Frosthaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: jediwolf »

japanczyk pisze: 14 mar 2022, 22:49
EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2022, 23:15 Przecież od groma nacji nie wsparło kampanii na KS, mając pewność, że gra zostanie wydana w ich rodzimej wersji językowej. My, Polacy, także dostaliśmy takie zapewnienie od Albi jeszcze przed startem kampanii. Celowo mnóstwo osób, nie tylko z Polski, nie wsparło tej wersji gry na KS. I co teraz? Zostali na lodzie, z SCD na poziomie $250... Z tej perspektywy jest to naprawdę słabe. I jak tu nie wspierać teraz oryginalnych kampanii i nie czekać na polskie tłumaczenie...?
A myslisz, ze jakby Albi nie zapowiedziało to by wsparli? Wciaz nie, bo widocznie zalezy im na polskiej wersji jezykowej, a nie na angielskiej
Gloomhaven Polski tez był drozszy niz angielski (550 vs 400 zł), a wyprzedał się pierwszy druk na pniu
Stawiam, ze podobna sytuacja bedzie miała mimo wszystko miejsce z Frosthaven, nawet za 1000 zł
No tutaj bym się już zastanowił. Jednorazowy wydatek 1k zł na planszówkę biorąc pod uwagę to co się u nas z cenami dzieje (żarcie, paliwo, raty kredytów, podstawowe produkty do życia itd.) już tak łatwo może nie przejść. Sam na bank gry nie kupię, choć się nad nią zastanawiałem. 1k no thanks, jeszcze chwila i standardem będą zwykłe gry za 500zł. Paranoja.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Wzrost cen gier jest nieunikniony - Rebel juz podwyższył SCD większości swoich gier o 30-50 zł, a kolejne podwyżki w drodze
Gry CMON od Portalu, które przez lata mialy SCD 400 zł juz poszły w górę o 10%
Juz pominąwszy inflacje w Polsce - gra na KSie miala cene 100$, a MSRP (czyli sugerowana cene detaliczna) 160$, na tamta chwile to bylo 640 zl, a jeszcze dochodzą podatki, wiec od poczatku przekraczała jakas granice cenowa
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: EsperanzaDMV »

japanczyk pisze: 14 mar 2022, 22:49
EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2022, 23:15 Przecież od groma nacji nie wsparło kampanii na KS, mając pewność, że gra zostanie wydana w ich rodzimej wersji językowej. My, Polacy, także dostaliśmy takie zapewnienie od Albi jeszcze przed startem kampanii. Celowo mnóstwo osób, nie tylko z Polski, nie wsparło tej wersji gry na KS. I co teraz? Zostali na lodzie, z SCD na poziomie $250... Z tej perspektywy jest to naprawdę słabe. I jak tu nie wspierać teraz oryginalnych kampanii i nie czekać na polskie tłumaczenie...?
A myslisz, ze jakby Albi nie zapowiedziało to by wsparli? Wciaz nie, bo widocznie zalezy im na polskiej wersji jezykowej, a nie na angielskiej
Gloomhaven Polski tez był drozszy niz angielski (550 vs 400 zł), a wyprzedał się pierwszy druk na pniu
Stawiam, ze podobna sytuacja bedzie miała mimo wszystko miejsce z Frosthaven, nawet za 1000 zł
Zupełnie się z Tobą japanczyk nie zgodzę, przeceniasz chyba jak istotna jest wersja językowa. Zależy co by zrobiło Albi. Jakby nie powiedziało nic, to pewnie by czekali, mając nadzieję na polską wersję (ale za podobne pieniądze - cena wyższa o kilkadziesiąt-sto złotych byłaby ok). Ale gdyby Albi powiedziało 'Nie wydamy Frosthaven', to oczywiście, że by od groma osób z Polski wsparło, tu nawet nie mam cienia wątpliwości. Jakbym miał powiedziane, że Albi NIE wyda po polsku Frosthaven, i w dodatku mając do wyboru angielskie Frosthaven na KS za te $100 (tyle kosztował w czasie kampanii) vs. polskie Frosthaven później za ponad tysiąc złotych, to w ciemno biorę wersję angielską. Nawet chwili bym się nie zastanawiał!
Różnica między polskim a angielskim Gloomhaven nie wynosiła kilkaset złotych... Rozumiem wzrosty cen, ale tutaj mówimy o zamrożeniu ceny dla jednej grupy osób vs. cenie 2,5x wyższej dla innej, która tak samo chciała tę grę w tym samym czasie - to jest po prostu nie fair.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 15 mar 2022, 10:41 mając do wyboru angielskie Frosthaven na KS za te $100 (tyle kosztował w czasie kampanii) vs. polskie Frosthaven później za ponad tysiąc złotych, to w ciemno biorę wersję angielską. Nawet chwili bym się nie zastanawiał!
Ale ignorujesz dwie rzeczy - Frosthaven w czasie kampanii nie ksoztował 100$! Kosztował 158$! Wtedy to było 640 zł, a teraz ~690 zł - nie wiadomo jaka cena bedzie w sklepach, ale jesli liczona od MSRP250$ to powinno dac jakies 750 zł - czy to różnica kilkaset złotych? Nie wydaje mi się...
EsperanzaDMV pisze: 15 mar 2022, 10:41 Rozumiem wzrosty cen, ale tutaj mówimy o zamrożeniu ceny dla jednej grupy osób vs. cenie 2,5x wyższej dla innej, która tak samo chciała tę grę w tym samym czasie - to jest po prostu nie fair.
Ale... tak działa Kickstarter? Wiadomo było, ze cena POLSKIEGO wydania będzie ceną retailowa - wiec juz na starcie była 1,6x wyższa niż cena na KSie (bazowa, bez podatków)
Co tu jest nie fair? Cena MSRP wzrosła defacto o 56% - jaka bedzie polska cena? To mozna na chwile obecna wrozyc z fusów, bo nie wiadomo
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

