[Warszawa-Czw] Herba Thea

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: samur »

Skoro ktos sie jednak wybiera, o i ja sie pojawie :) Tylko niestety nie o 17:30, jak mowilem, bo nie wyrobie sie :/ Raczej zlapie godzinny poslizg, wiec 18:30. Najwyzej przyjde i sie popatrze tylko, jak zaczniecie dluzsza gre... ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: stalker »

E ja i tak dojade pewnie 17:30-18
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: staszek »

czyli rozumiem,ze najwczesniej 17.30?
co przyniesc w takim razie?
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: stalker »

Ja coś tam będę miał, przynieś co chcesz, z tego, co proponujesz KF nie bardzo lubię, Samuraja mogę Cię od ręki nauczyć, 1960 niestety tylko dla dwóch osób...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Andreus »

Ja będę pomiedzy 17 i 17:30, prawdopodobnie z kolegą. Mam ze sobą Agricolę, Le Havre i Atona. Chętnie pisałbym się na Agricolę albo Le Havre, ale o ile wiem te tytuły średnio pasuja Samurowi - Samur, bierzesz coś ze sobą?
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: samur »

Andreus pisze:Ja będę pomiedzy 17 i 17:30, prawdopodobnie z kolegą. Mam ze sobą Agricolę, Le Havre i Atona. Chętnie pisałbym się na Agricolę albo Le Havre, ale o ile wiem te tytuły średnio pasuja Samurowi - Samur, bierzesz coś ze sobą?
Nic nie mam. A nauczy mnie ktos grac w Agricole? Le Havre moge dac druga szanse ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Andreus »

W Agricole nie grałem od jakiegoś czasu, ale myślę, ze wspólnymi silami wytłumaczymy zasady :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: samur »

Andreus pisze:W Agricole nie grałem od jakiegoś czasu, ale myślę, ze wspólnymi silami wytłumaczymy zasady :)
I przez 3,5 h skonczymy? bo jak tak, to spoko :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Andreus »

Według pudelka jest pól godziny na gracza, wiec max. 2.5 godziny bez tłumaczenia powinno wystarczyć :D. Z tłumaczeniem pewnie koło 3.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: samur »

Andreus pisze:Według pudelka jest pól godziny na gracza, wiec max. 2.5 godziny bez tłumaczenia powinno wystarczyć :D. Z tłumaczeniem pewnie koło 3.
No to OK. Count me in :) Hah, poznam dzisiaj Agricole... Co za dzien :lol:
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: staszek »

dobra,
to ja wezme samuraja-skoro kilka osob bedzie pozniej to Agricola poznioej sie troche zacznie
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: staszek »

dzieki za spotkanie
bylo fajnie oczywiście
dziekuje miłej parze-zapomniałem nicków :( -za 6 bierze,
stalkerowi za dołączenie się i chęci samurajiwo-prezydentowe :)
przede wszystkim zaś miłośnikom owiec :) czyli andreusowi(nauczył) i samurowi(udostępnił mi znalezienie się na nieostatniej pozycji :) )za pierwszą w mym życiu Agricole.
dla Witka oczywiście wielkie jak zwykle pozdrowienia
Staszek czyli Michał
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Andreus »

W 6 Bierze grali również Bazyn i Marta. Mam ostatnio dobra serię w tą grę, tym razem też się poszczęściło :)

Co do Agricoli, to mam nadzieje, że zasady dobrze pamiętałem ;). Ciekawe, w co grali pozostali, bardzo wesoło było przy ich stoliku :)

Dziękuje wszystkim za granie i czekam z niecierpliwością na następny raz. Samur, jeśli przyniósłbyś w przyszłym tygodniu El Grande, to ja baaaaardzo chętnie zagram, myślę, że przynajmniej jeszcze jedną osobę spokojnie znajdziemy :)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Smerf Maruda »

Przepraszam, że się "wtrancam", ale może chcielibyście zagrać w El Grande w przyszły w piątek na PW? 8-) Zebrałoby się ekpię 5 osób...
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Andreus »

Jestem za, może być piątek. Uprzedzam tylko, ze jestem z El Grande zielony, przeczytam instrukcję, ale pewnie małego wprowadzenia potrzebować będę
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Smerf Maruda »

