Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Zachmaniak
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2020, 17:36

Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Zachmaniak »

Hej

Czy jeżeli włączę zasilanie na torze czasu, zapomniałem jak to się teraz nazywa, to zasilanie jest na wszystkich poziomach, nawet na tych, na których żeton zasilania jest nieaktywny ??
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: GaGacek »

Żeton czasu ma stronę aktywną i nie aktywną - niebieski i czerwony. Na torze czasu masz progi zasilania ("kreski czerwone" lub " kreski niebieskie") i w zależności od "koloru" żetonu "wyłącza się światło lub nie".
Zachęcam zapoznać się z 24 stroną instrukcji
Zachmaniak pisze: 19 paź 2022, 12:16 Hej
Czy jeżeli włączę zasilanie na torze czasu, zapomniałem jak to się teraz nazywa, to zasilanie jest na wszystkich poziomach, nawet na tych, na których żeton zasilania jest nieaktywny ??
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: maciej.kr »

Czy postaciami z Nemesis można grać w lockdown żeby zwiększyć różnorodność?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

maciej.kr pisze: 23 paź 2022, 09:59 Czy postaciami z Nemesis można grać w lockdown żeby zwiększyć różnorodność?
Tak.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Van »

maciej.kr pisze: 23 paź 2022, 09:59 Czy postaciami z Nemesis można grać w lockdown żeby zwiększyć różnorodność?
Gdzieś pod koniec instrukcji lockdown jest opisane, które talie trzeba podmienić, żeby dobrze działało
Van_Hoover
#Lista gier
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: nanautzin »

Czy żeton czasu na aktywnej stronie po przejściu progu zasilania zmienia się na nieaktywny czy już cały czas zostaje na aktywnej? Wydawało mi się, że czytałem, iż się zmienia, ale teraz nie mogę tego znaleźć.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: shuji »

nanautzin pisze: 31 paź 2022, 16:52 Czy żeton czasu na aktywnej stronie po przejściu progu zasilania zmienia się na nieaktywny czy już cały czas zostaje na aktywnej? Wydawało mi się, że czytałem, iż się zmienia, ale teraz nie mogę tego znaleźć.
Moim zdaniem zostaje na aktywnej, oczywiście chyba że wydarzenie czy coś innego go zmienić
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: nanautzin »

shuji pisze: 31 paź 2022, 19:20
nanautzin pisze: 31 paź 2022, 16:52 Czy żeton czasu na aktywnej stronie po przejściu progu zasilania zmienia się na nieaktywny czy już cały czas zostaje na aktywnej? Wydawało mi się, że czytałem, iż się zmienia, ale teraz nie mogę tego znaleźć.
Moim zdaniem zostaje na aktywnej, oczywiście chyba że wydarzenie czy coś innego go zmienić
Na BGG też tak piszą, więc chyba tylko mi się wydawało, że się przekręca :)

Podczas dzisiejszej partii zrodziło się inne pytanie. Atakuję królową i zadaje jej 4 obrażenia. Ona wyciąga kartę z 4 HP i kartę wycofania. Czy ginie czy po prostu się wycofuje na inne pole?
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Van »

Wycofuje wg instrukcji
Van_Hoover
#Lista gier
Torquemada666
Posty: 770
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 247 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Torquemada666 »

1. Czy losując postać Hakera mogę grać podmieniając jego karty akcji na karty Pilota?

2. Czy tu w opisie nie powinno być, jeśli Nocny Łowca wykonuje atak z zaskoczenia?

Obrazek
kamilstany
Posty: 133
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: kamilstany »

Cześć, mam dwa pytania o zasady:

1) Czy może ktoś mi "łopatologicznie" wytłumaczyć o co chodzi z bronią astrobiolożki "robotyczne ramie"?
Tam jest napisane że w trakcie spotkania można użyć aby podnieść truchło...

mam kilka koncepcji ale najbardziej fabularnie i klimatycznie pasuje mi to że: "widząc potworka mogę robotycznym ramieniem pobrać próbkę i oznaczam to trzymając w ramieniu truchło ale sam potwór dalej żyje"

Dobrze rozumiem?

