Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

dawciu pisze: 23 sie 2022, 09:31
Spoiler:
O jakich geekboxach mówisz? Jest jakieś customowe rozwiązanie? Bo te kartonikowe pudełeczka to moim zdaniem tragiczny pamysł
Kartonowych pudełek nawet nie składałem; rzuć okiem tu:
viewtopic.php?f=1&t=71155&p=1495355&hil ... s#p1484657

chodzi o GeekBox'y double i Slim:
https://www.planszomania.pl/akcesoria/2 ... ouble.html
https://www.planszomania.pl/akcesoria/2 ... -Slim.html
kupiłem i jestem bardzo zadowolony; gdyby GeekBoxy były o milimetr/dwa węższe to idealnie współgrałyby z planszą (plansza idzie na slimy, i jest stabilizowana w poziomie przez Double które są nieco wyższe) - tak trzeba ją wkładać na lekki wcisk. Jak się przypomnisz na PW, to mogę podesłać jak to u mnie wygląda.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomwro »

Mr_Fisq pisze: 20 sie 2022, 10:34 Cubitos - potrzebowałem odmiany od Szarlatanów. Gra jest zaskakująco podobna, co pomaga w tłumaczeniu, ale na tyle różna że nie mam poczucia odgrzewanego kotleta. Jedyne co boli to cena (zwłaszcza po doliczeniu GeekBoxów które zauważalnie usprawniły setup, a przy tym dobrze komponują się w pudełku z resztą elementów - dzięki warlock!).
Przecież tam chyba są kartonowe pudełeczka na każdy kolor kości...
ppeter
Posty: 531
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 59 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ppeter »

tomwro pisze: 23 sie 2022, 16:37
Mr_Fisq pisze: 20 sie 2022, 10:34 Cubitos - potrzebowałem odmiany od Szarlatanów. Gra jest zaskakująco podobna, co pomaga w tłumaczeniu, ale na tyle różna że nie mam poczucia odgrzewanego kotleta. Jedyne co boli to cena (zwłaszcza po doliczeniu GeekBoxów które zauważalnie usprawniły setup, a przy tym dobrze komponują się w pudełku z resztą elementów - dzięki warlock!).
Przecież tam chyba są kartonowe pudełeczka na każdy kolor kości...
Są, ale ja również mogę zapewnić, że GeekBoxy spisują się o niebo lepiej :D
loaru
Posty: 305
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: loaru »

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - bo brakowało mi szybkiego worker placement do grania w dwie osoby. Dołożyłem tacki xtrayz i mam teraz grę na 20-30 minut + 2-3 minuty setupu. Co partyjkę dorzucamy inne kafelki budynków dla urozmaicenia rozgrywki.

Jaipur i Botanik - uzupełnienie kolekcji o kolejne gry dla 2. Pierwsza ogrywana od tygodnia, na drugą jeszcze czekam. Jaipur jako fillerek jest przyjemną zbieranką zestawu kolorowych kart, ale trochę brakuje mi w niej możliwości urozmaicenia rozgrywki. Zobaczymy, jak długo będzie się nam podobać.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 706
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 549 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Ark Nova, bo hype… I bo lepsza wersja Terraformacji. I dla mnie mimo drobnej losowości, nad którą można jakoś zapanować, to gra roku bo na horyzoncie nie widać nic obiecującego.

Kartografowie: Herosi, bo podstawki nie było. I jakie to fajne. W 3 osoby z żoną i córką i trzema kompletami kredek :) :o Super miodna prawie godzina. A w tej cenie, trudno będzie o coś lepszego na rodzinne granie-malowanie. Polecam!
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Boże zazdroszczę! Od dłuższego czasu zbieram się uzbierać taka kolekcje + Kanban EV, ale ciągle cos. Ostatnio sprzedałem cały komplet Terki, żeby kupić On Mars ale.... Pojawił się Godfather w cenie nie do odpuszczenia i Pax Pamir, więc Lacerda znów czeka
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

miker pisze: 24 sie 2022, 13:42 Ark Nova, bo hype… I bo lepsza wersja Terraformacji.
:shock: What ...ktoś szerzy takie herezje?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4112
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Poza Ruination już nic w tym miesiącu miałem nie kupować, ale stało się inaczej.

