Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Post autor: szczudel »

https://drive.google.com/file/d/184txmH ... sp=sharing
Gra do mnie leci, ale nie mogę przynieśc do domu gry bez Mando więc dorwałem gdzieś w internetach fanoski dodatek Mandalorianina i go spolszczyłem. Chciałbym was prosić o recenzje. Czy to ma sens? Nie chciałbym aby ta postać była przegięta w żadną ze stron. W grę jeszcze nie grałem ale wydaje mi się, że fabularnie lepszym celem osobistym byłyby np 2/3 sztuki pancerza.

Jeżeli widzicie gdzieś jakieś literówki, czy pjęcia nie sa zgodne z nomenklaturą gry to też proszę o komentarz. PDF się coś brzydko wygenerował, plik do wydruku mam w .svg i tam jest już ładnie, więc najlepiej będzie jak będziecie mieli pod ręka orginalny komponent.

Orginalny pomysł: https://www.youtube.com/watch?v=MZQ3f9JPYE4
Ostatnio zmieniony 04 sie 2022, 21:14 przez szczudel, łącznie zmieniany 1 raz.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Onishin »

Pancerz w grze jest bardzo rzadko, jest to mocno uzalezione od rozdania - IMHO to byłby ogromny nerf, bo przez całą gre moze sie nawet jedna sztuka nie pokazać, jeżeli tylko jedna osoba będzie przebijać się przez deck że sprzętem. Co więcej ktoś może go bardzo łatwo zdjąć z dostępnych w sklepie i przebijasz się od nowa przez cały deck (w podstawce jest chyba tylko jeden pancerz, max dwa na całą talie).
8000 kredytow wydaje się rozsądnie. To nie jest tak mało zważając na to, że trzeba wydawać na inne rzeczy, mi przynajmniej że "sprzetem", zazwyczaj było nie po drodze i jako ostatni był kupowany.
Cel statku wydaje się natomiast za łatwy. Tutaj bym podbił do 3 planet władanych przez konkretne frakcje. Inna kwestia że ta zdolność statku po ulepszeniu jest taka sobie. Tak jak pisał Runner, patrole bardzo rzadko potrafią przeszkodzić, ale też mogę miec nie pełny obraz ja gralem w Zewnętrzne Rubieże 11 rozgrywek.

Coś chyba jest nie tak z wartością ataku i życia bohatera, po ulepszeniu spada o 2. 5/6 na start to bardzo dużo, przypuszczam że powinno być 3/4 cały czas.

Planszetka że statkiem nie ma pokazanych slotów na modyfikacje, ładunek, załogę. Rozumiem, że można się posiłkować w tej k westii karta statku, ale uważam to za mało wygodne :p
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: szczudel »

Onishin pisze: 04 sie 2022, 06:08 Pancerz w grze jest bardzo rzadko, jest to mocno uzalezione od rozdania - IMHO to byłby ogromny nerf, bo przez całą gre moze sie nawet jedna sztuka nie pokazać, jeżeli tylko jedna osoba będzie przebijać się przez deck że sprzętem. Co więcej ktoś może go bardzo łatwo zdjąć z dostępnych w sklepie i przebijasz się od nowa przez cały deck (w podstawce jest chyba tylko jeden pancerz, max dwa na całą talie).
8000 kredytow wydaje się rozsądnie. To nie jest tak mało zważając na to, że trzeba wydawać na inne rzeczy, mi przynajmniej że "sprzetem", zazwyczaj było nie po drodze i jako ostatni był kupowany.
Cel statku wydaje się natomiast za łatwy. Tutaj bym podbił do 3 planet władanych przez konkretne frakcje. Inna kwestia że ta zdolność statku po ulepszeniu jest taka sobie. Tak jak pisał Runner, patrole bardzo rzadko potrafią przeszkodzić, ale też mogę miec nie pełny obraz ja gralem w Zewnętrzne Rubieże 11 rozgrywek.

Coś chyba jest nie tak z wartością ataku i życia bohatera, po ulepszeniu spada o 2. 5/6 na start to bardzo dużo, przypuszczam że powinno być 3/4 cały czas.