2) Czy na alternatywnej stronie planszy, na powierzchni marsa w tych budynkach jest cały czas prąd? Jest ciemno? czy jak to wygląda?
k4sper
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: k4sper »

Małe pytanko.
Czy na alternatywnej stronie planszy umieszcza się zamknięte drzwi na polach wyjścia? Wydaje mi się, że nie powinno, ale głowy nie dam.
WojtekSzary
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2021, 13:19

Re: (KS) Nemesis Lockdown

Post autor: WojtekSzary »

Mam pytanie o kartę akcji postaci tj. karty którą można przerwać akcję innego gracza. Czy tej karty można używać w dowolnym momencie w fazie graczy czy tylko podczas własnej tury co byłoby bez sensu? Wolę się upewnić przed pierwszą rozgrywką. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: (KS) Nemesis Lockdown

Post autor: Nidhogg »

WojtekSzary pisze: 04 sty 2023, 17:00 Mam pytanie o kartę akcji postaci tj. karty którą można przerwać akcję innego gracza. Czy tej karty można używać w dowolnym momencie w fazie graczy czy tylko podczas własnej tury co byłoby bez sensu? Wolę się upewnić przed pierwszą rozgrywką. Pozdrawiam
Tą kartą zagrywasz jak ktoś inny ma turę.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Van »

Obrazek

Ktoś ogarnia kiedy zdejmuje się chwytniki a kiedy nic się nie dzieje?
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: goldsun »

Pytanie ciut dziwniejsze chyba.
Dlaczego właściwie skafander bojowy i skafander kosmiczny wygląda, że zajmują jedną rękę?
Jakoś nie mogę tego logicznie wytłumaczyć.
A ewidentnie obydwa takie skafandry posiadają oznaczenie, że muszą być trzymane w ręce.

Zastanawiam się również nad możliwością podniesienia z czyjegoś ciała - jego przedmiotu osobistego.
Na moje oko, tylko przy niektórych jest, że nie można ich wymienić (chyba ramię astrobiolożki, co jest w miarę logiczne), czyli resztę można dać komuś innemu, albo zabrać z jego ciała?
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: (KS) Nemesis Lockdown

Post autor: seki »

Nidhogg pisze: 19 mar 2022, 08:44 Karta Gwoździarka ma przed nazwą że jest to broń klasyczna, ale nie ma ikony broni. A w opisie zero informacji czy j jak można tym atakować. Ciekawe gdzie jest błąd czy w braku ikony czy w informacji że to broń.
Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie
Pejczu
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2022, 00:00
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Pejczu »

Uszanowanko,

Mam pytanie odnośnie sytuacji gdy ma wskoczyć na postać druga larwa w wyniku ataku z zaskoczenia.
Znalazłem w odpowiedziach do podstawowego nemesis sprzeczne informacje
a) druga larwa nie wskakuje na postać, tylko dobiera się kartę skażenia i nocny łowca zostaje na planszy.
b) druga larwa nie wskakuje na postać, tylko dobiera się kartę skażenia i intruza odrzuca do pudełka.
Szukam bo wczoraj przez źle doczytane zasady uśmierciliśmy jednego gracza gdy dostał larwę bliźniaczkę :oops: :oops: ale nie jest dokładnie sprecyzowane co należy zrobić w takiej sytuacji z obcymi.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Van »

"Jeśli atak jest przeprowadzany przez larwę, nie dobieraj żadnej karty ataku intruza. Zamiast tego: Usuń figurkę larwy z planszy. Jeśli zaatakowana postać nie ma larwy na swojej planszy postaci, umieść ją tam. Otrzymujesz 1 kartę skażenia"
Van_Hoover
#Lista gier
Pejczu
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2022, 00:00
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Pejczu »

Dzięki, czyli druga larwa jest rozpatrywana jak pierwsza tylko już nie siada na planszetkę gracza. Jestem jeszcze świeży w planszówkach i czasami dostaje kociej mordy podczas czytania instrukcji. Teoretycznie jest wszystko rozpisane zerojedynkowo ale człowiek mimowolnie zaczyna mieć wątpliwości. :oops:
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Van »

Niby jest rozpisane zerojedynkowo*, ale jednocześnie zasady posiadają tyle wyjątków, które trzeba pamiętać, żeby grało się płynnie, bez ciągłego zaglądania do instrukcji, że raczej łatwo coś pokręcić.

