Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

jozef.k pisze: 14 paź 2022, 09:31
Leliw pisze: 13 paź 2022, 22:10
jozef.k pisze: 13 paź 2022, 20:50 Mam pytanie odnośnie trybu solo. W akcji Alchemia jest napisane, że jeśli nie udało się pozyskać żadnej technologii bo np nie miał złota albo nie miał robotnika w pracowni alchemicznej, Teo dwukrotnie wzmacnia swojego robotnika o najniższej sile bez przeprowadzania żadnych akcji i przemieszczania. I teraz pytanie: czy jeśli jego robotnik o najniżej sile ma wartość 4 to przerzucam tą kość do wartości 1 i tyle?
Jeśli chodzi o wartość kości to tak, poza tym przeprowadzasz Wstąpienie, jak w przypadku gracza. Bot zawsze wybiera 5 Punktów Zwycięstwa jako nagrodę za Wstąpienie i awansuje na torze Alei Umarłych zgodnie ze standardowymi zasadami.
jozef.k pisze: 13 paź 2022, 20:50 Drugie pytanie odnośnie akcji budowa: które według was to jest pierwsze od lewej wolne pole na jak najniższym poziomie piramidy - najniższy poziom to wiadomo ale pierwsze od lewej to od góry, od dołu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara licząc od Pałacu? Załóżmy, że piramida jest w stanie początkowym przy ułożeniu jak dla dwóch graczy to które pole jest pierwsze od lewej?
Rzeczywiście nie ma tego wprost napisanego, ale można przyjąć, że raczej pierwsze od lewej to będzie od dołu, gdzie po lewej stronie jest zielony tor.
Szczerze powiedziawszy mam wątpliwości czy rzeczywiście przeprowadzam wstąpienie ponieważ jest napisane, że nie przeprowadzamy żadnych akcji, tym bardziej, że przy opisie innych akcji bota jest wzmianka, że to może zainicjować wstąpienie, a tu nie.
Poszukałem na BGG i częściowo masz rację. Ogólnie wychodzi, że zamierzeniem autora było, żeby nigdy nie podnosić wyżej niż 5 (szkoda, że nie ma tego w instrukcji), czyli jak masz same 5 na wszystkich kościach Bota to nie podnosisz nic.
Tutaj oryginalny post z BGG: https://boardgamegeek.com/thread/208670 ... 7#30375247
aidkim
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2022, 23:35

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: aidkim »

Hej
W trakcie gry powstała u nas wątpliwość. Akcja zdobycia kakao. Co do zasady liczymy kolory kostek na planszy (bez "przychodzącego" robotnika) i dostajemy tyle kakao plus jeden. A czy można pójść na puste pole i dostać jedno kakao (na zasadzie 0 kolorów plus 1)....?
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

aidkim pisze: 23 wrz 2023, 22:41 Hej
W trakcie gry powstała u nas wątpliwość. Akcja zdobycia kakao. Co do zasady liczymy kolory kostek na planszy (bez "przychodzącego" robotnika) i dostajemy tyle kakao plus jeden. A czy można pójść na puste pole i dostać jedno kakao (na zasadzie 0 kolorów plus 1)....?
Brzmi jak bardzo mało opłacalna akcja, ale nie stoi to w sprzeczności zasad więc można. 0+1=1
aidkim
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2022, 23:35

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: aidkim »

Hej. Mam problem z dodatkiem do Teotihuacan - Okres Ekspansji, a właściwie z jednym z modułów, szamani i ołtarze.
1) szaman po wykorzystaniu go jako dodatkowego pracownika jest kładziony ( leży). Czy takiego leżącego szamana mogę w swojej turze przesunąć na kolejny ołtarz? Na tym nowym ołtarzu będzie już stał? Dostanie bonusy związane z nowym ołtarzem?
2)gdy szaman staje na nowym ołtarzu, to otrzymuje zarówno zieloną tabliczkę ( o ile jest) oraz bonus ołtarza?
3) na ołtarzach są strzałki wskazujące na prawo i lewo ( co ma związek z tym, gdzie będziemy go traktować jako dodatkowego pracownika). Czy jeżeli szaman stoi na jednej strzałce, to na ten ołtarz może wejść inny szaman bez wypychania tego dotychczasowego, na drugą strzałkę. Wówczas na ołtarzu byłoby dwóch szamanów
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Chudej »

aidkim pisze: 16 kwie 2024, 07:36 Hej. Mam problem z dodatkiem do Teotihuacan - Okres Ekspansji, a właściwie z jednym z modułów, szamani i ołtarze.
1) szaman po wykorzystaniu go jako dodatkowego pracownika jest kładziony ( leży). Czy takiego leżącego szamana mogę w swojej turze przesunąć na kolejny ołtarz? Na tym nowym ołtarzu będzie już stał? Dostanie bonusy związane z nowym ołtarzem?
2)gdy szaman staje na nowym ołtarzu, to otrzymuje zarówno zieloną tabliczkę ( o ile jest) oraz bonus ołtarza?
3) na ołtarzach są strzałki wskazujące na prawo i lewo ( co ma związek z tym, gdzie będziemy go traktować jako dodatkowego pracownika). Czy jeżeli szaman stoi na jednej strzałce, to na ten ołtarz może wejść inny szaman bez wypychania tego dotychczasowego, na drugą strzałkę. Wówczas na ołtarzu byłoby dwóch szamanów
1. Po tym jak szaman zostanie położony, żeby nim wstać trzeba nim ruszyć w swoim ruchu (przesunięcie przez przeciwników nie działa). Bonusy dostajesz tylko jeśli sam ruszysz szamanem.
2. Wybierasz tylko jedno z tych.
3. Na jednym kafelku może znajdować się tylko 1 szaman.
ODPOWIEDZ