Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Czy Galakta się określiła co do kafli terenów które miała poprawić i rozesłać tym co kupili grę?
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: olsszak »

nidhog pisze: 20 maja 2022, 08:05
Spoiler:
Hej,
kiedy spodziewasz się tej listy add-on?

I druga kwestia gdzie znaleźć te rzeczy zalecane do druku? Mam wersję angielską akurat
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 29 lip 2022, 09:23 Czy Galakta się określiła co do kafli terenów które miała poprawić i rozesłać tym co kupili grę?
Określiła się tylko, że poprawią i roześlą - a kiedy to będzie, to nie wiadomo jeszcze.
olsszak pisze: 29 lip 2022, 10:43 Hej,
kiedy spodziewasz się tej listy add-on?

I druga kwestia gdzie znaleźć te rzeczy zalecane do druku? Mam wersję angielską akurat
Nie wiem o co chodzi z "listą add-on", ale dodatkowe rzeczy (ja tam nie widzę sensu ich drukowania) można znaleźć na stronie wydawnictwa. FAQ jest na górze ("CHECK OUT THE RULES FAQ"), a na samym dole dodatkowe materiały.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: olsszak »

Mówimy o tym?

https://drive.google.com/file/d/1p1E_LO ... MW1m_M74e4

To są takie wyjaśnienia w sumie ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Paskuda
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2021, 10:38
Been thanked: 1 time

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Paskuda »

olsszak pisze: 30 lip 2022, 01:22 Mówimy o tym?

https://drive.google.com/file/d/1p1E_LO ... MW1m_M74e4

To są takie wyjaśnienia w sumie ?
Tak, zamiast ikon masz tam słownie opisane wszystkie umiejętności, zaklęcia, ekwipunek itd.
Fiskatela
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2021, 18:30
Has thanked: 1 time

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Fiskatela »

Czy ktoś może coś słyszał o dodruku? Aktualnie ceny używanych zestawów zbijają z nóg.
Olesław
Posty: 195
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Olesław »

Fiskatela pisze: 08 sie 2022, 08:18 Czy ktoś może coś słyszał o dodruku? Aktualnie ceny używanych zestawów zbijają z nóg.
Jeżeli nie przeszkadza Ci angielska wersja to jest zamówienie grupowe w tym temacie. To zbiórka na Tiny Epic Vikings ale można zamawiać też inne gry z serii. Sama gra jest niezależna językowo (instrukcję PL można ściągnąć).
Fiskatela
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2021, 18:30
Has thanked: 1 time

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Fiskatela »

Dziękuję za informację oraz pomoc. Kusi mnie ta opcja natomiast ma to być prezent dla młodego człeka stąd moje poszukiwania informacji o dodruku. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: bodi »

Fiskatela pisze: 08 sie 2022, 08:18 Czy ktoś może coś słyszał o dodruku? Aktualnie ceny używanych zestawów zbijają z nóg.
Tydzień temu o to pytałem Galaktę na ich fb forum. Dostałem odpowiedź że planują w tym roku a konkretne informacje dostaniemy jak ustalą terminy z fabryką.
Fiskatela
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2021, 18:30
Has thanked: 1 time

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Fiskatela »

To bardzo dobra informacja! W takim razie uzbrajam się w cierpliwość :)
Dziękuję za pomoc.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta zapowiedziała dodatek do Małych Epickich Podziemi. Jest też info o terminie dodruku podstawki.

Źródło: FB Galakty

Obrazek
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Warto dodać że wraz z dodrukiem mają być dodrukowane poprawione karty lochów jako repair packi dla tych którzy już mają swoją grę z pierwszej fali. Forma dystrybucji nie jest jeszcze znana. Oby nie zakończyło się jak w przypadku Portalowych akcji czyli (kup coś ze sklepiku to ci doślemy).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jacek_PL »

BOLLO pisze: 22 sie 2022, 09:30 Warto dodać że wraz z dodrukiem mają być dodrukowane poprawione karty lochów jako repair packi dla tych którzy już mają swoją grę z pierwszej fali. Forma dystrybucji nie jest jeszcze znana. Oby nie zakończyło się jak w przypadku Portalowych akcji czyli (kup coś ze sklepiku to ci doślemy).
Szczerze powiedziawszy mnie po ponad 20 partiach nadal nie przeszkadzają te karty. Podejrzewam, że poprawione karty będą wrzucone do dodatku, bo mim zdaniem ma to duży sens, pozostałym osobom które kupiły grę teoretycznie powinni wysłać za free ale nie mam pojęcia jak to rozwiążą.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

