Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

9 paczek koszulek Sloyca Magnum Copper - bo lepiej uprzedzić kryzys, który nadejdzie wraz z dostawą Wiedźmina od Wookiego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 187 times
Been thanked: 29 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mankoslaw »

heh ... udało mi się nie kupić gry przez 4miesiące ;) a od początku roku kupiłem raptem w sumie 3 gry [same stare dobre tytuły: Agricola, Troyes, RotW] aż tu nagle klops :lol: :mrgreen:

War Room - bo rozgrywka zapowiada się zacnie pomimo tego ile czasu zajmie

Obsession - tematyka i klimat idealnie skrojone pod preferencje małżonki +wjeżdża dodruk

18MS - wciągnąłem się w system [dzięki kolegom z B-B z środogrania] i chce synowi pokazać i padło na ten tytuł dzięki Dżentelmenom przy stole

1889 - jak wyżej +liczę na to że kogoś u siebie w grupie zachęcę prostszym tytułem a wtedy to się będzie działo :twisted:

PS jedynie co to udało mi się utrzymać w postanowieniu żeby nie kupować żadnych nowości/premier/zapowiedzi [prawie bo WarRoom ale to była sytuacja now or never]
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 451
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 207 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wrojka »

Trochę się uzbierało, głównie crowdfunding:
Tidal Blades 2, bo chciałem GH:Szczęki Lwa, ale z twistem co do systemu walki i rozwoju postaci.
Trailblazers, bo miałem kiedyś na oku Curious Cargo i Pipeline, ale dopiero prostota+karty pvc i równoległa gra do 8 ludzi mnie przekonała.
Primal The Awakening, bo jestem fanem Monster Hunter, ale kampania Monster Hunter wypadała blado. Podoba mi się minimalizm planszy i 'żywość' potworów.
The Lost Code
Tiwanaku


I od kaczek:

Search for Planet X + Deluxe kafle
, bo kiedyś mi się spodobała idea dedukcyjnych planszówek podczas partii Alchemików (ale samo wykonanie i zamieszanie w Alchemikach było odpychające).
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mineralen »

wrojka pisze: 13 wrz 2022, 22:52

Search for Planet X + Deluxe kafle
, bo kiedyś mi się spodobała idea dedukcyjnych planszówek podczas partii Alchemików (ale samo wykonanie i zamieszanie w Alchemikach było odpychające).
Gdzie się można dowiedzieć o kaflach deluxe?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krwlng »

mineralen pisze: 13 wrz 2022, 23:11
Spoiler:
Gdzie się można dowiedzieć o kaflach deluxe?
https://schwerkraft-verlag.de/schwerkra ... luxus-pack

Ja ściągałem od nich - niby wersja niemiecka, ale zawartość jest niezależna językowo (po niemiecku jest pudełko i broszura w środku co gdzie poukładać), sam zestaw to 4 pojemniki GameTrayz z pokrywkami, zestaw ceramicznych żetonów i metalowych monet dla każdego gracza, wejdzie do pudełka podstawki.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Carnegie, ale w standardzie, bo deluxe było dla mnie za drogie. I tak wyszła ładna cena za Carnegie, bo z kuponem na -35zł na Amazonie wyszło 197 zł z darmową dostawą ;)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

Marching order - dość długo maszerował, ale wreszcie dojechał.
Testament - ciekawy boss battler - czekam na dostawę
Kradia - kolejny boss battler
Under falling sky - ale to jest fajne:)
bullet - 2 core sety
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Ja (w związku z sprzedażą dużej ilości figurek z gry bitewnej LOTR) zainwestowałem w:

Final Girl all in :) - bo zacząłem lubić grać solo, bo jestem pewien, że jak podejdzie to sprzedam za minimum tyle co włożyłem. Poza tym według mnie to super klimatyczna i losowa gra, w której losowość nie boli (niezbyt lubię gry solo Beat your own score przez losowość np. doboru kart, ale w grach typu AH, Marvel Champions czy Final Girl losowość nie jest odczuwana przeze mnie tak samo)

Adventure Land - bo od dawna chciałem tę grę, a jest na Amazonie.pl z wysyłką za 138 zł

WIedźmia Skała - bo grałem i żonie się podobała, więc wreszcie kupiłem :)
davidstw
Posty: 46
Rejestracja: 01 kwie 2020, 13:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: davidstw »

Cześć Dodatek Pandemia na krawędzi. Szukałem nowej szybkiej i dynamicznej gry na 45 min. Padło na dodatek gdyby nie on bez sensu było by trzymać podstawkę. Zawartość marna ale co ciekawe akurat tu płacimy za 3 nowe mechaniki a sama gra szybki setup, mało zasad, dynamiiizm w sam raz na wciagniecie innych;)
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Ouch własnie ruszyła przedsprzedaż Dwellings Of Eldervale (2ed) i mnie trafiło kupno tego.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: misiencjusz »

