Marceli Szpak dziwi się światu - czyli KS "zrób to sam"

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Marceli Szpak dziwi się światu - czyli KS "zrób to sam"

Post autor: profes79 »

Nie wiem czy jest to zdziwienie tytułowego szpaka, czy po prostu świat gier odjechał już tak daleko, że nawet przez lunetę nie mogę go wypatrzeć ale trafiłem ostatnio na kampanię KS https://www.kickstarter.com/projects/mi ... ed-pirates
Przyglądałem się przez chwilę, zwróciłem uwagę na termin dostawy i coś mnie tknęło - zacząłem się przyglądać bliżej projektowi. Otóż okazuje się, że jest to projekt z Ikei na zasadzie "zrób sobie własną grę" - z tą subtelną różnica, że Ikea jednak dostarcza produkty w częściach a nie tylko instrukcję i informację, że drewno można wyciąć sobie każdą siekierą.

Czy to jakiś wyjątek (KS w którym dostaje się tylko pliki do samodzielnego wydruku) czy ominęła mnie nowa rzeczywistość?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Marceli Szpak dziwi się światu - czyli KS "zrób to sam"

Post autor: sliff »

Żaden projekt z Ikei zrób to sam, tylko modele 3d do samodzielnego wydruku. Normalna sprawa. Także cytując kabaret limo " co się dziwisz, Dziwisz..."
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Marceli Szpak dziwi się światu - czyli KS "zrób to sam"

Post autor: ponika »

To dość popularny model sprzedaży figurek. Na myminifactory jest cały dział z figurkami dostępnymi na/po Kickstarterze.

A wiesz, ze na KS można wesprzeć gry print and play?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1221 times
Been thanked: 1429 times

Re: Marceli Szpak dziwi się światu - czyli KS "zrób to sam"

Post autor: Cyel »

Całkowicie normalny tryb sprzedaży produktów cyfrowych w tym gier w których sprzedaje się same zasady. Gdybym sam wydawał grę figurkową "miniature agnostic" to dokładnie tak bym próbował ją sprzedać (+ sklepy internetowe sprzedające pliki, etsy).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