Planszowe plany weekendowe (PPW)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 511 times
Been thanked: 176 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: nimsarn »

W piątek otworzyliśmy Klub, miało być max 25 osób - była nie cała połowa :(

Piątek: Mombasa- kolejne podejście do gier A.Pfistera i kolejne rozczarowanie -nie żeby gra nie chodziła ale coś mnie w niej drażni - myślałem że to odosobnione przypadki ale chyba mam uczulenie - po prostu mi nie leży... A kiedyś się zastanawiałem jak można nie lubić S.Felda - pewnie podobnie :?

Sobota: Wystawa Światowa 1893 - Danie na szybko z wielkim niedosytem i niestety zniechęciliśmy do gry syna;

Niedziela: Canasta - ...
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Szewa »

Sobotni gamenight obfitował we wspaniałe tytuły.

Na przystawkę wleciało El Grande, fantastyczne area majority mimo posiadania już prawie 20 lat na karku. Zdecydowanie wolę zagrać w to niż w Rising Sun czy inne Kemety.
Następnie Szogun na 5 osób, co okazało się nie do końca dobrym pomysłem, gdyż downtime był wydłużony i łatwo można było wypaść ze skupienia.
Na koniec Empires: Age of Discovery, świetnie skrojony worker placement w ciekawym klimacie.

Po całym wieczore spałem szczęśliwy niczym bobas.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 168 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Fyei »

Tym razem nie było żadnych planów, ale na szczęście udało się namówić znajomych na szybkie i luźne granie w sobotę. A więc zagraliśmy w Dixit i Takenoko (swoją drogą po raz pierwszy od dawna wyciągnięta na stół i chyba niestety pójdzie na sprzedaż). W niedzielę natomiast zasiadłam do rozgrywki solo: na rozgrzewkę Welcome to.. przed głównym daniem w postaci Caverny (i tak mnie ona z powrotem wciągnęła, że od niedzieli codziennie jedna partyjka solo wpada :D).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Dazir »

Tym razem
Dwie partie Łaki - 3 os. punktacja 48, 46, 35 i 4os punktacja 69, 55, 51, 45
LOTR LCG - pierwsy quest z pakietu ninjadorg, druzyna Eowyna, Aragorn i Eleanor - 3-4 podejścia, deck tylko core na tym etapie, za każdym razem minimalnie przegrana z bossem w ostatnim akcie (bez spoilerów;))
Dragonfire, nowa drużyna, pierwsze querty, dungeon crawl lvl1 wygrana za pierwszym razem, sromotna porażka w Wastes of an ancient empire :)
Pathfinder Wrath of the righteous - jedna partia, sukces nowej drużyny w pierwszych dwóch scenariuszach, trzeci zapowiada sie naprawdę cięzko
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Peter1975 »

długi weekend całkiem udany: Aeon's End Legacy, TWom oraz wielki powrót Mage Knight po 2-3 miesiącach absencji. Rozgrywka wywołała u mnie dwa uczucia:
- głębokie zdziwienie dlaczego tak dobra gra wylądowała na półce;
- powtórny zachwyt, jakże inspirujący:

Ach jak przyjemnie tępo w karty gapić się
Gdy nieważne co wymyślisz i tak będzie źle
Ach jak przyjemnie dobrą kartę bokiem dać
I świadomość że za chwilę nie będzie już czym grać

:P
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Szewa »

Weekend pod szyldem zombie.
- 5 partii w zombicide 2ed, bawiłem się przednio jedząc precle i rzucając kośmi, aby zobaczyć ile zombiaków uda mi się przeciąć na pół.
- jedna partia w posiadłość szaleństwa - jak lubię tę grę, tak już moi współgracze coraz częściej kręcą nosem na zbyt hmm... długie przestoje.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 392
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 84 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Backero »

U mnie tylko Mare Nostrum w piąteczek w 6 osób z Atlasem. Wygrana Kartaginy przez budowę piramid. W sobotę mieliśmy chrapkę na Scythe lub Tytanów Wookiego, bo było nas 5 typa, ale dziewczyny zrobiły veto, bo już po Mare poszliśmy spać bardzo późno :P
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 511 times
Been thanked: 176 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: nimsarn »