Ja również jestem zielony jak śliczne, twarde jabłuszko, które na reklamach gryzą zadowolony z życia dzieci o białych, świeżo wyczyszczonych nową pastą ząbkach.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: stalker »

Andreus pisze:W 6 Bierze grali również Bazyn i Marta. Mam ostatnio dobra serię w tą grę, tym razem też się poszczęściło :)

Co do Agricoli, to mam nadzieje, że zasady dobrze pamiętałem ;). Ciekawe, w co grali pozostali, bardzo wesoło było przy ich stoliku :)
O ja przepraszam, też dziubałem w Szóstka bierze! ;)

A potem? Nie żebyśmy coś mieli do pasterzy, ale przedkładamy na owce księżniczki ;) dlatego po 6 bierze zasiedliśmy do Genji, gry w której japońskim pięknościom pisze się piękne wiersze, aby pozwoliły się nam wkraść w swoje wdzięki ;) Od strony mechaniki gra nie do końca idealna i instrukcja sprzeciwia się jakikolwiek próbom jej opanowania, ale w dobrym towarzystwie zapewnia mnóstwo wesołej zabawy, więc w sumie polecam.

A na końcu do oporu (w sumie nie skończyliśmy) rzeźbiliśmy Złoty Wiek Holandii -- mocno "urodzinnioną" grę pseudo-gospodarczą. Jakaś tam optymalizacja wyborów, duży element losowy (generowanie dochodu na podstawie 2k6 + losowanie kart ze stosów, w sumie gra idzie szybko, ale kontrola nad rozgrywką jest niewielka - możemy wstępnie sobie wybrać jakie akcje nas interesują a potem i tak albo wpadnie albo nie wpadnie...). Generalnie "nie kupuj" ale jak masz dzieci "pożycz i sprawdź, czy się podoba".
Smerf Maruda pisze:Przepraszam, że się "wtrancam", ale może chcielibyście zagrać w El Grande w przyszły w piątek na PW? 8-) Zebrałoby się ekpię 5 osób...
Jak nic inszego mi nie wpadnie, to i ja się chętnie dosiądę do El Grande :) akurat chyba PW za tydzień jest w granicach możliwości.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Deem »

Mam takie pytanie techniczne:

Czy Herba Thea pod względem oświetlenia i wielkości lub możliwości zestawienia stołów nadaje się na większe kobyły z masą żetoników typu Here I Stand?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: siepu »

Obawiam się, że niezbyt - niewielkie stoły i oświetlenie dalekie od jasnego. Z wojennych polecam tutaj raczej gry bloczkowe ;)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: waffel »

Plansza HIS jeszcze by weszła od biedy na większe stoły ale karty graczy bez szans.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: bazyn »

Jutro ktoś być planuje?
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Witold Janik »

Ja planuję nie być.

a) jestem chory
b) jakbym się lepiej poczuł to o 20.00 na Chłodnej 25 będzie Klancyk (polski odpowiednik "Who's Line Anyway?" czyli ubaw do rozpuku) z ostatnim programem "Zagrożone Gatunki"
Ostatnio zmieniony 08 lip 2009, 13:24 przez Witold Janik, łącznie zmieniany 2 razy.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: staszek »

tez mam zamiar być,mimo ,że nie jestem chory :)
zagram może w końcu w KF a zważając na obecność Witka może w Szoguna
obu gier oczywiście nie znam choć mam :(
El Grande jak mówił Andreus jeśli możliwe też chętnie poznam
mogę być od 16 nawet więc z chęcią dowiem się czy nie będe o tej porze sam ;)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Mustafa »

Istnieje szansa, że się pojawię, jeżeli to nastąpi postaram się wziąść wziąć jakąś grę. Ktoś jeszcze będzie chętny :?:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
BiG
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: BiG »

Witam szanowne grono, przeszło mi przez myśl by również się pojawić jutro... Być może będę w towarzystwie mojej koleżanki, która jest zupełnie nowa więc jak ktoś może przytaszczyć coś dla nowicjuszy to bardzo brosz.
Sam ze swojej strony też postaram się coś prostego przynieść....
ODPOWIEDZ