Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Kod: Zaznacz cały

To ma znaczenie przy eventach (o ile dobrze rozumiem play/put into play). Event można zagrać (play) ale nie dołożyć do gry (put into play). W takim przypadku efekt pierścienia może zagrać event (play) za koszt 0 ale bohaterowie muszą mieć sferę odpowiednią do eventu.
Poprawka po sprawdzeniu FAQ
Q: When I use the ability on Vilya (D 109) to play a
card, do I still need a resource match?
A: No. Playing a card at “no cost” is different from
playing a card for “0 cost.” A 0 cost card still requires
a resource match, however, playing a card at “no cost”
removes the need for a resource match.

Poniżej jest poprawna interpretacja pierścienia.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2022, 21:08 przez c08mk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Nie, nie, nie, Vilya zagrywa WSZYSTKO, niezależnie od kosztu/sfery - jeśli na karcie jest napisane FOR NO COST, to znaczy, że omija się wszelkie restrykcje tego typu.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mordajeza »

Miałem kiedyś core set do 1. edycji i odbiłem się, mimo dwóch podejść w odstępie 2-3 lat. Słysząc opinie, że core set do 2. edycji jest przyjaźniejszy kupiłem i… nie chciałbym zapeszać po jednej partii solo, ale tym razem chyba siadło ;)

No i oczywiście już myślę o dodatkach (jeśli po kilku kolejnych partiach nadal będzie mi się podobało). W związku z tym: przepraszam, jeśli to pytanie gdzieś już padło, ale czy karty z pierwszej i dużej edycji czymkolwiek się różnią (oczywiście poza językiem).
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

mordajeza pisze:No i oczywiście już myślę o dodatkach (jeśli po kilku kolejnych partiach nadal będzie mi się podobało). W związku z tym: przepraszam, jeśli to pytanie gdzieś już padło, ale czy karty z pierwszej i dużej edycji czymkolwiek się różnią (oczywiście poza językiem).
Na nowych są uwzględniony erraty, czyli pojedyncze karty dostały nerfa w ciągu tych 10 latek.

Dwa, że nowe pudła zawierają dodatkowe karty kampanii. W oryginalne cykl to był po prostu zbiór pojedynczych scenariuszy
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mordajeza »

Spoiler:
Czyli można swobodnie mieszać pierwszą i drugą edycję?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

To jest inny model wydawniczy, a nie zupełnie nowa edycja. Wszystkie wydania i dodatki są kompatybilne ze sobą.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Jak tam zamawiający z sklepów PL? dostaliście już swoje egzemplarze kampanii Angmar?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Ayaram pisze: 25 wrz 2022, 10:35 Jak tam zamawiający z sklepów PL? dostaliście już swoje egzemplarze kampanii Angmar?
Tak, przyszło w zeszłym tygodniu (3trolle).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: krokodiler »

Nie wiem, może już było: oficjalnie ogłoszono brak dodruków starej edycji LotRa - link do wątku @BGG
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Oj, myślałem że chociaż brakującą sagę dokupię - a trzeba będzie dwupak po nowemu...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

krokodiler pisze: 28 wrz 2022, 19:42 Nie wiem, może już było: oficjalnie ogłoszono brak dodruków starej edycji LotRa - link do wątku @BGG
Wygląda też, że talii Nightmare w ogóle nie będzie. W żadnej nowej instrukcji nie ma informacji o wyższym poziomie trudności "Nightmare Deck" podczas gdy w starych instrukcjach info pojawiało się gdzieś pod koniec. Do tego dochodzi info o braku dodruków starej edycji.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Wkurza mnie ten burdel informacyjny wokół LOTRa...

Tu niby "nie uśmiercają" tytuł, ale po cichu gdzieś na reddicie piszą o braku dodruków.
W międzyczasie robią nową edycje, ale gdzieś wspominają że nie wszystko się w niej pokaże.
Cisza na temat nightmarów...

To po co to na nowa edycja, jak strach w to wchodzić nowym graczom? :?
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Evokenx »

Jak dla mnie nightmare decki były mocno średnie, ja jako kolekcjoner nie zbieram ich. Może nawet lepiej, że ogłosili koniec dodruku starego modelu wydawniczego. Mi się to widzi tak, że będzie teraz większa szansa na dodruk wszystkiego w nowej edycji
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Evokenx pisze: 28 wrz 2022, 21:04 Jak dla mnie nightmare decki były mocno średnie, ja jako kolekcjoner nie zbieram ich. Może nawet lepiej, że ogłosili koniec dodruku starego modelu wydawniczego. Mi się to widzi tak, że będzie teraz większa szansa na dodruk wszystkiego w nowej edycji
Dla mnie masa nightmarów jest ZNAKOMITYCH, i nie chodzi tu nawet o podbicie poziomu trudności - niektóre z nich to po prostu patche do pewnych scenariuszy. Np takie Koszmarne Martwe Bagna są świetnym questem ;). Koszmarne talie w wielu przypadkach podbijają klimat i uwypuklają mechaniki danego scenariusza, które w pierwotnej wersji miały działać, ale różnie z tym było ;).
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: foxikos »

Jako nowy zawodnik tutaj... zakupiłem sobie ostatnio w miarę dobrej cenie 2xCore + pełny cykl Cienie Mrocznej Puszczy po PL wszystko, będę zasiadał do rozgrywek w większości SOLO.
Na ten moment posiłkuje się deckami z ringdb, ale planuje po kilkunastu grach coś podziałać ze swoim.