Za to u mnie na bogato: po dwa razy Domek i Żeglarze z Catanu i dwa smakowite powroty Vasco da Gama i Railroad Revolution :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: eveni »

U mnie Bonfire i dwie partie w Brzdęka klasycznego. W Brzdęku użyliśmy planszy z pajęczynami i figurkowych dodatków, chyba już nie wrócę do gry zwykłymi taliami :)
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 511 times
Been thanked: 176 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: nimsarn »

Zaskakujący wbrew temperaturze weekend ;)

Piątek w klubie po dwa razy: 7Cudów Świata i Sentient - które zostało bardzo dobrze przyjęte.

W sobotę za to mieliśmy z dawna odkładaną wizytę brata, podczas której ograliśmy dnio-dzieckowego Lincoln-a (północ czyli ja przegrała :D) po nim i po cieście i lodach na stół trafił Wallace's z Moongha Invaders - prawdziwie epickie starcie tytanów, pełne spektakularnych pościgów, obracanych w perzynę metropolii i nawet, że się posłużę słowami poety: na wschodzie "... rozbłysły dwa słońca." :twisted:
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Witchma »

Dzisiaj będzie dużo Roll Playera, a przynajmniej taką mam nadzieję, bo plany mają to do siebie, że się lubią zmieniać :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: eveni »

U mnie dziś w planie Concordia z Salsą, z dodatkiem będziemy grać po raz pierwszy. Jutro może uda się zagrać w Nemesis, ale to jeszcze nic pewnego :D
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 511 times
Been thanked: 176 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: nimsarn »

Ostatni weekend miesiąca...

Piątkunio - klubiunio: Baśniowy Bór - Bardzo przyjemnie nawet na trzy osoby; Ulm - nawet najlepsza gra traci jeśli gracze nie chcą w nią grać.

Niedziela: Badacze Głębin - "jakie to dobre" Oj dobre..; Waterloo 2025 -gry wojenne to jednak inna para kaloszy...
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

Weekend upłynął pod znakiem Machina Arcana :) - polecam :)
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
alex_dp88
Posty: 87
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 71 times
Been thanked: 89 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: alex_dp88 »

Długi weekend był całkiem owocny:

SOBOTA
Brass: Birmingham - partia w pełnym składzie, powrócil po kilku miesiącach i spalił zwoje. Z początku nie byłem do niej przekonany, ale okazało się, że z każdą partią gra zyskuje. Setki tysięcy graczy nie mogą się mylić

NIEDZIELA
Santorini - 2 szybkie partie na rozgrzanie komórek. Ja uwielbiam, druga połówka niestety mniej. Doceniam każdy wieczór, w którym ten tytuł trafia na stół.
Czerwona Katedra - jako główne danie dnia. Bardzo ciasna rozgrywka 2osobowam zakończona remisem. Po n rozgrywkach zauważam już schematy i powtarzalność, ale gra jest na tyle dynamiczna i ma tyle interakcji, że nigdy nie odmówię partii.

WTOREK
Poszukiwanie Planety X - przyjechała i od razu trafiła na stół. I to dwukrotnie. Ja jestem zauroczony, dostałem wszystko to czego wymagam od gry dedukcyjnej, czyli szybkie tury, lekka interakcja i SPORO móżdżenia. Na razie partie jedynie 2osobowe. Podejrzewam, że w większym gronie może być ciaśniej w fazie teorii, ale nie wiem czy wynagrodzi to dłuższe czekanie na swoją turę. Zobaczymy.
Łąka - kolejna nowość i jedna partia dwuosobowa. Nie wiem co o niej myśleć. Gra wygląda obłędnie, tury były szybkie, a losowość za bardzo nie przeszkadzała, ale grało się trochę długo. Jestem ciekaw kolejnych partii.
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

Sobota- kolejne podejście do Machin Arcana... skład trzy osoby...mam nadzieję iż tym razem ostateczne wyzwanie nas nie pokona
Niedziela- Alone oraz rallyman Gt
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: eveni »

