Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

Shodan pisze: 29 sie 2022, 12:06 Bez palenia zwojów to gra kosztuje u wydawcy 129$. Oficjalna SCD retailu poza KS ma być 165$. Obecny kurs niech sobie każdy sprawdzi i policzy. :P
Skąd więc stwierdzenia o cenie sklepowej w granicach 450 zł? Według obecnych kursów cena poniżej 600 to będzie sukces.
Nie kosztuje, KSOZTOWAŁA podczas kampanii, a to znaczaca roznica
Ech... dobra, wexmy an tapete np. Clash of Cultures Clash of Cultures kosztuje 140$ (MSRP czyli SCD) - jest sprzedawane w stanach za ~119$
To daje nam odpowiednio 666 zl/570 zł
Dodruk CoC kosztował mnie w przedsprzedazy 390 zł (81$)

Bierzemy w takim wypadku 160$ MSRP Weather Machine - ucinamy 1/3 (a najtaniej to tak nawet 40%) i wychodzi nam 95-106$ czyli 450-505 zł :)
Mam nadzieje, ze pomoglem

PS. oczywiscie Portal moze miec rozne marze na roznych grach, kwestie licencji itd, ale kupuje tak z 75% wydawanych rpzez nich tytulow od 2-3 lat i maja dosyc stala polityke cenowa czy to gra Splottera czy to CMON
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

japanczyk pisze: 29 sie 2022, 12:18
Nie kosztuje, KSOZTOWAŁA podczas kampanii, a to znaczaca roznica
Ok, zakładałem, że Portal obowiązuje cena 129$, bo polską edycję reklamowano już w trakcie kampanii na KS i myślałem, że wydanie Portalu jest jakby jej częścią. Mogło to być błędne założenie ;-)
Nie zawsze polska edycja retail jest tańsza. Machina Arcana na KS kosztowała 60$, a edycja PL od Galakty (dokładnie taka sama, druk był wspólny) średnio w sklepach po 350 zł.
Zgadzam się, że do tej Pory Portal miał bardzo dobrą politykę cenową i oczywiście sam bym sobie życzył, żebyś miał rację. :-)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1677
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 371 times
Kontakt:

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: nidhog »

Shodan pisze: 29 sie 2022, 13:11
japanczyk pisze: 29 sie 2022, 12:18
Nie kosztuje, KSOZTOWAŁA podczas kampanii, a to znaczaca roznica
Ok, zakładałem, że Portal obowiązuje cena 129$, bo polską edycję reklamowano już w trakcie kampanii na KS i myślałem, że wydanie Portalu jest jakby jej częścią. Mogło to być błędne założenie ;-)
Nie zawsze polska edycja retail jest tańsza. Machina Arcana na KS kosztowała 60$, a edycja PL od Galakty (dokładnie taka sama, druk był wspólny) średnio w sklepach po 350 zł.
Zgadzam się, że do tej Pory Portal miał bardzo dobrą politykę cenową i oczywiście sam bym sobie życzył, żebyś miał rację. :-)
Nie tylko Portal tak miewa. Za przykład można przyjąc każdą Terraformację Marsa. Ekspedycja Ares kosztowala np 39 w kampanii. U nas Edycja Ks to podstawka + zestaw kart i kosztowała z 90-100 pln w przedsprzedażach. A na KS -39 USD - jakiego kursu byś nie przyjął - i tak było u nas dużo taniej.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

Ale porownujessz dwie różne polityki cenowe
Portalu gdzie polskie Bitoku kosztuje 200 zl, a angielskie 300 i Galakty gdzie polskie Tidal Blades kosztuje 300 zl, a angielskie 200
Widsc roznice? ;)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: tomp »

Pewnie trochę nie rozumiem. Jak komuś nie będzie pasować cena od Portalu to niech kupuje wersję angielską/niemiecką.
O ile dobrze pamiętam to gra jest niezależna językowo. Ostatecznie można wydrukować polską instrukcję.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

tomp pisze: 29 sie 2022, 14:47 Pewnie trochę nie rozumiem. Jak komuś nie będzie pasować cena od Portalu to niech kupuje wersję angielską/niemiecką.
O ile dobrze pamiętam to gra jest niezależna językowo. Ostatecznie można wydrukować polską instrukcję.
Zgadza się nie rozumiesz.
To są luźne spekulacje na temat przewidywanej ceny wersji PL, bez oceniania czy to cena dobra czy zła, tym bardziej, że na dzień dzisiejszy nikt jej nie zna.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Nilis »

Jeżeli nowa gra Lacerdy wydana przez Portal będzie kosztowała w sklepie Portalu około 550zl(czyli po rabatach będzie taniej) a w kilku znanych internetowych sklepach około 500zl (pewnie wysyłka gratis) to od razu dajmy za 2022r. I.Trzewiczkowi nagrodę Prezesa roku wśród wydawnictw.

