P.I. / 07 zgłoś się (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Rahu »

tomuch pisze:I co teraz robić? Sprzedawać 07 i kupować P.I. czy zostawić w kolekcji 07 i nie kombinować? W 07 najbardziej przeszkadzają mi te pocztóweczki i to, że się tak rozjeżdżają. Tematyka spoko, grafika nawet też. Przy obecnej promocji, która pewnie długo nie będzie trwać, bardzo mocno zastanawiam się nad zmianą...
Mógłbyś napisać o jaką promocję Ci chodzi, bo sam jestem ciekaw ? :P
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Maxxx76 »

W planszomanii :-)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: janekbossko »

Ja tam gry nie widze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Maxxx76 »

Bo już wykupiona została :-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: 07 zgłoś się

Post autor: kwiatosz »

W wyprzedażach, nie w promocjach. Ale i tak już wyszła.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: tomuch »

No to problem z głowy ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Rahu »

Ale promocja była na 07 zgłoś się czy na P.I. :?: :P
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: 07 zgłoś się

Post autor: myszor »

Na P.I.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Rahu »

Jakby była kolejna promocja to proszę napisać mi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Gambit »

Postanowiłem sprawdzić ile jest Borewicza w 07 zgłoś się :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: Epyon »

Dzisiaj grałem pierwszą partię i jedyne, do czego można się przyczepić w tej grze to wykonanie, a konkretniej plansza z cienkich pocztówek. I kolega, który grę przyniósł narzekał, że dużo powietrza było zapakowane do pudełka, dlatego przepakował do mniejszego. ;)

Ale sama rozgrywka niesamowicie miodna (choć z serialem nie ma nic wspólnego). Partia na 4 osoby trwała 2 godziny z tłumaczeniem zasad, ale ani przez moment się nie dłużyła. Jedna z najbardziej oryginalnych gier, w jakie ostatnio grałem i aż żałuję, że dopiero teraz ją poznałem, bo PI miałem wcześniej na radarze. Brawo!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: 07 zgłoś się

Post autor: FortArt »

Jedno mam zastrzeżenie - domyślny kierunek pytania. Pytania zadaje się temu po lewej to jest nieintuicyjne (bo wstecz) i przeszkadza (chcesz sobie pomyśleć nad właśnie otrzymaną odpowiedzią, ale nie możesz bo musisz komuś odpowiadać). Sensowniej byłoby pytać wprzód czyli tego po prawej.

Jedna z ciekawszych gier dedukcyjnych, dzięki temu, że klasyczny schemat zero-jedynkowy (tak/nie) został wzbogacony o trzeci element (obok).
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: 07 zgłoś się

Post autor: beerbear87 »

Gdybyś zadawal pytanie temu po prawej to zakladajac kolejność zgodna z ruchem wskazówek zegara to można by sobie wzajemnie przeszkadzać. Tj. wiedząc jaką sprawę ma osoba po lewej moge jej umyślnie podbierać karty dowodów by przeszkadzać jej w śledztwie.

Takie przynajmniej wydaje mi sie logiczne uzasadnienie :)
Awatar użytkownika
GRYzzli
Posty: 20
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:29
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: 07 zgłoś się

Post autor: GRYzzli »

Bardzo dobra gra dedukcyjna, a takie proste reguły - emocjonująca - często przyprawiająca o wypieki na policzkach, wymagająca kombinowania i analitycznego myślenia
Po wielu krytycznych uwagach dotyczących wykonania gry miałem wątpliwości, czy warto dać jej szanse - ostatecznie kupiłem i nie żałuję - spodziewałem się tragicznego wykonania (jak kilka osób pisało) - pocztówek niemal cienkich jak papier i nudnych, a tu miło się zaskoczyłem bo są dobrze wykonane - jak najprawdziwsze pocztówki. Miejsca związane z peerelowską Warszawą wprowadzają klimat "Borewicza". Gra znalazła się w moim top ostatnich miesięcy. Tylko w pudełku za dużo wolnej przestrzeni. Pomysł z pocztówkami jako planszy czyni z tej gry nawet wersję podróżną.
Pocztówki mogłyby się wyraźniej odróżniać od siebie bo czasem trudno się odnaleźć na planszy dopóki się nie zapamięta układu i instrukcja nie jest napisana do końca jasno - przynajmniej w moim przypadku musiałem niektóre reguły przeczytać powtórnie i przeanalizować rożne nasuwające się na myśl warianty.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: RUNner »