Planszetka że statkiem nie ma pokazanych slotów na modyfikacje, ładunek, załogę. Rozumiem, że można się posiłkować w tej k westii karta statku, ale uważam to za mało wygodne :p
Dzięki poprawiłem.
Daje nowe pliki, tym razem w postaci JPG. Coś nie potrafi się to do PDFa ani zapisac ani wydrukowac. Mam nadzieję, że drukarnia będzie w stanie to poprawić bo ja próbowałem z pół godziny i mi sie nie udało (Do JPGa ładnie drukuje, tyle, że jakoś siada).
Jak widać sloty są i moim zdaniem to nawet zgrabnie wygląda.
https://drive.google.com/file/d/1CcAdqM ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1XHPXbA ... sp=sharing
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Onishin »

szczudel pisze: 04 sie 2022, 15:46
Onishin pisze: 04 sie 2022, 06:08 Pancerz w grze jest bardzo rzadko, jest to mocno uzalezione od rozdania - IMHO to byłby ogromny nerf, bo przez całą gre moze sie nawet jedna sztuka nie pokazać, jeżeli tylko jedna osoba będzie przebijać się przez deck że sprzętem. Co więcej ktoś może go bardzo łatwo zdjąć z dostępnych w sklepie i przebijasz się od nowa przez cały deck (w podstawce jest chyba tylko jeden pancerz, max dwa na całą talie).
8000 kredytow wydaje się rozsądnie. To nie jest tak mało zważając na to, że trzeba wydawać na inne rzeczy, mi przynajmniej że "sprzetem", zazwyczaj było nie po drodze i jako ostatni był kupowany.
Cel statku wydaje się natomiast za łatwy. Tutaj bym podbił do 3 planet władanych przez konkretne frakcje. Inna kwestia że ta zdolność statku po ulepszeniu jest taka sobie. Tak jak pisał Runner, patrole bardzo rzadko potrafią przeszkodzić, ale też mogę miec nie pełny obraz ja gralem w Zewnętrzne Rubieże 11 rozgrywek.

Coś chyba jest nie tak z wartością ataku i życia bohatera, po ulepszeniu spada o 2. 5/6 na start to bardzo dużo, przypuszczam że powinno być 3/4 cały czas.

Planszetka że statkiem nie ma pokazanych slotów na modyfikacje, ładunek, załogę. Rozumiem, że można się posiłkować w tej k westii karta statku, ale uważam to za mało wygodne :p
Dzięki poprawiłem.
Daje nowe pliki, tym razem w postaci JPG. Coś nie potrafi się to do PDFa ani zapisac ani wydrukowac. Mam nadzieję, że drukarnia będzie w stanie to poprawić bo ja próbowałem z pół godziny i mi sie nie udało (Do JPGa ładnie drukuje, tyle, że jakoś siada).
Jak widać sloty są i moim zdaniem to nawet zgrabnie wygląda.
https://drive.google.com/file/d/1CcAdqM ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1XHPXbA ... sp=sharing
Troche czepialstwo, ale dałbym jeszcze spacje po przecinku
Zamiast
Djarin,"Mando"
Na
Djarin, "Mando"

Natomiast rozumiem, że może ciut "wyjechac" i wtedy trudno.
Ewentualnie jeszcze mozna poszukać bardziej pasującej czcionki.
Innych problemów już nie widzę.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Post autor: playerator »

szczudel pisze: 04 sie 2022, 01:51 (...) Jeżeli widzicie gdzieś jakieś literówki (...)
Na 2 kartach i planszy statku: tą --> tę

Może mógłbyś udostępnić te pliki .svg?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Post autor: Neoptolemos »

Statystyki 5/6 są absurdalnie mocne, postać może nie mieć dodatkowych umiejek i tak będzie przegięta.
Cel osobisty nudny i bardzo prosty do zrobienia - jak się gra łowcą, to minimum jeden sprzęt jest w zasadzie obowiązkowy. Cel, który spełnia się sam.
Grogu - jak się go zdobywa? Dajemy go automatycznie graczowi, który potrzebuje handicapu?
Brzeszczot - cel statku chyba nawet nudniejszy i bardziej automatyczny niż w przypadku celu karty, to już lepiej byłoby zrobić "rozegraj niespodziewane spotkania na planetach 2 różnych frakcji", chyba że taka była oryginalna idea.