Udało mi się w weekend zagrać w dwie "dorosłe" pozycje: Diuna Imperium solo i Ark nova na dwie ręce. Dziś jeszcze z córką w Draftozaura z jednym z dodatków.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: tekknoboy »

Wyjazd w gorki z 4 tytułami na 4 osoby:
- wyprawa do el dorado. Niezmiennie oczarowany jestem prostota a zarazem funem płynącym z rozgrywki.
-splendor Dawno nie trafiała na stół, a w gronie nie grających na co dzień jednak dobrze sprawdza się tytuł. Do tego gra w 4 doroslych to jednak co innego niż z 2 maluchów ;) przyjemna rozgrywka wyszła.
-horriefied mogę tylko napisać, że gra się odbyła. Wstyd się przyznać, ale tłumaczyłem z pamieci i tak skopałem zasady, że aż mi wstyd: zagraliśmy tak, że najpierw ruch robi cała armia postaci, a potem 1x karta potwora. Masakra, chyba za dużo % żeby ogarnąć się w porę, że "przecież ta gra jeszcze nigdy nie była taka latwa". Na wytłumaczenie mam tylko to, że ostsrnie 3 tyg graliśmy z dziećmi w księgę cudow, gdzie właśnie wpierw cała drużyna, a potem potwory.
No i plus taki, że mamy kolejna rozgrywkę do zagrania że znajomymi :)
-photosynteza moja najnowsza gra. Miałem nadzieję na fajny tytul z możliwością wbicia szpileczki. I to był strzał w dziesiątkę :) jaka to była rozgrywka! Mega zadowolony z zakupu i samej gry.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: kamiya »

Żona wyjechała jeden dzień na zajęcia na studiach to skorzystaliśmy z soboty:

2xFleet the Dice Game - w ramach przerywnika i oczekiwania na jednego z graczy.
Scythe - na 4 osoby.
Kaskadia na 4 osoby w ramach pokazania tytułu.

A w niedzielę córka koniecznie chciała ograć "nasz" egzemplarz Ark Nova - i pierwszy raz w tej grze zobaczyłem remis. Tyle samo pkt i tyle samo wspartych projektów :)
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: kamilstany »

Dzisiaj na weekend wpada kuzyn! :D

Plan jest taki:

* Piątek unboxing Nemesis Lockdown oraz pierwsza gierka zapoznawcza :)

* Sobota Nemesis Lockdown w pełnym składzie na poważnie :P
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: SosnowyPatyk »

My ze znajomymi wynajęliśmy nieduży dom wypoczynkowy pozwalający na 18 miejsc noclegowych, no i będzie nas 18 :) od dzisiejszego popołudnia do niedzielnego popołudnia ciągłe granie :)
Ja zabieram:
- Terraformację Marsa, Na Skrzydłach, Runebound, Robinsona Crusoe i Wsiąść Do Pociągu
Inni dowiozą:
- Everdell, Istanbul, Carcassonne, Catan, Zamki Burgundii, Cyklady, Wysokie Napięcie,7 Cudów Świata, Zaginioną Wyspę Arnak
- Wojnę o Pierścień
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: kamilstany »

kamilstany pisze: 25 lis 2022, 06:01 Dzisiaj na weekend wpada kuzyn! :D

Plan jest taki:

* Piątek unboxing Nemesis Lockdown oraz pierwsza gierka zapoznawcza :)

* Sobota Nemesis Lockdown w pełnym składzie na poważnie :P
Weekend jak najbardziej udany xD

piątek:
partia Everdell
partia w Martwa Zima: DŁuga Noc
dwie Partie w Aeons End

Sobota:
tylko :twisted: trzy partie w Nemesis Lockdown

Niedziela:
Partia w Zaginiona Wyspa Arnak z dodatkiem
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: kamilstany »

za mną kolejny udany weekend planszowkowy :D

Piątek:
* dwie partie w Abyss

Sobota:
* Terraformacja Marsa

Niedziela:
* Horror w Arkham

Wszystkie partie w dwu osobowym skladzie
ODPOWIEDZ