Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Gun3R »

tommyray pisze: 01 wrz 2022, 18:36
Gun3R pisze: 01 wrz 2022, 18:28 Odebrałem właśnie swój egzemplarz PL wraz ze stretch goalami i mam pytanie: do czego są kwadratowe znaczniki liczb i liter ze stretch goali? nie ma ich opisanych w instrukcji
Jesteś pewien, że Lockdown PL…?
Tak, poza tym już znalazłem że to znaczniki do untold stories #3. Możliwe że dostałem tak szybko bo zamawiałem indywidualnie z ksa, bez żadnych grupówek ani pośrednictw sklepu
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: kjczewa »

Hej, na pudełku widnieje link do videoinstrukcji. Czy tylko u mnie nie działa? Czy ta videoinstrukcja w ogóle powstała ?
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Marbel »

kjczewa pisze: 10 wrz 2022, 12:03 Hej, na pudełku widnieje link do videoinstrukcji. Czy tylko u mnie nie działa? Czy ta videoinstrukcja w ogóle powstała ?
Na YT Rebela ostatnio mówili że będzie wideo instrukcja z OnTable, ale to w okolicy premiery sklepowej - IX/X?? To pewnie będzie to samo pudło, więc link już gotowy.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: shuji »

Marbel pisze: 10 wrz 2022, 14:21
kjczewa pisze: 10 wrz 2022, 12:03 Hej, na pudełku widnieje link do videoinstrukcji. Czy tylko u mnie nie działa? Czy ta videoinstrukcja w ogóle powstała ?
Na YT Rebela ostatnio mówili że będzie wideo instrukcja z OnTable, ale to w okolicy premiery sklepowej - IX/X?? To pewnie będzie to samo pudło, więc link już gotowy.
Ooo super bardzo czekam na wideoinstrukcje. Przeglądałem już YouTube pod tym kątem i nic nie znalazłem. Obawiałem się, że ze względu na popularność zwykłego nemesisa nic nie powstanie dla swiezakow jak ja ( lockdown będzie moja pierwsza stycznością z nemesis)
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 226 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: gabens29 »

Rebel ma przedsprzedaż na mate w dobrej cenie 134.95

https://www.rebel.pl/akcesoria/nemesis- ... 05775.html
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

gabens29 pisze: 11 wrz 2022, 19:17 Rebel ma przedsprzedaż na mate w dobrej cenie 134.95

https://www.rebel.pl/akcesoria/nemesis- ... 05775.html
Kupiłem matę do JEDYNKI i nie polecam jeżeli to ta sama jakość/druk. Jest za ciemna a kolory nie są wyraziste jakby było za mało kontrastu. Dodatkowo jak ktoś ma mały stół (ja) to praktyczniejsza jest jednak plansza bo może nawet lekko wystawać za krawędź i będzie dao się grać.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Majzownik »

BOLLO pisze: 12 wrz 2022, 13:11
gabens29 pisze: 11 wrz 2022, 19:17 Rebel ma przedsprzedaż na mate w dobrej cenie 134.95

https://www.rebel.pl/akcesoria/nemesis- ... 05775.html
Kupiłem matę do JEDYNKI i nie polecam jeżeli to ta sama jakość/druk. Jest za ciemna a kolory nie są wyraziste jakby było za mało kontrastu. Dodatkowo jak ktoś ma mały stół (ja) to praktyczniejsza jest jednak plansza bo może nawet lekko wystawać za krawędź i będzie dao się grać.
Kontrast jest słabszy niż na planszy (poza grami CTG nie widziałem jeszcze maty, która zachowałaby kontrast z planszy tekturowej), ale na czytelność czy jasność nie można narzekać. No i się nie błyszczy, co (poza wytrzymałością) jest największą przewagą maty nad planszą.

Obrazek

Obrazek
antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: antonio3333 »

Hej, pytanie mam. Jeśli posiadam pierwszego Nemesisa z koszmarami i pokłosiem, czy w takim wypadku warto wchodzić w Lockdown? Czy może jedynie kupić SG do Lockdowna albo kompletnie sobie odpuścić?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

antonio3333 pisze: 18 wrz 2022, 23:00 Hej, pytanie mam. Jeśli posiadam pierwszego Nemesisa z koszmarami i pokłosiem, czy w takim wypadku warto wchodzić w Lockdown? Czy może jedynie kupić SG do Lockdowna albo kompletnie sobie odpuścić?
Jak chcesz więcej postaci i więcej odmian obcych to bierz. Jak uważasz że zawartości masz dość to nie beirz. Lockdown i SG do niego dodają różnorodność.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Majzownik »

antonio3333 pisze: 18 wrz 2022, 23:00 Hej, pytanie mam. Jeśli posiadam pierwszego Nemesisa z koszmarami i pokłosiem, czy w takim wypadku warto wchodzić w Lockdown? Czy może jedynie kupić SG do Lockdowna albo kompletnie sobie odpuścić?
Jeśli koszmary i pokłosie ci nie wystarczają, to bierz wszystko.

