Ark Nova (Mathias Wigge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1077 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

Luk83bb pisze: 26 wrz 2022, 11:01 bo to mocna karta. Dla mnie jeszcze bielik, nosorożec i słonie są mega mocne (ale wiadomo, że kosztują). Ze sponsorów bardzo mocny jest weterynarz i wejście boczne. Chociaż wiadomo, że to subiektywna opinia i często mocno sytuacyjna. A jakie są Waszym zdaniem mocne karty?
W sumie to każda jest silna w danej sytuacji. Pierwsze zwierze małego zoo jest słabe, 3cie takie samo już daje dużo bilecików.

Najbardziej rakotwórcze karty, które znam to 2 karty sponsorów, które dają ci możliwość ściągnięcia z nich kosteczki aby wykorzystać ją jako dowolny symbol przy wspieraniu projektu ochrony przyrody. Jeżeli uda ci się dostać je obie to masz ogromną przewagę.
Poza tym nie przypominam sobie, żeby jakaś karta utknęła mi w pamięci na dłużej, bo samo zagranie dobrej karty o niczym nie świadczy.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

ave.crux pisze: 26 wrz 2022, 11:09 Najbardziej rakotwórcze karty, które znam to 2 karty sponsorów, które dają ci możliwość ściągnięcia z nich kosteczki aby wykorzystać ją jako dowolny symbol przy wspieraniu projektu ochrony przyrody. Jeżeli uda ci się dostać je obie to masz ogromną przewagę.
Dokładnie. Obie są bardzo mocne. Czasami dociągnięcie 5-go kontynentu czy zwierzaka z danego gatunku jest bardzo trudne, a to ułatwia na maksa.
Niestety trzeba je mieć w dobrym momencie. Ja wczoraj nawet je dostałem na koniec, zaraz po zagraniu akcji sponsora. W efekcie nie mogłem zagrać obu, zagrałem jedną, a i tak zabrakło czasu aby użyć jej do realizacji projektu ochrony przyrody.

Zatem są karty mocne i mocniejsze. Ale moc każdej zależy bardzo od sytuacji w jakiej jesteśmy. Pamiętam jakieś 2 rozgrywki, w których trzymałem kartę słonia z 2-3 przerwy, po czym ją odrzuciłem, bo nie byłem w stanie jej zagrać.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

miker pisze: 26 wrz 2022, 11:17 Zatem są karty mocne i mocniejsze. Ale moc każdej zależy bardzo od sytuacji w jakiej jesteśmy.
Owszem, zwłaszcza kart zwierząt to dotyczy. Są natomiast karty sponsorów, którym nigdy nie odmawiam. Zwłaszcza lubię te „o koszcie” 3: wycieczki szkolne, Boczne wejście, Instytut naukowy czy Badania zwyczajów goryli. A i kilka „droższych” jest zawsze mile widzianych np. Weterynarz, Dotacje państwowe, Szkoła zoo, Instytut technologii, Muzeum nauki czy Odkrycie medyczne. Te dwa ostatnie uważam za tak dobre, że naprawdę długo potrafię kisić je na ręce, aż w końcu uzbieram te 4 mikroskopy żeby je zagrać :mrgreen:
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kastration »

Po x grach przyznam odnośnie ulubionych kart, że nawet słoń nie gwarantuje wygranej. To, co mnie urzekło po tych rozgrywkach, to spostrzeżenie, że zwykle... wygrywa się w ostatnim swoim ruchu (lub przegrywa). Nie ma niszczenia kogoś po drodze, zawsze jest na przysłowiowym ostrzu noża i dokładna obserwacja obu głównych torów. Dobra, jeśli ktoś ma sponsorów punktujących na koniec i widzisz, że ma dużo rzeczy w zoo, to można się spodziewać, że kilka przyrody mu wjedzie, no ale bądź co bądź też mamy nieco czasu na przygotowanie się i nie próżnujemy. Na bieżąco można się niejako sprawdzać i każdy ruch przy końcu jest dosłownie na wagę zwycięstwa. Ma to też taki "minus", że jeśli szykujemy się na mega kombo na koniec, to po prostu może nam zabraknąć akcji, jeśli przeciwnik wywoła koniec gry w dobrym momencie. Ale to ten ból z rodzaju przyjemniejszych, bo sami możemy go tym poczęstować. Idealnie wyważyli to przy końcu, gdy już masz dużo pieniędzy na działania, ale gra bach kończy się niejako z miejsca. Ale co się dziwić, mając tyle zwierząt z różnych krain, zoo zarobi już na siebie (przełykając już i pomijając nawet to, że więzienie zwierząt dla gapiów jest słabe).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: eveni »

