(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

witam wszystkich,
znajdzie się miejsce przy jakiejś grze Wallace'a ? ewentualnie naucze się w TiE,KF,SoC lub 1960MotP.Zagram też w Agri lub Puerto(znam zasady,Agricola grałem raz,Puerto nie) dajcie znać o czy jest jakaś możliwość gry
dzieki
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

będę wcześnie. Chciałbym z raz zagrać w Race'a przed Automobilem. Potem za drobną opłata (10zł od gracza) będę udostępniał Rebel vs Imperium do pogrania :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

no tak,
dowiedzialem się juz trochę o glinie,bałwankach i koszykach,ale niestety moje pytanie dalej bez odpowiedzi-nie licząc tej pierwszej odmownej ;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

przyłaź, polepimy glinę w agricoli ;)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

staszek pisze:no tak,
dowiedzialem się juz trochę o glinie,bałwankach i koszykach,ale niestety moje pytanie dalej bez odpowiedzi-nie licząc tej pierwszej odmownej ;)
Generalnie masz duże szanse załapać się na którąś ze wspomnianych gier - choć nieraz w klubie bywa też tak, że jest niezajęta tylko jedna grupka graczy i MUSISZ poznać coś ich ulubionego i cudownego - najczęściej bywa to przynajmniej znośne :lol:

Ale ludzie generalnie są bardzo mili - choć ja dzisiaj mogę stać się niebezpieczny, jeśli się nie dopcham do TtA :twisted:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Wszyscy milosnicy Automobile prosze o zglaszanie sie do mnie na miejscu. mam egzemlarz Marudy, ktory osobiscie nie dotrze. Nie wiem kto i kiedy planowal w to grac, przekazuje tylko egz. (i przyjmuje po zakonczonej rozgrywce).
Pewnie wezme tez swoj dodatkowo.
Bede ok. 16:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

jax pisze:przekazuje tylko egz. (i przyjmuje po zakonczonej rozgrywce).
Nie zapomnij o przeliczeniu figurek dystrybutorów i samochodzików. Oraz znaczników graczy i kosteczek.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

jax pisze:Wszyscy milosnicy Automobile prosze o zglaszanie sie do mnie na miejscu. mam egzemlarz Marudy, ktory osobiscie nie dotrze. Nie wiem kto i kiedy planowal w to grac, przekazuje tylko egz. (i przyjmuje po zakonczonej rozgrywce).
Pewnie wezme tez swoj dodatkowo.
Bede ok. 16:00.
To zaczynamy od samochodów o 16:00 czy najpierw pomęczymy yosza o RftG RvI :?:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

cholera - pytanie czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć na tyle dobrze zasady żebyśmy usiedli i zagrali. Ja potrzebuję paru wyjaśnień / skrótowego tłumaczenia.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1202
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 273 times
Been thanked: 299 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Będę w miarę wcześnie (jak tylko rozwieszę pranie, które zaraz wstawiam) - mogę tłumaczyć zasady, tylko tradycyjnie radzę zaopatrzyć się w mowospowalniator (albo dyktafon cyfrowy :P).
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Wezmę chyba też Automobile. Myślę o Indonesii i właśnie myślę, że za późno pomyślałem :roll:
Pewnie wezmę, pomylcie czy nie chcecie zagrać.
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: awojdi »

Dobra to o której "smerfowe" automobile? Pierwotnie miało być o 17:15.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

myślę że będzie tyle kopii Automobile że jedna partia wystartuje po 16, a druga po 17.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Mi bardzo przykro, ale niestety sie nie pojawie :evil: Tak, wiec zwalniam miejsce przy tym Automobile, ktore startuje po 17:00. Szkoda, bo nawet juz opanowalem instrukcje... Dobrej zabawy i jestem ciekawe relacji, jakie potem sie tutaj pojawia :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

a czy ktokolwiek przyjdzie o 16?
jeśli tak to ja też wpadne i cos przyniose.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Dzisiaj przerżnąłem we wszystko, w co grałem. Ale i tak było fajnie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

a w ogóle Automobile był grany? Ja jadąc stwierdziłem, że nie mam siły na automobile i będę grał tylko w Race'a. Melee zebrał brygadę do Indonesi (ciągle jestem w szoku że ta gra tyle kosztuje :shock: ) No i kto wygrał pojedynek Warszawa - Gdańsk we sru przez wieki?