Właśnie odkopałem temat po rekordowym czasie 7 lat...
Nabyłem grę z drugiej ręki. Mechanika jest fajna, ale klimatu serialu zero. Szkoda, że wydawca nie zdołał załatwić praw do treści serialu. Brakuje także ujęć z kadru. Zamiast tego są jakieś randomowe postacie. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ich wizerunki zostały pobrane od pracowników wydawcy ;)
Zero w tym Borewicza, a szkoda bo dla mnie serial kultowy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: psia.kostka »

RUNner pisze: 22 wrz 2022, 11:17 Szkoda, że wydawca nie zdołał załatwić praw do treści serialu. Brakuje także ujęć z kadru. Zamiast tego są jakieś randomowe postacie.
To jest ten sam przypadek co gra "Stawka wieksza niz zycie" i "Zmiennicy". Pewnie, te same problemy z potencjalnymi prawami do tresci. TVP+PRL to chyba ciezki mix prawny :D Myslalem, ze to nawet to samo wydawnictwo, ale jednak nie.

No i jest to tylko reskin gry P.I. Te powyzsze to juz autorskie projekty i sa smaczki.
a szkoda bo dla mnie serial kultowy.
8)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: tomuch »

RUNner pisze: 22 wrz 2022, 11:17 Właśnie odkopałem temat po rekordowym czasie 7 lat...
Nabyłem grę z drugiej ręki. Mechanika jest fajna, ale klimatu serialu zero. Szkoda, że wydawca nie zdołał załatwić praw do treści serialu. Brakuje także ujęć z kadru. Zamiast tego są jakieś randomowe postacie. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ich wizerunki zostały pobrane od pracowników wydawcy ;)
Zero w tym Borewicza, a szkoda bo dla mnie serial kultowy.
Pamiętam, jak kiedyś chciałem kupić P.I., ale ceny były zaporowe. Strasznie się ucieszyłem na wieść o wydaniu polskiej wersji. Zagrałem ze dwa razy i jakoś faktycznie nie chwyciło, ale czasami myślę, że warto by było wrócić i spojrzeć na nią jeszcze raz. Bo to dobra gra była... ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: RUNner »

psia.kostka pisze: 22 wrz 2022, 12:02
RUNner pisze: 22 wrz 2022, 11:17 Szkoda, że wydawca nie zdołał załatwić praw do treści serialu. Brakuje także ujęć z kadru. Zamiast tego są jakieś randomowe postacie.
To jest ten sam przypadek co gra "Stawka wieksza niz zycie" i "Zmiennicy".
Akurat w Stawce jest sporo serialu. Postacie plus odcinki przeniesione w skali 1:1.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: psia.kostka »

RUNner pisze: 22 wrz 2022, 12:19 Akurat w Stawce jest sporo serialu. Postacie plus odcinki przeniesione w skali 1:1.
Mowie o kadrach i prawie do wizerunku. Autorzy gry (Stawki) sami to przyznali.
Zgadza sie, ze klimatu tam jest mnostwo. Ilustracje genialne! Jednak fotosy to albo plecy zolnierza, albo daleki kadr. Jest problem z ustaleniem komu i ile sie nalezy za uzycie twarzy aktorow z serialu. Wyjatkiem jest okladkowy kapitan Kloss, z ktorym najwidoczniej podpisano umowe.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: 07 zgłoś się

Post autor: RUNner »

Właściwie to nie wiem po co Phalanx wykupił te prawa od TVP. Równie dobrze mógł zmienić tytuł na "007 zgłoś się" i po sprawie, bo samego serialu jest tutaj 1%.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