Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Fiacik pisze: 18 lip 2022, 15:19 To jest niesamowite jak polskie wydawnictwo zbutowało tę grę, nie zasłużyła na to. Z takim podejściem i bardzo wąskim portfolio wydawniczym prędzej czy poźniej podzielą los Lacerty.
Podobno mieli do 15 lipca podjąć decyzję (prawdopodobnie chcieli finalnie zobaczyć ile się sprzedało podstawki i sprawdzić czy się opłaca robić dodatki), ale niestety nadal cisza.

Też uważam, że skopali sprawę, bo gra rewelacyjna.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Przypuszczam, że sprzedaż mogłaby być rewelacyjna, jednak tutaj niestety zerowy marketing zawinił no i myślę, że szału nie ma. Wystarczy spojrzeć na nas samych jako potencjalnych klientów - jeśli nie ma czegoś w social mediach to albo się o tym w ogóle nie dowiadujemy, albo z góry zakładamy, że nie jest godne uwagi. Wiele spotkałam też opinii typu: aaa. mam starą edycję to po co mi nowa :) To jednak opinie osób, które SW już znają, a targetem imo powinni być także ci, którzy wcześniej nie grali w 1 ed. Pomijam już fakt, że nowa edycja to majstersztyk a inni autorzy powinni się uczyć jak "naprawiać" swoje projekty od C. Dauch'a :)
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

shad pisze: 19 lip 2022, 17:40 Przypuszczam, że sprzedaż mogłaby być rewelacyjna, jednak tutaj niestety zerowy marketing zawinił no i myślę, że szału nie ma. Wystarczy spojrzeć na nas samych jako potencjalnych klientów - jeśli nie ma czegoś w social mediach to albo się o tym w ogóle nie dowiadujemy, albo z góry zakładamy, że nie jest godne uwagi. Wiele spotkałam też opinii typu: aaa. mam starą edycję to po co mi nowa :) To jednak opinie osób, które SW już znają, a targetem imo powinni być także ci, którzy wcześniej nie grali w 1 ed. Pomijam już fakt, że nowa edycja to majstersztyk a inni autorzy powinni się uczyć jak "naprawiać" swoje projekty od C. Dauch'a :)
Żeby nie było - ja się o Summoner Wars 2 dowiedziałem z zagranicznego youtube. Nie znałem 1 edycji wcześniej.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

CrossSleet pisze: 19 lip 2022, 20:17
shad pisze: 19 lip 2022, 17:40 Przypuszczam, że sprzedaż mogłaby być rewelacyjna, jednak tutaj niestety zerowy marketing zawinił no i myślę, że szału nie ma. Wystarczy spojrzeć na nas samych jako potencjalnych klientów - jeśli nie ma czegoś w social mediach to albo się o tym w ogóle nie dowiadujemy, albo z góry zakładamy, że nie jest godne uwagi. Wiele spotkałam też opinii typu: aaa. mam starą edycję to po co mi nowa :) To jednak opinie osób, które SW już znają, a targetem imo powinni być także ci, którzy wcześniej nie grali w 1 ed. Pomijam już fakt, że nowa edycja to majstersztyk a inni autorzy powinni się uczyć jak "naprawiać" swoje projekty od C. Dauch'a :)
Żeby nie było - ja się o Summoner Wars 2 dowiedziałem z zagranicznego youtube. Nie znałem 1 edycji wcześniej.
Ja podobnie. Natrafiłem na recenzję na Dice Tower, bo marketing polskiej wersji był... hmm w sumie to tak naprawdę go nie było ;)
Wydawca zachował się tak jakby pod przymusem wydał tą podstawkę, bo tak hmm wypadało (?), a dalej to cytując Hansa Solo: "I bon voyage excuse moi cmoknijcie mnie w wo*a" :D
Gra jest świetna i obok Radlands to moja ulubiona dwuosobówka. Jakbym miał mieć jedną grę do grania w dwie osoby to na pewno byłoby to SW 2 edycja :)
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Od wczoraj można za darmo wypróbować online 2 nowe frakcje, czyli Wieczną Radę i Krasnoludy z grzybicą :D promo trwa do 10 sierpnia :wink:
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: kozz84 »

Niesłychane, że Summoner Wars druga edycja nie ma żadnej recenzji po polsku. Wydawca myśli, że pozytywne recenzje Dice Tower, SUSD i No Pun included wystarczą do jej popularyzacji? Pytam się ironicznie, ponieważ bardzo chciałbym, żeby ta gra przyjęła się i były do niej wydawane dodatki.

