Bitwa na Morzu Wiatrów (Wiktor Zajkowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
taras
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2010, 16:41

Bitwa na Morzu Wiatrów (Wiktor Zajkowski)

Post autor: taras »

Czy ktoś z Was pamięta może taką grę strategiczną "Róża Wiatrów"? Duża plansza, siatka heksagonalna i papierowe statki (narysowane na pojedynczych heksach)??
Czy ktoś z was wie kto ją wydał i w którym roku? W ogóle gdzieś ją jeszcze można zdobyć?
https://boardgamegeek.com/boardgame/374 ... zu-wiatrow
Awatar użytkownika
taras
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2010, 16:41

Re: Róża wiatrów

Post autor: taras »

Okej .. wiem już że gra nazywa się "Bitwa na Morzu Wiatrów" - dobre jest to forum cholercia.. Jednak dalej nie mogę znaleźć materiałów które pozwoliły by mi odtworzyć grę. Ma to być prezent dla mojego brachola a ponieważ gra jest praktycznie nie do zdobycia chciałbym ją "zrobić"
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Róża wiatrów

Post autor: assurbanipal »

Zerknij na BGG, a dokładnie tutaj.
Jest tam instrukcja, zdjęcie mapy, trochę kart i żetonów. Może uda Ci się coś z tego wykombinować. Oprócz tego mogę Ci doradzić jeszcze kontakt z użytkownikiem kmiernik, który na BGG owe zdjęcia zamieścił. Może zechce Ci pomóc.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Róża wiatrów

Post autor: SeeM »

Ja najbardziej bym się cieszył ze skanu okładki w dużym dpi - pamiętam jak się na nią gapiłem i wyobrażałem sobie, że jestem na jednym ze statków i napieprzam z karabinu, albo armaty. :) Grafika jest prześliczna. Zapewne nie jest to oryginalne dzieło grafików z Alfy, więc za namiar na autora i tytuł obrazku też bym się nie obraził.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Róża wiatrów

Post autor: MichalStajszczak »

SeeM pisze: namiar na autora
Autorem gry i grafiki do niej jest Wiktor Zajkowski
Kontakt do autora: wiktor@victorgad.com
mikej
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2010, 21:11

Re: Róża wiatrów

Post autor: mikej »

Mam tę grę. Nie jest w idealnym stanie - po prostu widać, że jest stara, ale nie zniszczona. Mogę zeskanować planszę, gdybyś chciał. Często bywam w zakładach poligraficznych, mogę się dowiedzieć, ile by to kosztowało. Natomiast nie mam skanera, mogę zrobić zdjęcia wszystkich kart itp.
Awatar użytkownika
taras
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2010, 16:41

Re: Róża wiatrów

Post autor: taras »

Kurcze no nie wiem czy tak mogę do autora napisać że chcę mu grę spiracić nawet jeżeli chodzi o jeden egzemplarz (w ostateczności napiszę ale to nie będzie to samo co godziny spędzone nad obróbką) mimo to bardzo dziękuję za namiar. Na mój adres proszę wysyłać wszystko co wam w łapy wpadnie zdjęcia, skany, mogą być nawet drzeworyty (jak ktoś da radę)
Co do planszy nie koniecznie musi być skan. Wystarczą zdjęcia poszczególnych fragmentów planszy w dobrej jakości. Moja w tym głowa żeby to wszystko ładnie spasować i obrobić.
Z góry dzięki i pozdrawiam
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Róża wiatrów

Post autor: Dewon23 »

Witam,

Czy ktoś posiada i mógłby udostępnić instrukcję do starej wersji tej gry.
Z góry wielkie dzięki.
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Róża wiatrów

Post autor: pike »

Choroba, zapomniałem, że miałem tę grę jak byłem nastolatkiem i chyba mi się podobała, bo wymyślałem inne wariacje pirackie w podobnym klimacie.
ODPOWIEDZ