Tajniacy: Duet... Bo zagrałem z dziewczyną w lokalu planszówkowym i strasznie nam się spodobała ta wersja. Żeby nie musieć grać wyłącznie w lokalu, na zużytym przez graczy egzemplarzu, zdecydowałem się na zakup. Na pewno nie będę żałował i byleby było więcej okazji do wspólnego grania we dwoje. :)

Dodatek Goblin's Loot do Łowców Skarbów... Bo... Forum. :lol: Namówili. Łamałem się, łamałem i moja silna wola okazała się niezbyt silna i pękła w końcu. Nie będę roztrząsał, czy to FOMO, czy forumowa propaganda. Było, minęło, kieszeń lżejsza. :|
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vikingowa »

Atk pisze: 26 sie 2022, 11:28
vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Boże zazdroszczę! Od dłuższego czasu zbieram się uzbierać taka kolekcje + Kanban EV, ale ciągle cos. Ostatnio sprzedałem cały komplet Terki, żeby kupić On Mars ale.... Pojawił się Godfather w cenie nie do odpuszczenia i Pax Pamir, więc Lacerda znów czeka
Priorytety mój drogi... priorytety :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

vikingowa pisze: 26 sie 2022, 14:48
Atk pisze: 26 sie 2022, 11:28
vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Boże zazdroszczę! Od dłuższego czasu zbieram się uzbierać taka kolekcje + Kanban EV, ale ciągle cos. Ostatnio sprzedałem cały komplet Terki, żeby kupić On Mars ale.... Pojawił się Godfather w cenie nie do odpuszczenia i Pax Pamir, więc Lacerda znów czeka
Priorytety mój drogi... priorytety :wink:
I pomyśleć że będziesz w to grać ....solo....ehh....tyle się marnuje dobrodziejstwa :mrgreen:
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

vikingowa pisze: 26 sie 2022, 14:48
Atk pisze: 26 sie 2022, 11:28
vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Boże zazdroszczę! Od dłuższego czasu zbieram się uzbierać taka kolekcje + Kanban EV, ale ciągle cos. Ostatnio sprzedałem cały komplet Terki, żeby kupić On Mars ale.... Pojawił się Godfather w cenie nie do odpuszczenia i Pax Pamir, więc Lacerda znów czeka
Priorytety mój drogi... priorytety :wink:
Tez to były priorytety! Ale ja się pojawia GF w folii z opcją za 280zl, nie przechodzisz obojętnie. Albo taki CoC raptem wpada, kiedy liczy się zakup na Q3/Q4 nie mówiąc o dodruku Pluszowe opowieści. Niestety Lacerda musial poczekać...
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 949
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 311 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Ark Nova - bo wczoraj w Tantisie za 234 zł była a miałem na radarze od pewnego czasu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

nie wiem czy się liczy, bo pieniądze wyłożył kolega, ale że to mój stały współgracz i inicjatywa była moja to napiszę

Barrage - obejrzałem wideo i gra mnie zaintrygowała, sporo w niej ducha brassa, a interakcja jest na wysok poziomie, jak na ekonomiczne euro...jaram się :)

Kroniki Zamku Avell - córka kolegi lubi z nami czasem zagrać a ta gra zbiera tylko pochwaly i wygląda naprawdę ładnie.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, 21:33 przez rastula, łącznie zmieniany 2 razy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Dungeon Degenerates - chodziło za mną już od dłuższego czasu, a w planszomanii pojawiło się kilka sztuk w "niezaporowej" cenie.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Grzdyll »

rastula pisze: 26 sie 2022, 17:12 Kroniki Zamku Avell - córka kolegi lubi z nami czasem zagrać a ta gra zbiera tylko pochwaly i wygląda na prawdę ładnie.
Na Jowisza, naprawdę?
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

To ja go tnę - Znowu nabrałem chęci na coś w stylu Munchkin do gry z córką.

Zamek - Kaskadia i Wild Space trochę już ograne to pora na coś nowego. Dużo pozytywów, świetna cena i myślę że tematycznie też podejdzie. Troszkę szkoda iż, solo brak ale ostatnio mam dosyt po przekatowaniu powyższych tytułów 🤔 Będzie grane z młodzieżą.