Unmatched jest fajne, ale trochę zbyt proste jak dla mnie. Summoner Wars bardziej rozbudowany, ale nie do tego stopnia, żeby odstraszyć rodzinę.
Awatar użytkownika
koniu_ko
Posty: 43
Rejestracja: 20 kwie 2021, 19:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: koniu_ko »

Tak, ja jestem bardzo zaskoczony brakiem widocznego wsparcia wydawniczego i recenzenckiego w Polsce - zwłaszcza, że pierwsza edycja była stosunkowo popularna. Wydawałoby się, że będzie hit murowany, a gra w zasadzie jest dostępna tylko w niektórych sklepach, a o dodatkach nic.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: vinnichi »

Fajnie zrobione porównanie obu wersji

https://planszoweodkrycia.pl/2022/07/su ... ej-edycji/
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
dannte
Posty: 726
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: dannte »

vinnichi pisze: 20 sie 2022, 17:10 Fajnie zrobione porównanie obu wersji

https://planszoweodkrycia.pl/2022/07/su ... ej-edycji/
Było już wrzucane przez autorkę: viewtopic.php?f=1&t=9704&start=2675#p1483355

Nie jest to porównanie dwóch edycji/wersji - zawiera pewne porównania mechanik, ale bardziej jest to porównanie dwóch master setów: tego z drugiej edycji do tego z pierwszej. Więc nie sugerowałbym się tym porównaniem w pełni przy próbie określenia różnic między edycjami.
1. edycja miała znacznie więcej zawartości niż tylko master set, ale 2. edycja nie jest jeszcze zamknięta, więc pewnie tę zawartość w końcu dogoni.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Confidential »

https://www.plaidhatgames.com/news/2022 ... preorders/

Quick question:
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z shippingiem do Europy?
Also, czy ma ktoś konto na stronie Plaid Hat i ma możliwość zamówienia tych cudeniek?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Wosho »

Kolejny przykład po Ashes jak brakiem wsparcia i marketingu zabic fajna gre po lokalizacji.
Czy moglby sie ktos wypowiedziec co z nastepnymi dodatkami po PL, dlaczego nie ma zadnych turniejow itd?
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: korbol »

W sierpniu pytałem Cube'a przez ich profil na Facebooku, czy będą wydawać dodatki:
"Niestety decyzja jeszcze nie zapadła, z całą pewnością podzielimy się nią jak tylko będziemy wiedzieli na czym stoimy z tym tematem".
Jak dla mnie mało optymistyczna odpowiedź :?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: japanczyk »

korbol pisze: 30 wrz 2022, 13:51 W sierpniu pytałem Cube'a przez ich profil na Facebooku, czy będą wydawać dodatki:
"Niestety decyzja jeszcze nie zapadła, z całą pewnością podzielimy się nią jak tylko będziemy wiedzieli na czym stoimy z tym tematem".
Jak dla mnie mało optymistyczna odpowiedź :?
Strasznie slabe podejscie - zero marketingu ma ta gra, wiec jak ma sie sprzedawac
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: kozz84 »

word of mouth?

Nie zawsze potrzebny jest marketing, żeby gra się sprzedała. Często ludzie sami coś podłapią i sprzedaż wystrzeli.

Ja tylko nie rozumiem czemu żaden z polskich recenzentów nie zrobił o tej grze materiału. Zwłaszcza, że edycja 1 cieszyła się u nas sporą popularnością.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: japanczyk »

kozz84 pisze: 30 wrz 2022, 14:26 word of mouth?

Nie zawsze potrzebny jest marketing, żeby gra się sprzedała. Często ludzie sami coś podłapią i sprzedaż wystrzeli.

Ja tylko nie rozumiem czemu żaden z polskich recenzentów nie zrobił o tej grze materiału. Zwłaszcza, że edycja 1 cieszyła się u nas sporą popularnością.
Zawsze jest potrzebny marketing - WoM dziala tylko i wylacznie jak gra jest turbo wybitna, albo jest niszowa perełką, a nie jak jest dobrym, solidnym produktem celowanym do okreslonego odbiorcy
Widocznie zaden polski recenzent nie jest zainteresowany Summoner Wars, to jednak gra okreslonego tyupu, a czas recenzenta nie jest z gumy
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: XLR8 »

Trochę smutek, bo gra jest naprawdę bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Grellenort »

japanczyk pisze: 30 wrz 2022, 15:19 Widocznie zaden polski recenzent nie jest zainteresowany Summoner Wars, to jednak gra okreslonego tyupu, a czas recenzenta nie jest z gumy
Oj, zbyt wielkoduszne stwierdzenie. Po pierwsze, recenzenci to nie tylko jutuberzy, w polskim necie jest dużo większych i mniejszych blogów planszówkowych. Napisanie nieprzesadnie długiego tekstu to nie jest zadanie na cały dzień i w przypadku tak dobrze ocenianej za granicą gry warto by było to zrobić. Antymarketing tej gry trzyma ją jednak skutecznie poza radarem, bo takich wpisów jest mniej niż palców u ręki drwala rencisty.