Same SG to tylko jedna dodatkowa rasa (plus otwierane plastikowe drzwi i autko którego nie użyjesz, oraz komponenty, z których też nie skorzystasz bo służą do grania tym co już masz w Lockdown).

Lockdown to dodatkowa rasa, dwie plansze i 6 postaci. Ale nie będziesz mógł mieszać sobie dowolnie z podstawowym Nemesis, bo zestawy konwertujące są w SG.

Mając wszystko (N+K+P+LD+LDSG) możesz niemal dowolnie* mieszać 18 postaci na 4 planszach z 4 rodzajami wrogów - to jest różnorodność, która daje przeogromną regrywalność - nie będziesz potrzebował żadnych innych gier przez najbliższe kilka lat :wink: (przynajmniej do momentu wydania Nemesis 3).

*Nocnych Łowców z lockdown nie da się używać w podstawowym Nemesis, pozostałe rasy działają w obu grach.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: pan_satyros »

Sam nie grałem jeszcze w Lockdown, ale warto chyba dodać (na bazie licznych opinii), że ma bardzo udany, w pełni kooperacyjny tryb - w przeciwieństwie do semicoopa z podstawki. Posiadając podstawową Nemesis, skusiłem się na zakup Lockdown głównie po to, by sprawdzić ten tryb.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

pan_satyros pisze: 19 wrz 2022, 09:26 Sam nie grałem jeszcze w Lockdown, ale warto chyba dodać (na bazie licznych opinii), że ma bardzo udany, w pełni kooperacyjny tryb - w przeciwieństwie do semicoopa z podstawki. Posiadając podstawową Nemesis, skusiłem się na zakup Lockdown głównie po to, by sprawdzić ten tryb.
To zaskoczę cię. Ma dokładnie ten sam tryb full coop co pierwszy Nemesis, czyli talia celów solo/co-op, których wykładasz odkrytych tyle, ile postaci bierze udział w rozgrywce.
Pierwszy Nemesis też miał tę talię.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: pan_satyros »

miszczu666 pisze: 19 wrz 2022, 11:11
pan_satyros pisze: 19 wrz 2022, 09:26 Sam nie grałem jeszcze w Lockdown, ale warto chyba dodać (na bazie licznych opinii), że ma bardzo udany, w pełni kooperacyjny tryb - w przeciwieństwie do semicoopa z podstawki. Posiadając podstawową Nemesis, skusiłem się na zakup Lockdown głównie po to, by sprawdzić ten tryb.
To zaskoczę cię. Ma dokładnie ten sam tryb full coop co pierwszy Nemesis, czyli talia celów solo/co-op, których wykładasz odkrytych tyle, ile postaci bierze udział w rozgrywce.
Pierwszy Nemesis też miał tę talię.
to może inaczej - od wielu osób słyszałem, a i czytałem, że tu on działa znacznie sprawniej, z racji innych zmian/akcentów w rozgrywce.
Faktycznie użyłem bardzo mylącego skrótu myślowego.
antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: antonio3333 »

buhaj pisze: 21 wrz 2022, 15:15 Taka historia dzisiaj w grze solo (covid). W pierwszej chwili wydawało mi się, że odniosłem najszybsze zwycięstwo w dziejach Nemesis. Bo w 3 rundzie. A było tak: pierwszy ruch do pomieszczenia w stronę kokpitu. Sterowania. Jak już tu jestem to otwieram +sektor b na chybił trafił). Idę dalej. Centrum kontroli. Przeszukanie (gasnica). Koniec rundy. Wejście do kokpitu. Sprawdzenie koordynat, ustawienie na ziemię (taki mam cel - solo). Koniec rundy. Sektor ewakuacyjny b. Rzut na szmery (druga 1) ale przerzucam bo jestem zwiadowca i wchodzę. Odpalam kapsułę. Sprawdzam silniki : dwa dobre, jeden uszkodzony. Koniec. Tyle, że rodzi się jedno ważne pytanie. Czy bez intruza mogę wybrać jeden z celów czy musze zrobić obydwa? I chyba niestety musze obydwa. Tekst taki troche do tego wątku troche do zapytań :)
Chyba pomyliły Ci się Nemesisy :P
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Pompa85 »