Ja spojrzałem tylko że Hobbity miały miesiąc temu dodruk Lisboy za 669zl i gra sprzedała się bardzo szybko a inny sklep, który chyba podłączył się pod dodruk miał tę grę za 600zl i też gra zniknęła w chwilę.

Na cenę 450zl za nową grę Lacerdy można tak samo wierzyć jak jeden user na naszym forum wierzył że Pax Pamir PL będzie kosztował do 200zl
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1034
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: karmazynowy »

Nilis pisze: 29 sie 2022, 16:09 Na cenę 450zl za nową grę Lacerdy można tak samo wierzyć jak jeden user na naszym forum wierzył że Pax Pamir PL będzie kosztował do 200zl
Na pewno Pax kosztowałby znacznie mniej gdyby wydał go Portal a nie Galakta ze swoją chora polityką cenową.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: rastula »

karmazynowy pisze: 29 sie 2022, 20:35
Nilis pisze: 29 sie 2022, 16:09 Na cenę 450zl za nową grę Lacerdy można tak samo wierzyć jak jeden user na naszym forum wierzył że Pax Pamir PL będzie kosztował do 200zl
Na pewno Pax kosztowałby znacznie mniej gdyby wydał go Portal a nie Galakta ze swoją chora polityką cenową.
to mogłem być ja , ten prorok :)...
no i nie kupiłem
ale i tak sprzedali te cale 200 sztuk nakładu i następne pięć kartonów już domówili, wiec jest sukces wydawniczy :mrgreen:

co do tematu, to na pewno za dużo, żebym nawet zainteresował się grą tego autora...:)...nie mam złudzeń.

Tolerancja cenowa u mnie nieco się zwiększyła, wiadomo, wszystko drożeje, ale nadal nie uwazam, że nawet 3 razy grubdza tektura i 4 razy wiecej mechanik upchnietych na jednej planszy uzasadnia te ceny. Produkt dla wyznawców.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: fitzroy »

W cenę poniżej 500 w sklepach nie wierzę, co nie znaczy ze nie kupię. Jestem fanem gier Vitala i jakości wydań EGG więc pięć dych w tą czy w tamtą niespecjalnie mnie powstrzymuje. Myślę że SCD będzie w granicach 600-650 a w sklepach za te pincet kilkadziesiąt może pincet z rabatami. Oczywiście to tylko moja dedukcja na bazie dotychczasowych cen gier EGG na naszym rynku i poczynań Portal Games. Cena 700+ może mnie powstrzymać od zakupu ale to będzie śmierć dla tej gry u nas więc myślę, że księgowi Portalu dadzą radę.
Awatar użytkownika
Yooreck
Posty: 158
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 62 times
Been thanked: 53 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Yooreck »

Nilis pisze: 29 sie 2022, 16:09 Jeżeli nowa gra Lacerdy wydana przez Portal będzie kosztowała w sklepie Portalu około 550zl(czyli po rabatach będzie taniej) a w kilku znanych internetowych sklepach około 500zl (pewnie wysyłka gratis) to od razu dajmy za 2022r. I.Trzewiczkowi nagrodę Prezesa roku wśród wydawnictw.

Ja spojrzałem tylko że Hobbity miały miesiąc temu dodruk Lisboy za 669zl i gra sprzedała się bardzo szybko a inny sklep, który chyba podłączył się pod dodruk miał tę grę za 600zl i też gra zniknęła w chwilę.

Na cenę 450zl za nową grę Lacerdy można tak samo wierzyć jak jeden user na naszym forum wierzył że Pax Pamir PL będzie kosztował do 200zl
Ja spojrzałem teraz i Lisboa jest ciagle dostępna za Ok. 670 PLN, wiec chyba jednak nie schodzi tak szybko
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: tomp »

Wydaje mi się, że o ile cena Portalu będzie sporo niższa od tej na zachodzie, to nakład zejdzie na pniu. Chodzi mi niezależność językową dla komponentów.
Wydawca Eagle-Gryphon Games (EGG) raczej zabezpieczy się, przed takim ruchem ze strony Portalu.
Z drugiej strony Portal na pewno zdaje sobie sprawę, że nie może iść w konflikt interesów z EGG.

Jeśli cena będzie niższa to myślę, że w granicach opłaty za kuriera na trasie Gliwice/Knurów -> (dowolne miasto poza terenem Polski)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: psia.kostka »

Byla jakas drama w temacie Tajemniczego Domostwa, gdy pozniej powstalo Misterium. TD mialo licencje tylko na Polske i zdaje sie, ze Portal dostal smutny mail od francuzow, aby nie wysylali towaru poza terytorium PL ze swojego sklepu.