*bo też nie do końca wszystko znajdziesz w instrukcji. Np żeton zagrożenia w połączeniu z ostrożnym ruchem, który działa inaczej w Nemesis I inaczej w lockdown i działanie dopiero FAQ wyjaśnia.

Więc trzeba grać, jak logika podpowiada, ważne, żeby każdy przy stole był objęty tym samym wariantem zasad ;)
Van_Hoover
#Lista gier
gabens29
Posty: 439
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 223 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: gabens29 »

Czy ktoś mógłby sprawdzić swój egzemplarz do dodatku koszmarów? Mam 16 żetonów koszmarów,(w instrukcji 17) oraz 6 żetonów szaleństwa postaci ( w instrukcji 7)
uktena1
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2020, 20:53

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: uktena1 »

Mam pytanie : jak wygląda sprawa z zasilaniem i co za tym idzie na powierzchni marsa i w budynkach na powierzchni ??

Co zrobić gdy na planszy są wszystkie figurki dorosłych osobników i gra wyga by wyłożyć następnego??

Czy w budynkach na powierzchni marsa, rzucamy kostką powierzchni marsa i czy działają zdarzenia z powierzchni marsa??
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: miszczu666 »

uktena1 pisze: 22 lut 2023, 14:20 Mam pytanie : jak wygląda sprawa z zasilaniem i co za tym idzie na powierzchni marsa i w budynkach na powierzchni ??

Co zrobić gdy na planszy są wszystkie figurki dorosłych osobników i gra wyga by wyłożyć następnego??

Czy w budynkach na powierzchni marsa, rzucamy kostką powierzchni marsa i czy działają zdarzenia z powierzchni marsa??
1. Powierzchnia marsa jest traktowana jakby była pogrążona w ciemności. Z kolei budynki mają te same kolory obwódek co pomieszczenia w głównej bazie, więc lewy budynek to czerwony kolor, a prawy ten "pomarańczowawo-brązowawy".

2. Jeśli wszystkie figurki dorosłych są na planszy, a trzeba wyłożyć kolejnego, wszystkie dorosłe osobniki niezaangażowane w walkę uciekają do korytarzy technicznych - czyli ściągasz ich z planszy, a odpowiadające im żetony wrzucasz do worka. I wtedy wystawiasz nowego dorosłego.

3. Kolor ikony z numerem korytarza w pomieszczeniach odpowiada kolorowi kości którą się rzuca. a w tych dwóch budynkach te ikony są pomarańczowe, więc rzucasz kością powierzchni marsa. Zauważ też, że 2 górne pomieszczenia sekcji niebieskiej głównej bazy też mają ikony z numerami korytarzy pomarańczowe, więc tam też rzucasz kością powierzchni. I w tych pomieszczeniach wydarzenia działają - ale dolna część karty (jakbyś miał skafander na zewnątrz) gdy jesteś w którymś z tych dwóch budynków lub tych dwóch pomieszczeniach.

Spoiler:
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Nemesis Lockdown - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Mam pytanie odnośnie jednego z celów. Nie przytoczę dokładnie ale brzmiał mniej więcej tak: "wykonaj/posiadaj każdy rodzaj samoróbki"
Co to dokładnie oznacza? Muszę mieć wszystkiego po jednej sztuce? Czy jak rozumieć słowo "rodzaj" ?
Na początku myślałem że wszystkiego po jednej sztuce, ale jeśli się nie mylę to chyba 3 przedmioty są przedmiotami ciężkimi i wymagają wolnej ręki, co sprawia że ten cel jest raczej z tych bardzo wymagających. Chyba że moja interpretacja jest zła dlatego chciałbym poznać inne wyjaśnienie tego celu bardziej doświadczonych graczy.
ODPOWIEDZ