Można kupić promo planszetki w sklepie Portal-u (30 zł + kw).

https://sklep.portalgames.pl/ark-nova-pakiet-map-zoo-1
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 249
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: upadly_bankowiec »

W zeszłym tygodniu wrzuciłem film z zasadami, w tym popełniłem recenzję Ark Nova - https://youtu.be/r22fvf77Wa8
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Gun3R »

eveni pisze: 30 wrz 2022, 15:05 Można kupić promo planszetki w sklepie Portal-u (30 zł + kw).

https://sklep.portalgames.pl/ark-nova-pakiet-map-zoo-1
Czy jeśli zrobię własne tłumaczenie nowych planszy (zoo map pack 1) na język PL i udostępnie pliki innym ludziom żeby mogli sobie wydrukować za 5 zł w drukarni a nie 30 to będzie to złamanie praw autorskich czy jeszcze dopóki nie ma premiery tych plansz to nie? :D
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: predki »

Gun3R pisze: 04 paź 2022, 01:10 Czy jeśli zrobię własne tłumaczenie nowych planszy (zoo map pack 1) na język PL i udostępnie pliki innym ludziom żeby mogli sobie wydrukować za 5 zł w drukarni a nie 30 to będzie to złamanie praw autorskich czy jeszcze dopóki nie ma premiery tych plansz to nie? :D
Co ma do prawa autorskiego premiera? Chyba tyle, że za kilkadziesiąt lat po premierze przejdą do domeny publicznej.
Formalnie, nie mając zgody Portalu/Feuerland łamiesz prawo autorskie udostępniając publicznie takie pliki.
Na upartego, gdybyś wymyślił własne plansze z nowymi zasadami, a chciał wykorzystać grafiki autorów gry, to musiałbyś też mieć na ich publikację zgodę wydawnictwa, choć byłaby ona wtedy znacznie bardziej prawdopodobna.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Chudej »

eveni pisze: 30 wrz 2022, 15:05 Można kupić promo planszetki w sklepie Portal-u (30 zł + kw).

https://sklep.portalgames.pl/ark-nova-pakiet-map-zoo-1
Dobrze rozumiem, że trzeba kupić tego 2 sztuki, żeby wystarczyło dla wszystkich 4 graczy?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 796
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kurdzio »

Chudej pisze: 04 paź 2022, 11:29
eveni pisze: 30 wrz 2022, 15:05 Można kupić promo planszetki w sklepie Portal-u (30 zł + kw).

https://sklep.portalgames.pl/ark-nova-pakiet-map-zoo-1
Dobrze rozumiem, że trzeba kupić tego 2 sztuki, żeby wystarczyło dla wszystkich 4 graczy?
Każdy z graczy gra na innej mapie zoo, więc wystarczy 1 komplet ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Mnie intryguje coś innego - planszetki są dwustronne, tak wynika z opisu.

To co jest na drugiej stronie?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

Chudej pisze: 04 paź 2022, 11:29
eveni pisze: 30 wrz 2022, 15:05 Można kupić promo planszetki w sklepie Portal-u (30 zł + kw).

https://sklep.portalgames.pl/ark-nova-pakiet-map-zoo-1
Dobrze rozumiem, że trzeba kupić tego 2 sztuki, żeby wystarczyło dla wszystkich 4 graczy?
Jeśli wszyscy 4 albo 3, mieliby grać na tej nowej planszy to tak.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1077 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

PytonZCatanu pisze: 04 paź 2022, 11:33 Mnie intryguje coś innego - planszetki są dwustronne, tak wynika z opisu.