Bardzo liczę na tą grę, zdaje sobie sprawę że wielu dodatków już nie dokupię ze względu na brak dostępności lub chore ceny, lecz dla niedzielnego solo gracza będzie to w zupełności wystarczające 8)
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Desaix1800 »

Czy core set wydany teraz przez FFG to jest jakaś nowa edycja czy tylko aktualizacja szaty graficznej? Czy jest szansa na edycję PL? To w końcu Asmodee wieć chyba Rebel powinien wydać?
Kiler
Posty: 121
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła/Stargard
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Kiler »

Desaix1800 pisze: 26 paź 2022, 23:37 Czy core set wydany teraz przez FFG to jest jakaś nowa edycja czy tylko aktualizacja szaty graficznej? Czy jest szansa na edycję PL? To w końcu Asmodee wieć chyba Rebel powinien wydać?
FFG tutaj opisało co i jak:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -the-tale/

Z uwagi na to, że to Rebel to nie nastawiałbym się na wersję polską.
Spoiler:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Nie ma widoków na polską wersję, bo Rebel nie będzie chciał podzielić doświadczeń Galakty, która szybko dostała zadyszki i nie doprowadziła projektu do końca. Pamiętam słynną akcję z zapisami na Czarnych Jeźdźców, gdzie celem było zebranie 50 sztuk i był z tym problem. Patrząc teraz, to sam BOLLO by tyle kupił na handel ;) Niemniej cieszę się, że tamta akcja sprawiła, że Galakta trochę jeszcze wydała po polsku, bo dzięki temu posiadam całą Sagę w naszym języku.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Skoro nikt nie schylił się po Marvel Champions z tak nośnym IP to ja już nie wierzę w żadnego kooperacyjnego LCGa po polsku... ;).
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

Ja tylko żałuję że nie dociągnęli w formule POD tych 2 ostatnich cykli. Moja dusza kolekcjonera przez to cierpi.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

preshiq pisze: 27 paź 2022, 13:26 Ja tylko żałuję że nie dociągnęli w formule POD tych 2 ostatnich cykli. Moja dusza kolekcjonera przez to cierpi.
Print on demand brakujacych dwoch cykli po polsku to jedno.
A ilu byloby chetnych na pelne stare cykle po polsku jako POD? Znow bylby klopot zebrac 50 zapalencow?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Ja myślę że galakta nauczyła i wydawców i graczy, że pakowanie się w wersję pl to pułapka.

Myślę że lotr na stałe zostanie u mnie w głowie jako najbardziej upierdliwa gra do zbierania ever.

Nie mniej cieszę się, że mam w kolekcji pół lotra i Ah w razie czego jakbym miał z kimś kto gorzej ogarnia ang pograć.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Każdy LCG to pułapka, bo ilu jest kolekcjonerów, którzy skompletują całość? Nie aż tylu żeby wydawca na tym zarobił. Największy zysk to zawsze coreset, a później równia pochyła z każdym dodatkiem. Zdarzają się dodatki bardziej ponętne dla graczy, ale to tylko wyskoki, na bazie których nie można planować strategii sprzedaży. Galakta kiedyś się tłumaczyła, że wydawanie kolejnych cykli jest dla niej zupełnie nieopłacalne, bo są minimalne limity druku i towar zalega. Po prostu model LCG to przede wszystkim kolekcjonerstwo, a niekoniecznie granie. Można to zaobserwować w tematach poszczególnych gier, gdzie im dalej w las, tym mniej wypowiedzi dotyczących nowych treści.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Gry są po to, żeby w nie grać. Dla mnie sam model lcg to pół biedy, większy problem to astronomiczna prędkość ffg z dodatkami. No przecież nie ograniczę swoich innych hobby/obowiązków żeby grać z tempem jakie zakłada ffg. Z drugiej strony nie po to gram w rozbudowaną grę z deck buildingiem, tysiącem synergii by nie testować wszystkiego co chce, bo już czas otwierać nowe pudło.

W takim marvelu świętujemy właśnie 3 rocznicę wydania i w tym czasie wyszło 39 postaci. Słownie: trzydzieści dziewięć bohaterów. Biorąc pod uwagę że to gra deck-buildingowa która nie ma działać na zasadzie: raz zagraj bohaterem i zapomnij o jego istnieniu to żeby to ograć w tempie ffg to trzeba dosłownie grać codziennie. Sam gram w to od premiery jestem w połowie, a raczej byłbym zdania że poświęcam na marvela za dużo czasu niż za mało.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Zarówno WP, jak i Marvel zapewniają masę regrywalności już przy niewielkiej puli kart. Z każdym dodatkiem pula ta się zwiększa i to również powoduje, że gracz ma coraz więcej możliwości już na etapie budowy talii. Zwłaszcza w WP jest ogromna dowolność i minimum ograniczeń. Co to powoduje? Ano to, że gracz nie jest w stanie ogarnąć tego wszystkiego i w pewnym momencie wysiada lub staje się kolekcjonerem. Ja nim byłem przez moment, ale doszedłem do wniosku, że 90% kart ląduje w klaserze i nawet ich nie znam. Bez sensu, bo ja chcę być graczem. Dlatego zostawiłem sobie część kontentu, a reszta poszła na handel. To co mam, to i tak sporo grania. Niestety taka postawa jest niekorzystna dla wydawcy, bo spada mu sprzedaż z każdym dodatkiem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