EsperanzaDMV pisze: 15 mar 2022, 10:41 angielskie Frosthaven na KS za te $100 (tyle kosztował w czasie kampanii) vs. polskie Frosthaven później za ponad tysiąc złotych, to w ciemno biorę wersję angielską. Nawet chwili bym się nie zastanawiał!
Różnica między polskim a angielskim Gloomhaven nie wynosiła kilkaset złotych... Rozumiem wzrosty cen, ale tutaj mówimy o zamrożeniu ceny dla jednej grupy osób vs. cenie 2,5x wyższej dla innej, która tak samo chciała tę grę w tym samym czasie - to jest po prostu nie fair.
Nie powielaj proszę nieprawdy - jeszcze raz, 100$ to była cena gry, bez wysyłki i cła. Indywidualne wsparcie kosztowało ok. 600 zł, podobnie jak się robiło to przez sklepy.
MSRP 250$ oznacza referencyjną cenę w sklepie dla klienta. Nie uwzględniając różnicy kursowej oznacza to, że na ten moment gra będzie kosztowała ok. 1000 zł, raczej maksymalnie. Póki gry nie będzie w sklepach to trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Ale nie jest to 2,5x tylko 1,67x.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Irr3versible »

Nie wchodząc w spór, zaznaczę tylko ze gra dla Europejczyków była z vatem. 100 kosztowała obywatela USA. Czy wliczać wysyłkę czy nie, bazowa cena do Polski byla powiększona o VAT i chyba nawet była to pierwsza tak duża kampania gdzie VAT w całości został przerzucony na wspierających.
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Frosthaven – monsters analysis & strategies – Unfettered

Zapraszam do kolejnej odsłony w serii o potworach z Frosthaven. Dzisiaj skupimy się na bardzo specyficznej grupie - The Unfettered (Nieskrępowani). Miłej lektury i oglądania!

LINK: Frosthaven – monsters analysis & strategies – Unfettered

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: tommyray »

yrq pisze: 01 wrz 2022, 17:48 Widzieli? Niemiecka wersja za 400€!

Ciekawe co Albi na to?
W sklepach z taką ceną? Powodzenia…
W takim kontekście to nawet KDM czy ATO nie wyglądają na drogie gry…
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Podstawka z KS jest dostępna w cenie 250$
Obrazek
ale nawet taka cena może być w dobie kryzysu zaporowa dla wielu osób...

Jak się cieszę, że zabezpieczyłem swój egzemplarz już trochę czasu temu...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: gogovsky »

A ja dziękuję Bogu, że Gloom tak mnie zmęczył i znużył, że zostanie mi 1200-1500 zł w kieszeni <3 Dzięki Isaac.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Cena gloomhaven była rozsądna. Płacić za Frosthaven 800+ zł to będzie lipa i odpuszcze. Ciekawe czy w PL jest wtedy w stanie odnieść sukces na poziomie Gloomhavena.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Propi »

To jest obecna cena przy 100$, które były pierwotnie na kickstarterze? Wow, to jest chyba najbardziej obrazowa ilustracja zmiany w światowej ekonomii, jaką widziałem w tej branży.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: pavel »

