Siege Storm (Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: EsperanzaDMV »

Formularz (a w zasadzie koszyk) na stronie AR mówi, że na ten moment jest aż 936 dostępnych egzemplarzy (a w każdym razie tyle pokazuje jako maksymalną liczbę, jaką mogę zamówić)... Całkiem spora liczba, zatem zdecydowanie dziwi brak sprzedaży w innych sklepach z planszówkami. Przejrzałem na szybko kilka sklepów i w większości jest niedostępny. Dziwne.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 247
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: TOMEQ »

Co to w ogóle za akcja?
Dodałem w AR grę do koszyka i wysyłka do paczkomatu 0,00 zł. Więc cena wychodzi 129,00 z wysyłką. Jeśli w innych sklepach cena jest za ok. 99,00 i ma wysyłkę z 15,00 to jest to w takim razie niewielka różnica. Do przejścia. No chyba, że ktoś ma swoje upusty w swoich ulubionych sklepach.
Inna innszość co z innymi sklepami? Ktoś doszedł do wniosku, że i tak się sprzeda, więc po co dodatkowo wydawać kasę na promocję, przedsprzedaż itd itp. Czy może się mylę?
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Sloth pisze: 19 sty 2022, 06:52
polwac pisze: 18 sty 2022, 17:23
Arcziwald pisze: 18 sty 2022, 16:43 Jest już to może dostępne w jakimś sklepie w lepszej cenie? Wolę przycebulić :mrgreen:
129zł to bardzo dobra cena. Jestem zaskoczony, że jest tak niska na stronie wydawcy.
No powiem uczciwie ze, spodziewałem się ceny poniżej 100(w sklepach) zl. Patrząc na zawartość Dark Soul który kosztuje podobnie to SS wydaje się być troszeczkę na wyrost. Ilością kart chyba bardziej jest zbliżony do Herosów tyle że cena już razy x2. ( Za 130 to mozna kupić podstawkę plus RT plus jakiegoś herosa). Sam czekam na jakąś przyzwoitszą ofertę cenową. Jako że ostatnio nic nie mogę sobie dopasować to przykro wydać 129 zł żeby za dzień czy dwa sprzedać za 70-80 dych.
Dobra cofam to. Byłem przekonany, że polskie wydanie ma dokładnie taką samą zawartość jaka była na KS...a tu tylko dwie talie w pudełku???
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Pompa85
Posty: 161
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Pompa85 »

A czy trzeba kupić kilka podstawek żeby miec możliwość decbildingu? Czy te dwie talie są tylko startowe i nic już nich nie da się zbudować na jednym boxie?
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Grzess0 »

Pompa85 pisze: 24 sty 2022, 09:20 A czy trzeba kupić kilka podstawek żeby miec możliwość decbildingu? Czy te dwie talie są tylko startowe i nic już nich nie da się zbudować na jednym boxie?
Każda frakcja ma mniej więcej 2 razy więcej kart niż potrzeba, więc można z samej podstawki coś swojego ułożyć
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Na ale aleplanszówkach znowu można kupić w normalnej cenie, ale wysyłka jest nieco opóźniona. Niech się w tym AR ogarną, bo zamiast promować swoją grę będą później narzekać, że nikt nie kupił i nie będzie dodatków...
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: mr_pepeush »

Czołem Gracze,
cieszymy się dużym zainteresowaniem SiegeStormem. Gra pojawiła się w sklepach w zeszłym tygodniu i sklepy chcące włączyć ją do swojej oferty, zamówiły ją. Przekazywaliśmy sklepom zarówno zapowiedź zbliżającej się premiery (w listopadzie), jak i informację o tym, że gra jest już dostępna do zamówienia (w styczniu). Gra schodzi na pniu. Dziś otrzymaliśmy kolejne zamówienia dla sklepów. Zeszło już ponad 10% nakładu podstawki i dodatku. Tak jak sugerowałem wcześniej - jeśli macie ulubione sklepy, z których lubicie zamawiać swoje gry, wyślijcie im info, że chcielibyście kupić SiegeStorm - myślę, że się nie obrażą i chętnie je dla Was ściągną, a my szybko zrealizujemy ich zamówienia.
Pomyślnych łowów! :)
Pompa85
Posty: 161
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Pompa85 »

mr_pepeush pisze: 25 sty 2022, 11:27 Czołem Gracze,
cieszymy się dużym zainteresowaniem SiegeStormem. Gra pojawiła się w sklepach w zeszłym tygodniu i sklepy chcące włączyć ją do swojej oferty, zamówiły ją. Przekazywaliśmy sklepom zarówno zapowiedź zbliżającej się premiery (w listopadzie), jak i informację o tym, że gra jest już dostępna do zamówienia (w styczniu). Gra schodzi na pniu. Dziś otrzymaliśmy kolejne zamówienia dla sklepów. Zeszło już ponad 10% nakładu podstawki i dodatku. Tak jak sugerowałem wcześniej - jeśli macie ulubione sklepy, z których lubicie zamawiać swoje gry, wyślijcie im info, że chcielibyście kupić SiegeStorm - myślę, że się nie obrażą i chętnie je dla Was ściągną, a my szybko zrealizujemy ich zamówienia.
Pomyślnych łowów! :)
A czy jest szansa na kolejne dodatki do gry?
Minom
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2015, 00:52
Been thanked: 3 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Minom »

