Battalia. Początek - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Battalia. Początek

Post autor: Muad'Dib »

Chyba głupie pytanie ale po przetrzepaniu instrukcji oraz BGG nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy drogi oraz miasta mogę budować nawet jeśli nie łączą się z moim "królestwem"? Wydaje mi się to trochę nielogiczne ale nowi współgracze mają takie pytania :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia. Początek

Post autor: rattkin »

Strona 6, Building Rules

Every new city or road, which a player builds, must have a road connection to the other cities of the same player. The only exception of this rule takes place, when a player loses his last city. In that case the player can freely choose the new city location, complying only with the other building rules.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Battalia. Początek

Post autor: Muad'Dib »

Tak mi się wydawało, że coś takiego było i to mówiłem graczom. Ale, że stary jestem i ślepy to potem nie mogłem znaleźć w instrukcji. Dzięki rattkin.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Battalia. Początek

Post autor: Muad'Dib »

Po długiej przerwie zagraliśmy i znowu nie pamiętaliśmy jakiejś zasady/nie mogliśmy jej namierzyć w instrukcji. Co się dzieje kiedy gracz traci ostatnie miasto oraz bohatera?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Battalia. Początek - zasady

Post autor: ENDryu »

na 99% nie ma player elimination. Albo wstawiasz nowe miasto albo nie mozna Ci odebrac ostatniego miasta jakie posiadasz. Na pewno gdzies to było opisane...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Battalia. Początek - zasady

Post autor: Muad'Dib »

Ok, jedyne co znalazłem w instrukcji to to

"Every new city or road, which a player builds, must have a road connection to the
other cities of the same player. The only exception of this rule takes place, when a
player loses his last city. In that case the player can freely choose the new city location,
complying only with the other building rules".

Czyli generalnie nic specjalnego się nie dzieje, poza tym, że gracz ma przekichane bo musi czekać na combo do zbudowania miasta a dopiero potem może przywołać bohatera.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Battalia. Początek - zasady

Post autor: ENDryu »

nie mam polskiej instrukcji pod ręką, ale wydaje mi sie, ze nie musisz miec pasujacych kart, po prostu od razu stawiasz miasto startowe, żeby miec jakikolwiek "start" ;)
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Battalia. Początek - zasady

Post autor: Nidhogg »

Po długiej przerwie odświeżyłem batallie i to z dodatkiem
I niestety próbuje znaleźć zasady dodatkowe do NCBC i na stronie http://battalia.eu/rules/ nie mogę znaleźć zasad do maszyn oblężniczych, wie ktoś gdzie można to znaleźć ?.
Już nie wspominając że wiele NCBC nie ma wersji PL to jeszcze są kwiatki:
(EN last update 20.10.2018 – 20:00 – BETA VERSIONS) – please don’t print or translate those files yet. They will be updated to v1.0 – estimate Q1.2019 – Q2.2019
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