Gloomhaven na PC

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: tomp »

yaro_ pisze: 26 cze 2020, 10:22 Od dziś do 7 Lipca GH na stemie w promocji. 67 zł :)
Pewnie słaba gra. Wyprzedają stocki :P

Wszystkich wrażliwych przepraszam za powyższy sarkazm.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: miras23 »

Gloomhaven ma już w końcu kampanię? Bo chyba tylko scenariusze były na początku?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: RUNner »

Kupiłem, ale na moim sprzęcie płynność animacji pozostawia wiele do życzenia. Domyślnie gra uruchomiła się na full wypasie i grało się mało komfortowo. Nie sądziłem że gra turowa może tak pochłaniać zasoby. Ok, mam dość leciwego gforca na pokładzie, ale kilkuletnie gry akcji chodzą płynnie. Obniżę detale i zobaczę na ile to pomoże.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: polwac »

Mam ten sam problem. Pewnie nad opytmalizacją będą mocniej pracować pod koniec EA.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
tommyray
Posty: 1291
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: tommyray »

Jeżeli macie dobre łącze sieciowe to usługa GeforceNow pozwala na uruchomienie prawie dowolnego tytułu ze steama w ultra high nawet na tosterze. Korzystam na Macu i daje to radę, Gloomhaven śmiga.

Wlaśnie sprawdziłem i zniknęło z listy GFNow, o w mordeczkę. Wrrr...
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: tencogoniema »

Dla mnie gloom na pc to taka nuda że nie dałem rady przejść jednej misji, a dalem jej parę szans.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: RUNner »

Pojedyncze misje mnie ogólnie w tej grze nie porwały. Gdyby nie kampania, a właściwie fajny rozwój postaci, to bym na pewno nie kupił wersji elektronicznej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: bajbaj »

17 września rozszerzono aplikację o kolejne 25 scenariuszy i kilka dodatkowych elementów. Wciąż to wczesny dostęp, niemniej do 21 września jest mała promocja - koszty to nieco ponad 60 zł. Graficznie wygląda to naprawdę dobrze i - pomimo małego przycinania - mnie dobrze się w to gra solo (tryb quasi kampanii). Na grę drużynową online wciąż czekam. Już jest blisko 🤠
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Mr_Fisq »

Ostatni roadmap (plan rozwoju?) aplikacji na jaki trafiłem:
Obrazek

Osobiście wolałbym, jakby kampania w aplikacji różniła się od "papierowej" , ale wiadomo tak jest taniej...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golin »

No i jest 1.0,ciekawe czy są wszystkie scenariusze w kampanii
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: mythil »

Golin pisze: 21 paź 2021, 12:41 No i jest 1.0,ciekawe czy są wszystkie scenariusze w kampanii
Wszystkich scenariuszy kampanii z gry planszowej nie ma, w wersji na PC łącznie jest około 95 misji, z czego nie wszystkie są wiernie odwzorowane względem oryginału, ale każda zmiana była konsultowana z "Issaciem"

z faq:
How different is Gloomhaven Digital from the original board game?


A 1:1 adaptation was both not possible or desirable, as digital platforms and their gameplay have their own advantages and drawbacks compared to tabletop. Keep in mind that differences remain very minor and Gloomhaven Digital is a very faithful adaptation of the original gameplay and design.
Every difference implemented in Gloomhaven Digital was closely discussed and custom-tailored together with the original board game author, Isaac Childres, to ensure we stayed true to Gloomhaven's core design.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golin »

https://www.youtube.com/watch?v=XZrqhvzCErs postanowiłem nagrać rozgrywkę na YT, póki co lecę tutorial, w planach jest cała kampania
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golfang »

Golin pisze: 25 paź 2021, 20:30 https://www.youtube.com/watch?v=XZrqhvzCErs postanowiłem nagrać rozgrywkę na YT, póki co lecę tutorial, w planach jest cała kampania
Czy rozegranie tutoriala coś daje? Zaczynamy z dodatkowym XP, perkami albo itemami?
Zacząłem od kampanię bez tutoriala no i tak sobie myślę czy jednak nie było lepiej poświęcić czas i rozegrać go.
----------------
10% flamberg.com.pl
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golin »

Golfang pisze: 26 paź 2021, 09:26
Golin pisze: 25 paź 2021, 20:30 https://www.youtube.com/watch?v=XZrqhvzCErs postanowiłem nagrać rozgrywkę na YT, póki co lecę tutorial, w planach jest cała kampania
Czy rozegranie tutoriala coś daje? Zaczynamy z dodatkowym XP, perkami albo itemami?
Zacząłem od kampanię bez tutoriala no i tak sobie myślę czy jednak nie było lepiej poświęcić czas i rozegrać go.
jeszcze nie skończyłem bo powoli nagrywam odcinek za odcinkiem, ale raczej nie, ja poprostu chce sobie przypomnieć zasady i przedstawić je "widzom" :D
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golfang »

Właśnie odkryłem że gra OSZUKUJE.
Mam kartę pozwalającą postawić 2 przeszkody na pustych polach sąsiadujących ze mną. Jednak nie da się postawić ich tak aby ZABLOKOWAĆ przejście. Po prostu się nie da. Wg mnie jest to oszustwo albo niedoróbka w grze. Nie ma na karcie opisanego wyjątku żadnego. Bez sensu - ta karta jest totalnie nie przydatna w takim razie. Jedyny sens jaki widziałem w niej to właśnie możliwość blokowania przejścia.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: grzeslaw90 »

