Wasze ulubione systemy i settingi

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: Goldberg »

Jestem stary - 40+ - wiec i stare setingi będą (nie trawie tego co teraz wychodzi, jakies kucyki, pierdoły....ok nie rozumiem tego) :]
WFRPG -ogólnie (podoba mi sie 4ed), oczywiście prowadzone tuż po biewiniakowej kampanii STORM OF CHAOS, z dodatkami z bitewniaków
Dzikie Pola - dobra opowieść i biesiady, biesiady, biesiady!
Zew Cthulhu - no bo to zew cthulhu, i dużo fajnych handoutów , i historyczne scenariusze (bo cthulhu da sie wsadzić wszędzie)
Czasami zagramy jeszcze w Gasnące Słońca, Stare SW od Deciphera, od wielkiego dzwonu w 7th Sea

W sumie to najbardziej zew i młotek, ale TYLKO z ludźmi czującymi klimat, w koncu gram po to zeby sie bawic, nie męczyć, wiec jak ktos chce postrzelać do cthulhu i rozne pulposyfki robic, to nie ze mna :)
Ale mówiłem, ja mam bardzo stare i piwniczne podejście do rpg (tak - JESIENNA GAWEDA jest oprawiona na ołtarzu!) ;) i z takimi ludzmi tez gram :P
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5144
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: raj »

Goldberg pisze: 02 sty 2022, 11:06 Czasami zagramy jeszcze w Gasnące Słońca, Stare SW od Deciphera, od wielkiego dzwonu w 7th Sea
Grałbym...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: Goldberg »

To tylko świadczy o tym jak stary jesteś :P
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: Bogoria »

Erpegi, ach erpegi - odkąd w nie wsiąkłem w liceum, tak cały czas w nie od czasu do czasu gram / prowadzę. A latek na karku ma się już trochę (40+) :D

Co do ulubionych to wygląda to tak:

Cyberpunk 2020 - system stary jak świat, ale grany (jako gracz i jako MG) od wielu ładnych lat. Oczywiście mocno zmieniony w stosunku do tego co opisuje podręcznik (aktualizacja technologiczna, dużo zmian bazujących na tym co ciekawego w kinie, literaturze, komiksie i grach z gatunku cyberpunk).

Legenda 5 Kręgów - niby nie grałem (głównie prowadziłem) aż tak dużo, ale za to niemal każdą sesję pamiętam jak dziś. Niezapomniany klimat i emocje.

Gasnące Słońca - sporo fantastycznych sesji - tak jako MG jak i jako gracz. Najdłuższe kampanie jakie dane mi było poprowadzić / zagrać + klimat i emocje. Cały czas gdzieś tam w planach granie.

Wampir: Maskarada - tylko jako gracz, ale wspomnienia cudowne. Pewnie kiedyś uda się wrócić do tego settingu.

Obecnie gram w Kult: Boskość utracona i zapowiada się ciekawie. A jakiś czas temu zakupiłem (może uda się zagrać) jeszcze Tajemnice Pętli (ten setting po prostu kupił mnie pomysłem, będzie grane, w zasadzie byłoby gdyby nie to, że wypadłem na jakiś czas z grania z powodu problemów zdrowotnych), Tajemnice Powodzi (patrz: to samo co Pętla), Obcy, Mutant Rok Zerowy, a teraz czaję się na Jedyny Pierścień (wspomnienia po rewelacyjnych kampaniach w MERP).
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 304
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 499 times
Been thanked: 163 times

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: nimsarn »

Pierwsze RPG które rozegrałem (jako gracz - na moim podręczniku) to był Warhammer (1ed w miękkiej oprawie) i to był system najlepszej kampanii jaką prowadziłem braciom i ich kumplom. Jak się później okazało członkowie miejscowego klubu grali w "zupełnie innego Warhammera" bardziej epickiego (WW na 50+ nie mniej! :shock: );
Drugim rodzinnym systemem był dla mnie Mechawojownik, który przy zupełnym braku dostępu do źródeł prowadziłem np. w oparciu o karcianego Battletecha (Encore wydało Battletecha i Areomecha, Mag wydał Mechawojownika i Battletecha kompendium).
Z kuplami poza rodziną grywałem za to w Cyberpunka i Shadowruna -to były czasy...
Z perspektywy czasu zrobiłem błąd, że porzuciłem młotka dla Aphalona i skończyło się granie w rodzinnym gronie...
Miałem króciutki epizod z Krystałami Czasu, a potem...
W erze panowania WoDa zająłem się pisaniem autorek - trochę w nie nawet grałem. Potem na fali popularności OSR porzuciłem jedną autorkę, na rzecz drugiej i rozegrałem kilka sesji.
Teraz na kompie mam kilka wersji, tzn. pomysłów naprawczych owych dwóch tworów-własnych. Chcę wrócić do Mechawojownika i poprowadzić go dla drużyny Sfery Wewnetrznej w oparciu o zasady Battletecha. Po świętach syn poprowadziły 8) sesję Tajemnicy Pętli i mam nadzieję że powtórzy. Sam kupiłem Sibirpunka i mam szkic przygody, ale przez sytuacje na "wschodzie" raczej drużyny nie znajdę...
I na razie to tyle...
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: Neoptolemos »

Ja w czasach gimnazjalnych liznąłem DnD 3 ed., Maskaradę i Cyberpunka, ale przede wszystkim przez kilka lat regularnie, co tydzień, cisnęliśmy w Warhammera.
I wiecie co? W zeszłym tygodniu - po (lekko licząc) prawie 15 latach przerwy zagrałem sesję RPG w DnD 5 edycję i przypomniałem sobie, jaka to jest fajna zabawa :D gramy kampanię na kilka sesji (nasz mistrz gry ma czas tylko na tyle), ale już planuję po wakacjach ogarnąć nową grupę i samemu coś poprowadzić. Przy czym zdecydowanie u mnie to będzie Warhammer, uwielbiam ten setting i mechanikę.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Wasze ulubione systemy i settingi

Post autor: ponika »

ponika pisze: 07 sie 2021, 22:17 ...moim niespełnionym marzeniem jest zagrać epicką kampanię w Coriolisa
I oto jestem krok bliżej do spełnienia marzenia - właśnie wyszedł stareter CORIOLISA, a w planach już pełna linia wydawnicza!
ODPOWIEDZ