Propi pisze: 01 wrz 2022, 19:01 To jest obecna cena przy 100$, które były pierwotnie na kickstarterze? Wow, to jest chyba najbardziej obrazowa ilustracja zmiany w światowej ekonomii, jaką widziałem w tej branży.
To nadinterpretacja, to tylko przykład raczej nie doszacowanej wartości akurat tej gry, która rozminęła się w czasie, gdzie i tak na produkty kupione po kampanii, masz narzucony wyższy koszt, tu nie ma wyjątku. Cenę 150$, podzieliłbym na pół i wtedy starał się wytłumaczyć sobie czy to faktycznie spora różnica w dobie zmian jakie zachodzą w świecie w ostatnich dwóch latach. Na moje to banał.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Propi pisze: 01 wrz 2022, 19:01 To jest obecna cena przy 100$, które były pierwotnie na kickstarterze? Wow, to jest chyba najbardziej obrazowa ilustracja zmiany w światowej ekonomii, jaką widziałem w tej branży.
Na KSie bylo to 123$ + shipping
Wychodzilo cos kolo 600-700 zl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja w planszostrefie płaciłem ~650PLN za gołą podstawkę.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 01 wrz 2022, 19:14
Propi pisze: 01 wrz 2022, 19:01 To jest obecna cena przy 100$, które były pierwotnie na kickstarterze? Wow, to jest chyba najbardziej obrazowa ilustracja zmiany w światowej ekonomii, jaką widziałem w tej branży.
Na KSie bylo to 123$ + shipping
Wychodzilo cos kolo 600-700 zl
Pamietam że nie wsparłem bo to za dużo i nie ma KSE więc w sklepie będzie taniej xD Tak czy inaczej, po tylu latach w hobby i potężnym regale gier jakoś łatwiej mi zrezygnować z gry gdy czuje ze jest drogo. Jeśli jakimś cudem albi będzie mieć do 800zl to pewnie się skusze. Jak wystrzela z tysiakiem to stwierdzę że Gloomhaven i mini Gloomhaven mi wystarcza.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: eveni »

Mr_Fisq pisze: 01 wrz 2022, 18:22 Podstawka z KS jest dostępna w cenie 250$
Obrazek
ale nawet taka cena może być w dobie kryzysu zaporowa dla wielu osób...
Zgadzam się. Sama mam preorder w Planszostrefie za 675 zł i gdyby nie mąż, który podstawił twarde veto na anulowanie zamówienia (lub dogadanie się z kimś na jego odsprzedaż) to chyba bym zrezygnowała.
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Darkstorm »

Czy ktoś orientuje się jak będzie wyglądało rozkładanie scenariuszy? Czy będzie to coś na kształt tego co było w Szczękach Lwa (książeczka) czy raczej godzinne rozkładanie jak w pierwowzorze?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 356
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 100 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Grellenort »

Kafle terenu.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Darkstorm pisze: 02 wrz 2022, 09:32 Czy ktoś orientuje się jak będzie wyglądało rozkładanie scenariuszy? Czy będzie to coś na kształt tego co było w Szczękach Lwa (książeczka) czy raczej godzinne rozkładanie jak w pierwowzorze?
Kafle, ksiazka bedzie do dokupienia oddzielnie
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: olsszak »

Mr_Fisq pisze: 01 wrz 2022, 18:22 Podstawka z KS jest dostępna w cenie 250$
Obrazek
ale nawet taka cena może być w dobie kryzysu zaporowa dla wielu osób...

Jak się cieszę, że zabezpieczyłem swój egzemplarz już trochę czasu temu...
Tylko to chyba nie do końca prawda ? Nie musisz doliczyć w koszyku VAT i wysyłki (również z VAT) ?

Wyjdzie Ci spokojnie coś koło 370 USD? Wtedy 400 euro u Niemców już nie wyda się takie oderwane od rzeczywistości.

Edit:
Sprawdziłem - maja dziwnie tani shipping (20 usd, ale ja chyba brałem więcej na KS stad mogłem coś pomylić) i wychodzi 318 USD
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Udarowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:36
Been thanked: 6 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Udarowy »

Na czeskim Albi jest podana data i cena:
30.04.2023.
4499 CZK -10%
4049 CZK
Czyli z 900-800 PLN bez przesyłki


Obrazek

Na polskim Albi nic.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: polwac »

Udarowy pisze: 10 paź 2022, 21:50
Spoiler:
Na polskim Albi nic.
Cisza przed burzą :lol:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: PytonZCatanu »

Mam nadzieję, że pojawi się Frosthaven: Szczęki Mamuta za 200 zł 🙂
ODPOWIEDZ