Z WM mogloby byc podobnie, jest to zawsze jakis mechanizm uszczelniajacy rynek. Przecieki moga generowac sklepy prywatne i dzialalnosc oddolna ;) Ale jesli gra bylaby tansza o 100zl niz na zachodzie, to zysk z takiej kontrabandy bylby minimalny.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Atk »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2022, 21:02
staniach21 pisze: 22 sty 2022, 20:55
brazylianwisnia pisze: 22 sty 2022, 16:50 Wątpię by było poniżej 450zl bo ta gra była o połowę droższa od on mars na KS. myślę że niecałe 500zl.
Vital powtarza, że to jego najdroższa gra, bo ma najwięcej elementów. Hobbity wydawały jego inne gry w cenach 450-550. Pytanie czy większe wydawnictwo potrafiło zbić cenę. Splotter nie mial problemu z tanim FCM, bo gra ma sporo tekstu na kartach, ale gry Vitala są niezależne językowo, więc jak pozwoliliby im to puszczać po 400zl. To wszyscy nasi sąsiedzi by to skupowali. Żeby te 550-600 was nie ścięło z nóg. Chciałbym się oczywiście mylić :)
Za On Mars zapłaciłem 360zl. Myślę że Portal wynegocjuje dobra cene.
Marzę w podobnej cenie znaleźć on Mars...baaa za 400 byłoby fajnie.

Niestety chyba muszę przyznać rację i te 500+ trzeba liczyć za WM.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2022, 00:07 przez Atk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 378 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: SetkiofRaptors »

Mnie sie udało zakupić On Mars za 350 zł, używany z lekko uszkodzonym jednym żetonem (nie przeszkadza w grze). Uznaje to za mój planszówkowy deal życia. Ale i tak bym się nie przyznał rodzinie, że wydałem tyle "na jakąś gierke". :D
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: ponika »

psia.kostka pisze: 30 sie 2022, 18:18 (...) Portal dostal smutny mail od francuzow, aby nie wysylali towaru poza terytorium PL ze swojego sklepu.

Z WM mogloby byc podobnie, jest to zawsze jakis mechanizm uszczelniajacy rynek.
Niedawno (rok temu? dwa lata?) weszły przepisy unijne zakazujące blokowania geograficznego. Żaden sklep nie może odmówić sprzedaży i wysyłki towaru do innego kraju unii.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Mortinista »

Myślę, że PORTAL jako duży wydawca zbije cenę do x<500zł. Pokazali to przy wielu grach i jeżeli jakieś wydawnictwo ma tego dokonać to oni. Ceny dużych gier jak Clash of Cultures, Food Chain Magnate czy Rising Sun były świetne.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Yuri »

Clash w przedsprzedaży z rabatem - 15% wychodził 360, albo 380 zł.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: japanczyk »

Yuri pisze: 31 sie 2022, 08:40 Clash w przedsprzedaży z rabatem - 15% wychodził 360, albo 380 zł.
382.46 zł dokładnie (rabat od 450 zł)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Yuri »

japanczyk pisze: 31 sie 2022, 09:34
Spoiler:
382.46 zł dokładnie (rabat od 450 zł)
O właśnie. Pamięć już nie ta, więc dziękuję :) Chodziło mi o to, że właśnie cena wtedy była więcej niż przyzwoita za tak duży tytuł. Więc może i dla Was jest tutaj nadzieja :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 378 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: SetkiofRaptors »

Co by nie mowić o Portalu to ceny mają zawsze naprawdę świetne. Totalne przeciwieństwo Galakty. Gra miała być "najdroższą i największą" grą Lacerty, więc cenę w okolicach 550 zł będzie można uznać za wielki sukces i mega okazje. W cene ponizej 500 nie wierzę.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Mr_Fisq »

SetkiofRaptors pisze: 31 sie 2022, 10:41 Gra miała być "najdroższą i największą" grą Lacerty, więc cenę w okolicach 550 zł będzie można uznać za wielki sukces i mega okazje. W cene ponizej 500 nie wierzę.
Wydawało mi się, że Lacerta zakończyła swoją działalność :mrgreen:
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: _leigam_ »

Mr_Fisq pisze: 31 sie 2022, 10:58
SetkiofRaptors pisze: 31 sie 2022, 10:41 Gra miała być "najdroższą i największą" grą Lacerty, więc cenę w okolicach 550 zł będzie można uznać za wielki sukces i mega okazje. W cene ponizej 500 nie wierzę.
Wydawało mi się, że Lacerta zakończyła swoją działalność :mrgreen:
To tak samo nie prawda jak zdanie powyżej :D

BTW. Wy z Portalem współpracujecie? windujecie oczekiwanie co do ceny żeby później okazało się że te 420-450 to zajebista oferta?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: tomp »

Lepiej tak nie pisz, bo jeszcze Ciebie pracownik Portalu namierzy :P
Tym bardziej, że napisałeś to wprost zamiast używać eufemizmu/metafory.

Nadal twierdzę, że jak komuś z jakiś przyczyn nie będzie pasować cena Portalu, to śmiało może zamawiać zza zachodniej lub południowej granicy - ostatnio zauważyłem, że czeskie sklepy mają bardzo fajne oferty.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Khag »

Ja jestem.ciekaw jaka będzie cena razem z upgrade packiem 😁, bo będzie to pierwszy tytuł Lacerda w który zainwestuje ze względu na klimat😁
Poznań i okolice.
Zablokowany