mr_pepeush pisze: 25 sty 2022, 11:27 Czołem Gracze,
cieszymy się dużym zainteresowaniem SiegeStormem. Gra pojawiła się w sklepach w zeszłym tygodniu i sklepy chcące włączyć ją do swojej oferty, zamówiły ją. Przekazywaliśmy sklepom zarówno zapowiedź zbliżającej się premiery (w listopadzie), jak i informację o tym, że gra jest już dostępna do zamówienia (w styczniu). Gra schodzi na pniu. Dziś otrzymaliśmy kolejne zamówienia dla sklepów. Zeszło już ponad 10% nakładu podstawki i dodatku. Tak jak sugerowałem wcześniej - jeśli macie ulubione sklepy, z których lubicie zamawiać swoje gry, wyślijcie im info, że chcielibyście kupić SiegeStorm - myślę, że się nie obrażą i chętnie je dla Was ściągną, a my szybko zrealizujemy ich zamówienia.
Pomyślnych łowów! :)
Odświeżam temat i ponawiam pytanie. Kiedy możemy się spodziewać dodatków z pozostałymi frakcjami w polskiej wersji językowej?
Rakshi
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:38
Been thanked: 1 time

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Rakshi »

Rowniez jestem ciekaw....
Errorek
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2020, 23:32
Been thanked: 1 time

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Errorek »

Czyżby gra umarła bo zastanawiam się czy czekać na dodatki czy wystawić na sprzedaż. Pozdrawiam
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: menelobej »

Errorek pisze: 19 paź 2022, 23:10 Czyżby gra umarła bo zastanawiam się czy czekać na dodatki czy wystawić na sprzedaż. Pozdrawiam
Wygląda na to, że polska wersja była nieżywa w momencie wydania. Smutne to, ale prawdziwe. Polskie wydanie Eminent Domain nauczyło mnie, że polskie wersje kadłubkowe wydań angielskich to cel mocnych wyprzedaży, a nie zakupy premierowe.
Errorek
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2020, 23:32
Been thanked: 1 time

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Errorek »

Dzięki wielkie za odpowiedź, czyli czas się pożegnać z egzemplarzem. Trochę to przykre. Też nadziałem się na eminent domain i czekałem długo na jakieś wieści. Zostało mi więc epic pojedynek i Summoner wars 2 edycja chociaż tutaj też niezbyt optymistycznie to wygląda. Pozdrawiam
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Wosho »

Jesli chcesz karcianki do ktorych wychodza dodatki to tylko tcg/ccg -> flesh and blood.
Kazde lcg umrze predzej czy pozniej..
Pompa85
Posty: 161
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Pompa85 »

Smutne. Bo to jest mega dobra gra.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Ja do tej gry podchodziłem jak do zamkniętego produktu. Masz tyle talii ile jest w pudełku i nie nastawiasz się na nowe dodatki.
Dlatego ciężko mi się zgodzić ze stwierdzeniem, że "gra umarła" :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Gromb »

A ja oczekiwałem, że jednak wydadzą wszystkie talie w wersji PL i będziemy mieli kompletne wydanie z dodatkami w naszym języku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Wosho »

Pompa85 pisze: 20 paź 2022, 08:41 Smutne. Bo to jest mega dobra gra.
Co kto lubi ale to jest prosta karcianka pvp.
Mega dobry jest Flesh and Blood, Pagan fate of roanoke, Ashes imho.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Gromb pisze: 20 paź 2022, 10:19 A ja oczekiwałem, że jednak wydadzą wszystkie talie w wersji PL i będziemy mieli kompletne wydanie z dodatkami w naszym języku.
A no ja mówiłem z perspektywy posiadacza wersji KS.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Errorek
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2020, 23:32
Been thanked: 1 time

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Errorek »

Wosho pisze: 20 paź 2022, 08:37 Jesli chcesz karcianki do ktorych wychodza dodatki to tylko tcg/ccg -> flesh and blood.
Kazde lcg umrze predzej czy pozniej..
A coś po pl?


Ogólnie to Ok. Czyli umarł w butach, mam wydanie sklepowe i brak perspektywy wydania tych talii boli . Dzięki za pomoc w takim razie Gry z awaken realms na starcie mojej przygody lądują na czarną listę.
Pozdrawiam
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Wosho »

Nie da rady niestety, nie ma wsparcia długofalowego dla zadnej gry po pl.
sako77
Posty: 78
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: sako77 »

Errorek pisze: 20 paź 2022, 23:10
Wosho pisze: 20 paź 2022, 08:37 Jesli chcesz karcianki do ktorych wychodza dodatki to tylko tcg/ccg -> flesh and blood.
Kazde lcg umrze predzej czy pozniej..
A coś po pl?


Ogólnie to Ok. Czyli umarł w butach, mam wydanie sklepowe i brak perspektywy wydania tych talii boli . Dzięki za pomoc w takim razie Gry z awaken realms na starcie mojej przygody lądują na czarną listę.
Pozdrawiam
AR postawiło na plastik, "epokowe i przełomowe, epickie, niesamowite, wielkie..." twory zwane grami 😉👍 bo z tego jest jakaś kasa, a ludziom nie przeszkadza czekanie po 4 lata. Co do Siege Storm to ludzi olali już dawno, nawet na forum na Bgg nie chce się "gwiazdom" odpisać. Chcieli mieć swojego Magica, ale olewanie ludzi nie wyszło na dobre i jest jak jest. Lubię Siege Storm, nienawidzę AR i za punkt honoru stawiam sobie nie zapłacenie już nigdy za żadną z ich gier.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Fiacik »

Właśnie AR odpisało mi, że nie ma planów na dodatki. Zapewne linia jest już porzucona,a za rogiem nowa zapowiedź karcianeczki... Mam nadzieję, że ludzie wyciągną wnioski.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Gromb »

Ale to słabe jest. A zostało tak niewiele do wydania. Excel jednak zawsze powie prawdę.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