Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: BOLLO »

Witam wszystkich domorosłych majsterkowiczów.

Dziś mam wam do zaprezentowania mój projekt jakim jest mój mobilny warsztat do malowania figurek czyli walizka na akcesoria.

Obrazek

Postanowiłem wykonać ten projekt ponieważ przestałem malować figurki, dlatego że uporczywe wyciąganie całego majdanu z szafy która była przywalona innymi gabarytami i późniejsze rozkładanie tego na stole było po prostu męczące i sama myśl o tym powodowała że odechciewało mi się malować.
Spoiler:

Cena natomiast gotowych skrzynek była dla mnie zaporowa bo oscylowała w granicach 400-600pnl z wysyłką w EU lub z Chin. A i tak już na to hobby wydałem nie małe pieniądze.

Plan więc był następujący. Zrobić skrzynię z elementów które posiadam w domu/warsztacie. Miało być funkcjonalnie i przede wszystkim tanio.

Bardzo często korzystałem z różnych platform na których ludzie umieszczali tutoriale krok po kroku jak coś zrobić, naprawić. Zawsze byłem im niezmiernie wdzięczny i zastanawiałem się jak im się chce robić przy tym zdjęcia i jeszcze dodawać opisy poszczególne etapów prac by inni mogli z tego korzystać?

Kiedyś, kiedy miałem jeszcze czas i byłem kawalerem zdarzało mi się takowe tutoriale również umieszczać w sieci. Dziś jest myślę dobry moment do tego by swoją wiedzę przekazać aby i inni mogli zrobić podobną rzecz. A jest to na tyle mało skomplikowane zadanie że każdy sobie z tym poradzi.

Jeżeli spodobało ci się to co zrobiłem daj lajka abym wiedział że takie tutoriale mają sens.

A więc lecimy po kolei z pracami jakie wykonałem.

BAZA
Spoiler:
BLAT
Spoiler:
MALOWANIE/IMPREGNACJA
Spoiler:
ZAWIAS MOTYLKOWY
Spoiler:
ZAMKNIĘCIE/ BLOKADA
Spoiler:
UCHWYT DO PRZENOSZENIA/RĄCZKA
Spoiler:
WYKOŃCZENIE
Spoiler:

Docelowo już podczas samego używania walizki wiem że będę chciał zrobić jeszcze 2 rzeczy. Pasek aby przenosić walizkę tak jak torbę oraz zamontować listwę ledową nad blatem roboczym.

Całość natomiast oceniam bardzo na plus. Pod ręką mam ok 90% swojego warsztaciku do malowania. Całość nie jest lekka ale jest to dosyć spory gabaryt i naprawdę mocno wypchany. Dzięki temu rozwiązaniu wiem że będę częściej i chętniej siadał do malowania.

Koszt całości= 77pln
Czas pracy= ja robiłem to z doskoku 2 miesiące ale spokojnie można się zamknąć wraz ze schnięciem w 3dni
Poziom skomplikowania= 3 (skala 1-10 totalnego nooba warsztatowego)
Funkcjonalność= 9/10 (jeszcze lekkie poprawki mnie czekają)
Satysfakcja i szacunek w domu= 100/10 (dzieci patrzą z zachwytem na tatę a żona się cieszy bo starczyło na kolczyki)

Mam nadzieję że ten tutorial zainspiruję i ciebie aby wykonać podobną walizkę. Jeżeli przydało Ci się daj lajka. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: 13thSON »

Super robota, aż szkoda, że na urodziny dostałem podobną walizkę bo wykorzystałbym Twój tutorial do wykonania takiej. Moja jest podobna, ale cena oczywiście taka jak napisałeś... A tutaj proszę, pomysł i własna praca a efekt jeszcze lepszy. Zamiast ledu to polecam zainwestować w mocną lampkę LED (ja za swoją dałem 139 zł) i zawsze stawiać przy skrzynce (sam tak robię).
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: Coen »

Dzięki za podzielenie się swoim wykonaniem.
Od dłuższego czasu zamierzałem coś podobnego wykonać, teraz będę miał łatwiej, bo potraktuję Twoje wykonanie jako bazę swojego :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: BOLLO »

13thSON pisze: 01 sie 2022, 14:12 Super robota, aż szkoda, że na urodziny dostałem podobną walizkę bo wykorzystałbym Twój tutorial do wykonania takiej. Moja jest podobna, ale cena oczywiście taka jak napisałeś... A tutaj proszę, pomysł i własna praca a efekt jeszcze lepszy. Zamiast ledu to polecam zainwestować w mocną lampkę LED (ja za swoją dałem 139 zł) i zawsze stawiać przy skrzynce (sam tak robię).
I ja miałem w planach oznajmić rodzinie "kupcie mi na urodziny" ale pomysł sam wpadł do głowy jak zobaczyłem w IKEI tę bazę. Najgorzej jak ze wszystkim jest zabrać się do samej pracy. Trzeba dupsko ruszyć z kanapy, iść do garażu, poszukać materiału, części. Zmontować to, poprawić oczywiście, zmontować ponownie. Ale po skończonej pracy cieszysz się i myślisz sobie "Ej nie jest tak źle....dobrze że jednak człowiek zszedł z drzewa i umie robić takie fajowe rzeczy"


Ktoś może podpowiedzieć jak zamontować pasek na ramie? Wykorzystałbym stary skórzany pas lub jakiś parciany. Myślałem o nitach ale boję się że to się będzie odpinało podczas transportu. Myślałem też o zaczepie i pasku do gitary.

