Warcrow Adventures (Alberto Abal, Jesus Fuster)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 123 times

Warcrow Adventures (Alberto Abal, Jesus Fuster)

Post autor: Padre »

Obrazek

Na KS wystartowała zbiórka na Warcrow Adventures, dungeon-crawlera fantasy od Corvus Belli.
https://www.kickstarter.com/projects/co ... adventures

Corvus Belli znane jest przede wszystkim z bitewniaka Infinity, ale ma już na koncie kilka planszówek (Aristeia!, Defiance, Tag Raid). Warcrow Adventures jest samodzielną grą kooperacyjną, ale ma być jednocześnie wprowadzeniem w autorski setting fantasy, Lindwurm. Modele z WA mają być kompatybilne z nadchodzącym bitewniakiem osadzonym w tym samym świecie.

Gra będzie wymagała aplikacji zarządzającej rozstawieniem map, przeciwnikami, narracją czy rozmowami z NPCami podczas wizyt w mieście. Walka opiera się na kostkach 8-ściennych (rzuty przeciwstawne znane z wielu podobnych gier), zarządzaniu zasobami (energia wydawana na specjalne zdolności, karty sprzętu, czary). Charakterystyczny jest tor inicjatywy w formie rondla - w dużym skrócie pozwala on ustalać kolejność działania, ale jednocześnie umożliwia szybkim postaciom działanie kilka razy w jednej turze.

Osobiście byłem pozytywnie nastawiony po zapowiedziach. Infinity jest jedną z moich ulubionych gier, a CB to sympatyczni ludzie, jednak po przejrzeniu instrukcji WA i obejrzeniu materiałów na YouTube, poprzestałem na wsparciu "taktycznym euro".

To czego brakuje mi najbardziej to oryginalność. Jeszcze w opisie świata da się poczuć trochę świeżości, ale w kwestii zasad to chyba dość standardowa wycieczka po podziemiach. Gloomhaven pokazało, że dungeon crawler może być czymś więcej niż zapętlonym "podejdź -> j*bnij", a ciekawe decyzje nie muszą się sprowadzać do doboru sprzętu między scenariuszami. Patrząc na rozgrywkę w Warcrow Adventures mam wrażenie, że to kolejny podziemny auto-pilot.

Osobną wadą jest dla mnie główny mechanizm ataków. Nie znoszę tego oklepanego rozwiązania rzutów przeciwstawnych, gdzie od liczby trafień odejmujemy wyturlane przez przeciwnika ikony obrony. Moim zdaniem morduje to odczucia i flow gry, bo najbardziej emocjonujący rezultat rzutu (wysokie wyniki po obu stronach) oznacza najmniej emocjonujący efekt - nic się nie stało.

Wciąż zamierzam obserwować kampanię i zapewne sprawdzę grę na TTS, ale wygląda na to, że to nie tytuł dla mnie. Mimo wszystko mam nadzieję, że zbierze sporo fanów, bitewniakiem jestem wciąż zainteresowany.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4748
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1256 times
Been thanked: 1469 times

Re: Warcrow Adventures (Alberto Abal, Jesus Fuster)

Post autor: Mr_Fisq »

Ktoś interesował się tytułem bliżej i może podzielić się wrażeniami?

PM jest otwarty do 6 czerwca - także to ostatni moment żeby się załapać na wersję KS z pierwszej ręki.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