Golfang pisze: 30 paź 2021, 15:40 Właśnie odkryłem że gra OSZUKUJE.
Mam kartę pozwalającą postawić 2 przeszkody na pustych polach sąsiadujących ze mną. Jednak nie da się postawić ich tak aby ZABLOKOWAĆ przejście. Po prostu się nie da. Wg mnie jest to oszustwo albo niedoróbka w grze. Nie ma na karcie opisanego wyjątku żadnego. Bez sensu - ta karta jest totalnie nie przydatna w takim razie. Jedyny sens jaki widziałem w niej to właśnie możliwość blokowania przejścia.
Nie oszukuje. Z podstawowych zasad nie można całkowicie blokować przejścia. Karty nadpisują podstawowe zasady tylko jak mówią o nich wprost.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: aeiou871 »

To prawda, że zgodnie z zasadami nie można całkowicie odcinać przeszkodami fragmentów mapy, ale akurat część kart Skałosercego/Craghearta jest zbugowana i nie pozwala na umieszczenie przeszkód także w dozwolonych miejscach.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: kisiel365 »

Golin pisze: 25 paź 2021, 20:30 https://www.youtube.com/watch?v=XZrqhvzCErs postanowiłem nagrać rozgrywkę na YT, póki co lecę tutorial, w planach jest cała kampania
Ktoś umarł czy robisz klimat na Halloween? :D
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golin »

tzn? bo nie kumam :P pierwszy odcinek ustawiałem w sumie mikro jeszcze
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: kisiel365 »

Faktycznie chyba pierwszy odcinek jest inaczej nagłośniony. W 7 już lepiej. Reszty nie oglądałem.

Ale do rzeczy:
Wiesz, że gra jest dobra jak samouczkowe potyczki trzeba powtarzać, a pierwsze misja w kampanii na easy jest przegrana. Już zapomniałem jak to wyglądało we wczesnym dostępie. Dobrze, że wyszła pełna wersja, bo kampania zachęciła mnie, żeby sięgnąć po tytuł i sobie rozegrać. Trochę pstrokate grafiki, nadal zdarzają się błędy (postać wyszła mi poza obszar gry i trzeba było zrestartować), czasem nie widać gdzie jest przeszkoda albo drzwi, ale ogolnie jestem pod dużym wrażeniem tej gry i myślę, że zostanie ze mną w zimowe wieczory.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Golfang »

kisiel365 pisze: 03 lis 2021, 10:21 Faktycznie chyba pierwszy odcinek jest inaczej nagłośniony. W 7 już lepiej. Reszty nie oglądałem.

Ale do rzeczy:
Wiesz, że gra jest dobra jak samouczkowe potyczki trzeba powtarzać, a pierwsze misja w kampanii na easy jest przegrana. Już zapomniałem jak to wyglądało we wczesnym dostępie. Dobrze, że wyszła pełna wersja, bo kampania zachęciła mnie, żeby sięgnąć po tytuł i sobie rozegrać. Trochę pstrokate grafiki, nadal zdarzają się błędy (postać wyszła mi poza obszar gry i trzeba było zrestartować), czasem nie widać gdzie jest przeszkoda albo drzwi, ale ogolnie jestem pod dużym wrażeniem tej gry i myślę, że zostanie ze mną w zimowe wieczory.
Generalnie gram na NORMALU i faktycznie bez dodatkowych przedmiotów gra jest bardzo trudna. Nawet teraz gdy mam już bardziej doświadczone postacie i wyposażone w sprzęt gra jest cholernie trudna albo bardzo łatwa.
Z jednej strony niektóre misje trzeba powtarzać albo udaje się zrobić tzw "rzutem na taśmę" (dosłownie w ostatniej rundzie udało mi się zbiec z laboratorium w Gloomhaven - mam nadzieję że nie jest to żaden spojler, a namęczyłem się z tą misją bardzo).
Z drugiej strony miałem chyba ze 2 misje takie że przeszedłem je szybko łatwo i przyjemnie - chociaż przyznaję, że czasem korzystam z opcji restartu rundy.
Pewnie to zależy od tego jak się poukładają karty potworów, karty modyfikatorów obrażeń itp.
----------------
10% flamberg.com.pl
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: kisiel365 »

Zostanie na długie wieczory zdecydowanie, bo idzie jak krew z nosa. Dopiero 4 misja główna zrobiona i 0 pobocznych (z jedną jestem blisko wygranej, ale nie polosowało ostatnio). Bawię się w optymalizację: rozmiar i poziom drużyny, wyposażenie, karty w puli, zbieram złoto, rozstrzygam miejskie wydarzenia. Nazbierałem trochę perków (głównie eliminacja ujemnych modyfikatorów) i dopiero to sprawiło, że czuję, że gra posuwa się do przodu powoli (bardzo powoli). Dzięki za podpowiedź z restartem rundy. Bardzo pomaga.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Dako »

Dobre wieści dla fanów 8)
Ryslaw zabrał się za tłumaczenie pecetowej wersji Gloomhaven :D
Film z rozgrywki:
https://www.youtube.com/watch?v=ziFG-By2GGI
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 442
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 220 times
Been thanked: 205 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: wrojka »

23 września można będzie dodać sobie za darmo Gloomhaven Digital do biblioteki gier na Epic Games
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Gloomhaven na PC

Post autor: Miszon »

Co prawda na moim kompie nie pójdzie, ale jak dają?
Jak to mówią: darmo to uczciwa cena :mrgreen: .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