Pudełka na karty Mini American

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Pudełka na karty Mini American

Post autor: Maxior80 »

Witam.

Macie może namiar na pudełka do kart Mini American w polskiej dystrybucji. Szukam po sklepach oraz allegro i kiepsko. Pudła do standardowych rozmiarowo kart w wielu rodzajach. Ze sklejki, kartonowe, skórzane, z tworzyw sztucznych. Jeśli chodzi o ilość kart to od kilkudziesięciu do kilku tysięcy. Co do american mini to znalazłem tylko to...

Obrazek

Szukam czegoś na 100 kart + do 400.

Macie jakieś pomysły?

Mogą być że sklejki, kartonowe, z tworzyw sztucznych.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: XLR8 »

A tuck boxy z bgg?
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Maxior80 »

Wielkie dzięki. Szukam już na BGG. Sorki jestem "nowy" w planszówkach, nie wiedziałem nawet że coś takiego jest.
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Maxior80 »

Tuck boxy sobie wydrukuję. Pudełka trochę bardziej trwałe posklejam sobie z płyt "piankowo-kartonowych"

Jednak dziwi mnie że raczej kiepsko na polskim rynku z pudełkami z tworzyw sztucznych lub sklejki dla american mini.

Gier wykorzystujących ten format kart jest sporo na rynku i większość raczej popularnych, mainstream 'owych jak : Talizman: Magia i Miecz, Horror w Arkham, Gra o Tron, Letnisko, Star Wars: Imperium Atakuje, Twilight Imperium, Władca Pierścieni Wyprawa przez Śródziemie, Posiadłość Szaleństwa, seria Zombicide i wieeele wieeele innych.

Jak nie kupi się insertu lub go samemu nie zrobi to kiepsko z "gotowcami".

Pół biedy jak na rynku jest insert w sensownej cenie, ale np. do takiego Massive Darkness 2 jest z tym kiepsko, a to co jest zabija ceną. Gra ma sporo kart i innych komponentów.
Przydały by się gotówce na 100, 200, 400 itd. kart. By karty były dość bezpiecznie przechowywane bez żadnego spinania gumką itd....

Na "alledrogo" są "podajniki" i "stojaki" na american mini, jeśli chodzi o pudełka to d**a.

Jak wy przechowujecie ten format kart? Macie jakiś namiary na gotówce na polskim rynku? Może pudełko z jakiegoś innego produktu wam idealnie pasuje? Czy jednak bawicie się w robótki ręczne?
Ostatnio zmieniony 05 paź 2022, 18:34 przez Maxior80, łącznie zmieniany 1 raz.
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Maxior80 »

Nikt nie gra w gry które posiadają format kart american mini?

Ktoś? Coś?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Blue »

Generalnie jakby to nie miały być pojedyncze sztuki to mogę spróbować ogarnąć temat... tylko musze chwile czasu znaleźć, materiał dobrać, próby zrobić itp. :). Cięte laserem :).
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Maxior80 »

Wiesz jest nisza to może i coś zarobisz, czemu tego nie wykorzystać.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj przykłady. Myślę, że chętni by się znaleźli.
Ostatnio w jednym temacie czytałem o "gumkowaniu" kart. O przegródkach itd. więc nie tylko ja czegoś takiego szukam.
Do standardowych kart pudełek jest sporo.

Nie każdy chce insert. Same pudełka są o wiele tańsze.
Oszczędzają miejsce na stole. Mogą służyć jednocześnie jako podajnik co skraca rozkładanie gry. Plusów sporo.

Czy takie jak na przykładach powyżej czy też z zamknięciem by można je było bezpiecznie przenosić.

Może kto chętny niech się wstępnie wpisze.
Jak będzie odzew i będziesz miał projekt to będzie można zebrać konkretne zamówienia.
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Maxior80 »

Blue pisze: 05 paź 2022, 19:07 Generalnie jakby to nie miały być pojedyncze sztuki to mogę spróbować ogarnąć temat... tylko musze chwile czasu znaleźć, materiał dobrać, próby zrobić itp. :). Cięte laserem :).
Zero chętnych. Więc olej temat.
Zaprojektuje coś sobie pod CNC i wytnę w zakładzie stolarskim.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pudełka na karty Mini American

Post autor: Blue »

Może się pochylę i tak, ale jak nie ma chętnych to też raczej nie teraz, bo mam trochę rzeczy do ogarnięcia w kolejce :). Chociaż nie wiem czy nie było mini american w project elite(1 edycja), a do niego sobie zaprojektowałem insert i też tam były karty odkładane, więc może by było w jednym wymiarze gotowe, muszę zobaczyć - ten typ jak z warboxa, dorobić wieko i by może było :). Tak czy owak myślałem o czymś tańszym zaprojektowanym bardziej pod jakiś cienki sztuczny materiał, żeby było tanie i bardziej uniwersalne.
ODPOWIEDZ