Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: ko2a »

kozz84 pisze: 19 paź 2021, 12:32
Pytanie: "Zostanie wydana jako dodatek czy niezależna gra podstawowa?"

Odpowiedź: "Zobaczymy jaki druk będzie organizowany"
Tego typu komentarze tylko pokazują jak idiotyczną decyzją było wydanie Venus w dwóch wersjach: jako podstawka i dodatek. Nie dość, że mąci to ludziom, którzy chcą kupić grę i co chwila zadają pytania na forach czym się różni jedno od drugiego, to jeszcze komplikuje to produkcję towaru.

Załóżmy, że egmont będzie musiał wydać Venus jako nową podstawkę. Ile osób kupi i zdziwi się, że już posiada połowę pudełka. Co z dodatkiem z mapą Balearica? Trzeba będzie kupić Balearica / Cyprus czy Balearica / Italia? W obydwu przypadkach również 1/2 produktu idzie do śmietnika.

Nie wyobrażam sobie, żeby egmont wydał Venus inaczej niż jako dodatek (zwłaszcza, że dopiero co był dodruk podstawki).
Oby było odwrotnie bo pomimo stażu planszowkowego w tego hiciora nie grałem i się powstrzymuje.
A że gra zazwyczaj we dwie osoby tym bardziej kibicuje projektowi ^^
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: WieszKto »

Czy wiadomo kiedy dodatek Venus wyjdzie po polsku?
rogal
Posty: 237
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: rogal »

Jutro będzie live z wydawca wiec cos więcej się dowiemy
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Asurmar »

rogal pisze: 04 kwie 2022, 07:46 Jutro będzie live z wydawca wiec cos więcej się dowiemy
Informacje z live'a:
1) Egmont chce wydrukować Venus jako dodatek.
2) Egmont chce wydrukować dodatek Solitaria.
3) Termin druku nie jest znany, bo czekają na druk międzynarodowy.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Losiek »

Fantastyczna informacja!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Losiek pisze: 06 kwie 2022, 20:23 Fantastyczna informacja!
Gdyby nie punkt 3) (niewiadomo ile przyjdzie nam czekać na dodatki) to podpisałbym się pod powyższym :)
Czekam z niecierpliwością na oba dodatki, i o ile ceny nie będą kosmiczne, to kupię oba.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Losiek »

Solo mnie zupełnie nie interesuje ale Venus jak najbardziej. Cena raczej nie powinna zwalać z nóg, Egmont rozsądnie wyceniał gry i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Asurmar »

Losiek pisze: 06 kwie 2022, 20:59 Solo mnie zupełnie nie interesuje ale Venus jak najbardziej. Cena raczej nie powinna zwalać z nóg, Egmont rozsądnie wyceniał gry i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Na nagraniu mówili też, że ze względu na aktualne problemy z produkcją gier i kurs euro spokojnie czekają na druk międzynarodowy, żeby właśnie cena nie zwalała z nóg.
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 56 times
Been thanked: 24 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Luk83bb »

Solitaria? Bajka...czekamy
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: feniks_ciapek »

Losiek pisze: 06 kwie 2022, 20:59 Solo mnie zupełnie nie interesuje ale Venus jak najbardziej. Cena raczej nie powinna zwalać z nóg, Egmont rozsądnie wyceniał gry i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Solitaria ma też wariant kooperacyjny na 2 graczy, więc może nie wylewaj dziecka z kąpielą :)
bestea
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2020, 08:45
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: bestea »

Są jakieś nowe wieści o polskim wydaniu Venus? Temat jakby zamarł.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: tomuch »

I solo...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Abizaas »

Ktoś pisał do Egmonta? Bo jak mam czekać nie wiadomo ile to wolę wziąć wersję EN i sobie już grać.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: bisk »

Abizaas pisze: 28 wrz 2022, 23:03 Ktoś pisał do Egmonta? Bo jak mam czekać nie wiadomo ile to wolę wziąć wersję EN i sobie już grać.
bestea pisze: 08 sie 2022, 18:11 Są jakieś nowe wieści o polskim wydaniu Venus? Temat jakby zamarł.
Na "Planszówkach w Spodku" podpytałem na stoisku Egmont - potwierdzono wcześniej podawaną informację, że jeśli dojdzie do wydania Venus to będzie to dodatek a termin... może przyszły rok ze wskazaniem nawet na jego koniec :(
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Abizaas »

Czyli albo zaopatrzyć się w pl podstawkę i czekać na pl venus albo wziac wszystko po angielsku. Jak duzo w Concordii tekstu?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 212
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 88 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: AnlAir »

Abizaas pisze: 29 wrz 2022, 22:51 Czyli albo zaopatrzyć się w pl podstawkę i czekać na pl venus albo wziac wszystko po angielsku. Jak duzo w Concordii tekstu?
Tekstu niewiele jedno do dwóch zdań na kilku kartach. (bodaj 7 na ręce)
Wszyscy zaczynają z taką samą ręką a to co pojawia się do zakupu w sumie jest prawie tym samym, niektóre karty z lekkim twistem.
Karty bardzo łatwe do zapamiętania i gra ostro przyspiesza, po 1-2 grach nikt już nie czyta tekstu, downtime jest wręcz ujemny :)
Instrukcja dobra i zaledwie 4ry strony i dostępna w jęz. polskim.
Z dodatkiem Sól, dochodzą kafelki forum, niektóre z tekstem ale ikonografia jest wystarczająca, bądź 'przypominajka'.
TheAdam93
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: TheAdam93 »