Ostatni nabytek to klasyk na jaki polowałem od jakiegoś czasu i szukałem dobrej ceny. Tym bardziej się ucieszyłem, że dopadłem wersję all in. Nowym klasykiem na półce są: Fasolki edycja jubileuszowa :)
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

BlackRoseWars- bo mając na półce Mage Wars Arena i tak wiem że z nikim w to nie zagram.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 16 wrz 2022, 10:40 i tak wiem że z nikim w to nie zagram....
Kupowanie gier, w które się z nikim nigdy nie zagra, jest najlepsze! :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Gizmoo pisze: 16 wrz 2022, 11:02 Kupowanie gier, w które się z nikim nigdy nie zagra, jest najlepsze! :D
Dlatego lubię gry wojenne Simonitcha na hexach => można grać na dwa fronty :grin:

Stalingrad 42 Expansion: Operation Little Saturn and Winter Storm - zamówione i czeka na dostawę :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 16 wrz 2022, 11:02
BOLLO pisze: 16 wrz 2022, 10:40 i tak wiem że z nikim w to nie zagram....
Kupowanie gier, w które się z nikim nigdy nie zagra, jest najlepsze! :D
To się nazywa "Kolekcjonowanie" ...a kto powiedział że gry planszowe muszą być do grania? :lol:
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mortinista »

BOLLO pisze: 16 wrz 2022, 12:47
Spoiler:
To się nazywa "Kolekcjonowanie" ...a kto powiedział że gry planszowe muszą być do grania? :lol:
Inwestycja 😉
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Parks - Wildlife - drugi dodatek do Parków, tyle że po angielsku. Kupiłem po angielsku bo Albi ma wywalone na polskich klientów i nie umie/chce powiedzieć czy w ogóle będą chcieli wydawać i ewentualnie kiedy (o ile mają dograne umowy).
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Backero »

EVERDELL - bo potrzebowałem gierki, która będzie pomostem między prostymi gierkami a ciężkimi sku****ami.
EVERDELL: ŚWIĘTO LATA - bo granie na 4 osoby to za mało.
EVERDELL: KROSTAWIEC - bo brakowało do darmowej przesyłki xD
NEOROSHIMA HEX: PIRACI - by uzupełnić kolekcję.
MAFIA VENDETTA - bo byłem już zmęczony używaniem kart z pokera.
MASKARADA - jak wyżej. Serio xD
GRA O TRON SOJUSZE - bo potrzebuję czegoś szybszego, nieco imprezowego i towrzystwo lubi "Grę o Tron".
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rednulk »

Hero pack do Marvel Champions: Captain America - miałem go na liście zakupowej już długo (bo postać dobrze oceniana i w moim ulubionym aspekcie, z resztą jak nie mieć Kapitana...), a znów cena zjechała, więc w końcu (dziś) kliknąłem.

Aliens Bug Hunt - zrobił mi się ostatnio mocny autohype na niego, już nie pamiętam czym uruchomiony, ale na pewno skuteczny... Poczytałem, pooglądałem, autohype pogłębiłem (chwilę dumałem czy może nie wziąć jednak Aliens Another Glorious Day In The Corps, ale jednak nie), a że znalazłem we w miarę spoko cenie (choć czytałem, że bywało taniej) przy, wydaje mi się, że już kiepskiej dostępności to autobuy...

Star Wars: Destiny – ło matko, z tym to poszło lawinowo... Trafiłem na necie zdjęcie z jakiegoś planszówkowego spotkania, na którym leżało to to na stole i mnie zaciekawiło, bo nie znałem. Pogooglałem i wyglądało spoko, a na dodatek okazało się, że jest już w cenie wyprzedażowej. Pierwszy do zakupu poszedł starter dla dwóch graczy. Zagrałem z żoną i ewidentnie Jej siadło... Kto z czytających ma swoją Połówkę mniej grającą od siebie, wie jak to w takiej sytuacji jest ;) No więc poleciało:
Star Wars: Destiny – Duch Rebelii x36 boosterów
Star Wars: Destiny – Imperium w stanie wojny x36 boosterów
Star Wars: Destiny – Kylo Ren Starter Set
Star Wars: Destiny – Kylo Ren Starter Set
Star Wars: Destiny – Rey Starter Set
Star Wars: Destiny – Rey Starter Set
Star Wars: Destiny – Rywale
Star Wars: Destiny – Rywale
Podwójnie, bo przecież trzeba mieć z czego jakieś (marne bo marne, ale...) talie składać ;) A przy tych cenach... No szkoda było nie wziąć...

To takie moje trzy ostatnie zakupy...

