Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: litk »

No i był jeszcze Lewis & Clark. Skoro jest jakaś tam aplikacja to raczej upgrade packu nie będzie.
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Duża część zmian/błędów jest już naniesiona w aplikacji i pewnie reszta też będzie, która wyniknie w trakcie poprawek. To są głównie jakieś błędy typu, że wymaga 2 części jakiegoś statusu, a jest tylko 1 część danego statusu itp. Zmian w fabule nie planują.
Zmiany mają przede wszystkim ułatwić wejście w świat, szczególnie w pierwszych kilku rozdziałach - pojawią się m.in dodatkowe wskazówki (w aplikacji można przeczytać przy każdym rozdziale wskazówki). Dodatkowo ma być możliwość szybkiej podróży, jak w 2 innych kampaniach. Gra ma być też troszkę łatwiejsza, wymagać mniejszej ilości surowców do odpalenia menhirów itp. Pewnie nie będą to drastyczne zmiany, ale mają spowodować, że gra nie będzie aż tak wymagająca :)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Khag »

Jako nowemu graczowi lepiej poczekać na 2.0 czy się nie przejmować i odfoliowywać to co mam?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Zanim 2.0 fizycznie zostanie wydrukowane i przysłane, to skończysz grę z dodatkami :P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4547
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1370 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Khag pisze: 28 wrz 2022, 09:35 Jako nowemu graczowi lepiej poczekać na 2.0 czy się nie przejmować i odfoliowywać to co mam?
Jak wyżej. Długo sobie poczekasz. Cenowo z drugiej reki dostaniesz juz teraz te gry w tej samej cenie praktycznie. Osobiscie bym szukal teraz i olal kampanie (albo wzial tam tylko dodatek). Przy Great Wall wrzucili liste zmian, tutaj moze tez i sam mozesz pamietac co bylo w wersji 2.0 albo po prostu ulatwiac sobie zycie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4133
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Khag pisze: 28 wrz 2022, 09:35 Jako nowemu graczowi lepiej poczekać na 2.0 czy się nie przejmować i odfoliowywać to co mam?
Mi się świetnie grało tak jak jest i rzeczywiście tylko ta szybka podroz by się przydala. Nie warto czekać 2 lata.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 242 times
Been thanked: 242 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Khag pisze: 28 wrz 2022, 09:35 Jako nowemu graczowi lepiej poczekać na 2.0 czy się nie przejmować i odfoliowywać to co mam?
Z tego, co zrozumiałem, to wersja 2.0 ma na celu skrócenie czasu rozgrywki i tyle. Poprzez skrócenie czasu rozgrywki mam na myśli dodanie możliwości szybkiej podróży i zmniejszenie ilości surowców, które trzeba farmić, żeby przeżyć/zapalić monolit, lub zwiększenie możliwości ich otrzymania itd.. Podsumowując, wersja 2.0 jest dla niedzielnych graczy, a 1.0 dla prawdziwych fanów i hardcorowców ;) Zgadzam się z przedmówcami, że czekanie 2 lata na rozegranie swojej pierwszej gry nie ma sensu. Lepiej zagrać teraz w to, co jest, a za 2 lata w kolejną część, która już się ufundowała na Gamefound.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Widzę tez, że poza 2.0 można za 11$ kupić Niamh (12$ z sundropem). Ciekawe podejście do komponentów "tylko w kampanii crowdfundingowej" ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

gnysek pisze: 29 wrz 2022, 09:36 Widzę tez, że poza 2.0 można za 11$ kupić Niamh (12$ z sundropem). Ciekawe podejście do komponentów "tylko w kampanii crowdfundingowej" ;)
W teorii wszystko jest okej, bo to też kampania crowdfundingowa :) Ja po głębokim namyśle odpuszczam, najwyżej odkupię od kogoś zmęczonego przydługim oczekiwaniem, już po premierze :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Btw. teraz dojrzałem, że wysyłka samych Update packów będzie tańsza (ok 9$, tzn. od takiej kwoty zaczynają się widełki). To wciąż sporo przy obecnym kursie dolara, ale już bardziej do zniesienia. Szkoda, że nie ma opcji cen w PLN, bo z walutą to dziś nie wiadomo :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4547
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1370 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

gnysek pisze: 29 wrz 2022, 10:16 Btw. teraz dojrzałem, że wysyłka samych Update packów będzie tańsza (ok 9$, tzn. od takiej kwoty zaczynają się widełki). To wciąż sporo przy obecnym kursie dolara, ale już bardziej do zniesienia. Szkoda, że nie ma opcji cen w PLN, bo z walutą to dziś nie wiadomo :D
Cena jeśli bierzesz je solo. Jak dołączysz do kogoś to na pewno będzie taniej :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
filip91
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Jak oceniacie 2 kampanie stretch goals?? Warto zakupić? Dobrze ta trylogia ze sobą współgra?
RaYell
Posty: 426
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: RaYell »