Tobie nie przeszkadza, bo może nie masz dużych różnic. Tam ewidentnie brakło jakiegoś pigmentu, ja może część kart mam z końcówki i niestety te odbarwione są znacznie inne. Pech jeszcze że to karty na które nie chcesz wejść, więc u mnie po 4partiach gra leży i czeka na poprawkę. Jak ktoś mi tego nie wyślę za darmo, pójdę do rzecznika praw konsumenckich tym bardziej że to jest wada produktu nie jakiś uszczerbek. Najwyżej wydam na rzeczoznawcę i założę sprawę. Jak rzecznik weźmie sprawę to nic nie wydam. Jak nie to wartość gry, ale mam zgłoszenie do sklepu niezgodności towaru i na mailu potwierdzenie producenta że znają problem i nim się zajmują. Są też oficjalne komunikaty. Ja jestem z Łodzi, kupiłem jako konsument, więc sprawa będzie tutaj, za delegacje prawnika ktoś wyda krotność wartości gry. Ja kupiłem przez sklep, więc będę pozywał jeden ze sklepów, więc szybko komuś odechce się sprzedaży produktów tego wydawnictwa i jak nie będę sam to skala naprawi problem przy kilku wezwaniach przedsadowych.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Urkeith »

Jeżeli masz zakoszulkowane karty, to polecam wyciąć z czarnego bloku kwadraty i włożyć je do koszulek po stronie rewersu. Zanim sprzedałem grę bo mnie znudziła to tak zrobiłem - spełniło swoje zadania i wyglądało naprawdę estetycznie ;)

Tak wiem, powinni wysłać poprawione karty. Ale dopóki tego nie zrobią to rozwiązanie działa i powoduje, że gra może wracać na stół :P
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jacek_PL »

Jdn pisze: 23 sie 2022, 06:34 Tobie nie przeszkadza, bo może nie masz dużych różnic.
Tak jak u wielu z nas te różnice są spore, ale po pierwsze primo :wink: w koszulkach przy patrzeniu pod kątem, tak jak się siedzi przy stole to tego nie widać zbytnio, po drugie primo, to ważniejsze, nikt z moich współgraczy ani ja nie przyglądamy się specjalnie czy kafelki mają inny odcień, a jak wspomniałem wcześniej to jest banda optymalizatorów i wiele zrobi żeby wgrać.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Jdn pisze: 23 sie 2022, 06:34 Tobie nie przeszkadza, bo może nie masz dużych różnic. Tam ewidentnie brakło jakiegoś pigmentu, ja może część kart mam z końcówki i niestety te odbarwione są znacznie inne. Pech jeszcze że to karty na które nie chcesz wejść, więc u mnie po 4partiach gra leży i czeka na poprawkę. Jak ktoś mi tego nie wyślę za darmo, pójdę do rzecznika praw konsumenckich tym bardziej że to jest wada produktu nie jakiś uszczerbek. Najwyżej wydam na rzeczoznawcę i założę sprawę. Jak rzecznik weźmie sprawę to nic nie wydam. Jak nie to wartość gry, ale mam zgłoszenie do sklepu niezgodności towaru i na mailu potwierdzenie producenta że znają problem i nim się zajmują. Są też oficjalne komunikaty. Ja jestem z Łodzi, kupiłem jako konsument, więc sprawa będzie tutaj, za delegacje prawnika ktoś wyda krotność wartości gry. Ja kupiłem przez sklep, więc będę pozywał jeden ze sklepów, więc szybko komuś odechce się sprzedaży produktów tego wydawnictwa i jak nie będę sam to skala naprawi problem przy kilku wezwaniach przedsadowych.
Hold your horses....Galakta to nie wydmuszka i załatwi sprawę dobrze. Obejdzie się bez rzeczników. ja nie chcę tego koszulkować, nie chcę dawać jakichś podkładek, nie chce mi się kombinować. Chcę zagrać w pełni sprawną grę na którą wydałem pieniądze. Tak więc czekam na ruchy ze strony wydawcy.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: EsperanzaDMV »