Kartografowie Herosi - Dziecię lubi kombinować, rysować, i czasem podokuczać tacie więc sądzę że, Kartografowie mają szansę spełnić oczekiwania.

WoW Wratch of the Lich King - używka w dobrej cenie. Kolejne podejście. Ogranych wstępnie kilka solówek. Czekam na możliwość pogrania z pociechą i zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 443
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 424 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gosiek »

Dwa zestawy startowe KeyForge na przecenie w Rebelu, bo...
Zapomniałam zabrać jakąś niewielką planszówkę na wakcje. Ale na szczęście na miejscu jest paczkomat. :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Gosiek pisze: 28 sie 2022, 09:29 Dwa zestawy startowe KeyForge na przecenie w Rebelu, bo...
Zapomniałam zabrać jakąś niewielką planszówkę na wakcje. Ale na szczęście na miejscu jest paczkomat. :lol:
Majac zestawy startowe nie bedziesz w stanie rozegrac partii bo brakuje w nich kompletnej instrukcji.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1022
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karmazynowy »

BOLLO pisze: 28 sie 2022, 10:38
Gosiek pisze: 28 sie 2022, 09:29 Dwa zestawy startowe KeyForge na przecenie w Rebelu, bo...
Zapomniałam zabrać jakąś niewielką planszówkę na wakcje. Ale na szczęście na miejscu jest paczkomat. :lol:
Majac zestawy startowe nie bedziesz w stanie rozegrac partii bo brakuje w nich kompletnej instrukcji.
A czego brakuje w instrukcji z zestawów startowych? Zagrałem ostatnio pierwszy raz w Keyforge używając zestawu startowego Zderzenia Światów. Nie miałem żadnych problemów, instrukcja wszystko jasno opisuje.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 443
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 424 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gosiek »

BOLLO pisze: 28 sie 2022, 10:38
Majac zestawy startowe nie bedziesz w stanie rozegrac partii bo brakuje w nich kompletnej instrukcji.
Grałam już trochę, więc to nie problem. Plus skrócona instrukcja jest ok.
No i na szczęście istnieje internet. :wink:
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Probe9 »

Wir sind das Volk z dodatkiem 2+2 - bo znalazłem tanio używkę, a jestem fanem CDG.

SpaceEmpires 4x + Replicators - bo od dawna chodziła za mną ta gra, no i znalazłem taniej używkę ;p

Fallout Wasteland Warfare - bo lubie uniwersum i znalazłem tanio używkę Startera (to często powtarzający się motyw jak widać), więc od razu dokupiłem prawie pełne frakcje Enclave, Super Mutants i NCR :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Przełamałem się i w końcu poczyniłem zakupy:

Kupiłem Hansę Teutonikę Big Boxa, bo od dłuższczego czasu robiłem przymiarkę - to będzie dobra gra z jednym minusikiem (od 3 grczy)

- dobrałem do tego koszulki do łowców skarbów, bo zajechałem moje Ultra-Pro
- dobrałem zestaw 6+7 do terraformacji
- dobrałem koszulki do klasera MTG
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 242
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: dawciu »

Ark Nova - bo po ograniu na TTS postanowiłem ze warto i złapałem jeszcze w przedsprzedaży za 195 pln więc patrząc na obecne ceny dobrze zrobiłem
Kaskadia - bo ceneo zrobiło kupon -30 pln więc za 72 pln grzech nie wziąć - czeka już w paczkomacie
Overboss - bo nie doczekam sie polskiej wersji chyba a tekstu tak mało ze wersja ang w zupelnosci wystarczy do grania familijnego. Szukałem jakiegoś filera mniej skomplikowanego i z klimatem.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

MikroMakro: Miejski poker
Zestaw map do Kartografów
I zamówione w przedsprzedaży:
Poszukiwanie Planety X
Czaszki z Sedlec
Ranczer
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 812
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kurdzio »

Spoiler:
Widzę kaczki weszły mocno :) u mnie wpadł preorder Poszukiwanie Planety X. Myślałem jeszcze o Czaszki z Sedlec ale spróbuję najpierw gdzieś przetestować.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