Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Post autor: Beskid »

Przyjmijmy, że hit to ta półka gdzie trawa jest zawsze zielona albo innymi słowy sprzedaż na pewnym poziomie jest praktycznie gwarantowana, jak w przypadku Azuli. Coatl raczej nie wszedł na ten poziom ale czy Reef można na naszym rynku określić evergreenem?

Ciekawym wątkiem jest ten zrealizowany dodruk Coatl bo o samej grze faktycznie słyszy się u nas niewiele albo nawet już nic. Przy tym nie raz nie dwa czytałem gdzieś, że Portal ma dziwną praktykę sztucznego ograniczania nakładu, dzieląc go na mniejsze partie i nazywając to dodrukiem. Nie wiem ile w tym prawdy ale to mogłoby wyjaśniać skąd ten dodruk przy trudnym do oszacowania zainteresowaniu.

Przy okazji, Portal ma teraz dostępne karty promo do Coatl ale dystrybucja jest jakaś promocyjna tylko? Nie potwierdzałem, gdzieś mi mignęło.

Od siebie raczej polecam bo ta gra po dwóch trzech partiach wydaje się jeszcze ciekawsza.
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Post autor: pcyzm »

Beskid pisze: 17 sie 2022, 20:42 Przy okazji, Portal ma teraz dostępne karty promo do Coatl ale dystrybucja jest jakaś promocyjna tylko? Nie potwierdzałem, gdzieś mi mignęło.
Portal nie miał w ogóle tego dodatku. Był (ale może jeszcze jest?) w jednym z internetowych sklepów specjalizujących się w planszówkach. Linka nie podam bo kiedyś tu wrzucałem to wycięli...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Post autor: Beskid »

pcyzm pisze: 17 sie 2022, 23:50 Portal nie miał w ogóle tego dodatku.
Może kiedyś nie miał ale teraz ma.
Podczas trwania promocji za każde wydane 150 zł w ramach jednego zamówienia można dołożyć do zamówienia jeden z wybranych bonusów za 1 grosz. Lista bonusów:

Opowiadanie ”Sygnał”
Cooper Island: New Boats
Podwodne Miast: Promo kopuła
Praga: Drewniane Jajka
Aeon's End Legacy - karty promo
Karty Postaci do Neuroshima RPG
Coatl Promo Deck
Bór: Chowańce - karty promocyjne
Paladyni: Zestaw kart promocyjnych
RC: Szklane Pomysły
Królestwa Północy: Odkryj Podziemia Północy
ONI: dodatkowe karty zwykłe - zestaw 2
Dziennik Projektanta Detektyw: Sezon


https://sklep.portalgames.pl/strona/regulamin-promocji
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Post autor: pcyzm »

Beskid pisze: 18 sie 2022, 00:00
Może kiedyś nie miał ale teraz ma.
Ooo, to zaskoczenie. Zwracam honor.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Post autor: Beskid »

Sam byłem zdziwiony. Bo pamiętam dostępność tylko w tym jednym sklepie.

Żal bo większość tych promek jest poza normalną ofertą, a nie są to jakieś jubileuszowe dodatki. Mnie taka polityka "wyciągania" elementów z finalnych produktów trochę mierzi, zwłaszcza przy ich ograniczonej dystrybucji.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Cóatl (Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard)

Post autor: bartekb8 »

To czy gra jest hitem ma dla mnie marginalne znaczenie. Choć na pewno na "głośne" tytuły łatwiej trafić w sieci i złapać na nie chęć. Niestety dość często zdarza mi się trafić na grę już leciwą, nawet niekoniecznie ówczesny hit, ale taką którą bardzo by się chciało mieć a nie jest już dostępna... Tzw. hity mają dużą szansę na dodruk, pozostałe gry niekoniecznie.

A grał ktoś w trybie solo i podzieli się wrażeniami?
ODPOWIEDZ