Osobiście mam wrażenie, że te SG z drugiej kampanii są takie sobie. W pierwszej dostaliśmy 2 dodatkowe przygody na kilkadziesiąt godzin grania a tutaj wprost powiedzieli, że przygoda będzie tylko jedna i te dodatki to póki co trochę dodatkowego plastiku i kart, które lekko modyfikują grę. Sądzę, że takie podejśćie same w sobie nie jest złe o ile rzeczywiście ma wpłynąć na jakość kampanii z podstawki, natomiast to jest AR więć przed końcem kampanii na bank pojawią się add-ony, w tym pewnie jakieś dodatki fabularne, które cenę all-ina popchną pewnie w okolice $500.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4547
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1370 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

RaYell pisze: 06 paź 2022, 18:55 Osobiście mam wrażenie, że te SG z drugiej kampanii są takie sobie. W pierwszej dostaliśmy 2 dodatkowe przygody na kilkadziesiąt godzin grania a tutaj wprost powiedzieli, że przygoda będzie tylko jedna i te dodatki to póki co trochę dodatkowego plastiku i kart, które lekko modyfikują grę. Sądzę, że takie podejśćie same w sobie nie jest złe o ile rzeczywiście ma wpłynąć na jakość kampanii z podstawki, natomiast to jest AR więć przed końcem kampanii na bank pojawią się add-ony, w tym pewnie jakieś dodatki fabularne, które cenę all-ina popchną pewnie w okolice $500.
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Wskaż mi kampanie AR w której all in był za 500 dolarów
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

RaYell pisze: 06 paź 2022, 18:55 Osobiście mam wrażenie, że te SG z drugiej kampanii są takie sobie. W pierwszej dostaliśmy 2 dodatkowe przygody na kilkadziesiąt godzin grania a tutaj wprost powiedzieli, że przygoda będzie tylko jedna i te dodatki to póki co trochę dodatkowego plastiku i kart, które lekko modyfikują grę. Sądzę, że takie podejśćie same w sobie nie jest złe o ile rzeczywiście ma wpłynąć na jakość kampanii z podstawki, natomiast to jest AR więć przed końcem kampanii na bank pojawią się add-ony, w tym pewnie jakieś dodatki fabularne, które cenę all-ina popchną pewnie w okolice $500.
Nawet ich największa i najbardziej kosztowna gra, czyli Edge Dawnfall była w all-in za 330 GBP.
RaYell
Posty: 426
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: RaYell »

Jasne, ale ceny poszły w górę i tutaj też to widać. Obecnie jeszcze żadnych płatnych dodatków nie dodali do Kings of Ruin poza tym zestawem figurek a już jest $331 za nowy stuff oraz elementy z Fall of Avalon, które do tej pory nie były dostępne w naszym języku (War Runes, Forever Autumn, Item Sets, upgrade packi) i koszulki.
A jeszcze na pewno będzie nowa mata a pewnie i kilka innych opcjonalnych rzeczy. Chciałbym się mylić z tymi $500, ale w pierwszej kampanii też na początku full wypas zestaw kosztował £110 a przed końcem kampanii jak chciało się mieć wszystko to trzeba było £280 wyciągnąć z kieszeni.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

filip91 pisze: 06 paź 2022, 14:39 Jak oceniacie 2 kampanie stretch goals?? Warto zakupić? Dobrze ta trylogia ze sobą współgra?
RaYell pisze: 06 paź 2022, 18:55 Osobiście mam wrażenie, że te SG z drugiej kampanii są takie sobie. W pierwszej dostaliśmy 2 dodatkowe przygody na kilkadziesiąt godzin grania a tutaj wprost powiedzieli, że przygoda będzie tylko jedna i te dodatki to póki co trochę dodatkowego plastiku i kart, które lekko modyfikują grę. Sądzę, że takie podejśćie same w sobie nie jest złe o ile rzeczywiście ma wpłynąć na jakość kampanii z podstawki, natomiast to jest AR więć przed końcem kampanii na bank pojawią się add-ony, w tym pewnie jakieś dodatki fabularne, które cenę all-ina popchną pewnie w okolice $500.
Ale tutaj jest pytanie o SG z FoA, o ostatniego rycerza i wiek legend.
filip91
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Tak, dziękuję. Specjalnie napisałem to tutaj a nie w wątku kings of ruin. Chodzi o wiek legend i ostatniego rycerza. Równie dobre? Gorsze? Lepsze? Inne? Pozdrawiam i miłego piątku
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4547
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1370 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

