Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Ja dołożę jeszcze nowe kafelki do listy życzeń. Ten element jest często po macoszemu traktowany, a przecież calutki czas gry się w nie wtapiamy. I te z CX mogłyby być lepsze...marzą mi się ręcznie rysowane :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 564
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: goldsun »

Jako, że też od wczoraj leży mi na stole 7 pudełek (niestety bez Abyss i Twilight), to też zacznę pewnie powoli komentować i "marzyć" co mogłoby się jeszcze pojawić.
Na pierwszy ogień wiem czego bym chciał - kafelków terenu ze statkami Ufoków, zamiast budynkami.
Taki dodatek byłby IMHO bardzo na plus i dodawał sporo możliwości do scenariuszy/kampanii.
Druga rzecz, której chyba? nie ma w grze, to możliwość zabrania broni zabitemu/nieprzytomnemu Ufokowi.
Ale i tak trzeba pograć, żeby realnie ocenić co by się przydało.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

ad1 = są przecież takie kafle :)

-WNĘTRZE STATKU UFO - 20 kafli
Spoiler:
ad2 = to chyba jednak wprowadzałoby zbyt dużo konekwencji w gameplayu... ja też bym chciał mieć wdrożony tryb badań jak w oryginalnych XCOMach, ale w wersji planszówkowej jest to chyba nieosiągalne.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 564
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: goldsun »

Ech ...
Tak to jest, jak do tej pory głównie opierałem się o recenzje i inne opisy, w których pokazywali głównie te strony kafelków z budynkami. ;-)
A jak spojrzałem "na szybko", to nie widziałem w tych kafelkach "statku ufoków".
To wracam do sklejania figurek i zastanawiania się jak to w pudełkach przechowywać.
A potem jakąś przykładową rozgrywkę, zanim znowu strzelę jakiegoś byka. ;-)
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Dodatkowo w dodatku Abbys mamy kafelki z zestrzelonym pod wodą ufo, które może być wspaniałym wstępem do przeróżnych misji, które opierają się w dalszej części na eksploracji statków ufokow. Te mogą już być przeróżne, oparte choćby o różne konfiguracje już istniejących kafli z mojego wcześniejszego posta. Wydaje mi się, że wiesz co mi po głowie chodzi :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 04 lis 2022, 08:16 Wydaje mi się, że wiesz co mi po głowie chodzi :)
Tak Yuri, wiemy :D Lepiej powiedz ile już masz napisanych misji pod kampanię :mrgreen:
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 564
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: goldsun »

Wiem o co chodzi. A mi dodatkowo chodziłoby o możliwość zbudowania mapy, której część to statek obcych, a część to normalny teren.
Żeby trzeba było szturmować wejście do statku obcych. ;-)
Patrzyłem i te kafelki ze statkiem mają z boku czarne, a te nocne są tylko ciemniejsze, więc wizualnie się wyraźnie różnią. Więc chyba na razie, trzeba by to ignorować i jakoś je ze sobą łączyć bez patrzenia na "pasowanie kolorystyczne".

Co do misji - jeszcze przydaliby się IMHO cywile. Którzy łaziliby po planszy (ich ruch dałoby się zdefiniować, tak jak ruchy obcych w wariancie solo).
Wtedy dochodzą misje "uratuj X cywili". I rozwiązanie takie jak w nowych XComach, czyli jak cywil znajdzie się w okręgu wokół kogoś z Xcomu, to "znika z planszy" i jest automatycznie uratowany.

Co do badań nad artefaktami obcych, chodzi mi po głowie takie rozwiązanie:
- dodatkowa talia kart z artefaktami obcych
- na każdej karcie, poza tym co nam daje, dodatkowo: ile kosztuje odblokowanie i ile punktów badań daje
- bohaterowie xcomu mogliby po podejściu do trupa obcego, wylosować kartę z tej talii - tak jak losuje się hazardy, klucze itp.
- po skończeniu misji, gracz grający xcomem, mógłby odblokować przedmiot, przy założeniu odrzucenia kart artefaktów obcych które w sumie dają ilość badań równą kosztowi odblokowania artefaktu. Od tego momentu taki artefakt mógłby być używany przez załogę xcomu. Oczywiście w takiej ilości, ile takich artefaktów na trupach obcych znajdą.
Można by to też zrobić bez losowania, tylko określić co można zyskać z każdego obcego, żeby gracz chciał jakiegoś konkretnego obcego zatłuc i jeszcze do niego dobiec. ;-)

Tylko tu wypadałoby dołożyć bilans, czyli coś dla gracza grającego obcymi.
I tu widziałbym podobną możliwość, czyli losowanie kart z ciał xcomów.
Ale obcy nie używaliby przedmiotów od ludzi, tylko rozbudowałbym drzewko rozwoju obcych. Każdy rozwój mógłby być albo w stronę obcych, albo w stronę ludzką. Więc albo rozwijasz się tak jak teraz, albo płacisz kartami zdobytymi na ludziach i zdobywasz inną umiejętność.

