RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tatada
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, 20:47

RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: tatada »

Witam od niedawna zaiteresowały mnie gry plaszaowe (strategiszne) a mianowicie RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition. Przeszukałem już kilkanaście stron i napisałem do kilku firm maila zapytaniem czy posiadają w sprzedaży tę gre, narazie nikt sie nie odezwał wieć może którys z użytkowników wie gdzie można kupic te gre??? Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Sandman »

Jakiś Włoch sprzedaje na BGG:
http://boardgamegeek.com/geekstore.php3 ... mid=150831

i na e-bayu coś jest:
http://boardgamegeek.com/boardgame/15045

To chyba jedyne opcje. :]
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Wehr »

:evil:

Zagraj w coś lepszego, naprawdę. Możemy Ci pomóc znaleźć bardziej interesujący tytuł, do tego dostępny w sklepach. ;-)
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Jervon »

Podpisuję się pod wypowiedzią Wehr. Oczywiście, kupisz pograsz i będzie Ci się podobało - zwłaszcza, że prawdopodobnie jesteś fanem SW a to trafia w twój klimat - zresztą tak jak większości ludzi tutaj podobał się kiedyś eurobiznes. Ale skoro jesteś - tak jak sam mówisz - zainteresowany grami planszowymi i po graniu w Risk położysz dłonie na innych tytułach to szybko okaże się, że risk... no cóż nie był idealnym zakupem i za jego cenę możesz mieć jakąś naprawdę dobrą grę.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 21:50 przez Jervon, łącznie zmieniany 1 raz.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Zet »

Zaczyna się...

Kolega pytał o konkretny tytuł - dostał konkretne linki. Ja bym na tym zakończył, choć wiem, że wielu stąd się ze mną nie zgodzi. :P
lith
Posty: 56
Rejestracja: 05 mar 2008, 09:31

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: lith »

Trochę prywaty ;) Ja Ci sprzedam, odezwij się jak chcesz.
Ale uprzedzam, to jest gra 4 osobowa, ew. 2 osobowa. W 3 jest lipa, przynajmniej mi się nie podoba.
tatada
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, 20:47

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: tatada »

Jeżeli odradzacie mi kupno tej gry to jak gre możecie mi zaproponowac w podobnym stylu
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: adam.lakomy »

Nie gralem w Riska ale w klimaach s-f:

Galaxy Trucker http://www.boardgamegeek.com/boardgame/31481

Polska produkcja Kosmiczna Eskadra http://planszowki.polter.pl/Kosmiczna-e ... alu-w31078

karcianka niekolekcjonerska Race for the Galaxy http://www.boardgamegeek.com/boardgame/28143
Łosiek
Posty: 48
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:34
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Łosiek »

Jeżeli chodzi Ci o styl gry to proponuję Dust. Bardzo podobne do Risk ale chyba jednak lepsze.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Sandman »

Zacznij najlepiej od przeczytania tego tematu:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=6212
Jak już się określisz czego dokładnie szukasz (czy ma to być koniecznie coś w klimatach s-f, czy po prostu dobra gra strategiczna, a może coś jeszcze innego, na ile osób itp. itd) będziemy wstanie na pewno coś sensownego polecić.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: zara2stra »

Pozwolę sobie na mały ontopic ;) Recenzje tej wersji Riska na BGG są w większości pozytywne, użytkownicy stawiają go na równi z Risk 2210. Więc nie wiem czy tatada znajdzie lepszą grę o planetarnym podboju osadzoną w świecie nowej trylogii. Wprawdzie ja wybrałbym pewnie 2210, ale to już kwestia gustu.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Sandman »

Zara2stra: ale wiesz, że większość forumowiczów tutaj to wrogowie Riska i będą go odradzać dla zasady :lol: (choć rzeczywiście dla fana Star Wars zaczynającego zmagania z planszówkami to IMHO nie byłby chyba taki zły wybór).
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: Wehr »

Ale chyba się zgodzicie, że warto też spróbować z innymi tytułami, nie?
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: zara2stra »

Tak, tylko mam wrażenie, że wszystkie gry z Risk w tytule są wrzucane do jednego wora, a akurat tutaj różne edycje często również mają dość drastycznie zmienione reguły, często eliminujące większość wad pierwowzoru, a nie tylko przylepiony nowy temat. Nie grałem wprawdzie jeszcze w żadne Ryzyko, ale naczytałem się trochę na BGG i tak jak raczej nie zasiądę do oryginału (starej wersji) tak chętnie zagram w nową wersję, Godstorm, Clone Wars a 2210 jest już od dawna na mojej liście gier do zakupu :)

[edit] Wehr: Jak najbardziej, ale te mogą poczekać - skoro tatada ma ochotę na grę strategiczną osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen, to po przeczytaniu kilku recenzji tego tytułu wydaje mi się, że nie powinien być zawiedziony - ta gra raczej go nie zniechęci do planszówek ;)
lith
Posty: 56
Rejestracja: 05 mar 2008, 09:31

Re: RISK - Star Wars: The Clone Wars Edition

Post autor: lith »

Mnie wręcz zachęciła. Nie jest aż tak statyczna jak Risk zwykły, można trochę manipulować kostkami, karty można wykorzystywać na kilka sposobów. Po za tym order 66, Imperator, dowódcy, decyzje jakieś są. Tylko że ogromna losowość potrafi być frustrująca, a gra po kilku rozgrywkach i poznaniu paru nowych gier robi się nudna i dłuży się straszliwie. Bo tak jak w zwykłym Risku bardziej opłaca się grać zachowawczo.
ODPOWIEDZ