W Race'a z 2 dodatkami zagrałem 4 razy i swoje wrażenia opiszę w odpowiednim wątku. Z przykrością stwierdzam, że R4TG stał się niestety dla mnie 'drugim' Through the Ages - gdzie zawsze będę wolał grać z doświadczonymi :( (szczególnie jeżeli w grę wchodzi Rebel vs Imperium - z nim żaden początkujący nie powinien grać) Tak na przyszłość to jak się skrzyknie kilka osób nowych to z chęcią wytłumaczę zasady oczywiście.

Na koniec wieczoru wytłumaczyłem zasady Steam, popatrzyłem na rozgrywkę w D: Intryga (jeżeli te nowe wybory w tej grze to decyzja / zgadywanie co jest następną kartą w decku po zagraniu Wishing Well to ja dziękuję ;P) Podsumowując: miły aczkolwiek krótki wieczór. Wróciłem do domu na mecz siatków (3:0 dla Polski :P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Automobile był grany, ale chyba nie skończył się przed 22 i nie widziałem finału. Ja zagrałem tylko w Indonesię w 2 razy w D:Intrigue. Indonesia z Draco, Sztefanem i nieznanym mi kolegą. Mam nadzieję, że jeszcze będziecie chcieli zagrać :) Wyszło mocno rozpoznawczo, dużo firm miało kłopoty z rozwinięciem się, agresywne przejęcia itd. Różnice między 2 a 4 miejscem minimalne i do końca zażarta walka o każde 10 kasy ;)

Dominion a Wishing Well, albo ja nie rozumiem tej karty, albo jest rzeczywiście tak słaba..
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: pingus »

melee pisze:Dominion a Wishing Well, albo ja nie rozumiem tej karty, albo jest rzeczywiście tak słaba..
Świetna karta, standardowo jest to po prostu filtrowanie, a czasami dostajemy +1kartę. To nie jest zgadywanie tylko obstawianie. Bardzo często dochodzi do sytuacji gdy zostaje nam ostatnia karta w decku i możemy policzyć dokładnie co to jest no i mając świadomość ile jakich kart mamy w talii możemy skuteczniej zgadywać. Do tego możemy dobierać karty, których nie chcemy normalnie dobierać (zazwyczaj VP) w drawach, które i tak są wystarczając dobre (wymagane 6+/8+ złota), no i wreszcie można budować pod wishing wella talię. Karta wyraźnie kombi się z ironworksami.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1202
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 273 times
Been thanked: 299 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Na obronę Wishing Wella - nie jest aż tak zły, choć fakt, sporo zależy od talii. Sam zazwyczaj nie kupię, ale jak mi ktoś wciśnie ze szwindlera to nie będę narzekał. Skuteczność jak do tej pory mam na poziomie 40% przy grze w ciemno, ale akurat w tym dodatku jest mnóstwo kart umożliwiających układanie kart na wierzchu (z Secret Chamber nagle karta daje radę).
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Filippos wczoraj namiętnie wrzucał mi Wishing Welle szwindlerem i wcale nie cierpiałem z tego powodu. Cierpiałem, ze wyrzucał mi srebra ;) nie bardzo wyobrażam sobie sytuację, żebym z własnej woli wolał kupić WW niż srebro.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Coś nas było w tym tygodniu mało, rozumiem, że to przez Avangardę.

Zacząłem od pojedynku w Agricolę, jak się domyślam ze Staszkiem. Mam nadzieję, że cię za bardzo nie poganiałem :wink: Partia fajna, wynik końcowy 35:32, a więc całkiem ładnie, tyle, że to ja przegrałem. Mam nadzieję, że za jakiś czas zagramy znowu, może w większym składzie.