To ja zapytam dodatki map jak to wygląda z dostępnością i czy wersję językowe angielskiego mają w nich jeszcze mniejsze znaczenie?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

TheAdam93 pisze: 30 wrz 2022, 09:15 To ja zapytam dodatki map jak to wygląda z dostępnością i czy wersję językowe angielskiego mają w nich jeszcze mniejsze znaczenie?
Mam Egipt i Kretę i jest tam krótki opis prostej mechaniki dla mapy Egiptu - jak jedna osoba zna język i wytłumaczy, to wystarczy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

TheAdam93 pisze: 30 wrz 2022, 09:15 To ja zapytam dodatki map jak to wygląda z dostępnością i czy wersję językowe angielskiego mają w nich jeszcze mniejsze znaczenie?
Mapy można spokojnie kupować wersje zagraniczne. Nie wprowadzają nowych kart, a tylko drobne modyfikacje zasad, które jedna osoba może wytłumaczyć.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: okon »

Czy w dodatku salsa znajduję się mapa do gry w 2 osoby ??? Bo nie jestem pewny czy ta mniejsza jest przeznaczona dla 2 czy 3 graczy i jakie macie odczucia z gry na niej. Sposobie się do kupna tej gry ale gram głównie 2 osobowo.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: bobule »

okon pisze: 02 paź 2022, 13:08 Czy w dodatku salsa znajduję się mapa do gry w 2 osoby ??? Bo nie jestem pewny czy ta mniejsza jest przeznaczona dla 2 czy 3 graczy i jakie macie odczucia z gry na niej. Sposobie się do kupna tej gry ale gram głównie 2 osobowo.
No to Concordia jest gra gdzie lepiej jak jest więcej :p cała mechanika gry opiera się na tym, by umiejetnie wykorzystywac to co się dostanie od innych graczy. Jak dla mnie warto siadać do Concordii jedynie w składzie 3+(w zależności od mapy).
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: vder »

bobule pisze: 02 paź 2022, 13:38
okon pisze: 02 paź 2022, 13:08 Czy w dodatku salsa znajduję się mapa do gry w 2 osoby ??? Bo nie jestem pewny czy ta mniejsza jest przeznaczona dla 2 czy 3 graczy i jakie macie odczucia z gry na niej. Sposobie się do kupna tej gry ale gram głównie 2 osobowo.
No to Concordia jest gra gdzie lepiej jak jest więcej :p cała mechanika gry opiera się na tym, by umiejetnie wykorzystywac to co się dostanie od innych graczy. Jak dla mnie warto siadać do Concordii jedynie w składzie 3+(w zależności od mapy).
przeciwwaga
To jako przeciwwaga powiem, że mi sie bardzo dobrze gra w concordię na 2 osoby :D i podeszło o wiele lepiej niż jakieś tam zamki czy terraformacje. Chociaż głownie na mapie egipt z kretą.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

vder pisze: 02 paź 2022, 13:48 To jako przeciwwaga powiem, że mi sie bardzo dobrze gra w concordię na 2 osoby :D i podeszło o wiele lepiej niż jakieś tam zamki czy terraformacje. Chociaż głownie na mapie egipt z kretą.
:+1: Też pod grę na dwie osoby kupiłem Egipt z Kretą, i Kreta sprawdzała mi się bardzo dobrze.
Korsyka też powinna być spoko, ale nie grałem.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 56 times
Been thanked: 24 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Luk83bb »

okon pisze: 02 paź 2022, 13:08 Czy w dodatku salsa znajduję się mapa do gry w 2 osoby ??? Bo nie jestem pewny czy ta mniejsza jest przeznaczona dla 2 czy 3 graczy i jakie macie odczucia z gry na niej. Sposobie się do kupna tej gry ale gram głównie 2 osobowo.
Jest mapa Hiszpani, z tego co pamiętam, ma 22 miasta i na pewno lepiej się gra we dwójkę niż w podstawce na mapie Włoch. Mapa Krety ma ok. 20 miast i mniej prowincji. Ale jak masz kupić samą mapkę Krety i Egiptu za 70zł to zdecydowanie warto dopłacić do Salsy - za 100zł oprócz mapy dostajesz towar - sól i kafelki forum.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Piaskoryb »

Concordia Salsa ma fajną mapkę na 2 graczy :) Będzie to najmniejsza i najciaśniejsza mapka i zawsze graliśmy w nią na 2jkę + czasem na odrobinę większej. Będziesz zadowolony. Wiadomo że jak więcej graczy to większe mapy, ale my byliśmy zadowoleni z tej mapy na 2jkę.
ODPOWIEDZ