za 300$ core 1.6, brać i nie myśleć!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

No też jestem w szoku, nie spodziewałem się tak dobrych cen. Brałbym bundl`a w ciemno ale mam już Pająka, Slendermana i Flower Knighta, a jakoś niespecjalnie mnie ciągnie do Lonely Tree i Green Knight, więc wybiore sobie resztę. No chyba, że ktoś mnie przekona, że Lonely Tree warto brać jednak:)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2022, 22:16 przez Probe9, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Dmsc
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2017, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dmsc »

A do kiedy preorder ma być? :) Nie śledzę na bieżąco, ale coś by się mogło przydać.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Nie ma info do kiedy będzie trwało. Jak coś się wyjaśni to dam znać.

Ja mam wszystko, ale zastanawiam się nad corem za 300$, powymieniałbym sobie pudełko oraz instrukcje, a resztę pchnął dalej...

EDIT:
Niby w listopadzie dostawa preorderów :) tego roku.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Tak z ciekawości, jakie dodatki polecilibyście z tych preorderów? Takie must have 8) .
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: japanczyk »

Ardel12 pisze: 31 sie 2022, 22:19 Nie ma info do kiedy będzie trwało. Jak coś się wyjaśni to dam znać.

Ja mam wszystko, ale zastanawiam się nad corem za 300$, powymieniałbym sobie pudełko oraz instrukcje, a resztę pchnął dalej...

EDIT:
Niby w listopadzie dostawa preorderów :) tego roku.
Tyle, ze z dostawa i VATem juz tak super nie wychodzi
Za dodatki 1009$, za podstawke 516$
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Wrzucę łyżkę dziegciu do tej balii miodu.

Na szczęście w tym miesiącu wydatki poszły na:

Wojnę o pierścień - ale to long story. Sprzedaję swoją obecną by zostawić kupioną.
Zakazane gwiazdy - zbliżające się wielkimi krokami rozszerzenie - Galaxy in flames.

Zatem na szczęście nie muszę wydawać na dodatki do gry która:

- ma zerową historię, a przynajmniej jest tak głupia i żenująca, że szkoda w ogóle się rozwodzić nad tymi wątkami,
- instrukcja i zasady przypominają Hexplore IT. Piękna książka rozpada się w drobny mak, a szczegółów trzeba szukać non stop na forach,
- gra trochę przypomina legendarnego chińczyka - napieprzasz kostkami i... tyle. Mechanika walki i "taktyka" w tym tytule przypomina mi legendy pokroju Talismana. Skill w tej grze ma zasadnicze przecież znaczenie. Idzie ekipa zawodowców, rzuca w przeciągu godziny na showdown 4x 1 na k10 otrzymując hita i wszyscy giną - fuck logic. Pomijam fazę Hunt, gdzie połowa może równie szybko zginąć - wielbiciel powie - ALE [ŚWIETNA] GRA!
- Cena - za grę + dodatki - pominę litościwie milczeniem
- polityka wydawnicza Pana Potsa (Putsa) - pominę milczeniem x2

Jak czytam tutaj peany uwielbienia, że bez problemu wydałbym 800 DOLCÓW (bez podatku i transportu) na dodatki do tego, to pusty śmiech mnie Panowie ogarnia... naprawdę.

Ja rozumiem, że zostanę pożarty przez Giga Lajona ale...

Wynoszenie tego tytułu ponad jakąkolwiek miarę w jakiejkolwiek w sumie kwestii poza wykonaniem... figurek jest co najmniej nie na miejscu. Nie rozumiem, nie pojmuję - radosne podskakiwanie z powodu możliwości wydania bez mała 1000$ na KDM jest z mojej perspektywy dość... niezrozumiałe.

Pewnie za niedługo wystawię core box 1.6 na sprzedaż.

Ktoś zapyta - to po co idioto kupiłeś ten żenujący tytuł. Ano po to, by ostatecznie udowodnić sobie samemu, że mając ograne dużo DOBRYCH tytułów można sobie wyrobić opinię oglądając YT lub grając na TTS. Tak - oglądnąłem, posymulowałem, kupiłem i stwierdzam jedno:

ta gra nie zasługuje w żadnym wypadku na to, czym się stała.
ODPOWIEDZ