Potem kawałek partii EiT, nie zdąrzyłem się nawet rozgrzać, ale zawsze było miło.

Potem testowanie. Jakoś kiepsko mi szły te Dzieci Warszawy, ale muszę przyznać, że gra jest naprawdę interesująca. Chętnie bym zagrał w wariant zaawansowany, no i trzymam kciuki za rozwój tego projektu :D

Co prawda nie udało się zagrać w Automobile i EiT z Marudą, ale myślę, że okazji ku temu będzie jeszcze sporo. Szczególnie liczę na partię w EiT w jakimś bardziej doświadczonym gronie :twisted:
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Przepraszam za nieobecność 2 egz. Automobili, ale zmasakrowała mnie niedyspozycja medyczna. Dopiero teraz dochodzę do siebie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: awojdi »

melee pisze:Indonesia z Draco, Sztefanem i nieznanym mi kolegą. Mam nadzieję, że jeszcze będziecie chcieli zagrać :)
To ja byłem tym nieznanym kolegą, nazywam się Arek. Dzięki chłopaki za grę.

A w Indonezję chętnie jeszcze kiedyś zagram :-).
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Przemekk pisze:Coś nas było w tym tygodniu mało, rozumiem, że to przez Avangardę.


Potem kawałek partii EiT, nie zdążyłem się nawet rozgrzać, ale zawsze było miło.

Co prawda nie udało się zagrać w Automobile i EiT z Marudą, ale myślę, że okazji ku temu będzie jeszcze sporo. Szczególnie liczę na partię w EiT w jakimś bardziej doświadczonym gronie :twisted:
To ja byłem tym, przez którego biedak nie zdążył się rozgrzać :? Przez niecierpliwość graczy zostałem wzięty "z desantu" do gry i w trakcie się okazało, że jednak za mało reguł pamiętam :mrgreen: Przemekk tylko się przyglądał i zdołałem go namówić, żeby mnie zastąpił - dzięki :P Wiem, że słlusznie dezerterowałem, skoro nawet ów mistrz nie zdołał już odwrócić losów gry 8)

Natomiast ja pykałem potem w Steam (druga moja partia, zamiast od dawna upragnionych ttA, albo widzianego w międzyczasie "Age of Empires", com je dawno chciał spróbować :evil: ). Grałem szybko... aż do przedostatniego ruchu, na który zużyłem 15 minut :oops: Niestety, malutki poślizg (niedołożenie kostek, kiedy były jeszcze trzy zestawy, z czego dwa takie same - uznałem, że jedną kolejkę jeszcze przetrzymają) zadecydował, że pogoń, na której obmyślanie zużyłem owe 15 min.,okazala się minimalnie nieskuteczna. Byłem drugi (na czterech), o jeden punkcik z tyłu (mimo, iż miałem jako jedyny lokomotywę szóstkę - ale musiałem walczyć o zwycięstwo w dwóch ostatnich lictytacjach, przez co zakończyłem z nadwyżką kasy). Szkoda bo na remisach już wygrywałem :wink: Z tym, że potwierdzam opinię Sztefana, że w takiej grze decydują szczególiki - szczerze mówiąc, to jest wydaje mi się, że to element delikatnie losowy ("ludzko"), bo nie sądzę na przykałd, żeby te kostki mi "podebrano" świadomie. Poza tym, na samym początku jeden niedoświadczony gracz zaatakował mnie (przejął przesyłkę, którą miałbym za dwa punkty, ale sam zdobył tylko jeden, i to wielkim kosztem) troszkę mnie raniąc - z tym, że siebie dużo bardziej :roll: Ale biorąc pod uwagę, jak mało zabrakło do zwycięstwa, mam lekkie pretensje do bogów, że memu głównemu rywalowi nie spuścili na głowę takiego ataku :wink:

Dziękuję wszystkiom za grę - i cierpliwość :)
I życzę zdrowia Obrońcy Sztonów :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ODPOWIEDZ