Ogólnie dodatek wygląda dość fatalnie pod kątem gameplayowym. Jeśli bardzo Ci zależy, dużo lepiej by było wywalić jedną postać z gry (np. Bobę Fetta) i jej umiejętność dać Mando; analogicznie zrobić ze statkiem.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: szczudel »

Onishin pisze: 04 sie 2022, 15:55 Troche czepialstwo, ale dałbym jeszcze spacje po przecinku
Zamiast
Djarin,"Mando"
Na
Djarin, "Mando"

Natomiast rozumiem, że może ciut "wyjechac" i wtedy trudno.
Ewentualnie jeszcze mozna poszukać bardziej pasującej czcionki.
Innych problemów już nie widzę.
No właśnie wyjechało, a nie chcę zmniejszać ani zmieniać czcionki.
EDIT: Poprawiłem. Coś mi się pomyliło. Wczoraj miałem problemy aby to zmieścić, a teraz wstawiłem ta spację bez problemu.
playerator pisze: 04 sie 2022, 17:53 Może mógłbyś udostępnić te pliki .svg?
Jak ustalę z drukarnią, że format plików jest ok to udostępnię. Na razie walczymy z jakimś przestawianiem DPI, rozmiarów itp aby ten wydruk "działał". Chyba, że chcesz pomóc to jakoś poprawić? ;)
Neoptolemos pisze: 04 sie 2022, 19:05 Statystyki 5/6 są absurdalnie mocne, postać może nie mieć dodatkowych umiejek i tak będzie przegięta.
Cel osobisty nudny i bardzo prosty do zrobienia - jak się gra łowcą, to minimum jeden sprzęt jest w zasadzie obowiązkowy. Cel, który spełnia się sam.
Grogu - jak się go zdobywa? Dajemy go automatycznie graczowi, który potrzebuje handicapu?
Brzeszczot - cel statku chyba nawet nudniejszy i bardziej automatyczny niż w przypadku celu karty, to już lepiej byłoby zrobić "rozegraj niespodziewane spotkania na planetach 2 różnych frakcji", chyba że taka była oryginalna idea.

Ogólnie dodatek wygląda dość fatalnie pod kątem gameplayowym. Jeśli bardzo Ci zależy, dużo lepiej by było wywalić jedną postać z gry (np. Bobę Fetta) i jej umiejętność dać Mando; analogicznie zrobić ze statkiem.
Onishin wyłapał błąd ze statsami Mando. Poprawiłem.
Musiałem skasować przez przypadek tekst Grogu: automatycznie jest do Mando przypisany. To ma być w Setupie na karcie Mando.

Szczerze pasuje mi, że ma łatwo. Pewnie dzieciaki nie odpuszczą go więc taki maly handicap będzie dla młodszego jak znalazł.

Po prostu tłumaczyłem karty to nie moje pomysły więc nie mam do nich przywiązania.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Post autor: szczudel »

Nowa wersja.
https://drive.google.com/file/d/1YWWMHZ ... sp=sharing

Jest nowy statek i inne karty postaci. Szczerze mówiąc wole te pierwsze, ale za bardzo mi się podoba nowy statek aby odpuścić. Wydruk trochę gorszy bo na złożenie i zalaminowanie zamiast dwustronnego druku.
Podsyłam orginał, bo był inny Brzeszczot a w nowym pliku uzyłem starego.
Opinie o tych nowych statkach i umejkach?
Nosiadbt1100
Posty: 384
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 71 times
Been thanked: 89 times

Re: Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Post autor: Nosiadbt1100 »

Wygląda ciekawie :) Jakbyś zlecał do to drukarni, to daj proszę znać - może by też mogli dla mnie wydrukować :) Chociaż w sumie może nawet i by się dało to samemu ogarnąć (ostatnio drukuję sam ponad 500 kart do Warhammer Quest Przygodowa Gra Karciana i jakoś to leci :)).

Swoją drogą - zastanawiam się, czy nie będą chcieli wydać kolejnego dodatku właśnie z Mando, który bije rekordy popularności, a 3 sezon nadchodzi. Na pewno powstrzymuje ich brak Coreya Konieczki :/
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Outer Rim - wariant Mandalorian

Post autor: szczudel »

Wydrukowałem w lokalnej drukarni. Karty zakoszulkowałem więc bajka. Statki skleilem dwustronną taśmą wewnątrz więc wygląda odpowiednio dobrze.
ODPOWIEDZ