To ja co nieco powiem. Ogólem moim zdaniem jest lepiej. Fabularnie wg mnie nie jest to ten sam poziom epickości co w podstawce, ale rozdział są krótsze przez co akcja jest bardziej skondensowana. W podstawce chwilę nie grałem (albo nawet po prostu w 1 dniu bardziej eksplorowałem) i zaraz zapominałem o co chodziło w fabule, na jakim etapie jestem. Grając w SG ani razu nie miałem takiej sytuacji. Póki co przeszedłem Ostatniego rycerza, wiek legend przede mną. Nie ma tak dużo grindu jak w podstawce, świat jest całkiem inny, system szybkiej podróży jest super - i tak bym go zrobił darmowy, ale jednak mega to ułatwia grę. Od siebie polecam
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Orbek
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Orbek »

Wiek legend miażdży. Jeszcze odwołasz swoje słowa o epickości 😉
Podstawka, to klasyczne RPG dark fantasy z elementami survival.
Ostatni rycerz, to klimat jeszcze bardziej odizolowania i przetrwania. Najlepiej sprawdza się solo.
Wiek legend, to epickość do potęgi 👍🏻
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ixi24 »

Po 5 czy 6 rozdziałach odbiłem się od Tainted Grail, a np; takie Etherfields przeszedłem solo na dwie postacie z wypiekami na twarzy i czekam na dodatki ;)

Chciałbym spróbować ponownie, ale jak się do tej gry przekonać? Może grać true solo jedną postacią, a nie dwoma? (jak próbowałem i gra mnie doszczętnie przeorała. Grałem Ailei i Maggot, może spróbować Beorem i Arevem, którzy ewidentnie lepiej sprawdzają się w bezpośrednich walkach.)
Dodatkowo słyszałem, że dodatek ECHA PRZESZŁOŚCI wprowadza fajne urozmaicenie dla bohaterów. Warto po niego sięgnąć? (jest stosunkowo niedrogi )

Może macie też jakieś sugestie jak łatwo i bezboleśnie się do tej gry przekonać :) ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1613 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Grać czterema bohaterami, uruchamiać menhiry tylko raz, a potem albo za pół ceny albo zakładać, że są uruchomione i przy okazji dowolnego upgrade’y dobierać też nowe karty walki ;)

Albo potraktować jako paragrafówkę :)
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: finallyh »

ixi24 pisze: 22 paź 2022, 17:33 ... Może macie też jakieś sugestie jak łatwo i bezboleśnie się do tej gry przekonać :) ?
Polecam zapoznać się ze skillami https://boardgamegeek.com/thread/238509 ... ide/page/1 dla poszczególnych postaci.
Sam zaczynałem Beorem dwukrotnie, jego słabość dawała się szybko we znaki (spadek życia) bez wykupionego skilla, zmieniłem na Maggota i nim skończyłem kampanię, przeglądając, co najlepszego dla mojej postaci w danej chwili mogę mieć. Rozpisane (i przetestowane) jest to świetnie 5/5, 4/5 itp.
Gra momentami bywa dosyć trudna, a dodatkowo zakup umiejętności, której potem żałujemy trochę boli.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4133
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

ixi24 pisze: 22 paź 2022, 17:33 Po 5 czy 6 rozdziałach odbiłem się od Tainted Grail, a np; takie Etherfields przeszedłem solo na dwie postacie z wypiekami na twarzy i czekam na dodatki ;)

Chciałbym spróbować ponownie, ale jak się do tej gry przekonać? Może grać true solo jedną postacią, a nie dwoma? (jak próbowałem i gra mnie doszczętnie przeorała. Grałem Ailei i Maggot, może spróbować Beorem i Arevem, którzy ewidentnie lepiej sprawdzają się w bezpośrednich walkach.)
Dodatkowo słyszałem, że dodatek ECHA PRZESZŁOŚCI wprowadza fajne urozmaicenie dla bohaterów. Warto po niego sięgnąć? (jest stosunkowo niedrogi )

Może macie też jakieś sugestie jak łatwo i bezboleśnie się do tej gry przekonać :) ?
Moim zdaniem solo jest znacznie lepiej. Mniej zarządzania i szybciej. Starać się przec naprzód do celu z tylko okazyjnym znaczeniem z trasy a gdy trafi się dobre źródło żarcia czy magii to nafarmic kilkanaście.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ixi24 »

feniks_ciapek pisze: 22 paź 2022, 17:38 Grać czterema bohaterami, uruchamiać menhiry tylko raz, a potem albo za pół ceny albo zakładać, że są uruchomione i przy okazji dowolnego upgrade’y dobierać też nowe karty walki ;)

Albo potraktować jako paragrafówkę :)
4 postacie to dla mnie za dużo, a nie chcesz też, aż tyle ułatwiać i robić z tego tylko gry paragrafowej ;)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2022, 22:26 przez ixi24, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
ODPOWIEDZ