Ogranie master seta pod kątem recenzji to też nie problem. Teoretycznie, żeby podzielić się pierwszymi wrażeniami potrzebne są trzy partie, ażeby zobaczyć w akcji wszystkie frakcje - czy to po swojej czy też przeciwnej stronie boiska. Jedna partia to maks 30 minut, co daje 1,5 h grania. Mniej niż w przypadku jednej partii w eurasa średniej ciężkości ;)

Źle się stało, że gra przeszła tak bardzo bez echa. Skirmish z tak szybkim set- i clean upem jasnymi zasadami i rozsądnym czasem partii powinien zyskać więcej posłuchu. Domyślam się, że Cube nie posłało w świat nawet pół egzemplarza recenzenckiego i nie wydało na reklamę żadnej kasy, w myśl zasady, że solidny produkt obroni się sam. Tyle że w czasach nadprodukcji nowych tytułów bez reklamy ginie się w tej klęsce urodzaju choćby nie wiem co. A z odrobiną promocji gra wzleciałaby równie wysoko co Hero Realms, Unmatched czy Dice Throne, bo robi to samo co one równie dobrze.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: vinnichi »

a nawet lepiej :-) dziwna była ta dystrybucja, praktycznie wystawiali grę tylko na allegro, jakiś chyba jeden sklep to miał. Teraz widzę że 3trolle już mają, planszostrefa zupełnie sobie odpuściła, mimo że z 1 ed mieli praktycznie wszystko. Świetny tytuł, szkoda
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Errorek
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2020, 23:32
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Errorek »

Napisałem do wydawcy czy planują wydać dodatki po PL ale echo. Jestem z zawieszeniu bo nie wiem czy czekać czy pozbywać się już egzemplarza.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Fiacik »

Errorek pisze: 20 paź 2022, 22:28 Napisałem do wydawcy czy planują wydać dodatki po PL ale echo. Jestem z zawieszeniu bo nie wiem czy czekać czy pozbywać się już egzemplarza.
Nie zdziwiłbym się, gdyby to wydawnictwo w niedługim czasie podzieliło los Lacerty. Są na dobrej drodze.
Irenicus
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:56
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Irenicus »

Gdyby jednak dodatki nie wyszły po polsku. Czy Polska podstawka będzie kompatybilna z tymi w wersji angielskojęzycznej ?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

Irenicus pisze: 21 paź 2022, 11:01 Gdyby jednak dodatki nie wyszły po polsku. Czy Polska podstawka będzie kompatybilna z tymi w wersji angielskojęzycznej ?
Nie bardzo wiem, co tu miałoby być niekompatybilnego? Po prostu talia będzie po angielsku. Rewersy nie mają znaczenia bo to i tak cała talia. Rozmiar kart jest ten sam na planszy. Żetony te same.
Ja zdecydowałem, że zostawiam polską podstawkę do pogrania ze znajomymi, a dodatki wezmę po angielsku do bardziej "hardcorowego" grania.

BTW też mi się wydaje, że to wydawnictwo za chwilę upadnie. Może wtedy ktoś inny dodrukuje Martwą Zimę i zrobi dodatki w PL do SW :P
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: kozz84 »

Largo pisze: 21 paź 2022, 11:10
Irenicus pisze: 21 paź 2022, 11:01 Gdyby jednak dodatki nie wyszły po polsku. Czy Polska podstawka będzie kompatybilna z tymi w wersji angielskojęzycznej ?
Nie bardzo wiem, co tu miałoby być niekompatybilnego? Po prostu talia będzie po angielsku. Rewersy nie mają znaczenia bo to i tak cała talia.
W summoner Wars jest możliwość budowania talii. Jeśli karty będą inaczej drukowane ma to znaczenie. No i dziwnie się gra w karciankę, gdy słowa kluczowe są w pl/en.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

kozz84 pisze: 21 paź 2022, 11:44
Largo pisze: 21 paź 2022, 11:10
Irenicus pisze: 21 paź 2022, 11:01 Gdyby jednak dodatki nie wyszły po polsku. Czy Polska podstawka będzie kompatybilna z tymi w wersji angielskojęzycznej ?
Nie bardzo wiem, co tu miałoby być niekompatybilnego? Po prostu talia będzie po angielsku. Rewersy nie mają znaczenia bo to i tak cała talia.
W summoner Wars jest możliwość budowania talii. Jeśli karty będą inaczej drukowane ma to znaczenie. No i dziwnie się gra w karciankę, gdy słowa kluczowe są w pl/en.

A tak sorry zapomniałem o budowaniu talii. Sam gram gotowymi tylko :)
dannte
Posty: 726
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: dannte »

Ciekawy news od projektanta gry dot. drugiej edycji: https://boardgamegeek.com/thread/298692 ... 5#41415925

Nie kojarzę, by było to wcześniej ogłaszane, ale pracują nad jakimś trybem solo kampanijnym (scenariusze przeciwko AI). Nie wiem czy tylko dla tych co mają subskrypcję online, czy także jakoś inaczej. Tutaj też jakieś zdawkowe info sprzed roku: https://www.plaidhatgames.com/news/2021 ... rs-online/ (cyt: "Saga Mode: Small, 1-player story campaigns for each summoner, each with unique, unlockable rewards.").

Kojarzę, że i dla 1. edycji, jak i dla 2., AI było słabe, więc jeśli to będzie zestaw zwykłych pojedynków to raczej słabo - ale jeśli kwestia jakichś wyzwań/łamigłówek to pewnie będę zainteresowany.
ODPOWIEDZ