To co jest na drugiej stronie?
awers mapy 9 to rewers mapy 10.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

Chudej pisze: 04 paź 2022, 11:29
eveni pisze: 30 wrz 2022, 15:05 Można kupić promo planszetki w sklepie Portal-u (30 zł + kw).

https://sklep.portalgames.pl/ark-nova-pakiet-map-zoo-1
Dobrze rozumiem, że trzeba kupić tego 2 sztuki, żeby wystarczyło dla wszystkich 4 graczy?
To i tak lepiej niż z mapami 1-8, bo żeby na tamtych zagrać w 4 graczy potrzebujesz 4 egzemplarze z Ark Novy.

A tak przy okazji jak oceniacie asymetryczne planszetki? Ja zagrałem każdą i szczerze powiedziawszy nie wprowadzają za dużo w odczuciach z gry. Zdolność specjalna nie bardzo wpływa na to jak gram, to już bardziej odczuwam różnice w bonusach. Nie jest to dla mnie minus, ale może trochę niewykorzystany potencjał.

Ogólnie to się dziwię, że części z elementów gry nie zostawili do dodatków. Oczywiście nie krytykuję, wręcz chwalę. Asymetryczne planszetki spokojnie można było odpuścić w podstawce i wrzucić do dodatki. Wiele mechanik, szczególnie sponsorów, jest dość skomplikowanych i mozna je było zostawić do dodatku, a w podstawce mieć np. 3 rodzaje nieskomplikowanych sponsorów działających podobnie tylko np. dla innych ikon czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

arturmarek pisze: 04 paź 2022, 12:56 A tak przy okazji jak oceniacie asymetryczne planszetki? Ja zagrałem każdą i szczerze powiedziawszy nie wprowadzają za dużo w odczuciach z gry. Zdolność specjalna nie bardzo wpływa na to jak gram, to już bardziej odczuwam różnice w bonusach. Nie jest to dla mnie minus, ale może trochę niewykorzystany potencjał.
A czy asymetryczne plansze z podstawki aż tak dużo zmieniają w odczuciach z gry? Wg mnie też nie bardzo i jeśli bym miał wskazać te, które to robią najlepiej (albo w ogóle to robią) to wybrałbym maksymalnie 3. Natomiast nowa mapa z zoo geograficznym mocno skłania, aby grać pod jej "umiejkę". Dla mnie i żony nowe mapy są ciekawsze od ponad połowy plansz z podstawki.
arturmarek pisze: 04 paź 2022, 12:56 Ogólnie to się dziwię, że części z elementów gry nie zostawili do dodatków. Oczywiście nie krytykuję, wręcz chwalę. Asymetryczne planszetki spokojnie można było odpuścić w podstawce i wrzucić do dodatki. Wiele mechanik, szczególnie sponsorów, jest dość skomplikowanych i mozna je było zostawić do dodatku, a w podstawce mieć np. 3 rodzaje nieskomplikowanych sponsorów działających podobnie tylko np. dla innych ikon czy coś w tym stylu.
Poczekaj jeszcze trochę i jak nic pojawi się wersja rodzinna, kościana, roll&write, a dla hardcorowców nowe dodatki i oczywiście collectors delux fullwypas edition :mrgreen:
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