Jdn pisze: 23 sie 2022, 06:34 (...) Jak ktoś mi tego nie wyślę za darmo, pójdę do rzecznika praw konsumenckich tym bardziej że to jest wada produktu nie jakiś uszczerbek. Najwyżej wydam na rzeczoznawcę i założę sprawę. Jak rzecznik weźmie sprawę to nic nie wydam. Jak nie to wartość gry, ale mam zgłoszenie do sklepu niezgodności towaru i na mailu potwierdzenie producenta że znają problem i nim się zajmują. Są też oficjalne komunikaty. Ja jestem z Łodzi, kupiłem jako konsument, więc sprawa będzie tutaj, za delegacje prawnika ktoś wyda krotność wartości gry. Ja kupiłem przez sklep, więc będę pozywał jeden ze sklepów, więc szybko komuś odechce się sprzedaży produktów tego wydawnictwa i jak nie będę sam to skala naprawi problem przy kilku wezwaniach przedsadowych.
Polski wydawca jeszcze nic nie przekazał jeśli chodzi o konkrety nt. wysyłki poprawnych kart, a tu już widzę zapowiedzi czego to kto nie zrobi (w skrócie - jak wydawca nie dośle kilku kart, to tak go dojadę, że puszczę go z torbami :lol: ). Spokojnie, po co pisać tak agresywny post jak jeszcze nic nikt nie ogłosił? Sam czekam na te karty, ale jeeez, skąd w ogóle pomysł, że mogliby nie dosłać kart, skoro sami jak piszesz potwierdzili problem? Proponuję meliskę.

Dla mnie Galakta mogłaby nawet tak zrobić, że kupujący dodatek dostaliby go "w pakiecie" do każdego egzemplarza dodatku (bo jeśli ma dodatek, to musi mieć podstawkę, a przytłaczająca większość egzemplarzy miała ten błąd), a kto nie chce kupować podstawki, to wtedy zgłasza się bezpośrednio do wydawnictwa. Chyba najmniej kosztowe rozwiązanie dla wydawcy, a klienci też by byli zadowoleni
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: tencogoniema »

Czyli będzie dodruk tych mepli bossow?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: litk »

tencogoniema pisze: 07 paź 2022, 12:04 Czyli będzie dodruk tych mepli bossow?
Nie było żadnego druku mepli bossów.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: eveni »

tencogoniema pisze: 07 paź 2022, 12:04 Czyli będzie dodruk tych mepli bossow?
Tu są do kupienia
https://www.gamelyngames.com/product/pr ... s-meeples/
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: McNab »

Gra jeśli chodzi o zasady wcale nie jest taka trudna, w turze mamy do zrobienia jedna akcję specjalną, dowolną ilość dodatkowych i ruch (nie można dzielić ruchu akcją specjalną).
Jak już się ogarnie ikonki to idzie bardzo sprawnie, polecam przeczytać instrukcję, obejrzeć gameplay (są 2-3 całkiem dobre po angielsku) i jeszcze raz przeczytać instrukcję.
Za to wygrać jest baardzo trudno, poziom prawie jak w Napad na Doomrock.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Urkeith »

Grałem parę razy i gra nie była specjalnie wymagająca. Ale Bardziej irytuje fakt grindowania wyposażenia, swoje trzeba wyturlać. W każdym razie poszła na sprzedaż póki cena dobra :D
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: ScorpZero »

Nie wiem jak Wy, ale ja bym chętnie jeszcze zobaczył dodatkowe kostki... ¯⁠\⁠_⁠(⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠_⁠/⁠¯ Szkoda, że Galakta tego nie wydaje razem samą grą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: RUNner »

Kupiłem używkę i też mam różne odcienie rewersów kart labiryntu, ale posiadam koszulki, więc włożyłem papier kolorowy na plecy i jest git. Póki Galakta nie ogarnie reklamacji, spokojnie można grać. Na razie jeszcze nie grałem, bo po lekturze instrukcji nie wiedziałem jak to ugryźć, a przecież gra jest mechanicznie dość prosta. Jakoś mi ta instrukcja wyjątkowo nie siadła, bo nie mogłem jej zrozumieć. Dopiero po obejrzeniu filmu z rozgrywki zajarzyłem o co chodzi. Figurki sobie pomalowałem "roboczo", jednokolorowo bo szarymi źle by się grało. To chyba pierwsza gra, w której podważyłbym zasadność użycia figurek, zamiast tekturowych standów. Piszę to jako malarz, więc warto to podkreślić ;) Bardzo mi się podoba zawartość pudełka, które jest naprawdę malutkie, ale szczelnie wypełnione elementami gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