Black Monk - Plany Wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: Evokenx »

Ja tak samo. Uwielbiam paragrafówki, a najbardziej czekam na "Samotnie przeciwko mrozowi" Super że powstaje coś takiego po "Samotnie przeciwko płomieniom" :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

aniolbezserca pisze: 13 sie 2022, 10:54 Czyżby Coliolis jest tym tajemniczym systemem, który ma wydać Black Monk Games?
Wcale bym się nie obraził. Jakieś konkretne przesłanki?
Od Free League jest jeszcze parę ciekawych tytułów - Forbidden Lands, Death in Space... Chociaż nie wiem czy DiS nie konkurował by z Mothership.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
aniolbezserca
Posty: 142
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: aniolbezserca »

@Mr_Fisq
Jedyny trop to to, że od jakiegoś czasu trwają prace nad polskim Coriolisem.

Na tej grupie mają pojawiać się sugestie co do nowego systemu https://www.facebook.com/groups/1036141330435093/
Na razie niech pozostanie słodką tajemnicą, o jaką grę fabularną chodzi, ale obiecujemy, że będzie ona nie z tego świata!
Co Twoim zdaniem najlepiej pasuje do tego?

W każdym razie 27 sierpnia pojawi się oficjalne info.

PS: Mothership to chyba niewypał bo dodają go jako gratis do większych zamówień.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

W grupie już jestem. "Nie z tego świata" to marna podpowiedź, bo dla mnie większość RPG się pod to łapie => SF dziejące się daleko od ziemi/nie historyczne fantasy/ czy nawet cthulhu.

PS. Mothership mi również nie podszedł...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: Asurmar »

aniolbezserca pisze: 13 sie 2022, 22:34 PS: Mothership to chyba niewypał bo dodają go jako gratis do większych zamówień.
Podręcznik główny do Mothership to tylko broszurka, którą można kupić u za 15-20 zł. Model wydawniczy jest taki, że sprzedają dodatki drożej od podstawki.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: ponika »

aniolbezserca pisze: 13 sie 2022, 22:34 PS: Mothership to chyba niewypał bo dodają go jako gratis do większych zamówień.
Mothership w wersji angielskiej jest w ogóle bezpłatny, podręcznik główny to raptem szkielet systemu, przynajmniej dla mnie. Mi niestety nie podszedł przez trochę bałaganiarsko napisany podręcznik, nie znoszę gryzmołow, a całe drzewko rozwoju powodujemy mnie oczopląs.
aniolbezserca pisze: 13 sie 2022, 22:34 @Mr_Fisq
Jedyny trop to to, że od jakiegoś czasu trwają prace nad polskim Coriolisem.
Ba, starter już jest gotowy od dłuższego czasu ale trochę utknął w ostatecznej redakcji. Okazuje się że ułożenie tekstu bez dedykowanego programu jest orką na ugorze, a ja nie mam pojęcia jak to zrobić żeby było dobrze i potrzebuje więcej pomocy. Redakcja językowa też swoje zajęła, bo tłumaczenie to jedno, a zrobienie z tego tekstu do czytania to drugie. Stąd koszmarne opóźnienia, bo potrzebowałam wsparcia kogoś kto się zna, a tacy ludzie najczęściej nie mają dużo wolnego czasu :)
aniolbezserca
Posty: 142
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: aniolbezserca »

@Mr_Fisq
Myślałem jeszcze o Symbaroum (zwłąszcza na mechanice 5e - jakiś czas temu była zbiórka na KS) i Mörk Borg, ale to bardziej w sferze życzeniowej.

Mothership to nie moje klimaty, ale jeśli wydawca dodaje grę jako gratis odnoszę wrażenie, że nie cieszy się ona popularnością.

@ponika
Czyli Mothership jest jak Mausritter ;)
Ku Przygodzie 5e! [blog]
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: ponika »

aniolbezserca pisze: 15 sie 2022, 11:51 Czyli Mothership jest jak Mausritter ;)
Mausritter przynajmniej jest ładny graficznie...
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: Asurmar »

ponika pisze: 15 sie 2022, 18:47
aniolbezserca pisze: 15 sie 2022, 11:51 Czyli Mothership jest jak Mausritter ;)
Mausritter przynajmniej jest ładny graficznie...
To akurat nie jest wielki problem w przypadku systemu który ma służyć do prowadzenia sesji w klimacie horroru. Ja akurat będę bronił tego systemu, bo mi się podoba. Na pewno nie jest to system dla munchkinów, ale fanom gier w stylu nowej fali (tej z końca lat 90) może się spodobać.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: ponika »

Asurmar pisze: 15 sie 2022, 20:41 To akurat nie jest wielki problem w przypadku systemu który ma służyć do prowadzenia sesji w klimacie horroru. Ja akurat będę bronił tego systemu, bo mi się podoba. Na pewno nie jest to system dla munchkinów, ale fanom gier w stylu nowej fali (tej z końca lat 90) może się spodobać.
Oczywiście, że może się podobać. Dla mnie jest po prostu nieczytelny, a żałuję, bo lubię sci fi. Ba, system tworzenia statku czy bazy z Mothershipa są świetne.
Niestety, oczopląs mi przeszkadza w pełnym cieszeniu się systemem, rozwój, choć prosty, wydaje się poplątany, dobór kolorów i gryzmoły są dla mnie po prostu trudne.
Ale mi się też Mörk borg nie podoba :)
aniolbezserca
Posty: 142
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Black Monk - Plany Wydawnicze

Post autor: aniolbezserca »

A nie mowilem :D
Ku Przygodzie 5e! [blog]
ODPOWIEDZ