Tak sobie czytam instrukcję do Lockdowna i się zastanawiam jakie jest uzasadnienie fabularne tego, że pracownicy bazy zaczynający grę w magazynie nie znają w sumie swojej bazy. Rozpoczynamy grę z zakrytymi pomieszczaniami. Rozumiem że ocalali mogą nie znać układu pomieszczeń w bazie, ale pracownicy powinni już wiedzieć co gdzie jest. Czy znacie jakieś uzasadnienie fabularne dlaczego tak jest? Z góry wyjaśniam, że to mój pierwszy Nemesis i dopiero próbuję go ogarnąć.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Pompa85 pisze: 04 paź 2022, 23:01 Tak sobie czytam instrukcję do Lockdowna i się zastanawiam jakie jest uzasadnienie fabularne tego, że pracownicy bazy zaczynający grę w magazynie nie znają w sumie swojej bazy. Rozpoczynamy grę z zakrytymi pomieszczaniami. Rozumiem że ocalali mogą nie znać układu pomieszczeń w bazie, ale pracownicy powinni już wiedzieć co gdzie jest. Czy znacie jakieś uzasadnienie fabularne dlaczego tak jest? Z góry wyjaśniam, że to mój pierwszy Nemesis i dopiero próbuję go ogarnąć.
Dopiero co przylecieli do bazy
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: mich81 »

Wiadomo, kiedy do gry zostanie wydana aplikacja?
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Pompa85 »

japanczyk pisze: 04 paź 2022, 23:47
Pompa85 pisze: 04 paź 2022, 23:01 Tak sobie czytam instrukcję do Lockdowna i się zastanawiam jakie jest uzasadnienie fabularne tego, że pracownicy bazy zaczynający grę w magazynie nie znają w sumie swojej bazy. Rozpoczynamy grę z zakrytymi pomieszczaniami. Rozumiem że ocalali mogą nie znać układu pomieszczeń w bazie, ale pracownicy powinni już wiedzieć co gdzie jest. Czy znacie jakieś uzasadnienie fabularne dlaczego tak jest? Z góry wyjaśniam, że to mój pierwszy Nemesis i dopiero próbuję go ogarnąć.
Dopiero co przylecieli do bazy
Ok. Dziękuję za wyjaśnienie.

Jak oceniacie matę do gry? Warto ją dokupić?
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Majzownik »

Pompa85 pisze: 05 paź 2022, 10:24 Jak oceniacie matę do gry? Warto ją dokupić?
Mniej niż 10 postów wcześniej pisałem:
Majzownik pisze: 12 wrz 2022, 14:42
BOLLO pisze: 12 wrz 2022, 13:11
gabens29 pisze: 11 wrz 2022, 19:17 Rebel ma przedsprzedaż na mate w dobrej cenie 134.95

https://www.rebel.pl/akcesoria/nemesis- ... 05775.html
Kupiłem matę do JEDYNKI i nie polecam jeżeli to ta sama jakość/druk. Jest za ciemna a kolory nie są wyraziste jakby było za mało kontrastu. Dodatkowo jak ktoś ma mały stół (ja) to praktyczniejsza jest jednak plansza bo może nawet lekko wystawać za krawędź i będzie dao się grać.
Kontrast jest słabszy niż na planszy (poza grami CTG nie widziałem jeszcze maty, która zachowałaby kontrast z planszy tekturowej), ale na czytelność czy jasność nie można narzekać. No i się nie błyszczy, co (poza wytrzymałością) jest największą przewagą maty nad planszą.

Obrazek

Obrazek
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Ile powinno być żetonów statusów (białe, szklane, przezroczyste)? W instrukcji jest napisane, że 18 a ja dostałem 15.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Fenrisek83 pisze: 05 paź 2022, 14:44 Ile powinno być żetonów statusów (białe, szklane, przezroczyste)? W instrukcji jest napisane, że 18 a ja dostałem 15.
tak ajk kazdy, wszystko gra - jest w FAQ ze to blad
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Można linka do tego dokumentu ile czego ma być bo chyba brak figurki dorosłego nie łapie się w statusie drobnej niedoróbki... :evil:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

KOSHI pisze: 05 paź 2022, 18:48 Można linka do tego dokumentu ile czego ma być bo chyba brak figurki dorosłego nie łapie się w statusie drobnej niedoróbki... :evil:
Zdarza się. Napisz do nich i dosla.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: thorus197 »

mich81 pisze: 04 paź 2022, 23:49 Wiadomo, kiedy do gry zostanie wydana aplikacja?
Gdzieś czytałem że jest opóźniona.

Tak samo boli trochę fakt iź dzielą się informacją w instrukcji na temat tutorial na "OnTable" a tam nic nie ma na dzień dzisiejszy :(

Po co takie przekombinowane akcje robić.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Xardas123 »

Hey w wersji KS powinnismy dostać Nemesis digital i soundtrack. Jest na to gdzieś zapis gdzie jest do tego kod czy będą dosyłać na e-maila je?
ODPOWIEDZ