bogas pisze: 04 paź 2022, 13:50
arturmarek pisze: 04 paź 2022, 12:56 A tak przy okazji jak oceniacie asymetryczne planszetki? Ja zagrałem każdą i szczerze powiedziawszy nie wprowadzają za dużo w odczuciach z gry. Zdolność specjalna nie bardzo wpływa na to jak gram, to już bardziej odczuwam różnice w bonusach. Nie jest to dla mnie minus, ale może trochę niewykorzystany potencjał.
A czy asymetryczne plansze z podstawki aż tak dużo zmieniają w odczuciach z gry? Wg mnie też nie bardzo i jeśli bym miał wskazać te, które to robią najlepiej (albo w ogóle to robią) to wybrałbym maksymalnie 3. Natomiast nowa mapa z zoo geograficznym mocno skłania, aby grać pod jej "umiejkę". Dla mnie i żony nowe mapy są ciekawsze od ponad połowy plansz z podstawki.
Na promo planszetkach nie grałem. Właśnie odnosiłem się do tych "standardowych" z podstawki. Moim zdaniem ta gra ma tak dużo różnorodności w kartach, że chyba nie potrzebuję tych promo planszetek do szczęścia.
bogas pisze: 04 paź 2022, 13:50
arturmarek pisze: 04 paź 2022, 12:56 Ogólnie to się dziwię, że części z elementów gry nie zostawili do dodatków. Oczywiście nie krytykuję, wręcz chwalę. Asymetryczne planszetki spokojnie można było odpuścić w podstawce i wrzucić do dodatki. Wiele mechanik, szczególnie sponsorów, jest dość skomplikowanych i mozna je było zostawić do dodatku, a w podstawce mieć np. 3 rodzaje nieskomplikowanych sponsorów działających podobnie tylko np. dla innych ikon czy coś w tym stylu.
Poczekaj jeszcze trochę i jak nic pojawi się wersja rodzinna, kościana, roll&write, a dla hardcorowców nowe dodatki i oczywiście collectors delux fullwypas edition :mrgreen:
W to nie wątpie. Chodziło mi o to, że często mamy wrażenie, widząc dodatek, że chyba był zaprojektowany od początku i specjalnie wycięty, żeby sprzedać drugi produkt z tego samego pomysłu. Tutaj mam odwrotne wrażenie, że mieli pomysłów na grę i dodatek, ale wszystko wrzucili od razu do podstawki.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Gosterq »

Raczej mieli pomysł na grę i jej nie cięli.
Za dużo KSa i gier od FFG 😉
Wbrew pozorom nadal można wydać kompletną grę 🙂
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

arturmarek pisze: 04 paź 2022, 14:43 Na promo planszetkach nie grałem. Właśnie odnosiłem się do tych "standardowych" z podstawki. Moim zdaniem ta gra ma tak dużo różnorodności w kartach, że chyba nie potrzebuję tych promo planszetek do szczęścia.
A widzisz, poprzednie posty mnie zmyliły i się zafiksowałem na tych nowych planszach. Te asymetryczne z podstawki nie wywracają i nie zmieniają nie wiadomo jak charakteru rozgrywki... i całe szczęście. Natomiast są fajnym urozmaiceniem i jednak są bardziej wymagające niż mapy 0 (że o mapach A nie wspomnę). Podtrzymuję też swoje zdanie co do chęci wykorzystywania "zdolności" poszczególnych plansz. Jak wspomniałem mam raptem 3 z 8 w których umiejętności zawsze idę. Pozostałe 5 to albo sporadycznie, albo w ogóle. Ale umówmy się. Zagrałem ok. 30 partii i nie dam sobie ręki uciąć, że na wszystkich mapach zagrałem co najmniej 2 razy (wątpię) 8)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

A co do map. Grałem mapą 10 (tą z dodatkowych map, z możliwością wsunięcia 3 kart) do tej pory dwa razy i jakoś nie byłem zachwycony. Ot mapa, bez szału. Ale chyba do wczoraj mi nie podchodziły na niej karty. Wczoraj grając nią trzeci raz (na dwie osoby, jak zawsze), pyknąłem 57 punktów na koniec. Mój top score. Żona chce mnie zabić i mówi o detoksie planszówkowym, więc taki słodko-gorzki koniec rozgrywki. Ale, jakaż to była epicka gra :D :twisted:

Edit: dodam, że tym razem mogłem przeciągnąć grę i bardzo chciałem zagrać Pandę Wielką, ale nie miałem niedźwiedzia. Zauważyłem na wystawce Biruanga Malajskiego i bezczelnie go podebrałem. Potem zagrałem oba zwierzaki, Biruanga i Pandę, minąłem się na torach atrakcyjności i punktów ochrony przyrody, a Biruang pozwolił mi zrobić projekt ochrony przyrody (miałem dodatkowe X’y), który dał mi dodatkowe 4 punkty. Czegoś takiego w swoich 18-tu rozgrywkach jeszcze nie zrobiłem. Ależ to było dobre :D
Ostatnio zmieniony 22 paź 2022, 10:22 przez miker, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: eveni »

miker pisze: 22 paź 2022, 09:23 Żona chce mnie zabić i mówi o detoksie planszówkowym (...)
:lol: daj jej w następnej partii wygrać :wink:
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

eveni pisze: 22 paź 2022, 10:12 :lol: daj jej w następnej partii wygrać :wink:


Nie ma mowy :wink: Nie ma forów w grach. Trzeba się ogarniać.
Ale dla uspokojenia delikatnie dodałem, że czytam instrukcję do Galerzysty (chyba taki byłby polski tytuł) i może dziś spróbujemy podejść do niej wieczorem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Gambit »

Kilka słów ode mnie. Na szczęście moja opinia już "nikogo" :P
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

Gambit pisze: 23 paź 2022, 13:04 Kilka słów ode mnie. Na szczęście moja opinia już "nikogo" :P
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
W tym wątku pewnie ciężko będzie znaleźć kogoś, kto jeszcze nie grał, ale i starzy chętnie posłuchają co myślisz.
Ale żeby się dłużyła? I żeby na koniec była płaska? Come on… Ona mnie wkurza, że „już się kończy”, bo właśnie chciałem zapełnić zoo, wybudować słonia :wink:, zagrać kolejne dwie karty albo zrobić dwa projekty ochrony przyrody.

Zgadzam się, że wypuszczanie zwierząt jest pomyślane głupio. My gramy z żetonami z Portalu z przedsprzedaży i wypuszczamy z tego wybiegu, na który zagraliśmy. Trochę trudniej, ale jakoś nie kupuję wypuszczania tak jak opisane w instrukcji.

Ale teraz najważniejsze.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2022, 15:43 przez miker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Gambit »

miker pisze: 23 paź 2022, 13:42 Ale żeby się dłużyła? I żeby na koniec była płaska? Come on… Ona mnie wkurza, że „już się kończy”, bo właśnie chciałem zapełnić zoo, wybudować słonia :wink:, zagrać kolejne dwie karty albo zrobić dwa projekty ochrony przyrody.
To dla mnie dwa różne aspekty. Jasne, jej konstrukcja jest taka, że zawsze zabraknie tej akcji, czy siły akcji, żeby pod koniec coś tam zagrać i poprawić swoją pozycję. Ale nie czułem rosnącej ekscytacji (to może kiepskie słowo) w miarę upływu gry. A co do dłużyzny to nie ma ona nic wspólnego z tym czy uda mi się zrobić wszystko co chciałem, czy nie. Po prostu mam uczucie, że mogłaby trwać krócej.
miker pisze: 23 paź 2022, 13:42 Ale teraz najważniejsze. Ocena 6??? :shock: No przecież na widłach Cię wywieziemy, odsubujemy i będzie pisać, że dajesz shadowbany :wink: :wink: :wink: A tak na serio, to spodziewałem się, że nie dasz jej więcej niż 7.
Ty się śmiejesz, a przed domem się jakaś brygada zbiera :) W koszulkach z dziwnym czarno-czerwono-białym okiem, czy coś :P
A skąd w ogóle "spodziewajka", że nie dam więcej niż 7?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

Gambit pisze: 23 paź 2022, 14:09 Ty się śmiejesz, a przed domem się jakaś brygada zbiera :) W koszulkach z dziwnym czarno-czerwono-białym okiem, czy coś :P
Spoiler:
Czarno-czerwono-białym okiem straszy Netflix, więc to nie od nas :wink: Ja zazwyczaj kontraktowałem Igora z Iwanem, bo „z akumulatorem na jajach nikt jeszcze nie kłamał”*, ale oni teraz biegają gdzie indziej :wink:

A spodziewałem się dość niskiej oceny ze względu na pansjansowatość gry, fakt że jest trochę długa, słabą i chyba doklejoną negatywną interakcję.
Ja pomimo tych wad, bardzo ją lubię, bo żona jest zadowolona, no i „była to nasza wspólna decyzja” :wink: :lol:


*Cytat z Psów, żeby nie było.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2022, 15:45 przez miker, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