A, nie... Zapomniałem, że jeszcze (praktycznie) kupiłem Marvel United (bo już widzę jak z synem w to naparzam) tylko czekam aż Kolega z Forum wróci w czwartek z urlopu żeby mi to faktycznie sprzedać ;)
tommyray
Posty: 1303
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tommyray »

Po czerwcowym late pledge'u całego pakietu Aeon Trespass Odyssey z tytułu pokazanego unboxingu oraz FOMO, rzutem na taśmę także wszedł late pledge Dark Venture: Battle of the Ancients - bo możliwość szybkiego skirmishu ze znajomymi z pracy oraz unboxing zaraził FOMO.
Weszło także wsparcie aktualnie zakończonego Nanolith na KS - brakuje mi jakiegoś cyberpunka kampanijnego.
A! i niespodzianie jeszcze The king is dead bo elegancki design i dużo fajnego kombinowania się zapowiada.
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bisk »

2 dni spędzone na "Planszówki w Spodku" i efekt tegoż:

2 minidodatki do Robinsona (bo z dostępnych tylko tych mi brakowało):
- polowanie pełne przygód
- special roof tiles

The king is dead - gdzieś tam z tyłu głowy tkwiła ciekawość tej gry, a 100 złotych talarów to chyba najniższa obecnie sklepowa cena tej gry. No i promka w gratisie.

Chyba coś ze mną nie tak bo taka impreza i nic więcej nie namówiło mnie na "zabierz mnie do domu" :(
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bardok »

Planszówki w Spodku to jedynie dwa tytuły:

  • Scythe Igrając z Wiatrem
- bo po dotarciu w kampanii Feniks Powstaje do momentu gdy moi gracze zobaczyli jak wygląda statek i ich pytaniu dlaczego ich nie mamy - nie mialem dużego wyboru.

  • Skyline Express
- siadłem sobie z synem do gry na stoisku Thistroy Games i się zakochałem. Gra o wypełnianiu podróżnymi przedziałów i punktowaniu w zależności gdzie kto siedzi. Nie jestem fanem takich gier, a do tego jest ich sporo, ale ta mnie kupiła z miejsca. Błyskawiczne tury, łatwe punktowanie ale dające sporo zabawy przy ich kombowaniu, manipulacja stołem. Do tego piękne wykonanie, świetny insert i cena - 120zł. W środku jest też dodatek, który jeszcze fajniej rozwija co najlepsze w samej grze. Niestety gra wydana na Kickstarterze, więc próżno jej szukać w sklepach i stąd pewnie o niej cicho, a szkoda, bo to rewelacyjny tytuł!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Food Chain Magnate - bo jest to coś mocno urozmaicającego mój zbiór, powstrzymywałem się przed zakupem od dawna a tu na jednym ze stoisk w spodku gra mrugnęła do mnie dodatkowo fajną ceną...
Kataklizm do Palca Bożego - czytałem, że dodatek zwariowany ale tak samo zwariowana jest moja najmłodsza, która uwielbia w to grać.
Ryzykanci - Lucrum wydają naprawdę zacne małe karcianki. Zasiadłem do tego w Spodku i po symopatycznej partii nabyłem pudełeczko dla siebie. Szybkość rozgrywki i możliwość gry w 5 osób dodatkowo przyczyniła się do zakupu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

HEXplore It: The Sands of Shurax – bo jak przyszło do mnie The Forests of Adrimon i The Domain of Mirza Noctis to stwierdziłem, że jednak chciałbym mieć komplet, tym bardziej, że piątą cześć bardzo trafia w mój gust i na pewno będę wspierać.

Trove Chest do Too Many Bones – bo pojawiła się dobra oferta cenowa, a już od jakiegoś czasu zrozumiałem o ile to jest wygodniejsze niż posiadanie wszystkiego w 3 pudłach (a jeszcze nie mam wszystkiego do TMB).

Terra Mystica Big Box – bo bardzo lubiłem TM, ale sprzedałem żeby kupić Gaja Project. Ale GP się nie przyjął w moim gronie więc sprzedałem. Więc teraz odkupiłem TM, a skoro wyszło pudło ze wszystkimi dodatkami to wybór był oczywisty.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2022, 17:33 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Jiloo pisze: 20 wrz 2022, 13:57
Throve Chest do Too Many Bones – bo pojawiła się dobra oferta cenowa, a już od jakiegoś czasu zrozumiałem o ile to jest wygodniejsze niż posiadanie wszystkiego w 3 pudłach (a jeszcze nie mam wszystkiego do TMB).
A co to znaczy dobra oferta? Kupowałeś od kogoś czy CTG miało jakąś promocje o której nie wiem? Zaczynam się łamać by może jednak też kupić. Jeszcze nie doszla zawartość nowej kampanii a już w dwóch pudłach się nie mieszczę.
ODPOWIEDZ