Tak, wiem - dużo do zrobienia by było. ;-)
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: strid3rr »

Macie jakiś dobry patent na składanie gry? Bo w tych gąbkach nie da się przechowywać wszystkich komponentów. Dobre to było do transportu, ale w dalszym użytkowaniu to już jest takie sobie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 11 lis 2022, 13:01 Macie jakiś dobry patent na składanie gry? Bo w tych gąbkach nie da się przechowywać wszystkich komponentów. Dobre to było do transportu, ale w dalszym użytkowaniu to już jest takie sobie.
Ja zrobiłem customowa skrzynie w oparciu o stockowe pianki. Do wglądu w odpowiednim dziale ;)

Zapytałem dzisiaj na livie Archona na który szczęśliwie trafiłem przeglądając YT, o to by nie porzucali CX 2.0. P. Ewertowski odpowiedział z uśmiechem, że nie zamierzają i cały czas mają z tyłu głowy kolejny druk, bo teraz mają i zasoby i siły by sprostać tej grze. Martwi ich głównie potencjalna jedynie kwestia pozwów w kwestii archetypów ze świata popkultury, które zostały użyte do stworzenia bohaterów z wersji 1.0. Zawsze można po prostu stworzyć nowy garnitur bohaterów, ja tu nie widzę problemu ;)
Jestem też w stałym kontakcie z osobą odpowiedzialną u Archonie za potencjalna wersję 2.0 i stale truje mu dupę, by nie zarzucali projektu i że można w wersji minimalistycznej, nawet bez druku czegokolwiek nowego, zrobić fajną kampanię do wersji 1.0 w oparciu o to co już jest.

Nie poddaje się w każdym razie w tej kwestii ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 26 maja 2023, 19:21 Jestem też w stałym kontakcie z osobą odpowiedzialną u Archonie za potencjalna wersję 2.0 i stale truje mu dupę, by nie zarzucali projektu i że można w wersji minimalistycznej, nawet bez druku czegokolwiek nowego, zrobić fajną kampanię do wersji 1.0 w oparciu o to co już jest.

Nie poddaje się w każdym razie w tej kwestii ;)
I bardzo dobrze, truj dalej. Ja chętnie zwrócę im honor jak tylko poprawią zasady i zrobią porządną kampanię, bo do samych figurek nie mam zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Wczoraj wieczorem dostałem info od osoby, która miała pilotować pracę wewnętrzne w Archonie nad CX 2.0, że nie będą jednak pracować nad wersją 2.0. Smutne, ale dobrze wiedzieć na czym się stoi. Ja nie zarzucam projektu, znów po prostu wrócę do samodzielnej pracy nad tym. No i nie przestanę niepokoić w tej kwestii p.Ewertowskiego na liveach ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 18 cze 2023, 06:21 Wczoraj wieczorem dostałem info od osoby, która miała pilotować pracę wewnętrzne w Archonie nad CX 2.0, że nie będą jednak pracować nad wersją 2.0. Smutne, ale dobrze wiedzieć na czym się stoi. Ja nie zarzucam projektu, znów po prostu wrócę do samodzielnej pracy nad tym. No i nie przestanę niepokoić w tej kwestii p.Ewertowskiego na liveach ;)
Szkoda, szczerze liczyłem, że ktoś się zreflektuje i jednak wydadzą ten projekt w lepszej, przemyślanej wersji. Domyślam się, że to pewnie za sprawą braku aktualnie jakiegoś głośnego tytułu w popkulturze, na którym Chronicle X2 mogłoby się oprzeć i sprzedać. Ani kosmici teraz w modzie, ani XCOM nie miał kolejnej odsłony. Pozostaje tylko wierzyć, że Twój projekt Yuri ujrzy światło dzienne i okaże się znakomitą wariacją gry :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 20 cze 2023, 00:09 ...
Szkoda, szczerze liczyłem, że ktoś się zreflektuje i jednak wydadzą ten projekt w lepszej, przemyślanej wersji. Domyślam się, że to pewnie za sprawą braku aktualnie jakiegoś głośnego tytułu w popkulturze, na którym Chronicle X2 mogłoby się oprzeć i sprzedać. Ani kosmici teraz w modzie, ani XCOM nie miał kolejnej odsłony. Pozostaje tylko wierzyć, że Twój projekt Yuri ujrzy światło dzienne i okaże się znakomitą wariacją gry :)
Ja nie porzucam nadziei i walczę dalej :)

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Probe9 »

Ja już w to nie wierze. Projekt ewidentnie im się nie spiął finansowo, więc teraz skupiają się albo na znanych IP albo na swoich pewniakach (Rampart). A nie chcą stanowczo powiedzieć, że to koniec, żeby nie zranić uczuć fanów CX :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Słuchaj, dostałeś oficjalną propozycję objęcia patronatu nad projektem więc możesz aplikować :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: Yuri »

Probe9 pisze: 14 lip 2023, 17:19 Ja już w to nie wierze. Projekt ewidentnie im się nie spiął finansowo, więc teraz skupiają się albo na znanych IP albo na swoich pewniakach (Rampart). A nie chcą stanowczo powiedzieć, że to koniec, żeby nie zranić uczuć fanów CX :)
strid3rr pisze: 14 lip 2023, 20:38 ...Słuchaj, dostałeś oficjalną propozycję objęcia patronatu nad projektem więc możesz aplikować :D
I ja nie tyle, co zamierzam to wykorzystać w sensie pejoratywnym, co mam zamiar przedstawić po prostu swoje pomysły na gameplay i propozycje rozgałęziającej sie kampanii. Tylko tyle :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Chronicle X (Glenn Allan, Jarek Ewertowski)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 15 lip 2023, 08:28 I ja nie tyle, co zamierzam to wykorzystać w sensie pejoratywnym, co mam zamiar przedstawić po prostu swoje pomysły na gameplay i propozycje rozgałęziającej sie kampanii. Tylko tyle :)
Ja temu kibicuję, może akurat coś z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