Co do oświetlenia to chodziło mi o taki coś. Chodzi o to żeby źródło jakiegoś światła mieć ciągle "przy sobie" :idea:
Spoiler:
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: Komimasa »

Totalnie się na tym nie znam a ze stolarką nie mam nic wspólnego, ale i tak z zaciekawieniem czytałem dalsze etapy procesu powstawiania i mam do Ciebie wielki szacun, że to obmyśliłeś złączyłeś, no a przede wszystkim, że ruszyć się z kanapyxd Może kiedyś w przyszłości udałoby się te pomysły wykorzystać, w każdym razie mega robota! Dobre to w sumie nie tylko do malowania, ale też do prototypówxd
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: BOLLO »

Komimasa pisze: 23 paź 2022, 09:55 Totalnie się na tym nie znam a ze stolarką nie mam nic wspólnego, ale i tak z zaciekawieniem czytałem dalsze etapy procesu powstawiania i mam do Ciebie wielki szacun, że to obmyśliłeś złączyłeś, no a przede wszystkim, że ruszyć się z kanapyxd Może kiedyś w przyszłości udałoby się te pomysły wykorzystać, w każdym razie mega robota! Dobre to w sumie nie tylko do malowania, ale też do prototypówxd
Nie było to takie trudne i tak jak wspomniałem, nawet osoby o zerowym skillu poradzą sobie (mam nadzieję że każdy mężczyzna potrafi przynajmniej używać śrubokręta). Ale swoim wpisem poruszyłeś bardzo ważny temat: ruszyć się z kanapy. To jest najtrudniejszy proces ostatnich 2 lat przed którymi staję. Nie wiem czy to efekt 2 krotnego przejścia covida, chroniczne zmęczenie czy depresja.....ale fakt zauważam u siebie, że ostatnimi czasy ZMUSZAM się do wszystkiego. Ale to dosłownie zmuszam się. Tak więc ten ruch aby coś zrobić jest dla mnie bardzo ważny. I to nie o to chodzi że jestem leniwy (z reguły jestem bardzo pracowity) ale brakuje mi chęci a w głowie mam jedno "nie chce mi się". Irytujące to jest.... :(
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: tomp »

Fajny projekt :idea:
Super sprawa i to, że chciałeś się pochwalić

PS. Mam skojarzenie z taką bardzo starą aptekarską szafą. W sumie pasuje, bo wewnętrz znajdują się "potiony" :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 26 paź 2022, 09:35 Fajny projekt :idea:
Super sprawa i to, że chciałeś się pochwalić

PS. Mam skojarzenie z taką bardzo starą aptekarską szafą. W sumie pasuje, bo wewnętrz znajdują się "potiony" :)
W sumie to nie chciałem się chwalić a jak pisałem zainspirować ewentualnie kogoś i podziękować tym samym innym którzy mają chęci wrzucać tutoriale do internetu. Faktycznie skojarzenie ze starą lekarską walizką jest jak najbardziej trafne.
Spoiler:
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: SosnowyPatyk »

Super robota, gratulacje :wink:
Co do oświetlenia, to musiałbym zobaczyć w domu na nazwę firmy i modelu lampki led na baterie, którą mam. Super oświetla i masz regulację natężenia światła - kupiłem ją kiedyś przypadkiem w jakimś markecie. Mógłbyś ją zamontować na jakimś wysuwanym regulowanym ramieniu a'la ramię mikrofonu. Minus - do takiego czegoś musiałbyś nadbudować na górze walizki schowek na taką lampkę, żeby nią wyjeżdżać nad rozłożony blat. Plusy: niezależne od prądu źródło światła i manualnie regulowana pozycja źródła światła.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: foxikos »

Dzięki za pomysł !
Tez milem ten problem ze nie zacząłem dobrze malować a odechciewało mi się wszystkiego wyciągać bo nie mam swojego miejsca przeznaczonego do malowanie.
Pewnie zrobię podobne !

SosnowyPatyk
Jak uda ci się naprowadzić na tą lampkę LED będę wdzięczny.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: SosnowyPatyk »

Panowie znalazłem tę lampę na internetach :)

https://merkandi.pl/products/lampka-led ... dig/467328
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: Irr3versible »

SosnowyPatyk pisze: 04 lis 2022, 10:15 Panowie znalazłem tę lampę na internetach :)

https://merkandi.pl/products/lampka-led ... dig/467328
Ta lampka to się nada tylko do wyszukania pędzla czy farbki, na stronie nie widzę mocy ale sądząc po opisie czy zdjęciach poglądowych na pudełku głównym to zwykłe światełko korytarzowe/schodowe które ma podświetlać ale nie wybudzać ;)
Może się mylę, ale nie widzę w tym produktu dla malarza - potrzebne jest dużo mocniejsze światło.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Walizka-mobilny warsztat do malowania figurek 77pln

Post autor: SosnowyPatyk »

Na suwaku przesuniętym na maxa daje dosyć silne światło i co ważne (wg mnie oczywiście) zimne białe, co pewnie też byłoby zaletą. Niedroga rzecz, warto sprawdzić ;)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
ODPOWIEDZ