Cywilizacja poprzez wieki - Spis kart

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Orbek
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Cywilizacja poprzez wieki - Spis kart

Post autor: Orbek »

Cześć wszystkim :D
Ostatnio nabyłem używaną Cywilizację z dodatkiem, ale dojść do tego, co powinno być w zestawie po dodaniu dodatku jest chyba niewykonalne.
Na ten moment sprawdziłem tylko ikony, ale całej reszty nie jestem w stanie zweryfikować, a poprzedni właściciel nie pamięta co podmieniał, choć jest przekonany, że nie wszystko dodał z dodatku.
Czy jest jakiś sposób aby to jakoś zweryfikować/zrestartować?
MowMiStefan
Posty: 669
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 76 times
Been thanked: 171 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki - Spis kart

Post autor: MowMiStefan »

Jak nie uda Ci sie ustalic co i jak to pusc mi PM po weekendzie - zrobie foty co powinno zostac na boku po dodaniu calego dodatku.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki - Spis kart

Post autor: arturmarek »

Nie masz instrukcji do dodatku? Tam jest napisane, które karty podmienić i dodać z dodatku do podstawki.
MowMiStefan
Posty: 669
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 76 times
Been thanked: 171 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki - Spis kart

Post autor: MowMiStefan »

Hej, ponizej foty tego co zostaje POZA gra po dodaniu dodatku.
Zwroc uwage, ze czesc wymienianych kart to zmiana balansu 3/4 graczy (zmienia sie kiedy uzywasz karty co widac w prawym gornym rogu w malym kolku pod symbolem technologii (np Technika wojskowa pod piescia ma w kolku 4 - to karta z podstawki, ktora dodatek wymienil na to samo ale 3+).

Ponadto wszystkie karty militarne sa zmienione na nowe - na zdjeciu masz koszulki starych - maja jasnu wzor na gorze i dole na samych krawedziach - nowe maja to Ciemne.

Wszyscy liderzy i cuda (poza era A) wypadaja z talii o tworza nowe stosy - ukladasz je na osobnych planszach dla nich, a w talie glowna wtasowujesz karty z numerkami (ale to wariant z tego co pamietam).
Spoiler:
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Orbek
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Cywilizacja poprzez wieki - Spis kart

Post autor: Orbek »

Wow!
Właśnie o coś takiego mi chodziło!
Ogromnie Ci dziękuję.

Na tym etapie wszystko się zgadza. Nie wiem co w takim razie miał na myśli poprzedni właściciel.

Ostatnie co przychodzi mi do głowy, to że miałoby brakować kart militarnych, ale tych (jak dobrze liczę) jest 169, więc chyba się zgadza...

Tak czy siak, ogromnie dziękuję za pomoc 💪🏻
ODPOWIEDZ